Strona główna / Informacje / Burmistrz zabiera głos po ataku na prezydenta Gdańska

Burmistrz zabiera głos po ataku na prezydenta Gdańska

Tragiczny przebieg finału WOŚP w Gdańsku odbił się szerokim echem w całej Polsce. Burmistrz Słupcy Michał Pyrzyk przed chwilą opublikował post na swoim facebooku w związku z wydarzeniami w Gdańsku. Czytamy w nim: Zaczyna się od taczek i „niewinnych” happeningów, które uruchamiają barbarzyńskie tsunami nienawiści. Bądźmy myślami i modlitwą z Pawłem Adamowiczem. Panie Prezydencie, niech Pan się trzyma, jestem z Panem!

112 komentarzy

 1. Pan oszalał Panie Michale?

  • Powiedział ćoś głupiego- a czy ktoś się spodziewał mądrej wypowiedzi z strony Pana Burmistrza ja nie
   Panie Pyrzyk -mowa jest srebrem a milczenie złotem(proszę wziąć sobie to do serca
   Brawo dla P. Starosty znów klasą przewyższył P.Burmistrz i nie miesza tragicznego zdarzenia z polityką

 2. Panie Pyrzyk lepiej jak pan będzie milczał. A kurier to jeszcze powtarza.

 3. J. D. Schulze

  Atak na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza to pokłosie polityki PiS, głupoty i nienawiści, buty, zarozumialstwa i arogancji.

  • Lecz się zagorzały PSL-owcu…

  • Widzę, że nawet rodzina dla ciebie nic nie znaczy.. Tylko ty mogłeś zamieścić tak nędzne komentarze.. Proszę zniknij już na zawsze z komentowania na tym portalu..

  • Żałosny komentarz.Miała miejsce próba zabójstwa człowieka,a dla wyżej komentującego to tylko okazja do wylania jadu na nielubianą partię.

  • JAK GŁUPOTY I NIENAWIŚĆI I ZAROZUMIALSTWA jak mi to to ciebie Pasuje nic dodać nic ująć bardzo trafna ocena własnej osobowośći Panie Schulze

  • Pamiętaj Panie Schulze Karma wraca -nikt nie zna dnia ani godziny -w swej głupocie jesteś jedyny w swych Komentarzach ,ktoś traci prawie życie .a Ty wykorzystujesz to do robienia polityki-pokazałeś swoje prawdziwe podłe oblicze normalnie to ty zwykła świnia jesteś

  • ochranianie czyjejś prywatnej inicjatywy nie podlega ochronie przez policje

  • Szczujcie ” anioł bezstronny i apolityczny ” odezwał się.
   Prawda jest taka ,że siedzisz na tym forum i judzisz.
   Również swoją cegiełkę do tego pokłosia własnoręcznie dokładasz.
   I to nie jest takie bezinteresownie .

  • Szatan w aureoli

   Anonim, przypomnij sobie, kto ochraniał tzw. miesięcznice. Ani celu szczytnego w tych miesięcznicach, ani pomocy dla zwykłych ludzi, a ochrona policyjna była i to na jaką skalę.

  • J. D. Schulze

   Limonka, bardziej bezinteresowne niz myslisz. Wyobraź sobie, ze mozna jeszcze spotkać bezinteresownych ludzi.

  • Miesięcznice – 4 tys. policjantów i 50 snajperów na dachach, żeby mały ktoś nie trząsł gaciami.

  • Bzdury gadasz

 4. Przemysław Niezbecki

  Panie Burmistrzu, przesadził Pan.

  • Szatan w aureoli

   Niesamowite, doktorek, który swego czasu nazwał pacjentów oddziału intensywnej terapii leżakami, śmie umoralniać.

  • popieram wypowiedz

  • faktycznie PRZESADZIŁ

  • Słupczanin SM

   Ja myślałem, że burmistrz miasta Słupcy zabierze się teraz przede wszystkim za sprawy istotne dla dużej części mieszkańców Słupcy. Myślę, że zrobienie chodniczka, czy promenady w pośpiechu przed wyborami jest może chwytliwe, ale niekoniecznie najważniejsze. Jest pan w naszej grupie na fb SM, czy nie zauważył pan naszego problemu z zakładem ciepłowniczym? Jak długo będziemy znosić podwyżki czynszu? Do jakiej kwoty mamy dojść? Może ta podwyżka pana nie dotyczy, ale już mieszkańcy myślą i mówią o przejściu na ogrzewanie gazowe. Być może na walnym zgromadzeniu, w czerwcu, zwrócimy się o to z wnioskiem do zarządu SM. I co wtedy panie burmistrzu? Pomyślał pan o tym? I to jest na dziś pana zadanie dla nas.
   Nie pisze o radnych, bo oni tylko główkami kiwają…

  • Panie Niezbecki, będzie Pan tak uprzejmy i rozwinie swoją wypowiedz?

