Strona główna / Informacje / Aktualności / Bartkowiak kandyduje na burmistrza Słupcy

Bartkowiak kandyduje na burmistrza Słupcy

Przed chwilą Jacek Bartkowiak ogłosił oficjalnie, że będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko burmistrza Słupcy. – Słupca zasługuje na konkurencyjną wobec PSL ofertę programową. Nasze miasto rozwija się znacznie wolniej, niż sąsiednie ośrodki powiatowe. Słupca potrzebuje dobrego gospodarza, który potrafi z ludźmi rozmawiać, chce ich wysłuchać i umie skorzystać z ich mądrości. Takiego, który postara się im pomóc w życiowych problemach, wykorzystując własną wiedzę i doświadczenie. Potrzebuje burmistrza nie związanego z lokalnymi układami biznesowo-politycznymi, które oplotły nas przez ostatnie 20 lat, a jednocześnie człowieka tu wychowanego i wykształconego, znającego miasto od podszewki. Słupca wymaga zmian, nie tylko w nowej części miasta. Są tu takie ulice, które wyglądają jakby latami nie odwiedzał ich nikt z magistratu. Zależy nam na tym, aby obywatele 21 października mieli możliwość dokonania prawdziwego wyboru. Dlatego podjęliśmy decyzję, że naszym kandydatem na stanowisko burmistrza będzie Jacek Bartkowiak – głosi oficjalny komunikat.

176 komentarzy

 1. Nareszcie mamy kontrkandydata. Zielonym podziękujemy. Brawa za odwagę, niczym Pan nie ustępuje poziomem elokwencji i wiedzy dotychczasowemu burmistrzowi a i gospodarz będzie z Pana dobry. Po 12 latach rządów PSL-u to nawet dla utrzymania higieny polityczno-gospodarczej należy się mieszkańcom zmiana.

  • Elokwencji? Wyborco to chyba nie mówimy o tym samym człowieku. Szczyt chamstwa. Nie wiem czy nigdy nie słyszał pan/pani z ust powyższego kandydata pogardy, wyśmiewania, poniżania ludzi. A czytał pan/pani te strony których autorem jest pan Bartkowiak? W których robi z ludzi obojętnie kim by nie byli i co by nie zrobili jakiś pajaców, marionetki,komiksy. To wyborco uważasz za elokwencję?? A wiedza?? Jaka?? Co rok zmiana pracy…dobrych pracowników firmy zatrzymują. Nie pozwalają odejść. Trzeba przepracować kupę lat w danym miejscu żeby można powiedzieć że ma się wiedzę. Trzeba się uczyć.a jaka to wiedza co jakiś czas zupełnie inna branża. A widziałeś wyborco tą dzikość w oczach tego Pana? To świadczy o zawziętości,arogancji. Tu nie chodzi o szyld PSL PiS PO tylko trzeba spojrzeć na człowieka.popytajcie ludzi z którymi pan Bartkowiak miał przyjemność współpracować.

  • anty bartkowiak

   Wyborco, na własnej osobie doświadczyłam chamstwa i pogardy ze strony Pana Bartkowiaka. Ze strony Pana Miernika zresztą też. I nigdy z żadnym z nich nie pracowałam.

  • Ale Kociokwik – pełne beczki jadu i siary u oponentów
   Człowiek wystartował – ma odwagę i prawo do tego – to jego wysiłek i ryzyko.
   Przez 12 lat przyzwyczaili się ,że sztampowo odfajkują wybory według utartego szablonu bez konkurencji.
   Obecni włodarze mieli fuksa trafili na górę Dotacji przez swoje 12 lat a programy UE jak po nitce mówią na co można je wydać tego by tylko brakowało aby nic nie zrobić.
   Jaki to cud stał się w Słupcy ?
   Skoro przez 30 lat ulice np. nie były oświetlone a teraz są to faktycznie robi się widno.
   Tylko ,że to nie jest akt łaski wobec mieszk. tylko obowiązek za to biorą spore pieniądze w formie pensji, premii i nagród czyli nie non-profit !!!
   Na to jak wygląda Słupca pracowali ludzie w samorządzie przez 30 lat a nie tylko ostanie 12 lat , każdy jakąś cegiełkę dołożył.
   Zresztą można jechać do Wrześni i zobaczyć i porównać ile można zrobić więcej-Rynek i wszystkie ulice biegnące do rynku, deptak , itd.

  • J. D. Schulze

   Graszka,
   nikt nie kwestionuje prawa Pana Bartkowiaka do startu w wyborach na urząd burmistrza. Dlaczego Ty jednak polemikę wyborczą, do której każdy z wyborców ma prawo, nazywasz kociokwikiem? Masz dobrego nauczyciela cynizmu w osobie Pana Bartkowiaka.

  • J. D. Schulze

   Bartkowiak może nam co najwyżej zaoferować kolejny paszkwil pokroju furmankowego gniota, w którym kpi z ruchu ludowego, z polskiego chlopa i furmanki. Jak Pan Bartkowiak wyobraża sobie historię wsi polskiej bez furmanki i bez konia? Wszystkie miasta zaopatrywane były przez furmanki.Furmanka to był normalny, kiedyś jedyny, środek lokomocji. Koń i furmanka. Kpina z tego środka lokomocji jest u historyka co najmniej zastanawiająca, jak i niepokojąca. Rozwój miast bez furmanki byłby niemożliwy. Gdyby Pan Bartkowiak napisał pracę magisterską na temat: „Środki lokomocji na wsi średniowiecznej po czasy późniejsze, aż do nowożytnych”, to może z szacunkiem podchodziłby do furmanki i warstwy chłopskiej. Ten furmankowy gniot nie jest paszkwilem tylko na obecną władzę w mieście i w powiecie. To paszkwil antychlopski.Żaden chłop za to, co jest tam napisane, nie powinien oddac swojego glosu Panu Bartkowiakowi.

 2. Waldemar Śliwczyński, Września

  Rusz z posad bryłę świata, Jacku.
  Życzę zwycięstwa!

  • Waldek: dzięki!!!

  • J. D. Schulze

   Pan Bartkowiak nie jest aż takim gigantem, żeby ruszyć z posad bryłę świata. Miał przecież możliwości będąc zatrudnionym w różnych miejscach na różnych stanowiskach i nigdzie nie udało mu się ruszyć „bryły na posadach”.

 3. Bardzo się cieszę, życzę powodzenia i gratuluje odwagi. Chcąc zmieniać miasto i region musimy zmienić najpierw władzę samorządową. Mamy już dość pana Michała Pyrzyka i PSL. Potrzebne nowe spojrzenie na miasto i okolice. Słusznie zauważa pan Bartkowiak, że nasi sąsiedzi rozwijają się szybciej. Przykład Wrześni wystarczy. Kiedy włodarze wspomnianej Wrześni zajmowali się poszukiwaniem inwestorów i rozwojem regionu nasi polowali z panem Grzeszczakiem na redaktora Ansiona po sądach. Dziś Września kwitnie a nam wciska się, program rozrywkowy ” Słupca zmieniamy się” jak dla mnie żenada.

  • J. D. Schulze

   Pozdrawiam, czego oczekujesz? Centrum biznesowego na skalę Wielkopolski? To niemożliwe. Słupca ma około 17 tys. mieszkańców i jest dalej od Poznania od bardziej licznej ludnościowo Wrześni.

   Skoro PiS zarzuca obecnemu Burmistrzowi powiązania z lokalnymi układami biznesowo-politycznymi, to ciekawe jak Pan Bartkowiak bez powiązań w środowisku biznesowym chce znaleźć środki na „przyśpieszony” rozwój miasta? Bez prywatnej inicjatywy biznesowej rozwój miasta jest nierealny. Września to JEDEN ośrodek powiatowy, a nie kilka ośrodków powiatowych, o których wspomina PiS w celu pseudoreklamy swojego programu wyborczego.

  • ślunzok nie ze ślunska

   mundrze godo szulce… poloć mu…

 4. No wreszcie Prawo i Sprawiedluwosc w Naszym miescie stanelo na wtsokosci zadania..Tak jak PO….cy i ich pobratyncy tam na gorze mowia ze najwazniejsze odsunac PIS od wladzy tak my tu mowimy lo najwazniejsze odsunac ten uklad PS…wski od „koryta wladzy” w naszym regionie.

 5. J. D. Schulze

  Jakie koryto władzy? PSL to normalna partia polityczna, która w demokratycznych wyborach doszła do wladzy w mieście i w powiecie. A jeżeli używasz pejoratywnego określenia „koryto władzy” to jak wytłumaczysz, że to samo „koryto” marzy się innym do tego stopnia, że opluwają kontrkandydata, czyli Pana Pyrzyka?

