Strona główna / Informacje / Aktualności / Chcą dalej rozwijać Konspol

Chcą dalej rozwijać Konspol

Firma Cargill finalizuje przejęcie Konspolu. Ma to wzmocnić działalność Cargilla w branży drobiarskiej w Europie. – Uważamy też, że marka Konspol jest bardzo cenna i jak najbardziej powinna ona dalej funkcjonować – mówi w rozmowie z nami manager biura Cargill Polska Iwona Wdowczyk.
– Po to kupujemy, żeby inwestować, żeby się uczyć od Konspolu, bo jest to firma z dużą historią, sukcesami, wiele lat istniejąca na polskim rynku. Zamierzamy ją dalej rozwijać. Chcemy, żeby Konspol funkcjonował, żeby na tym rynku polskim i nie tylko polskim działał i nadal odnosił sukcesy. Po to kupiliśmy tą firmę, żeby umożliwić jej dalszy rozwój poprzez nasze kontakty i globalną pozycję, którą mamy – tym samym Iwona Wdowczyk rozwiewa obawy lokalnej społeczności o przyszłość bazy produkcyjnej także słupeckiego Konspolu. Więcej w jutrzejszym Kurierze.

8 komentarzy

 1. Mieszkaniec

  Oj! Jaka dobra zmiana!!! Następny zakład sprzedany. Widać że nowy starosta bierze się do pracy na początku roku. Teraz Amerykanie się biorą za nasz wspólny majątek napewno musi być to wina PSL.

  • A jaki wpływ ma na to dobra zmiana?

  • Po prostu głupi jesteś człowieku. Starosta pracuje od kilku tygodni, więc nie mógł mieć wpływu na nic. Za to twoi Psl działacze mają wpływ na nasze miasto i region od 20 lat. I co ???? I Słupca to skansen gospodarczo-społeczny. Żadna firma nie zbudowała u nas swojego biznesu podczas kiedy kraj przeżywa boom inwestycyjny, budują się nowe fabryki, magazyny itd. u nas nic. Mało tego, ze Słupcy wyprowadza się kto może poszukując dobrej szkoły, lepszej pracy, lepszego życia. Gdyby tego było mało powiem tobie więcej, Mostostal upada, konspol buduje się na terenach gminy Słupca i prawdopodobnie tam przeniesie cała produkcję więc od tych firm miasto Słupca nie otrzyma podatków, zbiednieją mieszkańcy, zbiednieje kasa miasta to pewne. Ale co tam Burmistrz na bogato buduje basen, zatrudnia w-ce burmistrza i zwiększa koszty administracyjne. Popatrzcie jak administruje Miastem Burmistrz Miasta i Gminy we Wrześni. O tym człowieku można powiedzieć, że ma osiągnięcia w pracy ale nie o naszych zarządzających. Mało tego rada Miasta w swej zachłanności również przyznała sama sobie podwyżki 6 80 % jakby mieli jakieś szczególne osiągnięcia. To są argumenty kolego nie do odparcia na potwierdzenie tezy, że nasze miasto i region było i jest zle administrowane.

  • Przecież to prywatna firma co do tego ma starosta czy ktokolwiek nieważne z jakiej opcji politycznej …

  • No właśnie że jest to prywatna firma i nikt na to nie ma wpływu

 2. To jest papka co ona mówi. Zawsze się tak mówi, a plany strategiczne firmy pokażą co innego.

 3. Mieszkańcu Ty chyba zorientowany słabo jesteś.
  Cóż. pisać każdy może..

 4. Ciekawe kiedy będą zwalniać ludzi…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>