 5. Niestety J.D.Schulze i Pyrzyk mają rację..atak jest konsekwencją retoryki Pisu o „gorszym sorcie”, o ludziach z poprzedniej ekipy,.którzy są wszystkiemu winni.Zresztą posłuchajcie co krzyczał napastnik z nożem?

  • co powiedział sikorski ?????

  • a może tę rację ma jedna i ta sama osoba?

  • Do Słupczanin SM. Może ja bym też apelował do burmistrza o parę ton eco groszku , bo co kawałek jest droższy i nie bardzo mnie na niego stać! I w takim bądz razie będę musiał przejść na gaz. Dodam że nie koniecznie jestem z tego gorszego sortu( choć sam nie wiem). Proszę o rozpatrzenie mej prośby pozytywnie! To jest taka właśnie polityka tego rządu, rozdawać za darmo ,a ten co sobie w życiu radzi ,to niech sobie radzi dalej! Śmiech!!!!

  • Wspomnianą rację mają 2 osoby. Schulze to nie Pyrzyk.

 6. PIS-owi stanowcze nie

  To efekt nagonki PIS-u. Ile jeszcze będzie tragedii za ich rządów ? A kler nie potępił ataku ? No bo to nie był PIS-owiec !

  • bezpartyjny

   Zamilcz głupi człowieku -Idiotów twego pokroju nie brakuje oni też się rodzą ich się nie sieje ,-ale żęby przypisywać od razu atak nożem do opcji politycznej-głupota i zwykły brak poszanowania elementarnych zasad kultury zwykłym niezawnawistnym matołem jesteś

  • Zamilcz nędzna kreaturo-masz twarde dowody czy oskarżasz na zasadzie pomówienie-tylko ,żeby Ciebie ktoś tak nie oceniał -pamiętaj w życiu wszystko jest oddane

  • PIS, jak ocenią ciebie, w myśl tego, co napisałeś? Też zostaniesz nędzną kreaturą, przecież w życiu wszystko jest oddane. I kto tu sieje nienawiść, wrogość i pogardę?

  • Nie rozumiesz „bezpartyjny”, ze to byl mord polityczny?

 7. To był zwykły bandyta.Skąd przekonanie panie Michale ,że bandyci mają coś wspólnego z politykami( i odwrotnie)?

  • Poczytajcie wpisy niektórych o zatrutych bułkach itp. Wnioski same się nasuwają a potem tłumaczenie bo był pod opieką psychiatry. Reagować na głupotę wcześniej a nie eskalować.

 8. Nie róbmy patologii z polityki. Nie sądzę, że mężczyzna, który zaatakował prezydenta Gdańska miał jakiekolwiek poglądy polityczne.

  • M z najlepszej gminy

   Szkoda, że nikt poprzednika nie rozlicza z taką dokładnością. Bo co zrobił pan R. przez tyle lat? Nic… Jak całe PSL…p

 9. Ooo Panie Burmistrz, wina PiSu, tak najlepiej. Tylko w Słupcy nadal młodzi nie mają pracy, a swoje miasto traktują jak noclegownie… przez tyle lat rządów PSL i nic się w Słupcy nie zmienia…

  • Do…, zawsze można się wyprowadzic, jak cos nie pasuje. Nie trzeba tu wracac na nocleg. Mozna go sobie zorganizować w Poznaniu czy w Warszawie.

  • Tak rząd się chwali gospodarką i spadkiem bezrobocia, a tu co widzimy! Młodzi nie mają pracy! Normalnie Szok!!! Proponuję zabrać się za robotę A nie narzekać. Praca sama do domu nie przyjdzie. Mamusia wszystko na tacy poda,a nieroby śpią do południa! Oto jest prawda o takich jak Ty!!! W naszej Wielkopolsce jest tyle pracy, że tylko lenie nic nie znajdą. Najlepiej rządzić,wymagać płac po5000 zł,a doświadczenia i starzu zero.

