Strona główna / Informacje / Filmy / Bartkowiak: Podobno buta kroczy przed upadkiem. Mam nadzieję, że tak będzie

Bartkowiak: Podobno buta kroczy przed upadkiem. Mam nadzieję, że tak będzie

Jak już zapowiadaliśmy, zaplanowana na dziś debata kandydatów na burmistrza Słupcy nie odbyła się. Zamiast niej Jacek Bartkowiak, kandydat na burmistrza Słupcy wygłosił krótki komentarz. Posłuchajcie.

Zobacz także:

Parus: Liczę, że komitet kontrkandydata nie zamyka możliwości debaty

 

326 komentarzy

 1. Panie Jacku, ma Pan mój głos

  • Wróżbita Maciej

   Panie Bartkowiak, będzie tak:
   wywiozą Pana na tej toczce do Poznania lub Czerwonaka czyli tam gdzie Pana też już nie chcą…

  • Nie napiszę ci na kogo, ale mogę napisać na kogo nie będę – z pewnością mojego głosu nie uzyska obecny układ.

  • Nie dla PiS.

  • Piotruś Pan

   Wrozbita, pomogę pchac taczke chocby do samego Czerwonaka… niech tam sie z nim użeraja

 2. Brawo bartkowiak! Jechać z zielonymi!!!!

  • Nye dopuścić pisiorów do zabrania samorządów oto punkt honoru każdego Polaka. PIS RĘCE PRECZ OD SAMORZĄDU.

  • Do Pana wyżej – być wulgarnym czy ,,szczególnie,, wulgarnym,to żadna różnica!!!!Po prostu używanie obraźliwych określeń jest chamstwem!! Nieważne czy ktoś ma rację czy nie ma,obowiązuje kultura,i nie uczmy chamstwa młodszych od siebie.

  • PiS, ręce precz od demokracji.

 3. Jak już pisałem pod innym artykułem sprawa jest jasna. Obecny burmistrz boi się tej debaty bo czuje, że wypadłby blado w konfrontacji z Jackiem Bartkowiakiem. Woli przyjąć taktykę siedzenia cicho licząc, że stosunkowo mało ludzi dowie się o planowanej debacie i unikaniu przez niego udziału w niej. Taktyka ta opiera się na założeniu, że wiele osób niespecjalnie interesuje się wyborami samorządowymi i z jego punktu widzenia nie ma sensu działać na rzecz tego, żeby zaczęli się nimi interesować. Chodzi mu o to, żeby zagłosować poszedł głównie twardy elektorat PSL a reszta niech wybierze oglądanie telewizji albo spacer, najlepiej z dala od lokali wyborczych. Działało to dotychczas więc może zadziała i tym razem, ku uciesze lokalnych działaczy PSL. Ja życzę z całego serca wygranej Panu Jackowi Bartkowiakowi. Poznałem go jeszcze w słupeckim LO, uczył mnie tam historii przez kilka miesięcy w ramach zastępstwa. Bardzo miło wspominam lekcje z nim, nigdy się na nich nie nudziłem. Nie mam wątpliwości, że ten człowiek doskonale zna słupeckie bolączki i jego wygrana da realne szanse na skuteczne rozwiązanie wielu z nich. Ufam mu.

 4. Bartkowiakowi mówię wielkie NIE.

  • Pyrzykowi mówię wielgaśne NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!!

 5. A ja Bartkowiakowie mowie wielkie TAK

 6. Ale się kręcą utrata władzy i wpływów jest bardzo bolesna a jak po kieszeni odbija się.

 7. Jest takie powiedzenie:’Traktuj innych w ten sposób jak sam chcesz być traktowany”, a więc jak nas potraktował Pyrzyk, tak my wyborcy go potraktujemy 21 października br.

  • J. D. Schulze

   2018-10-14 z 12:28
   wyborca, obecny Burmistrz Michał Pyrzyk wciąż dąży do debaty. Zapytaj Pana Bartkowiaka bądź szefową Jego sztabu, czy nie są prowadzone rozmowy, które mogą doprowadzić do debaty. Nie konfabuluj więc, w celu zresztą wiadomym.

 8. Super Jacku – Tak trzymać!

 9. Wielki hałas o te skromne 12 tysięcy miesięcznie. Dajcie sobie trochę luzu. O, przepraszam. Przecież ci panowie kandydują, aby służyć społeczeństwu.

 10. PO=Postkomuna Obywatelska, PSL=Postkomunistyczne Stronnictwo Lewackie, .N=Neokomunistyczna.

  To skandal, że autobus wożący dzieci szkolne, cały oblepiony jest plakatami Króla. Niech, jak inni kandydaci, wykorzystuje do reklamowania swojej osoby samochód opłacony przez własny komitet a nie z naszych podatków. To ewidentne łamanie prawa.

  • Konstytucja

   A PiS jak Pan/Pani rozwinie? z ciekawosci pytam…bo komunistow tam przy samym prezesie wielu…

  • PiS=Prezes i Sedes

   Tyle wiesz ile zjesz…

 11. mieszkaniec

  Prominenci Eugeniusza Wielkiego!Pakować się zacząć czas!

 12. Konstytucja

  Czyli koniec PiS-u bliski? Takiej buty,arogancji i chamstwa to nawet za p.Leppera nie bylo. Nie jestem zwolennikiem zadnej partii i zaluje, ze nie ma bezpartyjnego kandydata. Na lamanie prawa jednak moje sumienie sie nie godzi, a czlonek partii, ktora tak sie zachowuje nigdy nie zdobedzie mojego zaufania, a co za tym idzie i glosu. I zanim zwolennicy PiS-u zaczna wyzywac mnie od lemingow i lewaczek-zonk nie ma partii, ktora reprezentowalaby moje poglady, wiec darujcie sobie. Jednak warto byc przyzwoitym…

  • A podaj mi metodę jak rozwalić ten skorumpowany układ w wymiarze sprawiedliwości, tą butę i arogancję całego lobby sędziowskiego i pokrewnych zawodów, które gardzi takim człowiekiem m.in. jak ty. Nie chce już wspominać o niechlujstwie, wyrokach skazujących niewinnych ludzi, przewlekłości postępowań sądowych, przywilejach. Trzeba to ukrócić bo tego domaga się społeczeństwo, które za to płaci i dopiero można mówić o niezawisłości i konstytucji, bo inaczej się po prostu w naszych polskich realiach nie da zrobić. A przez Unię jesteśmy i byliśmy traktowani jako kraj II kategorii.Oni latami dochodzili do swojej tożsamości a my musimy te lata zniewolenia i rządzenia przez takie m.in. koalicje jak PO-PSL wszystko nadrabiać, więc działania stanowcze,administracyjne są konieczne.

  • Były Burmistrz Michał

   Nie mieszajmy polityki lokalnej z ogólnopolską. U nas na dole ważne, żeby zieloną mafię raz na zawsze usunąć od władzy i uniemożliwić jej niszczenia Słupcy. Co do wyborów ogólnopolskich, to czas podsumowań przyjdzie już za rok i wtedy będziemy rozmawiać.

  • J. D. Schulze

   patriota, czyżby najlepszym rozwiązaniem była dyktatura Prezesa Kaczyńskiego, który w sposób radykalny rozprawiłby się z opozycją i wprowadził rządy silnej ręki, co zepchnęłoby nas na poziom republik bananowych i wykluczyłoby nas całkowicie z grona europejskich państw rządzonych demokratycznie?

