Strona główna / Informacje / Aktualności / Zużyte, a siedzieć trzeba

Zużyte, a siedzieć trzeba

Sprawą niszczejącego Stadionu Miejskiego w Witkowie zainteresowała się kolejna osoba. Przyczyniły się do tego niedawne dożynki gminne. Być może to następny krok do wyczekiwanego remontu.

Murawa niczym kartoflisko oraz jego niszczejącego otoczenie w postaci ławek i krzesełek – to obraz witkowskiego stadionu. Mimo starań wielu osób, w tym gospodarza obiektu – Mariana Szczepaniaka – obiekt bardzo wyraźnie dotyka upływający czas. O tym, że zarówno murawa, jak i jego sąsiedztwo wymagają modernizacji przekonały się kolejne osoby. Stało się to podczas niedawnych dożynek gminnych. Wśród wielu uczestników nie zabrakło miejscowych radnych. Spora ich część na witkowskim stadionie jest od święta – albo nie interesują się wynikami GKS Vitcovii Witkowo albo po prostu nie chodzą na mecze. Trudno się, więc dziwić, że dopiero przy okazji święta plonów ich oczom ukazał się często nieciekawy obraz.

– Składam oficjalny wniosek do burmistrza o rozważenie wymiany plastikowych krzesełek na nowe. Obecne są już zużyte – mówił na sierpniowej Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Opieki Społecznej radny Tadeusz Śliwecki.

Coroczne starania o pozyskanie środków zewnętrznych kończą się fiaskiem. Światełko w tunelu pojawiło się ponownie, kiedy na początku bieżącego roku Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło konkurs na dofinansowanie modernizacji infrastruktury sportowej. Władze Witkowa przygotowały projekt opiewający na pomoc w postaci 206 272 zł. Całkowity koszt zadania wyceniono na 412 944 zł. W planach była wymiana płyty, remont szalet, budynków, ogrodzenia oraz doświetlenie obiektu.

– Mamy najgorszą murawę spośród wszystkich drużyn w okręgówce – mówił po jednym z treningów Jacek Pasek, trener seniorów Vitcovii.

Więcej w Kurierze.

3 komentarze

  1. racjonalista

    Nie widzę sensu wymiany krzesełek. Na meczach i tak nie ma tysięcy ludzi, jest to tylko garstka kibiców. Dlaczego największy nakład pieniędzy na sport idzie na Vitcovię? Skoro wyników nie ma, a dlaczego nie ma wyników? Brak odpowiednich ludzi na konkretnych stanowiskach. Są inne kluby w Witkowie, które osiągają sukcesy, jak również inne wydarzenia sportowe, które przyciągają ludzi. Mowa tutaj o klubie Witkowo Biega, MMA Witkowo lub inne wydarzenia typu turniej siatkówki plażowej, który przyciągnął siatkarzy z czołówki polskiej plażówki. Dlaczego te kluby nie są tak dofinansowane przez miasto jak Vitcovia? Zawodnicy z MMA Witkowo oraz Witkowo Biega reprezentują miasto na arenie krajowej i osiągają sukcesy, ale i tak są o wiele mniej finansowane przez miasto niż Vitcovia.

  2. Ale murawę można bardzo szybko odnowić siejąc specjalną mieszankę traw, dopasowaną do użytkowania. Np.
    http://www.przydomu.pl/traw.html
    i wybrać boiskową…

  3. W Słupcy krzesełka na stadionie też nie są lepsze nikt je nie myje są pokryte kurzem, błotem, brudem podczas meczu albo gazeta pod tyłek się podkłada albo chusteczkami się wyciera.Wstyd…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.