  • Opluwają? Ja raczej widzę merytoryczną krytykę. A z ust przedstawicieli PSL udawanie, że wszystko jest OK, bo „zły ten ptak, co własne gniazdo kala”. Z takim samouwielbieniem i traceniem na niego siły daleko nie ujedziemy.

  • Jarek ze Słupcy

   J. D. Schulze Popieram!! Panie Pawle merytoryczna krytyka?? Jaka?? Gdzie?? Chyba w tym że program wyborczy PiS to uderzanie w poprzedników… Sama merytoryka!! Nic dodac nic ująć. Wysmiewanie od bardzo dawna wszystkiego i wszystkich którzy nie nazywają się B. czy N. Roboty zero!! Nie myli się ten co nic nie robi. Przez 12 lat można wymienić co było dobrze i źle zrobione. To jest merytoryka
   Natomiast szyderstwo to jest to czym zajmują się ludzie w ugrupowaniu PiS. Jak czytam te pomysły to po prostu merytoryka wypełnia mnie po czubek głowy. Inwestorzy… Łatwo powiedzieć tylko pytam się gdzie?? Znacie trochę Słupce? W sensie obszaru?? Nie no też bym chciał żeby przyszedł Jaguar ale obawiam się że chyba tylko gdyby następca las wycial i tam go usytuowal bo gołym okiem widać jak jest słupca zabudowana. Zresztą w mowie to każdy mądry… Gorzej w działaniu. To ja też sobie swój program wyborczy napisze i jednym z punktów będzie darmowe piwo w Lidlu… Jakież to proste…

  • J. D. Schulze

   Pamiętam bajkę „Zaczarowany ołówek”. Ktoś
   już ten ołówek wspomniał. Pan Bartkowiak myśli, i próbuje nam tą myśl sprzedać, że będzie wymachiwał tym ołówkiem jak, nie przebierając w słowach, cepem. Młocąc cepem myśleć za wiele nie trzeba.

  • W TVN pracujesz?

 6. BRAWO POWODZENIA

 7. ” który potrafi z ludźmi rozmawiać, chce ich wysłuchać i umie skorzystać z ich mądrości” trzymając się pana słów proszę o nie kandydowanie ponieważ niczym dla tego regionu się pan nie zasłużył li tylko zaszkodził chociażby juz dawno zapomniane „prowincjonalia” lub organizowanie festynów na polecenie władz, kiedy był pan kierownikiem MDK i to był max juz powiedzmy to pan gogołek (mala litera nie przypadkowa) więcej zrobił od Pana w powiedzmy to szumnie w sferze kultury w naszym miasteczku… co pan wie co sie tu dzieje pan przybywasz w wybory i co ??? jaki plan ?? bedzie pan rozmawiał o czym ? tu juz nei ma miesca na rozmowe ! tu trzeba działać ! Nie jestem ani zwolennikiem psl ani po ani pis ale ludzi którzy naprawde wiedzą jak pomóc temu regionowi – jak obieca pan dostęp do morza powiatowi słupeckiemu bede glosował nawet pomogę przy wyborach !!!!

 8. Bardzo się cieszę. Powodzenia!

 9. Juz sama wypowiedź świadczy o braku kompetencji. Jeśli jest się samorządowcem 12 lat to znaczy że ktoś juz jest merytorycznie przygotowany. Zresztą obojętnie w jakiej pracy to 12 lat oznacza wiedzę, doświadczenie. Nie wiem dlaczego pan w swoim felietonie opisując swój dorobek pominął bycie sekretarzem w gminie Czerwonak. Niestety z cennych źródeł wiem że tamtą gminę mówiąc brzydko pan rozwalił i zakończyła się tam pana praca. Tamtejsi pracownicy do teraz Pana źle wspominają.i co teraz przyszła kolej na Słupce? Chce pan nas pogrążyć?Każdy inny tylko nie PiS. Widzimy co PiS robi w Polsce. Chrońmy Słupce

  • Można przez wiele lat być samorządowcem i nie być merytorycznie przygotowanym. Można, proszę mi uwierzyć. Wiem, co mówię.

 10. Teraz zacznie się zwalnianie ludzi…i to czasem i tych dobrych. Przez 20 lat w Polsce rządziły różne partie. Rzadko kiedy nowa partia która wygrała wybory na pozbywała się merytorycznych ludzi tylko dlatego
  że mają inny pogląd polityczny bądź nie mają żadnego. A PiS co zrobił po wygranych wyborach parlamentarnych w Słupcy?? Zwolnil szefa Zusu, urzędu skarbowego,krusu, agencji modernizacji. Z dnia na dzień ot tak. No to teraz nie daj Panie Boże nowy pisowski burmistrz zrobi czystkę w szkołach, przedszkolach,jednostkach organizacyjnych. Choć pewnie Pan Bartkowiak za chwilę powie że nic takiego nie będzie miało miejsca…ale w listopadzie jednak zmieni zdanie. Tak jak to mówiło się przy parlamentarnych wyborach a życie pokazało inaczej.

  • J. D. Schulze

   Zbieżność nazwisk szefowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Słupcy i tego samego nazwiska w najbliższej rodzinie Pana Bartkowiaka to zbieg okoliczności?

 11. Panie Pawle zgadzam się. To zależy od człowieka. I to już sobie każdy oceni. Ale wysuwanie tezy że po 12 latach należy się zmiana bo świeżość wykazuje się brakiem jakiejkolwiek wiedzy.

 12. Andrzej z Wrzesni

  Brawo panie Jacku! Folwark psl czas zacząć zmieniać w miasto

 13. Umpa pierwszy poleci ze stołka, nikomu niepotrzebnego zresztą. I bardzo dobrze.

 14. Były Burmistrz Michał

  Brawo!!!! Ma Pan głos mój i mojej rodziny.

 15. czy to nie błąd taktyczne? 🙂

 16. JAKI SŁUPCZANIN Z PANA BARTKOWIAKA? UCIEKŁ ZE SŁUPCY I TUŁA SIĘ PO RÓŻNYCH URZĘDACH. NAWET DZIECIOM KAZAŁ CHODZIĆ DO SZKOŁY POZA SŁUPCĄ. PISAĆ MOŻNA SATYRĘ, TAK, JAK TO ROBI I TEGO NIECH SIĘ TRZYMA.BURMISTRZ BARTKOWIAK, TO TEŻ SATYRA.

  • Maria Bartkowiak

   Tata do niczego mnie nie zmuszał.
   Po studiach planuję wrócić do Słupcy. 🙂

  • A tatus znajdzie posade jako włodarz miasta 🙂

 17. A niech kandyduje. M.Pyrzyk wygra!!!!

  • Trwam w tym przekonaniu. Pan Pyrzyk zasluguje na wygrana. Jest dobry w tym co robi. A-TECH GLOBAL, ktory kupił dzialke trzy lata temu od prywatnego właściciela nie rozpoczął dzialalnosci, bo wystraszyl się brexitu. Skojarzenie nabywcy i sprzedawcy bylo zasluga wladz miasta. Czy to wina Pana Pyrzyka, ze A-TECH GLOBAL nie rozpoczął działalności?

 18. Andrzej z Wrzesni

  Wyjechal za pracą jak 2’tys innych napewno nie został przyeieziony w reklamowce z napisem psl jak obecny z Pyzdr

  • J. D. Schulze

   Nie miał pracy, że wyjechał? Miał. Mógł tu pracować. Może Jaśnie Pan gardził naszą społecznością, a teraz kiedy być może wiek zaczyna doskwierać, dla wlasnej wygody chce wrócić do Słupcy? Jednym słowem nie o nas Słupczan chodzi, a o Jego komfort.

 19. Przeczytałam „Żegnaj Furmanko” licząc, że autor tych osobliwych felietonów wykaże się większym taktem lub chociażby większym poczuciem humoru. Przeliczyłam się i bardzo zawiodłam. Zawsze miałam pana Bartkowiaka za osobę kulturalną tym razem muszę zmienić zdanie. Na okładce „książeczki” zamieszczone jest chwalebne CV autora, sądziłam że zobowiązuje ono to większej kultury osobistej. Skąd w Panu tyle jadu? Rozumiem, że kampania wyborcza rządzi się zupełnie innymi prawami i dozwolone są ciosy poniżej pasa ale czy to przystoi osobie pretendującej do tak zacnego stanowiska?. Przecież chce Pan być nie tylko moim burmistrzem. Ja tego nie kupuje! Przede wszystkim pozostać trzeba do końca człowiekiem! Sarkazm, cynizm, brak szacunku dla drugiego człowieka to nie przystoi kandydatowi na fotel burmistrza. Łatwo jest oceniać cudze osiągnięcia, niedociągnięcia, porażki nie widząc własnych poczynań. Trochę pokory i samokrytycyzmu życzę.