 10. Panie Pyrzyk wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd a Pani Szulce poprostu niech Pani zamilczy i wtedy świat będzie lepszy

  • Marilyn Bardot

   Szymborska, świat będzie lepszy jak PiS przejdzie metamorfozę i będzie szanował poglądy innych, jak i potrzebę istnienia i działania opozycji.

  • Szymborska ! Sorry ale prawda bardzo Cię bulwersuje. Ciekawe kto to mówił o lepszym i gorszym sorcie,kto wykrzykiwał z mównicy o zdradzieckich mordach. A o wspaniałej Pani,,profesor ” z sejmu już nie wspomnę. Totalne niewychowane chamstwo! Taka jest rzeczywistość. Chyba że to wina Tuska!

 11. Myślę sobie, że na miejscu Pana Adamowicza mógł być każdy polityk i w każdym przypadku mówiono by o politycznej nienawiści. Problem polega na tym, że ta polityczna nienawiść, czy to się komuś podoba czy nie, po prostu istnieje. Dziś wylewacie pomyje na Pana Pyrzyka, bo napisał komentarz w tej sprawie. Gdyby to on był zaatakowany, mówilibyście o ciszy, modlitwie itp. Pan Pyrzyk znany jest w Słupcy i okolicach i mimo „niewielkiego zasięgu” zapewne nie raz spotkał się z nagannym zachowaniem swoich oponentów, natomiast Pan Adamowicz przez polityczne pomyje i komentarze znany jest w całej Polsce. Oczywiście żaden polityk nie namawia do morderstwa, ale w przypadku tego napastnika – nienawiść plus skłonność do takiego czynu sprawiła, że już pewnie w więzieniu znalazł sobie winnego swojego losu i od dawna planował to co „wreszcie” zrobił. – To właśnie dlatego wszyscy powinniśmy stulić dzioby – ja, ty, on, my, wy, oni, bo tak naprawdę nie wiadomo, co za świr tego słucha, to czyta, czy ogląda…

 12. Wstyd człowieku, takim wpisem samemu podżegasz do nienawiści. Co tu dużo gadać, w Słupcy skutkiem twoich intryg poziom niezrozumienia, wykluczenia urósł do nieznanych wcześniej poziomów. Żeby zabierać głos w tak delikatnej sprawie w taki sposób !!!!!! Kto jak nie pan podzielił Słupczan na tych co popierają Psl i dostają wszystko i na tych co myślą inaczej i maja pod górę ??

 13. Burmistrzu…oszalałeś?

  • PIS-owi stanowcze nie

   anonim zmów różaniec, daj na tacę to ci ulży…, co się sadzisz?

  • Czy Pan, Panie Burmistrzu zastanowił się chwilę nad swoim komentarzem? Taka właśnie retoryka pożar roznieca, w „swoim” mieście, biorąc pod uwagę okoliczności, nie przystoi??? Chciałabym mieć burmistrza wszystkich słupczan, który nie dzieli, przy każdej możliwej okazji.

  • Jestem przekonany, że pan „burmiszcz” i d.j szmelz równie aktywnie protestowali w 2010 roku gdy zostal zamordowany Marek Rosiak.

  • PISowi stanowczo nie..do budy pajacyku:)

  • Dziadu idz stąd

   Pożar to wy rozniecacie.

 14. To poklosie polityki i nagonki PSLu. Kto bedzie nastepny?

 15. Facebook jest mądrzejszy. Wycofano debilny wpis burmistrza.Jakim małym człowiekiem trzeba być,by napisać cos takiego.
  Wstyd.
  Proponuje wziąć się do pracy

  • beneficjent

   Co tam do pracy, heh….. kiedy po poniedziałkowym przebudzeniu podejmuje się tak nieprzemyślane działania nie związane z miastem ani z regionem. Poszukiwanie wątpliwego sposobu na zaistnienie w mediach. Najważniejsze to zachować umiar. Apeluję o zastanowienie.

  • Aga! Czy mamusia zapomniała Cię wychować. Czy może upuściła niosąc do chsztu . Spójrz w lustro! Tam napewno zobaczyć wstyd.

 16. PiS sieje zament, jad rozlew sie po Polsce, podzielili Polakow jak nikt inny, teraz zbieramy tego owoce ! Czas odstrzelic PiS #idziemynawybory !!!