 13. Lider Kukiz’15 deklaruje, że nie tylko nie przeprosi PSL, ale zechce udowodnić nepotyzm i kumoterstwo wśród ludowców.

  • Popieramy Pawła Kukiza w Słupcy

   potwierdzam

  • Jerzy Bywalec

   Jerzy Bywalec
   Kogo niby topi? Prawie na 100% jestem pewien, że nikomu umaczanemu w tą sprawę „włos z głowy nie spadnie”. Tak się dzieje od ponad ćwierć wieku. Wielka gadka o różnych miliardowych aferach a winnych jak nie ma tak nie ma. Winni owszem są, gdy np. ktoś wyniesie z zakładu butelkę wody mineralnej. Wówczas każemy taką osobę z cała surowością prawa. Gdyby wyniósł parę miliardów złotych, nietykalność takiego delikwenta jest zagwarantowana.

  • Ja też potwierdzam

  • Pawle, nazwałeś przestępców po imieniu – naraziłeś się na sprawę sądową. Przeprosiłeś ich za to publicznie – obserwuj teraz „słupki”. Chyba też już uwierzyłeś w „ciemnego ludu łykanie”? Zdziwisz się.

  • „ale byłem świadkiem sytuacji takich, gdzie ewidentnie można powiedzieć, że to jest zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Paweł Kukiz”

   Czyli istnieje uzasadnione podejrzenie p. Kukiza o możliwości popełnienia przestępstwa.

   I w takiej sytuacji poseł na sejm nie powiadamia organów ścigania???

  • nadal zdziwiony

   Czemu zdziwiony ? Dobrze zrobił, bo na 100 % pleśniałoby pod dywanem ! Ale teraz jest szansa na sprawiedliwość. Pan Ziobro + pan Kamiński i reszta ułaskawionych = będzie dobrze ! Panie Kukiz, tak trzymać !

   Ano dlatego zdziwiony, że powinien – szczególnie, że poseł – zawiadomić właściwe organy, iż ma uzasadnione podejrzenie o popełnieniu przestępstwa (może nawet dowody). Wówczas Ziobro + Kamiński nie popuszczą przestępcom!

   A tak to co – ukrywa ukrywa dowody i świadków?

 14. Konstytucja

  Ja bardzo przepraszam ale nie da sie nie mieszac polityki krajowej z lokalna… Zmiany? pewnie,ale zgodnie z prawem i na lepsze… i moze zaczac od siebie, a nie prokurator stanu wojennego, krzyczacy ‚precz z komuna’- to juz nawet nie jest zalosne…Gdyby PiS chcial zmian,ale prawdziwych, usunalby swoich ludzio watpliwej reputacji…A o niechlujstwie prosze nie wspominac…nowelizacja,nowelizacji po nowelizacji…szczyt profesjonalizmu.

 15. Popatrzcie pan Bartkowiak ma dość odwagi aby publicznie mówić to o czym my mówimy od tygodni, miesięcy i lat. Tak to prawda PSL owcy Pyrzyka urządzili sobie w Słupcy prywatny Folwark. Nie da się tak mieszkać dłużej i daje bana tym cwaniaczkom. Króluje nepotyzm, kolesiostwo i wszystkie plagi „władzy” Ja ich tutaj nie chcę. Odwagi bo następne pięć lat Pyrzyka będzie jeszcze bardziej nie do zniesienia.

  • J. D. Schulze

   Jan, zapytaj Pana Bartkowiaka, ile osób z Jego bliższego lub dalszego rodzinnego grona awansowało na stołek kierowniczy po dojściu w 2015 r. PiS do wladzy 🙂

  • Pyrzyk, no coś tam „osiągnął”. Pozałatwiał pracę rodzinie i znajomym.

 16. Uwaga !!! Skompromitowani politycy wywodzący się z PO,PSL,NOWOCZESNA i SLD oraz powiązani z KOD ukrywają swoje pochodzenie startując do wyborów pod nazwą lokalnych komitetów wyborczych. Ludzie nie dajcie się zwieść sprawdzajcie dokładnie pochodzenie oraz powiązania waszych kandydatów. Głosujcie w miarę możliwości na PIS i Solidarną POLSKĘ bo te wybory to walka o wolność naszej ojczyzny która wstaje z kolan i zrywa łańcuchy !!!!

  • Konstytucja

   Głosujcie w miarę możliwości na PIS i Solidarną POLSKĘ bo te wybory to walka o wolność naszej ojczyzny która wstaje z kolan i zrywa łańcuchy !!!! To chyba zart jakis. Zaklada za to kagance i lezy krzyzem… Wolnosc? To juz mam wrazenie wywalczylismy…chociaz teraz faktycznie taka powtorka z rozrywki nastapila… Ja za mloda jestem zeby PRL pamietac, ale mama mowi, ze bylo bardzo podobnie…jeszcze jak paszporty odbiora-bo po co jezdzic do tego zgnilego zachodu- i kartki wystawia i bedziemy mieli mlodosc prezesa…moze za tym teskni?

 17. PO=Postkomuna Obywatelska, PSL=Postkomunistyczne Stronnictwo Lewackie, .N=Neokomunistyczna.

  PiS.. PRZESTANCIE się bawić w „debaty”.. i tym samy uwiarygadniać anty’PO’lskich szkodników, aferałów po-psl i różne KPP-PPR-PZPR=UB-SB ‚PO’mioty..! tzw. „debata” trwa już od kilku co najmniej lat i to jest najlepszy „poligon” dla chcących wyciągać właściwe wnioski.. a nie „paktowanie z diabłem”..! z bandziorami się nie rozmawia bandziorow wsadza się do pierdla i zasądza od nich wysokie grzywny na poczet odszkodowań za krzywdy jakie wyrządzili w ciągu 8 lat Panstwu i Narodowi Polskiemu!!

  • PiS=Potwory i Spółka

   Masz rację… w-PiS-du z debatami…
   PO=PiS o tym chyba zapomniałeś w swoim wzorze… Nie POPiSałeś się…

 18. Schulz – tak obstawiam że jesteś albo pracownikiem któregoś z urzędów albo jednym ze słupeckich „biznesmenów”z koniczynką w klapie płacących ludziom najniższą krajową i modlącym się żeby nie przyszły tu żadne firmy bo pracownicy mogli by odchodzić.

  • Schulz to dobry znajomym Grzeszczaka a nazywasz się Krzysztof Grabowski

  • Sztuka wojny

   To osoba z najbliższych kręgów Burmistrza, widać po stylu wypowiadania się i pisowni. Każda wypowiedź jest dobrze merytorycznie przygotowana. Osoba musi posiadać pełen dostęp do działań w Urzędzie. Wiele tekstów na to wskazuje. Być może to sam Pan MP lub Pan Królik, chodź nie spodziewał bym się po nim tak inteligentnych tekstów.

  • mieszkaniec

   Schulze nie jest urzędnikiem, zresztą sam o tym napisał. Jest pracownikiem MDK i jednocześnie redaktorem Informatora Słupeckiego,którego wydawcą jest Urząd Miasta. Czyli jest szefem propagandy miejskiej.