  • W braku szacunku dla drugiego człowieka Pan Bartkowiak jest mistrzem. Wiem coś o tym z autopsji.

 20. Koniec Pyrzyka

  Cieszymy się z tej decyzji. I całą rodziną idziemy głosować na Pana Bartkowiaka!

 21. Widać kandydatura poważna- lichego przeciwnika, aż tak by nie atakowali. Nareszcie szansa.

  • Bardzo poważna!!! Śmiech na sali. Widać przecież że ludzie aż się gotują jak dowiedzieli się że Pan Bartkowiak startuje. Boją się o miasto. Pan Jacek już się sprawdził jako samorządowiec i gmina Czerwonak nie tęskni. No ale przecież można myśleć nieudolnie że komentarze mogą świadczyć tylko i wyłącznie o prowadze kandydata.

 22. Michał, mssz mój glos i mojej rodziny. Tylko Ty mi pomogłeś, nie jako burmistrz, ale jako człowiek, choć w biurze PiSu, kiedy niby wszystko mogą, powiedzieli mi, że to sprawa nie do przeskoczenia. Nawet nie oddzwonili, a obiecali. Jeszcze raz Tobie dziękuję, a za co to Ty już wiesz. Szacunek.

 23. Wygrana Bartkowiaka to ideologia PIS : dojna zmiana we wszystkich jednostkach podległych Burmistrzowi. Podział społeczeństwa na my i wy gorszy sort tego chcecie – głosujcie na niego. Pewnie moderator znów nie puści jak wczoraj – już tu też cenzura?

 24. Gościu trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Ty już miałeś swoje 5 minut

 25. Pisoor- kupa mułu

 26. Zostań sobie Panie Bartkowiak tym radnym jak tak bardzo chcesz być w Słupcy. Zrób coś dla nas, pokaz nam że dbasz o nasze miasto ale nie słowem tylko czynem. W dzisiejszych czasach słowo znaczy bardzo niewiele a już szczególnie w Pana partii. Zasłużyć trzeba na to stanowisko. Znudziły się pewnie dojazdy do Poznania i stąd pomysł na Słupce. Najpierw proszę Pana praca a dopiero stanowisko. Jako radny popracuje Pan dla nas 4 lata, może zrobi Pan coś bezinteresownie, może Pan będzie dietę oddawał dla starszych ludzi. Wtedy gdy ocenimy Pana dorobek w naszym mieście to weźmiemy pod uwagę. Nie twierdzę że ówczesny burmistrza to ideał i wszystko co robił jest świetne ale my już możemy go za dużo rzeczy ocenić bo wiele zrobił dla miasta, nie tylko ładnie mówił. Pan jest najlepszy w pisaniu tylko zapomina Pan o dobrych manierach. Kibicuje Panu na radnego, wtedy nie tylko pokaże Pan nam jakis swój plan na miasto ale będzie Pan mogł go zrealizować.

 27. Propagandzista

  Bartkowiak =Hipokryta. Chce zlikwidować Informator miejski i zwolnić Piotra Górnego. Tten sam Bartkowiak chwali się, że był redaktorem naczelnym Monitora Wielkopolskiego czyli takeigo informatora samorządu województwa. Czyli Bartkowiak był takim Umpą tylko wojewódzkim. I brał za to duże pieniądze.

  • J. D. Schulze

   Widocznie to Jego jedyny pomysł inwestycyjny. Zaoszczędzić na Umpie.

   Pan Bartkowiak sam bowiem w wywiadzie przyznał:

   „Pomysły inwestycyjne jakby to niekoniecznie miasto i niekoniecznie z tym budżetem. Inwestować to powinny firmy, które tutaj ze swoimi pieniędzmi przyjdą”.

   Firmy będą musiały przyjść więc same, albowiem Pan Bartkowiak nie ma innych pomysłów inwestycyjnych, jak zwolnić Umpę. A Bartkowiak będzie co miesiąc kasę przytulał i się śmiał ze Slupczan, że dali się nabrać na rozwój Słupcy bez pomysłów inwestycyjnych.

 28. Nigdzie nie zagrzal miejsca, bo się na nim poznali. Mało robi dużo mówi.

 29. Powodzenia Panie Jacku w wyborach. Proszę przeczytać taką wspaniałą książkę „48 Praw Władzy” Trzeba przeczytać…nawet i z rad skorzystać…ale trzeba pozostać człowiekiem. Niestety nie można powiedzieć tego o aktualnym włodarzu. On niestety żyje w świecie intryg i to go gubi.

 30. Jak ma wygrać ktoś inny jak PSL jak reklama partii jest na każdym samochodzie w powiecie

 31. Nie lubię poniedziałku

  Jarosław K się cieszy bo w Slupcy powstanie pomnik brata Super To dobra wiadomość dla Slupcy Nareszcie Slupczanie będą się modlić pod pomnikiem .

 32. Powodzenia p. Bartkowiakowi. Michał Pyrzyk – Pewny wygrany pokaże gdzie miejsce kontrkandydata.

  • Burmistrz jest dobry. Koledze swemu partyjnemu i przez siebie zatrudnionemu, służbowego auta użyczył, aby ten spokojnie mógł zarejestrować się jako kandydat na wójta w ościennej gminie…

 33. Ja tez zaglosuje. Oczekujemy wiecej niz tylko remontu 3 ulic przez 15 lat. Oczekujemy miejsc pracy. Te nasze stare passaty po niemcach i po bruku pociągną… fabryki trzeba sciagac do slupcy!!!!

 34. Widzę, że ktoś tu się boi tak pisząc na Bartkowiaka. W końcu realny kontrkandydat. Bardzo dobrze!!!

 35. Panu Bartkowiakowi dużo dobrej i pozytywnej energii – trzymam za Pana kciuki
  Dajcie sobie spokój już z tym PSL , który sprzedawał nasz kraj
  Dlaczego dzieci jego nie chodziły do Słupcy do szkoły -może bał się politycznej zemsty znam takie przypadki
  Dlaczego zmieniał pracę -trudno jest współpracować z urzędnikami gdy wszyscy są z innej opcji politycznej
  Co zrobiliście w Słupcy tak rządziliście, że niedługo jedyny szpital zostałby zamknięty- ośćienne gminy biorą kredyty na rozbudowę-szpitala-. Dyrektorów szpitala przywożono samochodami byle tylko z opcji politycznej PSL byli-jeden wielki układ i nepotyzm, który teraz zaczął się sypać .Pan Roga już nie startuję co się stało w Zagórowie też nie potrafili się dogadać 3 kandydatów z PSL
  Nawet Super Mario się wycofał-ale dzieci zdążył ustawić. Rozwój naszego powiatu to stagnacja
  Dziękuję za odwagę Panu Bartkowiakowi i życzę powodzenia

  • … czy Bartkowiak tylko zmienial prace? Dwa razy go WYWALILi z urzedniczej posady

  • tak sie sklada ze dzieci pana Bartkowiaka chodzily do szkol podstawowych w Slupcy, wyjechaly do jednego z najlepszych gimnazow w Poznaniu z powodu lepszych perspektyw. Pozdrawiam

  • Ania, Pan Bartkowiak twierdzi, że wyjechały do Poznania z powodu wyzszych wymagan edukacyjnych w tymze miescie

 36. Wrrszcie szansa

  Zarzuty do Pana Bartkowiaka to słabe wypociny. Praca w wielu miejscach to atut, bo dzięki temu ma doświadczenie. Polityka rządzi się innymi prawami. Jakby był w Psl to miałby ciepłą posadke przez te lata.
  Prowokujecie i chamsko atakujecie. Pan Bartkowiak krytykuje, ale w dość delikatny sposób. Zresztą dość tego straszenia ludzi. PSL sam nastawiał pomników, żeby się przy nich lansować w prasie zamiast działać dla miasta i powiatu.

 37. Wreszcie szansa

  Zarzuty do Pana Bartkowiaka to słabe wypociny. Praca w wielu miejscach to atut, bo dzięki temu ma doświadczenie. Polityka rządzi się innymi prawami. Jakby był w Psl to miałby ciepłą posadke przez te lata.
  Prowokujecie i chamsko atakujecie. Pan Bartkowiak krytykuje, ale w dość delikatny sposób. Zresztą dość tego straszenia ludzi oni boją się, ale PSLu. PSL sam nastawiał pomników, żeby się przy nich lansować w prasie zamiast działać dla miasta i powiatu.

 38. Jak wygra Pyrzyk nic się nie zmieni. Będziemy żyli w tym bagnie dalej. Wybieram Bartkowiaka ktory gwarantuje zmiany choć nie jest moim wymarzonym kandydatem. Koniec Pyrzyka otworzy nowe mozliwosci.