 17. beneficjent

  Internet jest dzisiejszym narzędziem do wypowiedzi, ale nie do wypowiedzi niekontrolowanych. Z jaką łatwością dochodzi do przekroczenia norm społecznego współistnienia z wykorzystaniem wirtualnej przestrzeni. Przyczyną są niekontrolowane emocje i skłonność do mianowania się ekspertem w ocenie wydarzeń różnego typu, do stygmatyzacji, poniżania i hejtu. Szczególne oczekiwania społeczne są wobec osób publicznych, od których wymaga się taktu i szacunku do wszystkich mieszkańców. Jeśli wiec osoba na naprawdę „ważnym” stanowisku ulega niskim zachowaniom w publicznych wypowiedziach na granicy prowokacji i pieniactwa, to daje to do myślenia. Nieprzemyślane działanie napędzające eskalację podziałów społecznych jest strzałem w stopę i wydaje opinie na przyszłość. Gdyby taka wypowiedź padła z ust przypadkowej osoby nie dziwiło by to nikogo. Tutaj jednak może szokować i zastanawiać. Czy każdy może robić co mu się żywnie podoba?

 18. To co się stało w Gdańsku nie miało prawa nigdy się wydarzyć! Szkoda, tylko, że ci którzy najgłośniej lamentują nad tym zbrodniczym czynem jednocześnie sączą jad

  • beneficjent

   Tak, dobrze ujęte. Więc lament jest sztuczny. Każda okazja dobra do tego, aby zionąc jadem i upolitycznić każdą kontrowersyjną sytuację. Taki sposób na określenie własnego poziomu.

  • J. D. Schulze

   Zmierzmy jad odpowiedzialnych za zamieszczenie tego artykułu na slupca.pl
   Wpis Michała Pyrzyka na FB w ogóle nie musiał tu być skopiowany. Czy ktoś z oburzonych treścią wpisu wystąpił do moderatora o usunięcie go z tej strony? Powielenie tutaj tego wpisu miało niewątpliwie jadowity cel. Kto więc pluje jadem?

  • Gdyby politycy mieli wiecej dystansu to by czegoś takiego nie było. Politycy infekuja ludzi mowa nienawisci czesto o slabych konstrukcjach psychicznych.

  • Tylko ty plujesz jadem J. D. Szmelcu.. Opuść nasze miasto na zawsze..

  • J. D. Schulze

   Spokojny, to wy i wasz Prezes szczujecie i podżegacie do nienawiści. Podoba mi się w Słupcy. Piękne miasto. Dobrze zarządzane. Tylko pisiorów aż nadto. Ale nadejdzie dzień, że wylądujecie na śmietniku historii. Sami się załatwicie swoją nienawiścią, ksenofobią i zwyczajnie głupotą.

 19. beneficjent

  Może nie do końca zamierzony, ale nieprzemyślany i niezgodny burmistrza. Oj Michał, Michał…

 20. Panie Schulce właśnie dobiegła mnie straszna wiadomośc ,że Prezydent Gdańska stracił .życie jakim człowiekiem trzeba być ,aby wykorzystywać to do swoich ideologicznych celów-powiem Ci zwykła świnia-konfident to komplement.

  • J. D. Schulze

   Do Jarek: czy ty naprawdę myslisz, ze obchodzi mnie twoje zdanie o mnie? Zajmij sie ideologia PiS. Jak ja zrozumiesz, to może sie nawrócisz.

  • Jarek Popieram

   Panie J.D Schmelz on nie myśli czy Pana obchodzi jego zdanie .Jemu chodziło o wyrażeniu opinii co ludzie myślą o Takiej kreaturze jak Ty ,które nieszczęście ludzkie na samym początku forum wykorzystał do walki politycznej

  • J. D. Schulze

   Jarek Popieram, masz problem z równowagą psychiczną czy umysłową? Jakie wykorzystanie nieszczęścia do walki politycznej? Wpis Burmistrza należało odebrać jako przestroga i się zastanowić. Co wy tu robicie zwolennicy pisowskiej nienawiści i pogardy? Może wasza tu obecność świadczy o walce politycznej?

 21. Seledynowy kot

  Panie Burmistrzu, 100 % racji. Zaczyna się od drobnych rzecz, a kończy na ekstremalnych zachowaniach.