  • Burmistrzem powinno zainteresować się CBA za przekroczenie swojich uprawnienia, załatwiając pracę, awanse znajomym lub osobom polecanym pomimo ich braku kompetencji zawodowych.

  • SEC… skad znasz kompetencje ludzi zatrudnionych przez burmistrza?

  • Sprawdziłem kompetencje na przykład Piotra Górnego

  • Piotruś Pan

   sec… jakie masz zastrzeżenia do kompetencji Piotra Górnego?

 19. PiS jest po stronie rodzin z dziećmi, po stronie niesprawiedliwie szykanowanych, po stronie mordowanych patriotów, po stronie wyrzucanych lokatorów……..To w takim razie po czyjej stronie jest”totalna opozycja”?????? Czyżby po stronie progenitury okupantów i tych co strzelali związanym bezbronnym patriotom w potylicę….Kim oni muszą być…………..

  • Konstytucja

   PiS to szczegolnie za niepelnosprawnymi…jak bylo widac pare miesiecy temu….teraz to strach z maskotka sowy i paczka ryzu po ulicy chodzic, zeby nie zostac spisanym… piekne czasy

  • J. D. Schulze

   sec, nienawiść do Niemców i nie tylko do nich mózg ci zaczadziła.

   A wiesz, że PiS odmawia emerytom i rencistom zwolnienia z podatku? Bogacz z kilkorgiem dzieci dostaje 500+, ale rodzina z jednym dzieckiem i z dochodem 801 zł. na osobę jest zbyt zamożna na 500+. PiS stoi po stronie bogatych z kilkorgiem dzieci, ale odwraca się od emerytów i rencistów nie chcąc ich zwolnić z podatku. To PiS sprzedał w Warszawie 14 kamienic wraz z lokatorami, w tym tą, w której mieszkała Jolanta Brzeska. Gdyby nie Lech Kaczyński to Jolanta Brzeska mogłaby być wśród nas podobnie jak 95 – ciu pasażerów TU-154.

 20. Masz mój głos Jacek!! Widać, że się starasz i naprawdę chcesz coś zrobić, a nie tylko zgarnąć pieniążki i siedzieć. Szacun!!

 21. Oby jak najwięcej osób było świadomych obecnej sytuacji. Niech się Słupczanie dowiedzą jaka jest prawda. Wielu jest takich co powtarzają zasłyszane slogany bez zrozumienia i celu. Ale cóż, takie jest społeczeństwo, nie wszyscy reagują obiektywnie wielu bazuje na emocjach. Elektorat Pana Jacka rośnie. Historia tworzy się tu i teraz.

 22. J. D. Schulze, Jak to się wam kochani kojarzy????? achtung

  • Tak Jak Schulce -Kojarzy mi się z niemieckim hitlerowcem

  • J. D. Schulze

   Ty za to niewątpliwe kojarzysz się z sowieckim stalinizmem.

  • J.D.Schulze ocena osoby:
   płeć: kobieta lub zniewieściały mężczyzna
   wykształcenie : wyższe psychologia lub psychiatria
   przynależność partyjna: Prawo i Sprawiedliwość ….. zaskoczenie już tłumaczę
   w podstawach psychologi jest : tekst przeczytany człowiek zapamiętuje w 20% czyli żeby zapamiętać trzeba dany tekst przeczytać 5 razy lub go zacytować 5 razy. Co robi J.D.Schulze ? Cytuje słowa Pana Bartkowiaka po kilka razy na różnych portalach i komentarzach słowo w słowo co bardzo dobrze utrwala się w głowach czytelników . Ludzie nawet cytują te słowa w ostrych dyskusjach na ulicy.
   Pomyślcie kto najbardziej przyczynił się do zwiększenia popularności Pana Bartkowiaka? J.D.Schulze
   Gdyby nie ta osoba dyskusje pod artykułami zakończyłyby się po max 10 komentarzach .
   Jeżeli wybory na Burmistrza wygra Pan Bartkowiak to dzięki właśnie J.D.Schulze.

 23. Jacek Bartkowiak

  Nie chcę nikogo pouczać, ale naprawdę nie zajmujcie się Państwo jakimś wirtualnym bytem o niemieckim pseudonimie. Wszystko jedno, czy jest to sam Michał Pyrzyk, Piotr Górny lub jego koledzy, jakiś inny medialny doradca Eugeniusza Grzeszczaka, czy podległy pracownik komórki propagandy PSL. Znacznie ważniejsze, żeby mieszkańcy Słupcy i powiatu zrozumieli, że obojętnie kogo z listy PSL do Rady Miasta lub Rady Powiatu poprą, to będzie to głos oddany na Eugeniusza Grzeszczaka. Każdy głos! Nawet na najsympatyczniejszą koleżankę ze szkoły i nieszkodliwego, poczciwego kolegę z pracy. Na studentkę, strażaka, lekarza, policjanta i emeryta. Każdy radny PSL= Eugeniusz Grzeszczak. Michał Pyrzyk = Eugeniusz Grzeszczak. Jeśli chcecie to zmienić, mamy jedyną szansę na pięć lat.

  • Konstytucja

   Panie Jacku idac tym tokiem myslenia-kazdy glos oddany na czlonka PiS-u to glos oddany na p.Kaczynskiego…slabe czyz nie?

  • Wyborcy Pamiętajcie, zgodnie z tym co pisze kandydat Bartkowiak, kazdy głos oddany na kogoś z pis = głos oddany na kaczynskiego i spolkę

  • J. D. Schulze

   PiS zniszczy nam cały dorobek wolnej, demokratycznej Polski.

  • J. D. Schulze

   Panie Bartkowiak, wirtualność bytu o niemieckim pseudonimie nie przeszkodziła Panu jako Salonowi Satyrycznemu zainteresować się prywatną wiadomością Schulzego do Kordiana Mickiewicza. A Kordian Mickiewicz czy Salon Satyryczny nie jest wirtualnym bytem? Dlaczego ludzie mają uwierzyć w treści publikowane przez wirtualny byt jakim jest Salon Satyryczny?

  • Panie Jacku, liczę, ze jak zostanie Pan burmistrzem (życzę Panu tego, trzymam kciuki i po raz pierwszy raz od wielu lat pójdę głosować !), to gdyby (oby nie !!!) w gminie wygrała znowu porażka ludzkości – p. Kazuś, to się jej Pan w tych międzygminnych układach i układzikach nie da. Bo to prosta, małego charakteru osóbka.

 24. Szanowny Panie J.D. Schulze. Pisanie o tym, że Niemcy mordowali niewinnych Polaków nie jest przejawem nienawiści do Niemców, tylko zwykłym przypominaniem prawdy, o której sprawcy tych potwornych zbrodni dawno zapomnieli bez jakiejkolwiek refleksji, a ich potomkowie nie chcą nawet o tym barbarzyństwie słyszeć. Natomiast co do programu 500+ ma Pan całkowitą rację. Rzeczywiście tak jest, że multimilionerzy dostają co miesiąc 500 zł (czyli 6000 zł rocznie) tylko dlatego że mają dwójkę dzieci. Te 500 zł znaczy dla nich tyle, ile dla przeciętnego człowieka 50 groszy. Jednocześnie wiele biednych rodzin nie dostaje z tego programu nic, bo mają jedno dziecko i wymagany dochód na osobę przekraczają o zaledwie kilka złotych. Są więc karani za to, że wykazali się mądrością nie planując więcej dzieci widząc własny niedostatek materialny. Program 500+ jest być może słuszny, ale niestety pomyślany w sposób skrajnie niesprawiedliwy i co gorsza ktoś najwyraźniej celowo go tak a nie inaczej zaplanował.