  • J. D. Schulze

   Trybun, bagna nie widziałeś. Pan Bartkowiak chce zmieniać Słupcę, ale sam przyznaje, że nie ma pomysłów inwestycyjnych, bo to jakby nie rola miasta. Posłuchaj jeszcze raz Jego wystąpienia.

 39. J. D. Schulce do niemiec
  będzie pierwszym agitatorem PSL na uchodztwie

  • J. D. Schulze

   Jeśli doczekam w Polsce dyktatury PiS, to z całą pewnością wyjadę. Jak nie będziesz miał możliwości swobodnego wyrażania w internecie swoich myśli, to pewnie sam jako pierwszy spakujesz walizki.

 40. Do J.D. Schulze
  Z tą wolnością słowa to bym nie przesadzał -media kształtują światopogląd ,a w 70% ma je obcy kapitał w Polsce
  Sprzedany za Rządów PO-PSL. Skoro tak bronisz PSL
  -To dlaczego Pawlak podpisał niekorzystna umowę gazową z Rosją
  -To dlaczego Partia rolnicza PSL głosowała ustawę uniemożliwiającą rolnikom sprzedaż płodów rolnich iinnych rzeczy prosto z gospodarstwa
  Daj spokój Jedz do Niemiec tam nie ma mniejszośći polskiej w Bundestagu , a u nas jednak mają głos

  • J. D. Schulze

   Dobrze mi w Słupcy.

  • J. D. Schulze

   Przykład telewizji polskiej programu 1 świadczy o tym, jak łatwo zakneblować wolne media. Telewizja publiczna w żadne obce ręce nie poszła. Faktem jest, że niektóre media są w rękach obcego kapitału, ale gwarantuje to, że te media są wolne i demokratyczne, czego w żaden sposób nie można powiedzieć o telewizji publicznej.

   W kwestii gazu… ówczesne realia nie dawały nam innych możliwości. Rosja dyktowała warunki. Nie mieliśmy wtedy gazoportu w Świnoujściu. To koalicja PO – PSL doprowadziła do powstania gazoportu, co skutkuje teraz pozytywnie utrzymaniem cen gazu na stałym poziomie.

 41. Wszyscy Ludzie Bartkowiaka – Kiełbasa, Jakub Pawłowicz, Wlad Petarda, Bużka, Paweł Cyngiel (…) i ojciec Miss (…) zwany Chmielem. Wieje zgrozą od tej zgraji
  A teraz zestawcie sobie obecnych radnych: dyrektorzy, policjanci, nauczyciele, prawnicy, cenieni mechanicy samochodowi, aptekarze, przedsiębiorcy, bankowcy

 42. Der die das

  der die das to jeszcze nie czas na p.Bartkowiaka… Mam nadzieję że jego czas w Słupcy nie nadejdzie nigdy

 43. Schulze! Jako podwójnemu „agentowi”, który sam siebie przeprasza, proponuję współpracę ale musisz się określić i pamiętać o korzeniach.

 44. 8 miesięcy w Czerwonaku nie spisał się Pan w samorządzie jako sekretarz a chce pan byc burmistrzem? Sekretarz nie jest od łagodzenia napięć miedy radnymi. A wie Pan ze w radzie miasta Słupcy obecnie nie ma większości po linii partyjnej takiej jak obecny burmistrz? I on sobie doskonale radzi. Już Pan pokazał jak się Pan sprawdził jako samorządowiec przez 8 miesięcy.

 45. Przez następne 4 lata jak ten Pan i inni podobni wygrają na inwestycje nie będzie czasu. Wszyscy zajęci będą udowadnianiem i tworzeniem różnych komisji i teorii spiskowych- i nie ma znaczenia czy byłoby warto czy nie , ale o przyszłości i inwestycjach nikt nawet nie pomyśli. Czy naprawdę któś wierzy że zmiana opcji coś zmieni na lepsze? Przyjdą nowi i będą nowe układy z tym że kiedy program i inwestycje są liche to najłatwiej będzie szukać patologii u poprzedników.Prawie każda partia idąc do wyborów najczęściej wytyka błędy poprzedników – i można byc pewnym że długo jeszcze bedą sie tym zajmować . Czy nikt nie zauważył – bo ja tak- że koszty utrzymania jak dużo wzrosły a od stycznia jeszcze więcej? Ludzie poprzez nienawisc sami sobie zgotują kataklizm na siebie!

 46. J. D. Schulze

  wyborca, nie zamierzam z nikim współpracować. Już mi tę współpracę słupecki PiS proponował. Nie jestem zainteresowany żadną współpracą.

 47. Pyrzyk jest dobry w tym co robi? – no tak, w nicnierobieniu, owszem, hehehe

 48. Słupczanka

  Panie Jacku, podobają mi się Pana pomysły, ale ten PIS….

  • Pomysły Pana Jacka , słuszne, dobre, pozytywne

  • neptun, nie wystarczy słuszność pomysłu. Jeszcze trzeba wiedzieć jak te pomysły zrealizować. Obiecywać można wszystko.

  • Program Pana Jacka jest doskonałą szansą na wprowadzenie pozytywnych, wartościowych zmian w przestrzeni miasta

 49. Słupczanka

  Panie Michale, musi się Pan otoczyć kompetentnymi osobami, a nie „wypranymi” radnymi

 50. Tu ktos w komentarzach poddal dobry pomysl,a mianowicie by p.Bartkowiak najpierw pokazal co potrafi, ja jego osiagniec nigdzie nie moge sie doczytac,to taki ktos z nikąd.Niby nasz a nie nasz.Skakal po całym wojewodctzwie i nigdzie dłuzej miejsca nie zagrzal.Troche gdzies porobil”pomieszał powietrza” a jak sie na nim zdarzyli poznac to w mig odchodzil. Kraźy jak zepsuty sputnik do ,ktorego nikt nie chce sie przyznac,kto go wystrzelil.Trzeba miec wyjatkowy tupet by sie wychylac w Słupcy po Prowincjonaliach. Juz pan raz uciekł z tonącego statku (słupcy) ,a teraz pan próbuje złapać sie burty? Zdziwko chapło źe niby prowincja a jednak sie zmienia bez pana ,co? Słupca to małe miasto i my wszyscy sie znamy i pana pamietamy jaki to z pana „gospodarz”.Moze pan nie zauwaźył źe gdy pan zdobywał wojewodzctwo to my tu w miescie zdarzyliśmy sie bez pana pomocy przesiąść z Furmanek na samochody i to calkiem przyzwoite.Prosze sie przejechac po osiedlach to pan sie przekona ze zamiast strzechy mamy tu super chaty, no chyba ze chcialby pan furmanką sie przejechac to sluze pomoca w czasie jakiegos festynu nawet zafunduje panu przejazd.

 51. Niech Pan nie krytykuje bo nie tędy droga

 52. Panie Jacku bardzo pana szanowałam ale żeby startował pan z partii z którą walczył pan w latach słusznie minionych to dla mnie szok.
  Przecież to jest komuna w nowym opakowaniu i dobrze pan to wie. Tak bardzo chce pan zaistnieć ?

 53. J. D. Schulze

  Slupczanka,
  nie sposób nie przyznać Pani racji. Prezes Kaczyński przypomina I sekretarza PZPR. Styl działania partii Kaczyńskiego jest nacechowany autorytaryzmem charakterystycznym dla czasów PRL-u. Wszyscy są podporządkowani Prezesowi. Meldują się u Prezesa i wykonują bez szemrania Jego polecenia.

 54. Jacek Bartkowiak

  Kochani, z Prawem i Sprawiedliwością jestem związany od 2003 roku. Ale głosując na burmistrza, wybieracie człowieka, a nie partię. Oczywiście mój program nawiązuje do prospołecznych działań PiS: dla najmłodszych (trzy szkoły podstawowe), dorosłych (rozwój inwestycyjny, miejsca pracy) i najstarszych (Centrum Seniorów). Startuję w tych wyborach jako alternatywa dla obecnego burmistrza. Nie krytykuję wszystkich jego działań, ale jestem pewien że przez 12 lat zrobił zbyt mało, by zapewnić Słupcy rozwój. Zapraszam jutro od 8.30 rano do rozmów na targowisku, około 14.00 będę pod „Mostostalem”. Podobnie, jak i Was, martwi mnie sytuacja tej firmy. Do zobaczenia!

  • J. D. Schulze

   Pan Bartkowiak w zawoalowany sposób próbuje się odżegnać od Prezesa Kaczyńskiego. Reklamuje swoją osobę jako alternatywa dla Burmistrza Pyrzyka. Nie zmieni jednak faktu, że jest członkiem PiS-u, który swoją polityką podważa demokrację w kraju.

