Strona główna / Informacje / Aktualności / Amerykański koncern przejmuje Konspol

Amerykański koncern przejmuje Konspol

Amerykański koncern Carqill przejmuje firmę Konspol. Według oficjalnego komunikatu założyciela firmy, podpisana umowa ma doprowadzić do jeszcze większego rozwoju firmy. 

Zawarta umowa zobowiązuje obydwie strony do dokonania finalnej transakcji w momencie uzyskania pozytywnej weryfikacji ze strony właściwych organów. Przedmiotem transakcji są wszystkie podmioty Grupy Konspol wraz z zapleczem produkcyjnym i portfolio produktowym. Oznacza to przejęcie zakładu produkcji pasz, pięciu kompleksów hodowlanych, ubojni oraz dwóch zakładów produkcyjnych. W efekcie Cargill będzie w pełnym zakresie kontynuował działalność Grupy Konspol i jej dynamiczny rozwój, zapewniając ciągłość funkcjonowania firmy i jej marek – czytamy w komunikacie Kazimierza Pazgana – właściciela Konspolu.

Cargill to światowy lider w produkcji żywności, działający od 153 lat i kierujący swoją ofertę do klientów w ponad 125 krajach. Obecnie koncern ma pracowników w 29 zakładach na terenie naszego kraju.

Cargill to firma o ogromnym dorobku i globalnym zasięgu. Jednocześnie pozostaje firmą prywatną znajdującą się w rękach rodziny. W trakcie negocjacji miałem okazję przekonać się, że podzielamy wiele wartości. Mam pewność, że to najlepsza gwarancja przyszłości Konspolu, który, wraz z rodziną, rozwijam od ponad 40 lat – powiedział założyciel Grupy Konspol Kazimierz Pazgan, cytowany w komunikacie.

7 komentarzy

  1. Nic dobrego z tego nie wyniknie, to taki spożywczy amazon.

  2. Nie lubię poniedziałku

    Przenieść dziadostwo na Śląsk

  3. Dobrze,może w końcu skończy się dziadostwo i wypłaty w milionach dla dyrektorow pracownicy produkcyjni zawsze są potrzebni i zmiany na górze się przydadzą,bo tutaj liczą się tylko znajomości i olbrzymie premie za plecami ludzi szczerze pracujących.

  4. Ludzie pracowali ale nie byli doceniani żadnych nagròd dla wieloletnich pracownikòw dobrych pracownikòw jedyną nagrodą dla nich to zwyrodnienia stawòw i reumatyzm dziadostwo

  5. ludzie na produkcji nie musza sie martwic, dla nich praca zawsze bedzie, jedynie kierownicy, managerowie moga sie pakowac, napewno bedzie zmiana. Nowy wlasciciel to amerykanski globalny koncern a tam rozmawia sie po angielsku i tu jest problem. hahahaha

  6. amerykańskie wojsko, amerykanie tu, amerykanie tam, wszędzie amerykanie, a teraz jeszcze konspol przejmują, niech sie polskiego uczą jak na polską ziemie przyjeżdżaja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>