 22. Żadna partia jeszcze nigdy tak nie podróżnika ludzi . Jak ktoś tego nie widzi to jest chyba chory. Nienawiść jaką sieje PIS tego nie da się porównać do niczego. Wystarczy dziś przeczytać wpis Pani Pawłowicz…..wstyd…tacy ludzie zasiadają w Sejmie i niestety tacy ludzie są w naszej małej społeczności. Miejmy tylko nadzieje że ta Pani nie będzie musiała kor,zyskać ze sprzętu zakupionego przez WOSP. A co do taczke to burmistrz ma całkowitą rację. Niestety tak się zaczyna nienawiść. Taka jest prawda. Teraz Prezydent ustanawia dsień żałoby a tak nie dawno chcieli go zniszczyć. To jest dopiero obłuda. Obłuda PISU. A to z nienawiścią krzyczał i od hieny wzywał. Nikt jak tylko Wielki Wódz PIS. To jest właśnie przykład nienawiści. Już sam Papież mówił niedawno jak ma się chrześcijaństwo do nienawiści drugiego człowieka. Więc powtrzymajcie się przeciwnicy burmistrza od komentarzy . Niestety w tym przypadku dobrze to skomentował.A jeśli chodzi o młodych ludzi bez pracy to poczekajcie cierpliwie jest nowy starosta który obiecał gruszki na wierzbie poczekajcie nich one wyrosną.

 23. Przerażona

  Ale się rozkręciła gownoburza w komentarzach … ludzie ile w was nienawiści… mało wam jeszcze po tej tragedi? Nie umiecie uszanować swoich poglądów wzajemnie tylko oceniać , wyzywać , zniszczyć bo ktoś ma inne zdanie niż wy … matko i jak ma być dobrze na tym świecie.. jeśli polityka nie umie przestać okazywać agresji i nienawiści to chociaż wy postarajcie się zmniejszyć to zło i przestańcie siebie niszczyć nawzajem bo nikt nie zna dnia ani godziny kiedy bedzie potrzebował pomocy od człowieka którego nienawidzi lub tez wypisuje najgorsze rzeczy i ocenia go podle.

 24. W obliczu tej tragedii wszyscy politycy powinni zamilknąć i przemyśleć na ile są winni temu podziałowi w społeczeństwie. Tragedia w Gdańsku nie została spowodowana przez przeciwnika politycznego. Natomiast niech każdy sobie odpowie czy brak współpracy policji w tym przypadku był normalny. Czy ataku na orkiestrę u Jurka Owsiaka były zasłużone? Za podział odpowiadają wszystkie strony, oczywiście nie po równo. Czasami za działania i słowa, czasami za brak działań i słów. Również Kościół kiedy milczy w sprawach zła, ma swój udział. happening z taczką nie podobał mi się bardzo. Jeszcze mniej podoba mi się ta wypowiedź pana Burmistrza. Niech się zajmie swoim obowiązkami i wypełnia je dobrze. razem ze swoimi radnymi. Pierwszy wasz ruch to wysoka podwyżka diet. Pierwsze wasze osiągnięcia to podwyżka ciepła w tej skali od 1 stycznia. To efekt kilkuletnich zaniedbań i pozostawienie spraw w rekach kustosza ciepłownictwa. Czy cos z tym robicie? To nie jest mowa nienawiści. Pytam się jak wypełniacie swoje obowiązki. Dla mnie to będzie grało role przy wyborach sejmowych. Nie fakt, ze będzie mnie obrzydzać PIS czy inna partię. Mam nadzieję, że tak będzie patrzeć coraz więcej Polaków.

  • a do tego ponoc miasto zadluzone na kilka milionow i diety podnoszą ,szkoda ze glosowalem na takich ludzi.PAZERNIACY,co zrobiliscie ,zeby podnosic diety ,bez przesady

  • Marilyn Bardot

   obserwator, PSL nie ma większości w Radzie Miasta Słupcy, więc nie kłam zionąc nienawiścią, bo wpływ na podwyżkę diet mieli wszyscy radni, a nie tylko z PSL.

 25. wyborca_nie_PSL

  Pyrzyk już uprawia politykę na tragedii i trupach … Chłopie WSTYD

  • Wpis Burmistrza powinno się potraktować jako przestrogę, a nie uprawianie polityki. Wstydzić powinni się wszyscy, którzy tego nie rozumieją.

 26. Marilyn Bardot

  Gdyby wpis takowy zamieścił Starosta wywodzący się z PiS, to nikt nie zwrociłby na niego uwagi, ale że wpis jest autorstwa Burmistrza z PSL, to zakłamani pisowcy udają oburzonych. Wpis Burmistrza w żaden sposób nie był nietaktowny.