  • J. D. Schulze

   Szanowny Ekomomisto, bezpośredni sprawcy potwornych zbrodni na Polakach w 99,9 % nie żyją. Poza tym jakoś nie zauważyłem, żeby pisano tu o zbrodniach. Do Niemiec wraca się tu w kontekście odszkodowań. Niemcy oddali nam 20% swojego terytorium. Też bym chciał, żeby moja babcia dostała odszkodowanie za to, co ją wtedy spotkało. Ale go nie dostanie. Blizny czasem swędzą, ale i tak są lepsze niż rany,, więc z korzyścią dla Polski będzie odpuścić sobie wrogość do Niemiec,, co niestety propaguje PiS. Jak nam nienawiść rozum odbierze, to więcej na tym stracimy niż zyskamy. Znam Niemców, którzy się II wojny wstydzą.

  • Dobry artykuł, trafne spostrzeżenia. Ciekawe co by było gdyby autorka poszła krok dalej i wyciągnęła wnioski z tych spostrzeżeń?:)

  • Robert, podziel się swoimi spostrzeżeniami.

 25. zolnierzyk PiSowski powiada ”’Podobno buta kroczy przed upadkiem. Mam nadzieję, że tak będzie” my tez mamy taka nadzieje bo wiekszej buty jak WY nie ma NIKT !!! WAM sie po prostu wszystko nalezy !!! Czas zatrzymac PiSowska pralnie mozgow !

  • Zatrzymamy

  • Ludzie nie mieszajcie polityki na szczeblu centralnym do naszych lokalnych wyborów. Głosujcie na konkretną osobę, a nie szyld partyjny.

  • PiS haniebna zmiana… Konstytucja podeptana

  • Konstytucja

   Wyborco- nie da sie nie mieszac… jezeli ktos jest w partii tak jawnie lamiacej prawo,spychajacej Polske na margines,zadluzajacej nastepne pokolenia jeszcze bardziej to trudno mi jest miec zaufanie do takiej osoby… Kazda partia ma lidera, ale w PiS to juz obled…Nikt nie wylamie sie z szeregu…Prezes powie zaorac Slupce,a p.Bartkowiak w pierwszym szeregu stanie, tlumaczac, ze tak bedzie lepiej i ze maja do tego prawo…

 26. Czy PiS mógłby przegrać nadchodzące wybory samorządowe? Hipotetycznie rzecz biorąc tak, ale realnie jest to niemożliwe. PiS ma po prostu nieprawdopodobne szczęście do głupiej opozycji, która jest autorem części jego sukcesu. PiS nie ma z kim przegrać i właściwie nie musi nic robić by wygrać. No chyba, że Jarosław Kaczyński popełni przed wyborami niewybaczalny błąd i rozjedzie na pasach niepełnosprawną zakonnicę w ciąży… ale przecież on nie ma prawa jazdy i nie umie jeździć samochodem…

 27. Dlaczego PO, PSL i PiS nie rozliczyli afery PZU? Sprawa Wąsacza przedawni się w Trybunale Stanu . Afera związana z próbą sprywatyzowania państwowego PZU kosztowała aż 4,75 mld zł.

 28. chestermazu@chestermazu

  „Co się stało z naszym narodem, że dopuszczamy myśl, by głosować na oszustkę?”. W takim razie wypada zapytać, kto to jest ten Schetyna, który – wspierając oszustkę – mówi, że w ten sposób wspiera „polską demokrację, praworządność, szacunek dla konstytucji i zwykłej przyzwoitości”?

 29. Jacek Bartkowiak

  Konstytucja: oczywiście, jest analogia. Z tym, że Jarosław Kaczyński występuje w naszym powiecie w niewielkim stężeniu i głównie na ekranach TV, natomiast Eugeniusz Grzeszczak ma realny wpływ na sytuację: obsadę stanowisk, wykorzystanie środków publicznych itp. Niestety, jako poseł i wicemarszałek Sejmu w ogóle nie wykorzystał swojej pozycję politycznej w państwie, żeby zdziałać cokolwiek dobrego dla naszych okolic. Dlatego – moim zdaniem – żeby skończyć 25-letni wpływ Eugeniusza Grzeszczaka na politykę lokalną, nie należy głosować na żadnego kandydata PSL. Dosyć.

  • Konstytucja

   Panie Jacku, zgadzam sie z Panem co do p.Grzeszczaka, ale z calym szacunkiem, nie moglabym zaglosowac na osobe,ktora jest czlonkiem partii tak jawnie lamiacej prawo, spisujacej ludzi o odmiennych pogladach…serio za maskotke sowy i paczke ryzu? Raz tasmy prawdy a teraz odgrzewany kotlet…moze czas sie zdecydowac? I prosze nie mowic, zeby nie.mieszac polityki krajowej z lokalna,bo w Pana partii robia to caly czas… samorzad nie nasz to rzad pieniedzy nie da…marny szntaz…ale jaka wladza taka rozmowa ze spoleczenstwem…smutne to niestety…

  • J. D. Schulze

   Rozumiem więc Panie Jacku, że to, co nie przeszkadza Panu na szczeblu krajowym ( Kaczyński ) przeszkadza Panu na szczeblu lokalnym. Kaczyński krzyczy „władzy nie oddamy”. Chce rządzić do konca świata i jeden dzień dłużej. Czymże jest więc 25 lat z Eugeniuszem Grzeszczakiem na szczeblu lokalnym? Na co Pan liczył u boku senatora E. Grzeszczaka? Zdjęcie na FB Pan widział? Pan Grzeszczak, Pan Bartkowiak i kobieta. Kto kim wzgardził politycznie, że teraz Pan tak zwalcza Pana Greszczaka? A co do nepotyzmu? Może Pan z czystym sumieniem powiedzieć, że z Pana bliższego lub dalszego grona rodzinnego nikt nie awansował na stołek kierowniczy po dojściu w 2015 r. PiS do wladzy? Chyba musiałby Pan skłamać mówiąc, że nie.

  • Pan Waldemar

   Ekspres
   ” Bronię również biednych i słabych ”
   ” Będą szczęśliwi nie tylko nieliczni ale większość naszego społ.”
   https://www.youtube.com/watch?v=GkI5IzXLafw

   Obiecał i zrobił

  • Panie Bartkowiak dlaczego żaden aferzysta nie siedzi?

  • Panie Jacku, na razie to pragmatyzm.Potem się zobaczy.Może powstanie jakaś Alternatywa dla Polski

  • Za to może pozwolić sobie na prowadzenie kampanii będąc w pracy i wykorzystując do tego zasoby materialne i ludzkie Urzędu Miasta. Niech wyborcy ocenią, kto działa uczciwiej.

 30. Christoforo

  Kolego Jacku, nie widziałeś fotki na fejsie?… Pozujesz na niej z Grzeszczakiem i nie wygladasz tam na zdegustowanego… Ciekawe kim jest dama pośrodku?

  • Kompromitacja!!!