  • I kto to mówi??? Na człowieka?? A Pana powieść to nic innego jak atak na PSL w której głównym bohaterem Pana rysunków jest Pyrzyk. Kategoryzyje go Pan na każdym kroku. Pan chyba sam siebie nie słyszy. Nie mówię że Pyrzyk jest cudootworca ale niech pan nie będzie śmieszny, niech pan popatrzy na Słupce choćby na zdjęciach sprzed 12 lat. Pan miał szansę wykazać się w tylu miejscach i co Pan zrobił? Pan się nawet nie ma czym pochwalic…. A nieee przepraszam, ma Pan… Wysmiewaniem innych ludzi.

 55. Panie Michale, proszę nie liczyć na mój głos.

 56. Fajnie, że ktoś dba o samopoczucie mieszkańców Słupcy i daje możliwość, aby się pośmiać. Tyle szaraków w tle, aby dostały się te same twarze. Osiem lat niszczenia Polski, a teraz jeszcze ktoś ma czelność mówić, że zrobi to lub tamto. Dość tego, pokazaliście, co potraficie robić, więc już się nie ośmieszajcie, bo o honorze nie można tu mówić

 57. Przed wyborami pracownicy dostali sowite podwyżki? Może ktoś sie pochwalić po ile, bo może opłaca się tam teraz pracować?

 58. Panie Jacku, czy skorzysta Pan w przypadku budowy żłobków, wsparcia z rządowego programu Maluch plus, w którym „dofinansowanie sięga nawet 60-70 procent”?

  • Kazdy burmistrz moze z tego dofinansowania skorzystac. To nie jest dofinansowanie tylko dla burmistrzow z PiS

  • A niby Burmistrz Pyrzyk o ten projekt się stara?

  • Neptun, a gdzie te żłobki wybudować jezeli w Słupcy nie ma wolnych działek ? U ciebie na podwórzu? Gorzej jezeli mieszkasz w bloku.

  • Żłobek można wybudować wraz z Centrach Usług Społecznych. Z centrów mogą korzystać zarówno osoby niepełnosprawne, którymi ktoś się opiekuje, ale też takie, które same sprawują nad kimś opiekę. Centra by były tworzone w ramach partnerstw przez dwie lub więcej gmin

  • Brawo,brawo w końcu ktoś na poziomie napisał komentarz!
   Dokładnie mam to samo zadanie!

 59. Panie Bartkowiak, czy będzie się Pan starał o środki Funduszu Inwestycji Samorządowych, zarządzanego przez Polski Fundusz Rozwoju? Miasta powinny szukać specjalizacji, ale przede wszystkim powinny tak planować te działania, które będą obecnie podejmować, żeby one gwarantowały dalszy rozwój. Czyli np. budować mieszkania i udostępniać je młodym po to, aby zostali oni w mieście, a nie żeby po zdobyciu wykształcenia uciekali gdzie indziej. Można zbudować drogę, czy infrastrukturę w miejscu, do którego będą mogli przyjść inwestorzy, żeby mieli tereny już przygotowane pod swoje inwestycje.

 60. Tak Panie Jacku niech pan idzie i zobaczy to nasze obskurne targowisko to wstyd w takim mieście powiatowym,żeby tak wyglądało targowisko. Proszę przyjechać do Pyzdr na rynek i zobaczyć piękne targowisko które upiększa rynek.

  • Niczego Pan Jacek nie zobaczy. Jego obecnosc tam sprowadza się do stania jak slup i rozdawania „Żegnaj furmanko”

 61. Ostra szpila w PSL. Ile ziemi wyprzedano pod ich rządami? Internauci obnażają działania ludowców
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/414614-ile-ziemi-wyprzedano-pod-rzadami-psl

  • wer, najpierw krytykujecie Burmistrza Pyrzyka za brak inwestycji. Jeżeli jednak PO – PSL sprzedawało ziemię to też niedobrze według Ciebie. A jak myslisz, po co ta ziemia byla sprzedawana, jak nie pod inwestycje? Czyli skarb państwa ziemi pod inwestycje sprzedawać nie powinien, ale zmuszać prywatnych właścicieli do sprzedaży swojej ziemi już mu wolno i nie widzisz w tym nic nagannego.

  • W gminie Chodów kilka lat temu był przetarg na ponad 700 hektarów państwowej ziemi.
   Przetarg był tak ustawiony że mogła wystartować w nim tylko jedna osoba, rodzina byłego posła i senatora PSL

  • chodów, moge prosić o jakiś link?

 62. J. D. Schulze

  Agencja Nieruchomości Rolnych od początku okresu swojego działania sprzedała na rzecz cudzoziemców 1983,7 ha i zawarła z tego tytułu 305 umów sprzedaży. To niewielki, wręcz ułamkowy procent w stosunku do całości powierzchni Polski. Wyolbrzymianie tych faktów powoduje, że ludzie boją się inwestycji zagranicznych, pod które zakup ziemi jest konieczny, a za chwilę krzyczą, że inwestycji brak, a co za tym idzie miejsc pracy. Jedno zaprzecza drugiemu. I to jest właśnie rozdwojenie koncepcyjne PiS – u szkodliwe dla rozwoju gospodarczego Polski.

 63. Jak WYDAWAŁA KASĘ kasta PO – PSL .??? ————- *** 25 mld zł na ratowanie strefy € , czyli dla niemieckich banków „umoczonych” w Grecji ……….. *** 430 mln zł na (niby polską) prezydencję PO w UE – iventy i fety …………. *** 182 mln zł na niewidzialną elektrownię jądrową (A.Grad i spółka) ……….. *** 90 mln zł na niepotrzebne i przegrane przez Bronka Komorowskiego referendum ………… *** 66 mln zł na niewykorzystywany portal Urz. Marszałk. „Dolny Śląsk” …………. *** 50 mln zł na niepotrzebny portał int. dla bezdomnych od Kosiniaka – Kamysza …………. *** 49 mln zł na niewykorzystywany portal „Empatia” …………. *** 42,7 mln zł wydał Vicek Rostowski na nagrody w Min. Finansów ………….. *** 23,7 mln zł wydał W.Pawlak na nagrody dla Min. Gospod. . ………. *** 21 mln zł – tyle zarobił Tomasz Lis w TVP na niszczeniu PISowskiej opozycji ……………. *** 15,2 mln zł na nagrody dla Min. Pracy i PS. od J Fedak ………… *** 8 mln zł od M.Sawickiego dla Min. Rolnictwa ………… *** 6 mln zł na loty z Wa—wy do Gdańska dla D.Tuska ………….. *** kwot głupio wydatkowanych do 5 mln zł nie ujęto …………………………………………………………………………………………. ****** szacuje się (ostrożnie) wydatki z budżetu centralnego i regionalnych na ponad 122 mln zł , na nagrody dla administracji wojewódzkiej za Tuska i Kopacz i w samorządach rządzonych przez PO .!!!!

 64. Nie wymagajcie od naszych włodarzy cudów….jak powiat i miasto zrzuca się na 500 m drogi (sikorskiego) w centrum słupcy po 1 mln zł licząc na dofinansowanie bo bez niego nie zrobią…. a września buduje se sama obwodnice wchodnią za 79 mln zł HAHA porównanie niesamowite

 65. Chodzil dzis potargowicy z koszykiem pelnym ulotek i agitowal aby na niego glosowac?

 66. Poświęciłam się i ziewając przeczytałam wszystkie komentarze, bo takiego ubóstwa intelektualnego, nie spotkałam na żadnym portalu. Nędza słowna i nędza argumentacyjna. Tu jest obraz mądrych inaczej, ot cały elektorat PSL

 67. Dlaczego mniejszości seksualne są jakimś języczkiem u wagi praw człowieka, gdy biedni emeryci sytematycznie pozbawiani godności grzebią w śmietnikach próbując znaleźć różne frykasy i ubrania ? Dlaczego cierpiący staruszek biedak jest mniej ważny, czy wręcz nieważny przy geju i lesbijce ?

 68. Zajęlibyście się ważniejszymi tematami ,choćby dlaczego Burmistrz Miasta Słupcy nie zajął się konkursami Zwyczajnie Aktywni, Wakacyjny Staż 2017, Program Kariera, Studencki Nobel, Droga na Harvard, konkursem „Samorząd Równych Szans”,

  • Wszystkim na raz ma sie zajac?

