Strona główna / Informacje / Aktualności / Do 2021 r. zbudują drogę

Do 2021 r. zbudują drogę

Około siedem lat ma trwać budowa nowej drogi prowadzącej od autostrady A2 do drogi wojewódzkiej w Smolnikach Powidzkich. Inwestycja została podzielona na trzy etapy. W pierwszym etapie, na który ministerstwo zabezpieczyło 80 mln zł, zrealizowany zostanie odcinek od Niezgody do Wylatkowa. Budową tego odcinka drogi zajmie się powiat.
Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej władze powiatu słupeckiego omówiły najważniejsze kwestie związane z budową nowej drogi. – Po drodze tych koncepcji i wariantów kilka się przewinęło, ale ostatecznie mniej więcej będzie wyglądało to tak: z węzła autostradowego Słupca ta droga przebiegnie od razu w kierunku granicy pomiędzy gminą wiejską Słupca a gminą Strzałkowo. Na pewno będzie ta droga omijała miejscowość Bielawy i gdzieś pomiędzy Łężcem a Strzałkowem jednym wiaduktem ma pokonać zarówno magistralę kolejową, jak i drogę krajową 92. Dopiero za miejscowością Sieraków zostanie włączona w dotychczasowy przebieg drogi 3040P, czyli omijając Strzałkowo i omijając Sierakowo. W śladzie drogi 3040P dojedziemy aż do miejscowości Niezgoda i tam musi zostać wytyczony nowy przebieg drogi ze względu na powiększenie obszaru garnizonu Powidz. Na pytanie którędy dokładnie ta droga będzie przebiegała, dzisiaj nie ma odpowiedzi, bo to projektant zadecyduje, uwzględniając to o czym my wiemy już w tej chwili, czyli na pewno nie będzie to po terenie wojskowym i po strefie bezpieczeństwa wyznaczonej przez wojsko, i na pewno nie naruszy krajobrazu Natura 2000 oraz Parku Krajobrazowego, czyli trzeba będzie znaleźć takie miejsce, oczywiście uwzględniając także uwarunkowania zabudowy choćby na Polanowie, żeby jak najmniejszym kosztem społecznym przeprowadzić tą drogę, omijając miejscowość Powidz i dopiero gdzieś na wysokości Wylatkowa wrócić do śladu drogi 3040P i nią już dojechać do skrzyżowania z drogą 262 kategorii wojewódzkiej w Smolnikach Powidzkich. Ten przebieg drogi podzielony został na trzy etapy. Jeden od autostrady do miejscowości Niezgoda, drugi omijając teren wojskowy i Powidz, i trzeci od Powidza w kierunku Smolnik Powidzkich. Ustalone zostało, że etapem pierwszym będzie ten środkowy odcinek, z tego względu, że musi być zapewnienie komunikacyjnego połączenia Powidza ze stolicą powiatu, czyli Słupcą – powiedział podczas konferencji starosta słupecki Mariusz Roga. Więcej w jutrzejszym Kurierze.

6 komentarzy

  1. Na Konferencji mówiono, że droga będzie omijać Strzałkowo i Sierakowo. Ale na mapie ewidentnie widać, że będzie wpinała się na końcu ul. Powidzkiej w Strzałkowie prosto pod nosem budujących się domów. Więc ktoś tu kłamie. Albo Roga albo mapy? Bielawy się obroniły to wcisnęli drogę Wójtowi Strzałkowa. Moim zdaniem droga powinna iść całkowicie wzdłuż torów wojskowych przy starej bazie na Słomczycach i nikomu by nie kolidowała. Oczywiście w Polsce jak zwykle tak się projektuje aby wywoływać konflikty społeczne? Celowe? koszty? cy nieudolność?

  2. Co ty szanownie Panie bredzisz! Ktoś tu kłamie. jeśli ta droga zaznaczona na niebiesko jest tą drogą o której mówicie to ewidentnie widać, że wpina się ludziom prosto na ul. Powidzkiej w Strzałkowie przed Sierakowem koło budujących się domów i idzie przez Sierakowo! Więc albo przedstawiacie fałszywą mapę albo kłamiecie! Bielawy się obroniły to wcisnęli drogę Wójtowi ze Strzałkowa.

  3. I zgadzam się wzdłuż torów i po sprawie

  4. Rozumiem że droga prowadzić będzie też po gruntach rolnych ciekawe jak te grunty id rolników pozyskaja skoro pod inwestycje nie szło tego załatwić i inwestycja między slupca a strzałkowem nie doszła do skutku.

    • To jest rządowa inwestycja mogą wejść i zabrać jak komuś nie pasuje tu nikt nie będzie się szczypał.

  5. Kurde Słupczanie i okolica to jakieś zgredy wszystko byśmy chcieli ale nic nie pasuje. Chcą postawić fabrykę to afera że nie, w innym wypadku pretensje że nikt nie inwestuje u nas. Droga czemu nie wkoncu by się przydała…. Ale dlaczego akurat tutaj? Ja pierrr wiecznie coś nie pasuje… I jeszcze jedno jak by miała powstać jakas fabryka to jeżeli oferta za ziemię nie pasuje to wywlaszczyć za grosze i koniec… A nie się szczypać, bo skończymy jak Konin i okolice czyli będziemy zadupiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.