   Hehe widziałem to foto… Ale jaja… nie mogę w to uwierzyć, bo przecież tak atakował PSL, a tu widać zupełnie co innego.
   Dla mnie to jest fałsz i obłuda…albo wtedy albo teraz, ale nie ma dla mnie to większego znaczenia. Takim ludziom mówie NIE!

  • Prosze powiedziec co to ma znaczyć? Najpierw kumple (patrz foto) a pozniej atakuje pan caly PSL w tym pana Grzeszczaka… Jak można byc tak dwulicową osobą, bo niestety ale tak to widze… poprostu jest to żałosne. A najgorsze jest to, ze robi to pan (atak na PSL) tylko dlatego że nic pan nie ma do zaoferowania. I tylko atakiem na wszystkich innych probuje pan zdobyc nasze glosy!!!!
   Nie dam sie na to nabrać.

  • Szkolenie będzie miało charakter odpowiedzi ekspertów RKW – Krystyny Łazor i Ireneusza Czmocha – na serię kluczowych pytań dotyczących przebiegu wyborów i prac komisji, pogrupowanych tematycznie.
   Pytania można kierować na adres sekretariat@ruchkontroliwyborow.pl umieszczając w temacie hasło PYTANIE DO EKSPERTA RKW oraz zadać je osobiście podczas spotkania w drugiej części szkolenia.
   Zapraszamy do udziału!
   Nagranie video ze spotkania zostanie zamieszczone na stronie ruchkontroliwyborow.pl

 31. PO 27 latach od ślubu cywilnego Donald Tusk wziął ślub kościelny ! Po co ? Jak mówi były bliski współpracownik Tuska , współzałożyciel PO Jacek Merkel – dla celów politycznych ,, bo chciał zostać premierem !

 32. PATOLOGIA komornicza dalej ma sie dobrze. Bez wyroku sądowego komornik zleca ZUSowi ściąganie rzekomego długu. Prawdziwy dług został splacony, ale komorniczek Domarecki z Nidzicy pomyślał i sobie zażądał poza wyrokiem sądowym jeszcze wyłudzic ponad 700 zł z pomoca urzędniczki z ZUS BIAŁYSTOK. Kiedy ta patologia wreszcie się skończy, kiedy cwaniak komornik przestaniec okradać starców?

 33. piotryupite

  urzędy marszałkowskie są tak samo potrzebne jak sędziowie , prokuratorzy i adwokaci. To są siedliska patologi i degeneracji społecznej

  • tu brzoza tu brzoza

   wracając do naszego lokalnego folwarku – czy ktoś wie jak duże są referaty w UM, którymi Ci wszyscy ważni kierownicy i kierowniczki kierują? (członkowie jedynie słusznej partii – a jakby tak powiązać daty otrzymania legitymacji i daty zatrudnienia :))
   bo ja tak nieśmiało z prośbą – czy jakiś kierownik mógłby zrobić sobie małą przerwę w kampanii i zająć się studzienką
   na pumptracu – żeby w kampanii wypadek się nie zdarzył – bo tego propagandzista nie uratuje … raczej

  • widzieliście PSL ile mają lat startujący do sejmików ?? do 80 lat zostało już niewiele !
   myślą że będą żyć wiecznie

 34. Jak Pan Łamie konstytucję -podziękujemy Panu .Wracaj Pan do siebie tam gdzie pan wybyl.

 35. Jacek Bartkowiak

  Zdjęcie, o którym mowa, wykonane zostało 25 lat temu, bodajże na jakiejś imprezie w Ciążeniu. To, że mam foto z E. Grzeszczakiem nie jest chyba dla jego fanów powodem do wstydu. Jest i kobieta, moja żona się tam nawet rozpoznała, ale to chyba jednak nie ona. Państwo Grzeszczakowie byli na naszym ślubie cywilnym

  • Fałsz i obłuda kroczy przed upadkiem

   Nie pogrążaj się człowieku…. bo nie ma znaczenia kiedy to było…
   Żona się rozpoznała, ale to chyba nie ona…. Czy Ty czytasz to co piszesz????

  • Co ma piernik do wiatraka? Albo ma się w życiu zasady, albo nie. Pan ich nie ma.
   W tym momencie stracił Pan wiele głosów….

  • J. D. Schulze

   Istotne jest kim był już wtedy Pan Grzeszczak. Senatorem.

  • Marek Sawicki w rozmowie z jednym z portali nazwał rolników „frajerami”, oceniając w ten sposób ich zabiegi w kontekście rosyjskiego embarga na polskie warzywa i owoce. – Jeśli rolnicy poczuli się urażeni, to jest mi przykro i przepraszam, ale słowo nie jest obraźliwe – powiedział w TVP Info minister rolnictwa.
   Lokalny portal mpolska24.pl zapytał ministra rolnictwa o polskich producentów, którzy produkują na rynek wewnętrzny i przez rosyjskie embargo zanotowali spore straty, np. za kilogram jabłek w skupie dostają tylko 12 groszy. – Są frajerami. Ja szanuję biznesmenów, a nie ******. Jeśli zaproponowaliśmy już w połowie sierpnia instrument wycofania z rynku, w którym za jabłka proponujemy 27 groszy, a frajerzy wiozą jabłka na przetwórstwo po 12-14 groszy ich wybór. Wolny kraj, demokracja – powiedział Sawicki.

  • gdzie jest moderator

  • PSL, na forum prowadzi brudną kampanię

 36. PSL to jest jedna wielka patologia. Zwróćcie uwagę, że do wszystkiego mają swoich zaufanych ludzi, którzy dla zmylenia niekoniecznie są ich członkami. Na przykładzie Słupcy zobaczcie jakie osoby obsługują intratne obszary gospodarki miejskiej np.opróżnianie i wyłączny dostęp do parkomatów,zbieranie opłaty targowej, wcześniej wycinka drewna, zlecanie napraw, konserwacji, remontów- to wszystko wykonuje albo nadzoruje jedna zaufana osoba. Dlaczego? Na pewno się domyślacie.

  • dama bez gronostaja

   D.J. Schmelz
   Słusznie prawicie ” istotne kim był..”
   Wtedy może byl ..

  • Przezornego Pan Bóg strzeże. Bądźmy czujni. To element wojny hybrydowej, o czym napisałem ostatnio w jednym z postów i zostałem przez pewnego trolla wyśmiany. Pozdrawiam.

 37. J. D. Schulze

  PiS – krypto bolszewia. Są oszołomieni, odurzeni retoryką antyeuropejską, szukają egzotycznych sojuszy z Węgrami Orbana forsując przedwojenną koncepcję miedzymorza, która zakrawa na brak poczucia realizmu obecnej chwili. Polityka zagraniczna PiS pcha nas w objęcia putinowskiej Rosji, a Kaczyński kreuje się na przywódcę pokroju dyktatorów ze wschodniej Europy. Z jednej strony chcą sprowadzić obcy kapitał, ale są przeciwni sprzedaży ziemi obcokrajowcom. Antyniemieccy. Niemcy to główny partner gospodarczy Polski. Sąsiadów się nie wybiera. Sąsiadów się ma.