  • Jak najbardziej to jego obowiązek

  • J. D. Schulze

   raf, czytałem kiedyś w Głosie Wielkopolskim, że Pan Jacek Bartkowiak chce się przenieść do Poznania do dzieci, albowiem nie chce być ojcem na pół etatu. Teraz dzieci nadal są w Poznaniu, a Pan Bartkowiak chce być w Słupcy i teraz może być ojcem na pół etatu? A może nie będzie ojcem na pół etatu, tylko w przypadku ewentualnej wygranej ZOSTANIE BURMISTRZEM NA PÓŁ ETATU? No cóż, wtedy nie będzie miał czasu nawet na ćwierć swoich obowiązków.

  • J. D. Schulze

   Korekta mojego komentarza… Pan Bartkowiak z racji dojazdów do pracy do Poznania ubolewał, że jest ojcem na pół etatu. Teraz dzieci w Poznaniu, więc Jego ewentualna wygrana może oznaczać, że też nie będzie chciał być ojcem na pół etatu i wyprowadzi się do Poznania i będzie nam burmistrzował na pół etatu nie mając czasu na swoje obowiązki włodarza miasta. Przepraszam za złe ujęcie myśli w poprzednim komentarzu.

 69. Ja 8 lat patrzyłem z rozczarowaniem na PO: na afery AMBER. G, okradanie Polski, kolesiostwo, nepotyzm, ośmiorniczki, zegarki, kradzież kamienic, popieranie ateistów lewaków, islamu, tęczowych rodzin i innych patologii. Wygoniliście 5 mln młodych Polaków na emigracje a sami u Sowy obżeraliście sie za nasze pieniądze mówiąc że to państwo istnieje tylko teoretycznie !!! Teraz przefarbowaliście się na KOALICJE OBYWATELSKĄ i atakujecie Kościół !!! Farbowane lisy wasz czas już minął tylko ślepy znowu na was postawi !!!

  • J. D. Schulze

   robi, bez wątpienia jesteś osobą, która jest przekonana, że jedynym słusznym rozwiązaniem politycznym dla Polski jest wprowadzenie dyktatury PiS-u, która zrobiłaby porządek z ateistami, lewakami, islamistami… itp… itd… Większych farbowanych lisów niż działacze Pis-U nie ma, gdyż wykorzystują demokrację w celu wprowadzenia dyktatury z Prezesem Kaczyńskim na czele jako wszechwładnym dyktatorem. Świat już to przerabiał. Większość dyktatorów miała legitymację demokratyczną do sprawowania władzy, a później wykorzystywała ją do zmiany demokracji w dyktaturę „robiąc porządek” ze wszystkimi mniejszościami…

 70. J. D. Schulze

  „Furmanka” Pana Jacka Bartkowiaka to niewątpliwie paszkwil na ruch ludowy, który to ruch opiera się na warstwie chłopskiej i wsi polskiej.
  Według Pana Bartkowiaka furmanka to wykrzywiona alegoria PSL-u. Pan Bartkowiak zdaje się spoglądać z pozycji dawnego szlachcica, który traktuje chłopa jako tanią siłę roboczą, która to siła najlepiej – według tego, co wynika z „Furmanki” – była ciemna i niewykształcona. Jest to o tyle dziwne, że Pan Bartkowiak ma wśród swoich przodków chłopów. Z „Furmanki” można wywnioskować, że Pan Bartkowiak drwi i szydzi z pochodzenia chłopskiego, a co za tym idzie pochodzenia swoich przodków, którzy niewątpliwie zmuszeni byli do przewożenia towarów furmankami zaprzęgniętymi w konie. Jako historyk Pan Bartkowiak powinien zdawać sobie sprawę z tego, że furmanki były etapem przejściowym w historii Polski, jak i świata. Etap ten musiał zaistnieć w drodze ku nowoczesności, a zaiste szydzenie i prześmiewcze wytykanie PSL-owi – a co za tym idzie całej warstwie ludowej – furmanki, jest godzeniem w fundamentalną zasadę, na której opiera się Rzeczpospolita, że chłopi „Żywią i Bronią” ( dewiza kosynierów z czasów insurekcji kościuszkowskiej ). Hasło to jest adekwatne do wkładu chłopów w rozwój Polski. Historia gospodarcza jest częścią historii wykładanych na wyższych uczelniach, więc historia furmanki i jej wpływu na rozwój miast powinna być Panu Bartkowiakowi znana.
  Jak Pan Bartkowiak wyobraża sobie historię wsi polskiej bez furmanki i bez konia? Wszystkie miasta zaopatrywane były przez furmanki. To był normalny, kiedyś jedyny, środek lokomocji. Koń i furmanka. Kpina z tego środka lokomocji jest u historyka co najmniej zastanawiająca, jak i niepokojąca. Rozwój miast bez furmanki byłby niemożliwy. Gdyby Pan Bartkowiak napisał pracę magisterską na temat: „Środki lokomocji na wsi średniowiecznej po czasy późniejsze, aż do nowożytnych”, to może z szacunkiem podchodziłby do furmanki. Pan Bartkowiak zachowuje się jak odszczepieniec, którego zmanierowały posady w różnych miejscach, począwszy od nauczyciela, a skończywszy na posadzie w biurze prasowym NFZ. Dziwne, że działacz kultury, jakim był Pan Jacek Bartkowiak, nie wykazuje szacunku w stosunku do polskiego chłopa.
  Co najbardziej zaszkodziło Panu Bartkowiakowi? Chyba bycie kierownikiem Miejskiego Domu Kultury w Słupcy, w którym powinien ugruntować wzorce kulturalne. Może Pan Bartkowiak Miejski Dom Kultury w Słupcy traktował jako folwark pańszczyźniany, w którym nabył cechy szlachcica na zagrodzie, który to szlachcic pogardza chłopem, a już szczególnie jego furmanką i koniem.
  Pan Bartkowiak w swojej „Furmance” zrobił z chłopa durnia, ciemniaka, który ma wizję ufoludków, które wskakują na furmankę, chłop Jan Wolski podwozi je do statku kosmicznego, ufoludki zapraszają Wolskiego na poczęstunek i badanie, po czym Wolski wychodzi ze statku, wraca do wsi i opowiada jej mieszkańcom co się stało. Sugestia Pana Bartkowiaka jest oczywista… Pan Bartkowiak kpi z tego wydarzenia, albowiem w jego ocenie nie jest możliwe takie spotkanie z ufoludkami.

  Szyderstwo z chłopa polskiego, którego to szyderstwa dopuścił się Pan Jacek Bartkowiak w „Furmance” powinno dać chłopom do myślenia przed oddaniem głosu w wyborach na burmistrza.

  Nasuwa się pytanie, jak Pan Bartkowiak chce zarządzać miastem, w którym większość mieszkańców jest pochodzenia chłopskiego?

  P.s. Zmiana nazwy „Żegnaj furmanko” na „Furmanka” jest zmianą zamierzoną.

  • J. D. S. Może przestaniesz publicznie wytrząsać się nad dziećmi Bartkowiaka i zastanawiać się na jaką część etatu jest on ojcem? Bo kij ma dwa końce, a jak zapewne wiesz sytuacja rodzinna obecnego burmistrza elektryzowała lokalną opinię publiczną przez całą ostatnią kadencję. I znajdzie się ktoś kto na forum zajmie się tematem jego dzieci i jego pełnoetatowym ojcostwem. Tak więc ręce precz od dzieci i spraw rodzinnych.

  • J. D. Schulze

   Taka, nie napisałem nic o czym sam nie powiedział kiedyś Pan Bartkowiak… https://gloswielkopolski.pl/urzad-marszalkowski-po-zamieszaniu-wokol-teatru-nowego-zmieni-sie-dyrektor-departamentu-kultury/ar/426689

   Nigdy nie ruszyłbym dzieci Pana Bartkowiaka, gdyby On sam o nich nie mówił w kampanii wyborczej czy w kontekście ubiegania się o jakiekolwiek inne stanowisko państwowe… Zresztą córka Pana Bartkowiaka dodała komentarz na slupca.pl w ramach komentarzy odnośnie kampanii wyborczej, więc kompletnie nie rozumiem o co ten hałas. A rozwody… no cóż… zdarzają się wszędzie… Ludzi, którzy nie interesują się czyimś życiem prywatnym rozwody nie interesują… Nigdy nie elektryzowały mnie niczyje rozwody… Każdy ma do nich prawo.

  • J. D. Schulze, ucichniesz jak Pawlak odpowie przestępstwa przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych

 71. ZSL się koalicyjnie staczał już z PZPR, aż się stoczył na samo dno z PełO

  Specjaliści od fałszerstw i korupcji, nie zdobyli na pewno 5 procent i nie powinno ich byc w sejmie,po sfałszowaniu wybotow samorz.2014 wielu bezprawnie siedzi w samorządach w koalicji z POszustow.

