Strona główna / Informacje / Aktualności / Budowa krytej pływalni postępuje

Budowa krytej pływalni postępuje

– Nasze największe zadanie inwestycyjne, czyli budowa krytej pływalni, jest realizowane zgodnie z harmonogramem – informuje burmistrz Michał Pyrzyk.
Obecnie zakończono prace związane z montażem konstrukcji stalowej oraz montażem blachy dachowej na budynku głównym pływalni. Wykonano także większość żelbetowych płyt posadzkowych (90%). Ponadto rozpoczęto prace związane z murowaniem ścian wewnętrznych, układaniem warstw izolacji zewnętrznej – dach: ocieplenie i membrana dachowa PVC oraz montażem elewacyjnych płyt warstwowych.
Na najbliższe 2-3 tygodnie planuje się zakończenie prac murarskich, zakończenie montażu elewacyjnych płyt warstwowych – budynek główny, zakończenie montażu górnych warstw pokrycia dachu: paroizolacja, ocieplenie, membrana dachowa PVC, wykonanie żelbetowych płyt posadzkowych w pomieszczeniu technicznym (piwnica) i parter (ostatnie pole) oraz montaż instalacji technologii wody – niecki basenowe.
– Został wykonany projekt wykonawczy związany z usunięciem kolizji energetycznej przy budowie naszej pływalni. Natomiast 11 marca została podpisana umowa z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym z Poznania na opracowanie programu wodno – ratowniczego. Sporządzenie audytu bezpieczeństwa pływalni poprzez przeprowadzenie kompleksowej analizy bezpieczeństwa jest konieczne i wynika z zapisu art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych. Audyt ustali między innymi ilość ratowników niezbędnych dla bezpieczeństwa na krytej pływalni w Słupcy – mówi zastępca burmistrza Jacek Szczap.

13 komentarzy

 1. Wesoły romek

  Jak inwestor zobaczy ile rocznnie będzie dopłacać do utrzymania basenu to tak wesoło nie będzie

  • Dokładnie. Zastanawiam się co szybciej upadnie – burmistrz, basen czy budżet miasta?

  • Mieszkaniec Powiatu

   Cały powiat zobaczy jakie to są koszty a jaki mamy budżet . Basen to konkretna inwestycja którą nie wystarczy tylko ( albo aż) wybudować ?!!!

  • Sami nie wiecie czego chcecie. Najpierw był płacz, że nie ma basenu. Teraz jest lament, że będą koszty utrzymania. Zawsze są koszty. Po cholerę z góry zakładać, że basen na siebie nie zarobi?

  • Z tego co sobie przypominam to np. dofinansowanie do basenu w Pleszewie nie pochodzi ze środków budżetu miasta tylko z UE

  • inv, masz rację że pochodziły z UE

 2. Słupcy basen jest potrzebny ale z pewnością koszty jego użytkowania będą obciążały budżet miasta. Trzeba będzie komuś zabrać ! Ciekawe tylko kto straci, na co i dla kogo zabraknie ??

 3. Jestem kominiarzem i nie mogę się doczekać jak zanurkuje po robocie . Ahoj

 4. Sami nie wiecie czego chcecie. Najpierw był płacz, że nie ma basenu. Teraz jest lament, że będą koszty utrzymania. Zawsze są koszty. Po cholerę z góry zakładać, że basen na siebie nie zarobi?

 5. Mieszkaniec Powiatu

  Z całą pewnością basen w Słupcy jest potrzebny! Natomiast zdania zawsze będą podzielone. Tak już jest! Jeden by chciał ścieżkę rowerową drugi galerie a trzeci np.tor wyścigowy. Moje dzieci są już dorosłe i ten basen był mi potrzebny 10 lat temu a teraz to bez różnicy! Dla mnie fajniejszym rozwiązaniem jest akurat rower! To moje prywatne zdanie. Pozdrawiam

 6. Basen nie jest potrzebny umierającemu miastu jakim jest Słupca.
  Jedyny mądry plan na obecną chwilę to otworzyć uzdrowisko lub sanatorium dla emerytów i rencistów brać dopłaty i z tego utrzymywać basen. Ludzie w wieku produkcyjnym uciekają ze Słupcy!!! Jeżeli ktoś się przeniesie do innego miasta to na pewno nie będzie do Słupcy na basen przyjeżdżał, na obecna chwilę basen jest niepotrzebnym obciążaniem budżetu Miasta i powiatu. Kto ucierpi? Już ucierpiały inne dyscypliny w Słupcy największy przegrany, SKP gdzie zawodników młodych przybywa a pieniądze się obcina i trenować nie ma gdzie, a wszyscy dobrze wiemy,ze inwestować trzeba w młodych bo to jest nasza przyszłość i to na każdym polu również pływackim, ale trzeba najpierw ratować starzejące się miasto i inwestować w odpowiednim momencie w odpowiednie „akcje” Pozdrawiam czytelników.

 7. Wieśniaku, proponuję zainwestować na GPW. W kopaczy nożnych z reprezentacji Polski pakowane są pieniądze i tylko chluby z nich wciąż brak. SKP to nie wszystko. Wielu rodziców z dziećmi, które są za małe, żeby pójść same na basen, zostanie czasowo odciążonych, jeśli będą mogli skorzystać z basenu na miejscu zamiast jeździć 50 km w tą i z powrotem. Zwłaszcza, że obowiązków przy dzieciach uczących się w podstawówkach aż nadto, jako, że nauczyciele wciąż mają problem z efektywnym nauczaniem.

  • Witam drogi Rodzicu
   Ale emeryci i renciści raczej nie będą mieli problemów z dziećmi uczącymi się w podstawówce.
   Proszę wyciągać pełen sens wypowiedzi nie tylko wybrane fragmenty. SKP zostało użyte jako przykład ponieważ jest to najliczniejsza grupa. Sportów jest co nie miara, które można byłoby uprawiać na nowej hali widowiskowo sportowej zbudowanej za pieniążki na pływalnie, gdzie będzie tylko można pływać.
   Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>