  • Brataj Pan sie z niemcami i ruskami zawsze Polska na tym wychodziła Bardzo żle cieszę się ,żę naszymi sojusznikami śą teraz amerykanie a Pis jest uwładzy i Pora skonczyć z prywatnym folfarkiem PSL u nas w Powiecie Rządy tego ugrupowania to jedna wielka Kompromitacja i nepotyzm ,a Pan przekręca Fakty Racja zawsze po stronie Pana Schulza -niemieckiego Kapo
   żąl mi Pana w swojej zaciekłośći i głupocie bije Pan wszystkich na głowę

  • J. D. Schulze

   Darek, odpowiesz sobie sam, czy ci pomóc w wyjaśnieniu, że to Niemcy są naszym największym partnerem gospodarczym, a nie USA. Jak Polska ma normalnie funkcjonować wśród sąsiadów, jeżeli według ciebie i PiS, Niemcy nie, Rosja nie, to kto?
   Które fakty przekręciłem? Zapewniam cię, że żadnych. Za to ze strony słupeckiego PiS płyną kłamstwa o sprzedaży słupeckiego jeziora, MZGK, kotłowni przez obecną władzę. Prawda jest taka, że jezioro sprzedane nie zostało – nigdy w ogóle nie było własnością Miasta Słupcy, MZGK zostało jedynie wydzierżawione, a kotłownia nigdy nie należała do Miasta Słupcy, albowiem była własnością Mostostalu. Mostostal chciał ją sprzedać. Burmistrzem był wtedy Pan Mikołajewski. Większość w Radzie Miasta Słupcy miało wtedy SLD. Radni nie chcieli odkupić od Mostostalu kotłowni. Jeśli dobrze pamiętam, to tylko dwóch radnych głosowało za odkupieniem. W kwestii jeziora… Sprzedano jedynie opaskę wokół dawnego Matrixa. ZA SPRZEDAŻĄ GŁOSOWALI RADNI PiS. Tylko jeden radny wstrzymał się od głosu. 14 było za, 1 wstrzymujący, głosów przeciwnych nie było. A teraz kandydat PiS do rady powiatu Pan Jakub Pawłowski, żeby zwrócić na siebie uwagę „krzyczy”, że Burmistrz Pyrzyk sprzedał jezioro. Jezioro nigdy sprzedane nie zostało. Kandydat PiS na burmistrza Pan Jacek Bartkowiak nie sprostował tych kłamstw. Sam zresztą rozmija się z prawdą mówiąc, że plan rewitalizacji słupeckiej starówki to zasługa Burmistrza Banaszaka, podczas gdy w rzeczywistości ten plan to rok 2010, a wiec rządy Burmistrza Pyrzyka.
   Nie trać realnego gruntu oceniając rzeczywistość, albowiem jeśli ktoś kłamie to słupecki PiS.
   Jeśli ktoś tu jest więc głupi, to zapewne nie ja 🙂 Ty chyba nie wiesz czym w istocie było kapo w obozach. Zero związku przyczynowo – skutkowego w twoim nazwaniu mnie kapo. Zabłądziłeś razem ze swoją partią i chodzisz z nią po manowcach 🙂

  • J. D. Schulze co powiesz na te taśmy? Niemcy kupili „Fakt” i Onet, by mieć wpływ na Tuska? NOWA TAŚMA kelnerów z udziałem Pawlaka
   http://niezalezna.pl/240960-niemcy-kupili-fakt-i-onet-by-miec-wplyw-na-tuska-nowa-tasma-kelnerow-z-udzialem-pawlaka

 38. Jeszcze Cię dopadnę króliczku

  A ja przytomnie jako rolnik ze wsi zimą rozpocząłem hodowlę królików. Ponoć dobrze chrumkają koniczynkę, lepiej niż kosiarka, to bardzo żarłoczne stworzenia. Mam już sporą gromadkę. Mlaskają równo słychać tylko chrum chrum chrum, aż im uszki chodzą. Ponoć jeden królik jest w stadzie zielonych, ale on nie lubi koniczynki, raczej króliczki playboya. Świetnie tańczy w rytmie zumby. Oj złe są niektóre króliczki, dobrze, że nie mam tych złych w swoim stadzie.

 39. J. D. Schulze - NIE

  J. D. Schulze jaki ty przystojny.

  • No dobra ale co z tym Gawłowskim wyszedł z pierdla za poręczeniem majątkowym i cisza? No i co już nic mu nie grozi? Wszystko ucichło i cisza jak makiem zasiał!

 40. 7 pytań, które warto zadać tym startujących w wyborach samorządowy

  1) Dlaczego uważa Pan/Pani, że nadaje się na to stanowisko?
  – Sprawdzamy w ten sposób oficjalne motywacje kandydata. Sposób w jaki opowiada o podjęciu tej decyzji oraz predyspozycji na to stanowisko.

  2) Jakie, my mieszkańcy, mamy gwarancje, że spełni Pan/Pani swoje obietnice?
  – Chyba jedno z najrzadziej zadawanych wprost pytań w kampanii. Obietnice wszyscy chętnie dają, ale warto zapytać publicznie jakie mamy gwarancje, że je spełni?

  3) Jakie problemy Pani/Pana zdaniem ma nasza społeczność lokalna?
  – Sprawdzamy kandydata czy w ogóle wie lokalnych problemach, czy kandyduje dla „stołka”

  4) Z jakimi organizacjami lokalnymi chce Pan/Pani rozwiązywać sprawy wspólne społeczności lokalnej?
  – Sprawdzamy czy kandydat oprócz wiedzy o problemach, ma jakąś wiedzę o organizacjach działających lokalnie, przez co pokazuje realną wiedzę na temat społeczności lokalnej.

  5) Na co Pana/Pani zdaniem powinny być wydawane publiczne pieniądze?
  – Sprawdzamy czy kandydat ma szacunek do naszych pieniędzy, czy jest typowym zwolennikiem rozdawnictwa i kupowania głosów „pieniędzmi obywateli”

  6) Skąd będzie miał Pan/Pani środki na realizację obietnic wyborczych?
  – Obietnice bywają kosztowane, więc sprawdzamy czy mają one pokrycie w rzeczywistości – czyli pieniądzach.

  7) W jaki sposób chce Pan/Pani zlikwidować zadłużenie lokalne?
  – na 99% Twoja gmina jest zadłużona. Warto dowiedzieć się czy kandydat ma pomysł jak zlikwidować zadłużenie czy jedynie wie jak wydawać publiczne pieniądze.

 41. Trzeba też wspomnieć o bojówkach totalnej opozycji, które nieustannie zakłócają zebrania swoich przeciwników, stosując agresję słowną a czeto wręcz siłową wobec uczestników spotkań. Po prostu chcą swoich przeciwników zakrzyczeć i zastraszyć, tak według nich ma wyglądać demokracja, której używają w swojej nazwie i którą skandują

  • Konstytucja

   Wystarczy przyjsc z maskotka i paczka ryzu, a zostaje sie spisanym- o takiej demokracji mowimy? Jezeli wypominamy cos przeciwnikom zobaczmy co sie dzieje we wlasnych szeregach..

  • Poziom trolli totalnej opozycji odzwierciedla mądrość swoich mocodawców, nawet menele z kanałów ciepłowniczych nie posługują się tak chamskim językiem.