 72. Jan 3 ZAŁAMANY

  Bartkowiak nawet nie wie ile jest mieszkańców Mysli że Slupca to ostatnia dzielnica Poznania

 73. Panie Jacku,jeśli jest wszystko u Pana w porządku to czemu Pan nie interweniuje !!! Dlaczego pozwala Pan na wypisywanie takich rzeczy na Pana temat.
  No chyba , że coś jest w tym prawdy. Bo w innych przypadkach portal byłby blokowany przed pomówieniami.
  Nie interweniując pozbawia się pan wielu chętnych którzy by na Pana głosowali. A tak, z dnia na dzień coraz więcej ludzi mówi po co wybierać tego przekręta i matacza.
  Zastanów się Pan co robić – o ile chce Pan dalej startować na Burmistrza

  • J. D. Schulze

   wer, i cóż miałby Pan Jacek w tym sądzie powiedzieć?… , że np. Schulze zarzuca Mu kłamstwo w kwestii projektu rewitalizacji słupeckiej starówki, albowiem Pan Bartkowiak twierdzi, że ten projekt to zasługa Pana Banaszaka, a Schulze projekt widział i wie, że ten projekt to rok 2010, a wiec rządy Burmistrza Pyrzyka?

  • Natalia Bobrowska -Bartkowiak

   I po co polemizować? Jakaś wydumana postać ze strachu przed utratą stolka, pluje i zniechęca. Czepia się nawet moich dzieci.
   Poniżej pewnego poziomu nie będziemy się zniżac. I proszę ważyć słowa.

  • Pani Natalio ma Pani rację. Piotr Górny po mieście roznosi plotki

  • J. D. Schulze, czytaj ,ze zrozumieniem post- pozdrawiam.

  • J. D. Schulze

   Pani Natalio Bobrowska – Bartkowiak, ja ten projekt widziałem. Nikt mi nie wmówi, że został opracowany przez Pana Banaszaka. Uciszy mnie Pani? Co się Pani wydaje?…, że Pani mężowi wolno wszystko, że wolno mu uprawiać szyderę w swoim furmankowym gniocie „Żegnaj furmanko”, że może robić z obecnej władzy nieudaczników i pijaków? Jeżeli Pan Bartkowiak porusza na konferencji wyborczej Państwa dzieci, to daje mi niejako przyzwolenie na „przyczepienie” się tego wątku.

  • J. D. Schulze

   Pani Natalio, niech Pani nie wypływa z żeremi na głębokie wody polityki w mieście. Jest Pani dobrym, cenionym przez pacjentki lekarzem, ale w polityce jest Pani nowicjuszką, podobnie jak Pani mąż, który nie sprawował żadnych politycznych funkcji w mieście.
   Jeżeli jestem wydumaną postacią, to jak mogę siedzieć na stołku i bać się o jego utratę? Jedno zaprzecza drugiemu. Obnażanie kłamstw słupeckiego PiS-u nazywa Pani pluciem i zniechęcaniem?

 74. DEMOKRACJA BEZPOŚREDNIA ON-LINE. E-REFERENDA PLUS WETO NARODOWE. STOP POLITYKOM, LOBBYSTOM, URZĘDASOM, BANKSTEROM, MAFIOM, PASOŻYTOM. PARTIE WON. CAŁA WŁADZA DLA NARODU. POWSZECHNE WYBORY WŁADZY USTAWODAWCZEJ, WYKONAWCZEJ(!), SĄDOWNICZEJ (!). GŁOSOWANIA ON-LINE W TECHNOLOGII BLOCKCHAIN, PROFILEM ZAUFANYM LUB BIOMETRYCZNIE. TYLKO DEMOKRACJA BEZPOŚREDNIA JEST DEMOKRACJĄ. WOLNOŚĆ, RÓWNOŚĆ, DOBROBYT. BUDUJMY NASZĄ ŚWIADOMOŚĆ SPOŁECZNĄ. TO MY JESTEŚMY SUWERENEM. TO MY JESTEŚMY WŁAŚCICIELAMI POLSKI. TO MY DECYDUJEMY TU I TERAZ I W KAŻDEJ SPRAWIE. STOP UZURPATOROM. STOP OKUPANTOM. Przekaż dalej. Promuj. Bądź DB

 75. Mam pytanie do wszystkich kandydatów
  Czy sądzicie że wygra ten kto więcej powiesi bilbordów w mieście?
  Na każdym roku tylko bilbordy wszędzie tylko widzę twarze kandydatów już boje się lodówkę w domu otworzyć bo może wyskoczy pan P

  • Gorzej jak wyskoczy Pan Bartkowiak ze swoim utopijnym jak na budżet tak malego miasta jak Slupca programem.

  • Budżet Pana Jacka jest realny . Od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej, wśród dochodów jednostek samorządu terytorialnego wzrosło znaczenie funduszy europejskich. Środki europejskie przyznawane są (głównie w konkursach) na dofinansowanie różnego rodzaju projektów, mają charakter dotacji.Subwencja ogólna jest przekazywana jednostkom samorządu z budżetu państwa zgodnie z ustalonymi zasadami systemowymi. Dla gmin i powiatów składa się z części oświatowej, wyrównawczej i równoważącej, dla województw z części oświatowej, wyrównawczej i regionalnej. Wyliczenie należnej subwencji odbywa się na podstawie określonych kryteriów np. liczby uczniów.

   Dotacje celowe z budżetu państwa są środkami uzyskiwanymi na wniosek jednostki samorządu. Kryteria ich przyznawania są w wielu przypadkach uznaniowe, mogą być wykorzystane tylko na ściśle określony cel, niewykorzystane w ciągu roku budżetowego środki należy zwrócić do budżetu państwa. Przyznanie dotacji nie oznacza gwarancji ich otrzymania w pełnej kwocie. Realizacja dotacji zależy od kondycji budżetu. Zarówno wysokość, jak i terminy ich przekazywania mogą ulegać zmianom niekorzystnym dla jednostek samorządowych.

  • J. D. Schulze

   neptun, nie myl budżetu z programem 🙂
   Skoro jednak napisałeś o budżecie, to… Nikt inny jak Prezydent Andrzej Duda wywodzący się z PiS powiedział na spotkaniu w Leżajsku, że Unia Europejska to wyimaginowana wspólnota, z której niewiele dla Polaków wynika.
   Nie od dzisiaj wiadomym jest, że PiS jest zagorzałym przeciwnikiem pozostania Polski w Unii Europejskiej. PiS-owski rząd prowadzi taką politykę i głosi tak nienawistne teorie względem Unii, że prędzej czy później PiS, jeśli utrzyma się u władzy, wyprowadzi Polskę z tej Unii. Wiesz co to oznacza? Zero jakichkolwiek pieniędzy z Europy. Rozumiesz? Zero. Nic. Program Pana Jacka Bartkowiaka brzmi pięknie. Tyle, że budżet tak małego miasta jak nasze nie udźwignie ciężaru tego programu. Od 1 stycznia 2018 roku na terenie Polski jest 930 miast. Wyobraź sobie, że każde z tych miast wyciąga ręce po finanse na tak rozdęty program jak ma Pan Bartkowiak. Do tego dochodzą miejscowości wiejskie, których w Polsce jest ponad 52 tysiące i pewnie w każdej z tych wsi jest kandydat na wójta, który obiecuje cuda na kiju, byle wygrać wybory. Póki jesteśmy w Unii one też mają prawo do unijnych pieniędzy. Jakie jest prawdopodobieństwo, że Pan Bartkowiak uzyska unijne fundusze na realizację wszystkich swoich obietnic wyborczych? Nie zapominaj też, że jak już PiS wyprowadzi Polskę z Unii, to przy sięgającym bilion złotych zadłużeniu Polski, rząd nie da Panu Bartkowiakowi nic na realizację jego programu. Na tym nie koniec… Należy pamiętać też o wysuwanych przez pis-owski rząd Polski roszczeniach względem Niemiec za II wojnę światową. Takie roszczenia powodują, że jesteśmy w Europie odbierani jako nieprzewidywalni politycznie. PiS zmierza do naszej izolacji od Europy, podobnie jak to uczynił Orbán z Węgrami.
   Czy Pan Bartkowiak, jak już nikt w Europie nie będzie chciał z nami rozmawiać, sfinansuje realizację swoich wyborczych obietnic z własnych pieniędzy?

 76. Nie lubię poniedziałku

  I pomyśleć ze Bartkowiak I Dabek uczyli W Liceum Ogólnokształcącym w Słupcy. PIS ich wciągnął jak dzieci z pierwszej klasy .