 27. Szatan w aureoli

  Od trzech lat widzowie TVP słyszeli, że za wszystko zło w Polsce odpowiedzialna jest Platforma Obywatelska i ludzie związani z nią. Są tacy, że wierzą TVP, iż mówi prawdę, a nie że to tylko polityczna propaganda. No i znalazł się chory i bezwzględny typ .

  • Gdyby miał troszkę empatii i taktu to by milczał , anie wychylał się przed szereg-głupio postąpił i nie da się tego obronić -no chyba ,że PSL-owska propaganda sukcesu zadziała -,którego w Powiecie słipeckim jak i w samym miesćie nie widać

  • Warszawiak, wiesz ilu Slupczan w ostatnich wyborach glosowalo przeciwko Michalowi Pyrzykowi? Ledwo 30%. Prawie 70% ocenilo wiec dobrze prace Michala Pyrzyka na rzecz naszego miasta. Nie nawijaj więc o braku sukcesu w miescie.

  • Panie Akceptuję widać ,żę jesteś z Słupcy sam pochodzę z tego miasta .proszę tylko powiedz mi jedno co ma wspólnego ilość oddanych głosów na P Pyrzyka z rozwojem miasta Kompletne zero i bzdury niedługo być może wam mostostal zwiną szpital w ostatniej chwili ratowany -Basen raczej Projekt nieudany -w którym powiatowym ośćiennym mieśćie nie ma Basenu znowu słabą politykę PSL-owskiej propagandy sukcesu Prowadzisz , ale gratuluję uporu-dobry bo Uparty-ale odporny na argumenty

 28. Pan Burmistrz ma rację, a te wpisy tylko potwierdzają jego słowa. Wystarczył tylko jeden słuszny wpis na facebooku a od razu ile jadu się wylało w komentarzach.

 29. Tak masz rację Obserwator zgadzam się z tym co piszesz jednak nie do końca. Tragedia się stała w Gdańsku zginął niewinny człowiek dlatego że młodym się wydaje że partia rządząca da im wszystko na tacy taki nie pracował na banki na padał ale to wina PO i to on niewinnie siedział. Chyba za krótko 5,5 roku chyba powinien jeszcze psychiatry być. Ale to wina PO tak jak w Słupcy winne wszystkiemu PSL. Ciekawe tylko kto będzie winny za 3,4,5 lat. Pożyjemy , zobaczymy . Chcę dożyć i zobaczyć to wszystko co Pan Bartkowiak obiecał startując na burmistrza ( gdzie wyborcy go nie chcieli) to teraz bez (bez pytania wyborców) może to spełnić nie tylko dla miasta ale także dla powiatu. Czekamy cierpliwie bez nienawiści i taczek.

  • M z najlepszej gminy

   Szkoda, że nikt poprzednika nie rozlicza z taką dokładnością. Bo co zrobił pan R. przez tyle lat? Nic… Jak całe PSL…

 30. Oj Bardotka, twój wpis to jak wpis pana Michała. Co diety maja wspólnego z nienawiścią? Dla was inna opinia niż wasza to nienawiść. Ilu z tej listy PSL głosowało przeciw, albo się wstrzymało? Kto była autorem projektu uchwały? Nie radny Markiewicz z waszej listy? Kurcze znowu u mnie ta nienawiść :))

  • Dajcie sobie spokój z PSL-em szkoda czsasu rozłożyli w powiećie wszystko jak leci ,ale szkoda na nich czsu do przodu z nowymi ludzmi -tylko nie z PSL
   Teraz Pan Burmistrz też nie potrafił milczeć- a szkoda dobrze by mu to zrobiło-gość ,który nie sieje nienawiści pierwszy się odezwał-wiemy o co chodzi bez komentarza -no i przydupas J.D. Schmelz idiota do kwadratu-Ja nie sieję nienawiśći sorry:)

  • Pan Markiewicz jest w takim razie zbyt chciwy. Zapytam, co takiego szczególnego zrobił pan Markiewicz, że wnioskował o podwyżkę?? Ano nic.

  • Marilyn Bardot

   obserwator, jeżeli ktoś głosi klamliwe teorie, tak jak ty to zrobiles na temat okolicznosci przeglosowania podwyzek, to raczej robi to z nienawisci, a nie z milosci. Ilu radnych spoza PSL bylo przeciw? Zaden. Dwoje sie wstrzymalo. Wiesz czym jest wstrzymanie się od glosu? Schowaniem glowy w piasek, zeby nie narazic sie zadnej ze stron.