  • Konstytucja

   Anonimie, to co powiedziec o jezyku np. p. Pawlowicz? A przykladow by mozna mnozyc…

 42. Jacek Bartkowiak

  Iwona – odpowiem na kilka pytań:

  1. Doświadczenie zawodowe (9 lat na stanowiskach kierowniczych w Urzędzie Marszałkowskim, praca w samorządowych instytucjach kultury w Słupcy i Poznaniu, NFZ), działalność społeczna (radny w Słupcy 1988-1998, Komitet Obywatelski 1989-1990, Prawo i Sprawiedliwość – od 2005), znajomość problemów miasta (stworzenie i prowadzenie przez 15 lat Gazety Słupeckiej). Umiejętności zarządcze: w okresie kierowania Departamentem Kultury UMWW nadzorowałem działalność 20 instytucji z terenu całej Wielkopolski, w tym opery, filharmonii, teatrów, muzeów i centrów kultury.
  2. Program wyborczy zawiera wiele haseł i postulatów, których realizację po wygranych wyborach rozpisać trzeba na okres kadencji. Gwarancji powodzenia nikt dać nie może, ale przecież burmistrza na bieżąco kontroluje i rozlicza Rada Miasta i media.
  3. Podstawowy problem to nadanie Słupcy nowego impulsu rozwojowego, poprzez lokalizację w pobliżu naszego miasta inwestycji, generującej miejsca pracy i wzrost przychodów podatkowych.
  4. Jestem otwarty na współpracę ze wszystkimi stowarzyszeniami i fundacjami, działającymi w III sektorze, zarówno w sferze charytatywnej, socjalnej, rekreacji, sporcie i kulturze, jak i pomocy osobom niepełnosprawnym.
  5. Publiczne pieniądze wydawane być muszą na zadania własne samorządu miasta, zgodnie z przepisami prawa. W tych sferach, gdzie mogą one być dopełnieniem aktywności społecznej samych mieszkańców, należy – zgodnie z zasadą subsydiarności – wspomagać działania społeczne, ale ich całkowicie nie zastępować przez instytucje budżetowe.
  6. Stawiam na aktywne pozyskiwanie środków rządowych, unijnych i wojewódzkich. Na szczęście obecny rząd deklaruje znaczną pomoc finansową w wielu dziedzinach (drogi lokalne, żłobki, wymiana trujących pieców i termomodernizacja, inicjatywy senioralne itd.).
  7. Samo zadłużenie nie jest niczym złym, ale oczywiście ogranicza ono możliwości inwestycyjne. Wzrost dochodów mieszkańców zwiększy budżet miasta i umożliwi realizację projektów, ujętych w programie wyborczym.

  Szerzej odpowiem na pytania podczas kolejnego spotkania z mieszkańcami Słupcy w piątek, 19 października o 18.00 w szkole muzycznej. Zapraszam

  • Dziękuję za odpowiedz . Od Pana Pyrzyka nie doczekałam się odpowiedzi

  • J. D. Schulze

   „MIASTO SŁUPCA PRAKTYCZNIE NIE DYSPONUJE ŻADNYMI TERENAMI INWESTYCYJNYMI. W OGÓLE NIE MA TUTAJ CO SZUKAĆ TERENÓW INWESTYCYJNYCH W SAMYM MIEŚCIE, BO JAK WIECIE PAŃSTWO MIASTO SŁUPCA ZOSTAŁO POZBAWIONE NATURALNYCH MOŻLIWOŚCI ROZWOJU JESZCZE W POŁOWIE LAT 70 -TYCH… ” – CYTAT ZA PANEM JACKIEM BARTKOWIAKIEM.

   https://www.youtube.com/watch?v=cCin3s2cBEg&feature=share

  • Bo jeśli nie będziemy mówić o swoich sprawach, nikt nie zrobi tego za nas!
   Bo Niezależne Życie nadal pozostaje tylko ideą!
   Nie czekaj – zarejestruj się!
   Porozmawiajmy o prawach osób z niepełnosprawnościami podczas #IVKongresOzN, który odbędzie się 25 października w Warszawie.
   Do zobaczenia! 🙂
   ________________________
   Więcej informacji znajduje się na http://www.konwencja.org
   #ZaNiezależnymŻyciem

  • Iwona nie dziękuj. Odpowiedzi pana Jacka na poziomie elementarnej wiedzy z wikipedii. Mozna dopasować do kazdej gminy hehe. Najlepsze jest to ze pan Jacek czyta na bieząco forum, ale zlał Cie i odpowiedz dał Tobie na drugi dzień. Pewnie zapytal pana Michała albo przezzukal internet….

  • Wysłałem do Pana Pyrzyka, MOPS-u, PCPR, w Słupcy pismo z informacją o kongresie . Nie dostałem żadnej odpowiedzi

  • Pyrzyk ma więcej za uszami niż Bartkowiak który spieprzył prowincjonalna

  • Piotruś Pan

   Kongres, a kiedy wysłałes to pismo? …podaj date

  • Dwa miesiące temu i do tej pory nie dostałem odpowiedzi

  • uż 25 października br. w Warszawie odbędzie się środowiskowa dyskusja dotycząca osób z niepełnosprawnościami na temat ich praw. Wspólnie zbudujmy solidarność we własnym środowisku. To właśnie Kongres Osób z Niepełnosprawnościami może być początkiem zmiany społecznej.

   Kongres Osób z Niepełnosprawnościami odbywa się co roku od 2015 roku. To głos środowiska osób z niepełnosprawnością, który domaga się równych praw, gwarantowanych przez Konwencję ONZ o Prawach Osób z Niepełnosprawnościami.

   O czym będzie Konwent?
   „Za Niezależnym Życiem” – to hasło Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami. Tegoroczna edycja będzie szczególna, ze względu na ostatnie wydarzenia w Sejmie. W programie znajdą się:

   debata publiczna, dotycząca prawa do Niezależnego Życia,
   omówienie rządowej propozycji pakietu rozwiązań, w tym Program Dostępność Plus, Mapy Drogowej, Funduszu Solidarnościowego, jak również planu reformy orzecznictwa.
   omówienie wydania przez Komitet ONZ ds. Praw Osób z Niepełnosprawnościami rekomendacji dla Polski – w wyniku oceny rządowego sprawozdania z wdrażania zapisów Konwencji o Prawach Osób z Niepełnosprawnościami.
   Podczas wydarzenia uczestnicy wspólnie będą się zastanawiać nad różnymi tematami:

   jak wdrożyć w Polsce ideę Niezależnego Życia – godziwe świadczenia, usługi asystenckie, przerwę wytchnieniową, mieszkania wspomagane, włączającą edukację, rynek pracy otwarty na osoby z niepełnosprawnościami, dostępną przestrzeń, włączające społeczeństwo itp.?
   jakie wskazówki płyną z oceny polskich sprawozdań z wdrażania Konwencji przez ONZ (rządowego, RPO i Społecznego Raportu Alternatywnego (dostępnego na konwencja.org). W jakim kierunku powinny iść zmiany w systemowym wsparciu osób z niepełnosprawnościami?
   jak wygląda nasza rzeczywistość po sejmowym proteście osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin?
   jak budować silny ruch na rzecz pełnego wdrożenia praw człowieka osób z niepełnosprawnościami? Jak włączać różne grupy osób z niepełnosprawnościami?
   jakie są efekty upowszechniania propozycji Nowego Systemu Wsparcia „Za Niezależnym Życiem”, wypracowanej przez Kongres w zeszłym roku?
   W tym roku organizatorzy szczególnie zadbają o obecność i włączenie środowiska rodziców osób z niepełnosprawnościami i osób sprawujących faktyczne wsparcie (opiekunów), w tym osób zaangażowanych w sejmowy protest.