 77. Panie Bartkowiak oszczędź Pan wsydu . Swoją żonę Pan angażujesz w kampanię i dzieci niczym nie winne .

 78. Nie lubię poniedziałku

  Śmiejąca Twarz Bartkowiaka daje do zrozumienia że to On jest Naszym Zbawieniem Prawie jak Pan Bóg Zamiast wody na Osiedlu Niepodległości będziemy mieli wino i to 15 ptocentowe

 79. Nic nie słychać o spotkaniach kandydatka na burmistrza Bartkowiaka z mieszkańcami, czy w ogóle będą ?

  • Poszlam wczoraj pod Mostostal na 14.00. Bartkowiak miał tam być. Zeszlam sie bo to daleko a jego nie bylo.

 80. A kiedy darmowy tramwaj dla seniorów?

 81. Bartkowiak Historyk Furmanka Taczki i Do Widzenia

 82. Panie Bartkowiak Prawdziwy Mężczyzna pachnie ropą fajkami i zawsze czuć od niego alkohol A u pana perfumy za 1000 zlotych

  • Ma Pani dziwne wyobrażenie o prawdziwym mężczyznie , ale jaka dama taki męszcyzna–smrród od tej pary pojedzie -UFFF

  • Mieszkaniec miasta

   Najważniejsze aby nie było znów ludzi którzy nie maja żadnego konkretnego planu. Po co nam ktoś, kto chce dorwać się do koryta i ukryć złodziejstwo poprzedników. Myśle ze już tym kandydatom podziękujemy. Niech będzie ktoś kto chce dobrze dla nas dla Polski. A to widać gołym okiem. Wiec wiemy na kogo głosować

  • A fe, Lola, fe,fe!

 83. Panie Szulce -szukaj Pan głupszych od siebie może paru znajdziesz -Twoje zaangażowanie na tym Portalu Mnie przeraża
  czep się Pan własnych Gaci , a dzieci zostaw w spokoju

  • Jedni się angazuja w sluszna dprawe, a inni w roznoszenie pierdół po miescie.

 84. le jeszcze będzie ofiar filmu „KLER” i czy producent, scenarzysta, oraz reżyser wypłacą odszkodowania ludziom niesłusznie dyskryminowanym z własnych zasobów finansowych i stanu posiadania. Podatnicy mają już dość płacenia odszkodowań w tzw. imieniu skarbu państwa wszak odpowiedzialność zbiorową szlag trafił na zawsze.

 85. Wiele osób na tym forum posługuje się prostym językiem, zakładam niski iloraz inteligencji. A może być coś powiedział o wzroście gospodarczym, o niskim bezrobociu, o wzroście płac , o pakiecie socjalnym, o uszczelnieniu VAT, o obniżeniu wieku emerytalnego , o obniżeniu CIT o podniesieniu kwoty wolnej od podatku, o nie wpuszczeniu muzułmanów , nic tylko bełkot i bełkot …

  • Jakimze wyszukanym jezykiem chcesz mowic o wzroście gospodarczym czy o uszczelnieniu VAT? Z głowy na nogi niewątpliwie upadłeś.

  • Sebastian-czy tylko tyle jesteś w stanie wybełkotać?

  • Chłodnym okiem

   Poprzez wyłudzenia VAT Polacy musieli zaciskać pasa, utracili OFE ,dostali podwyższony wiek emerytalny i informację , że nic się nie da

  • Super Express opublikowal notatke pokazujaca ze rzad Platformy chronil mafie watowska .

  • Mieszkaniec

   Twój raczej też nie jest zbyt wysoki!!!!!! O podatkach CIT VAT itp mają radni decydować ? Czy ty w ogóle wiesz że przed nami są wybory samorządowe a nie parlamentarne! A co do bełkotu – mamy jeszcze póki co wolność słowa i każdy może sie wypowiedzieć nawet w formie bełkotu ! Chyba uważasz sie za lepszego od innych . Gratulacje !!!

  • Pewnie Sebastian to Piotr Górny którego celem jest poróżnienie mieszkańców.

 86. Jacek Bartkowiak

  Najmilsi, jestem zaszczycony Waszym zainteresowaniem, dotyczącym używanych przeze mnie kosmetyków, wychowania dzieci, cech charakteru i popełnionych przeze mnie błędów życiowych. Spróbuję pokrótce odpowiedzieć na część komentarzy. Otóż nie sądzę, żeby rodzaj używanej przeze mnie wody toaletowej był dla Słupcy ważniejszy, niż straconych 12 lat kadencji obecnego burmistrza. Przez ten czas nie udało się tu ściągnąć żadnego inwestora z zewnątrz, nie powstały nowe miejsca pracy, a co aktywniejsi mieszkańcy wyemigrowali lub dojeżdżają do firm, które płacą im więcej niż nasza powiatowa średnia. Za taki stan rzeczy odpowiada rządzący u nas niepodzielnie PSL: były wicemarszałek Eugeniusz Grzeszczak, starosta Mariusz Roga, burmistrz Michał Pyrzyk i podnoszący na komendę ręce przy głosowaniu na „tak” radni. O tym jest moja książeczka „Żegnaj furmanko”, którą już sporo ludzi dostało i przeczytało. Nie obrażam w niej rolników, tylko tych władców powiatu z rejestracją PSL, którzy przyzwyczaili się, że to wszystko jest ich. Ale ani Słupca, ani powiat słupecki nie bedą ich prywatnym folwarkiem. Do kwestii, którymi się nie zajmuje samorząd, odnosić się nie będę. Szczegóły programu przedstawiłem na swoim profilu fejsbukowym i stronie „Bieg na burmistrza”, również na fb. Zapraszam.
  Aha, pod Mostostalem byłem. Ale nie u właściciela, czy prezesa, tylko tam, skąd ludzie wychodzili z pracy na pierwszej zmianie.

  • Mi się podoba Pana program wyborczy dla osób niepełnosprawnych

  • Panie Jacku B., próbuje się Pan wybielić twierdząc, że nie obraża Pan rolników w swojej książeczce.

  • wyborca pis

   zastanawiam się czy ten materiał rozpowszechniany przez Pana jako materiał wyborczy nie nadaje się na rozstrzygnięcie w trybie wyborczym.

  • Nie całe miasto. Ja i sporo moich znajomych będziemy głosować na Pana Bartkowiaka. Na szczęście wybory wygrywa się przy urnie.

  • J. D. Schulze

   Panie Bartkowiak, większość radnych w obecnej radzie nie wywodzi się z PSL – u. A skoro Pan Pyrzyk po pierwszej swojej kadencji dostał jeszcze 2 razy mandat zaufania, to znaczy, że ludzie Jego pracę na rzecz Słupcy ocenili pozytywnie. Pańskie zarzuty są bezzasadne. Krytka rządu PSL w Pańskim furmankowym gniocie jest miałka. Zarzucając brak inwestora ciągle Pan nie rozumie albo udaje, że nie rozumie, że Września ma inny potencjał ludnościowy, jest bliżej Poznania i inwestor prędzej wybierze Wrześnię niż Słupcę. Wciąż Pan milczy w kwestii ziemi pod inwestycje. Obiecuje Pan ludziom taki program, że nawet gdyby Pan teraz wygrał, to po 4 latach wywiozą Pana na taczkach. Pana Premier, Pan Morawiecki każe ludziom zap*dalać za miskę ryżu i wygaszać obietnice wyborcze, a Pan obiecuje, że na swój rozdęty program dostanie od Premiera pieniądze. Pana obietnice są na wodzie pisane. Żaden budżet tak malego miasta jak Slupca nie udźwignie Pańskiego programu.

  • wyborca pis, i niby będzie to uczciwy proces jak miała redakcja Kuriera przeciw Grzeszczakowi?

 87. J. D. Schulze

  Panie Bartkowiak, czemu nie napiszesz Pan, jak chcesz Pan przekonać prywatnego właściciela ziemi do jej sprzedania na rzecz inwestora? Proste pytanie, a odpowiedzi wciąż brak. Nawet jeżeli nie mi, to niech Pan to innym wyjaśni. I jak Pan zmusi A-TECH GLOBAL do rozpoczęcia działalności na zakupionej w 2015 roku ziemi?

  • „Napiszesz” połączone z „Pan” ??? Chłopie, do szkoły wróć, bo to zwyczajne chamstwo!!!

 88. Mieszkaniec miast

  I jak tam drodzy zwolennicy pana najlepszego burmistrza w historii, tak go chwaliliście, jak humorki? Fajnie jest?

  • Poczekajmy na humorki pisowskich fanatyków po wygranej Pana Pyrzyka. Ludzie w Słupcy nie postradali instynktu samozachowawczego, żeby głosować na PiS.

 89. Najpierw odsuńmy PO od samorządów, od razu się zrobi ekologiczniej, aha, i postkomuszy PSL też!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>