  • J. D. Schulze

   Ania, dlaczego Burmistrz mial milczec? Skoro upominasz Burmistrza, to moze upomnij Prezydenta Dude. Nie milczal. Wrecz przeciwnie. Mówił o skończeniu z wrogoscia. Ciekawe czyja wrogosc mial na mysli? A co do Schulzego… Po ch** zawracacie sobie swoje puste mozgownice osoba rzekomego „idioty do kwadratu”? Moze to wy jesteście idioci?

  • J. D. Szmelcu… Prosze cię o grzeczne wypowiedzi. Zapomniałeś się.. Nie jesteś u siebie na podwórku… Dziękuję

 31. Tygrysie Oko

  Nienawistni pelnomocnicy PiS zaczęli się uaktywniać.

  • Tygrysie oko -proponuję baranka z rozpędu w ścianą na pewno pomożę,żeby Ci tylko żółć nie pękła -powiązałeś fakty jak idiota-gratuluję -dobrze ,żę za to nie wsadzją do paki.

  • Za co mają ludzie płacić abonament TVP!!! Za to że telewizja pisosowska nie chciała mieć nic wspólnego z WOŚP , to jest żenujące . Brawo za szacunek dla bliżniego.

 32. Polityk coś palnie, a potem szary człowiek pokutuje. Najpierw Tusk obiecał ludziom likwidację abonamentu, a teraz setki tys ludzi spłacają długi. Potem Sikorski kazał dorżnąć watahę. Teraz Kaczyński mówi, że PO to dno, że to zło i młody chłopak pójdzie siedzieć, a prezydenta muszą pochować….

 33. oświadczenia majatkowe

  Czy ktoś z Państwa wie, kiedy nowi radni złożą oświadczenia majątkowe?

 34. Pisowscy agitatorzy na sile tworza nadinterpretacje slow Burmistrza w celach wiadomych.

 35. Niektórzy wyznają zasadę Kalego

 36. Oburzacie się jakby z tymi taczkami było kłamstwo. przejrzyjcie zdjęcia kto tam był i przeanalizujcie posty pisane przez tych ludzi. Sama dzwoniłam do obrażanego chamsko Pana przez Pawłowskiego aby zareagował na te brednie, jednak otrzymałam odpowiedż że do tego poziomu się nie zniży. wielu wyznaje zasadę – zniszczyć nawet dzieci , bo są pracowici.

  • Niedługo będziesz mi wmawiał, że to Jarosław Kaczyński wymyślił przezwisko dla swojego brata ” zimny Lech”, a może to Jarosław Kaczyński wyzywa swoich zwolenników od Pistolców i innych??? Uważacie się za ludzi oświeconych, tolerancyjny, szanujących cudze poglądy, a sami niczego nie potraficie uszanować, nawet śmierci swojego polityka. Gdy szaleniec latał, zabijał i krzyczał, ż nienawidzi Kaczora, to było OK i żadnej winy opozycji w tym??

  • Marilyn Bardot

   Anonim… „Najgorszy sort”, „zdradzieckie mordy”, „kanalie”, „agenci Berlina” – nie pamiętasz czyje to i pod czyim adresem?

  • PiS nie wystawi swojego kandydata na Prezydenta Gdańska

  • Anonim, a nie wiesz czemu nie wystawi?

 37. Atak nozownika to konsekwencja polityki PiS.

  • Atak nożownika to konsekwencja głupoty i powielana przez Pana niestosownych ideologi do tego co się stało opinie -I tyle

  • Barbara, najpierw przyczyna, potem skutek. Jak można się kompromitować nieznajomoscią zasad związku przyczynowo – skutkowego? I skąd przekonanie żem pan, a nie pani?

  • Nie ma to jak przy braku argumentów przywalić komuś gimbazą… Może w twoim świecie morderstwa na oczach tysięcy świadków są na tyle częste, że trzeba wprowadzać ustawę o karaniu śmiercią w takich przypadkach. W moim, takie rzecze zdarzają się na tyle rzadko i przez sprawców na tyle zdeterminowanych, że żadna ustawa ich nie powstrzyma.

 38. Nie wiemy, czy skrajna polaryzacja polskiej debaty publicznej faktycznie przyczyniła się do tej tragedii. Być może ktoś chciał tę polaryzację dla swoich celów wykorzystać. Jeśli jednak mamy już pretekst do debaty o mowie nienawiści, to jej nie unikajmy. Zdajmy sobie tylko sprawę, że niewiele zdziałamy, tropiąc cudzą nienawiść, nie dostrzegając własnej. Nawet jeżeli wina „po tamtej stronie” wydaje nam się nieporównanie większa. Nawet jeśli uważamy, że „tamci” są niereformowalni, bo mają złą wolę. Nawet jeśli nasz brak obiektywizmu usprawiedliwiamy sobie jakąś racją wyższą. Szczególnie dobrze powinniśmy to rozumieć, jeśli przyznajemy się do chrześcijaństwa. To ono uczy nas dokonywać rachunku własnego, a nie cudzego sumienia. I nie chodzi tu o to, że każdy może robić co tylko chce, ale o to, by napominając innych przede wszystkim zdawać sobie sprawę z własnych słabości, niekonsekwencji, czy podłości. O tym, czemu w sobie samych nie jesteśmy często w stanie się przeciwstawić.

  Nie staniemy się lepsi, wytykając palcem innych. Musimy zacząć od siebie. Możemy liczyć na to, że „tamci” postąpią podobnie, ale musimy być gotowi na to, że oni się nie zmienią. I nawet wtedy nie wolno nam się nie starać. To nie będzie objawem naiwności, lecz dojrzałości. I dobrej woli. Potrzebujemy dużo dobrej woli. Tylko w taki sposób faktycznie możemy ruszyć z miejsca.

  • Szatan w aureoli

   Anonim… Co wyniknie dobrego z jednostronnych starań? Jedni będą napie_rzać nienawiścią, a drudzy będą się uśmiechać? Wtedy ci od nienawiści totalnie wykończą tych starających się i jak już tych ostatnich nie będzie, to zapanują nad światem nienawistni. I nawet, jak nie będą mieli „starego” wroga, to znajdą sobie „nowego”. Czytając Twój komentarz odnoszę wrażenie, że jakiś ksiądz postanowił dać kazanie. Nienawiść należy nienawistnym wytykać.

  • Szatanie w aureoli – miażdżąca siło intelektu:)))..Przewodniku ” starających się” ..haha
   Zacznij może zbawiać świat od siebie
   A wszystkim nam będzie lepiej:)
   I przestań wyjeżdzac z tą klerykalną retoryką..jesteś tak samo żalosny jak oni

 39. Szatanie w aureoli – miażdżąca siło intelektu:)))..Przewodniku ” starających się” ..hahaha
  Zacznij może zbawiać świat od siebie
  A wszystkim nam będzie lepiej:)
  I przestań wyjeżdzac z tą klerykalną retoryką..jesteś tak samo żalosny jak oni

 40. DO J.D. schmelz

  Do J.D .Schmelz
  Skoro Wszyscy trąbią, żę jesteś idiotą do kwadratu zastanowiłbym czy to przypadkiem tonie prawda bo ja też tak sądzę jak i wielu na tym forum -ale w oczach obronców PSL-U to pewnie mają ciebie za mędrcę i słupeckiego KIM-Dzong -Una który jest nieomylny-ale wyobraż sobie ,żę człowiek ,który wykorzystuje śmierć człowieka do robienia polityki to zwykła lokalna kanalia i taki już zostanie twój oraz zapamiętany przez wielu .

 41. Żałosna wypowiedź panie burmistrzu ale można się było tego spodziewać.

  • To, co dzisiaj wolno, może i nie jest przyjemne, ale jest gwarancją wolności słowa. Jest ona ważniejsza od czyichś uczuć. Zapewnia możliwość nieskrępowanej wypowiedzi. Ta możliwość to oczywiście często ściek, bydło, zdziczenie, chamstwo i kłamstwo i 1000 innych najgorszych rzeczy na świecie. Wielu ludzi, których gotów jestem bronić w tym zakresie – nie podałbym ręki – w żadnych okolicznościach. Ale warto ich bronić, bo to, że oni mogą wygadywać te brednie, gwarantuje wolność nam. Jak Postęp zacznie nam ograniczać wolność słowa – to nie wiadomo gdzie i w którym miejscu się to skończy. Przy czym Postęp nie zdaje sobie zupełnie sprawy, że usiłując zamknąć usta innym – jutro może mieć sam zamknięte

 42. Cały problem w naszej Polsce to brak demokracji. Demokracja to rządy większości z poszanowaniem praw mniejszości. U nas mamy tylko rządy większości. Brak jest poszanowania praw i samej mniejszości. Przecież za chwilę ta mniejszość może stać się większością. I wtedy obecna większość spotka się z takim samym traktowaniem. I koło się zamyka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>