   Weź udział!
   Każdy ma wpływ na otaczająca rzeczywistość i może włączyć się do dyskusji.

   Wzorem lat ubiegłych Kongres poprzedzać będą spotkania konsultacyjne w regionach, tak zwane Konwenty Regionalne. Odbędą się one w kilkunastu miastach w całej Polsce (aktualna lista pojawi się wkrótce na stronie http://www.konwencja.org). Zdając sobie sprawę, że nie każdy będzie miał możliwość przyjechać do Warszawy, aby wziąć udział w Kongresie Osób z Niepełnosprawnościami –warto brać udział w tych regionalnych spotkaniach. W celu zgłoszenia swojego udziału w Konwencie, należy skontaktować się z organizatorami w poszczególnych miastach.

   Na stronie konwencja.org znajduje się formularz zgłoszeniowy na IV Kongres Osób z Niepełnosprawnościami „Za Niezależnym Życiem”, który odbędzie się 25 października 2018 r. na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie

   Udział w Kongresie jest bezpłatny.

 43. Wczoraj na forum pojawiła się informacja o możliwej nieuczciwej agitacji wyborczej prowadzoną przez wiadomą Panią z PSL, ponieważ takie informacje pojawiały się już wcześniej. Jeżeli ktoś posiada informacje o możliwości takiego zdarzenia i nie jest mu obojętne kto zasiądzie w słupeckich radach proszę o kontakt pod adresem wybory2018@gmail.com gwarantuje anonimowość, a jeżeli informacje okażą się prawdziwe sprawa znajdzie finał w sądzie.

 44. Konstytucja

  Panie Jacku: Na szczęście obecny rząd deklaruje znaczną pomoc finansową w wielu dziedzinach- nawet jesli PiS przegra w Slupcy? Pan rzad glosi, ze nie… marny to rzad jezeli zacheta do glosowania na PiS ma byc szantaz…

  • J. D. Schulze

   sec, w kwestii reformy sądownictwa… Czy reforma ta ma polegać na zamachu na Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy i na Konstytucję? Problemem polskich sądów są ludzie – sędziowie ze wszystkimi ludzkimi ułomnościami. Czy będą z PSL czy z PiS to i tak nadal nadal będą ludźmi z ludzkimi ułomnościami. Wiadomo Ci cos, żeby PiS zmieniło coś w przepisach o odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów? A może PiS ułatwiło drogę podsądnemu do zmiany sędziego w przypadku ewidentnego braku bezstronności? Nie. Więc tak naprawdę nie zrobili nic dla obywatela. Postarali się jedynie o podporządkowanie sobie najwyższych urzędów sądowniczych i zdeptali Konstytucję.

  • J. D. Schulze mam takie przemyslenia. Ty jestes zafiksowany w najlepszym wypadku. W najgorszym jestes platnym trolem. Mnie tez nie podoba sie kilka rzeczy ktore robi Pis ale dużo bardziej nie podoba mi sie ze lewactwo chce przejąć pałeczkę. O

  • dama bez gronostaja

   D.J.Schmelz
   Zmiany w ustawie o SN czy KRS są odpowiedzią na utrwalane latami patologie i układy w środowisku sędziowskim ( czy jak tam wolisz ułomnościami ludzkimi) pozbawionymu zupełnie systemowi samokontroli a nie kontroli jak chciabyś to widzieć..
   Czas na zmiany..

  • J. D. Schulze

   Jolanta, większego zafiksowania niż w autorytaryźmie PiS zmierzającym do dyktatury nie ma. Tobie nawet gdyby zapłacili, to byś sensownego argumentu nie skleciła. Ja sie q… nie zajmuje tym z jakich powodów inni komentują.

   dama bez gronostaja, zmiany w ustawie o SN czy KRS są niczym innym jak wyrywaniem z korzeniami demokracji, czystkami w SN i oslabianiem w konsekwencji wladzy sadowniczej. Kompletnie nie zrozumiałaś sensu mojego wpisu „tancmaryno”.

 45. J. D. Schulze

  TRZEBA WYELIMINOWAĆ SKRAJNĄ BIEDĘ. PRAWDZIWEJ BIEDY JESZCZE NIE MA, JEST SKRAJNA BIEDA – WITOLD CZARNECKI, POSEŁ PiS.

  Usłyszycie to Państwo na filmie zamieszczonym przez Pana Jacka Bartkowiaka na swoim profilu – wystąpienie Pana Witolda Czarneckiego, posła na sejm z ramienia PiS, w Szkole Muzycznej w Słupcy w dn. 12 października 2018 r. Zapytam przewrotnie… Czyżby Pan Czarnecki po rządach PiS spodziewał się prawdziwej biedy? Zadłużanie na potęgę naszego państwa doprowadzi nas do sytuacji, w której znalazła się Grecja. Grekom spadły drastycznie dochody. I taka sama sytuacja nastąpi w Polsce pod rządami PiS.

  • dama bez gronostaja

   D.J. Schmelz
   relacja długu do PKB pozostaje w trendzie spadkowym, S&P podniósł dziś rating Polski,nasza wiarygodność dlugoterminowa kredytowa rośnie a Ty piszesz o zadluzaniu się na potęgę:)))
   Przyczyną kryzysu w Grecji obok nieudanej konwergencji i polityki EBU był rozdęty,ślepy,pełen przywilejów zasiedziały aparat urzędniczy którego tutaj tak zażarcie bronisz….
   Przestań wciskać ludziom kit

  • J. D. Schulze

   dama bez gronostaja, grecki rating też był dobry i nagle wielkie bum. Relacja długu do PKB rzeczywiście ostatnio zaliczyła trend spadkowy, ale wynika to z dobrej koniunktury gospodarczej, która jednak nie będzie trwała wiecznie. Już na 2019 r. zapowiadają mniejszy wzrost gospodarczy. Przewidują spadek z 4,5 na 3,5%. To będzie dzie oznaczało mniejsze wpływy do budżetu, a co się z tym wiąże obsługa długu zagranicznego może się zmienić i oprocentowanie pożyczek zagranicznych będzie wyższe. Z drugiej strony rozdęty program socjalny wymaga dużych nakładów finansowych, ci w konsekwencji może doprowadzić nas do sytuacji, w jakiej znaleźli się Grecy.

  • D.J. Schmelz może Pan podnosić sobie do potęgi nieskończonej, ale nie zmieni Pan faktu, że PiS ma rację reformując sądownictwo. Owszem, popełnia błędy personalne i to wkurza, ale idea pozostaje ze wszech miar słuszna.

 46. czekam NA odpowiedzi 🙂

 47. J. D. Schulze

  Kandydat PiS do Rady Miasta Słupcy , PAN PAWEŁ TRYNGIEL, na pytanie wyborcy odpowiedział:
  „Mam zamiar uczestniczyć nie w jakimś tam wrzucaniu ulotek do skrzynek pocztowych, tylko w przyszłym tygodniu mam zamiar od poniedziałku, tak jak przed wejściem Tobie powiedziałem, że na pewno u Ciebie się zjawię, także wszystko Ci na pewno w tym momencie wszystko ci powiem… Dzisiaj nie”.

  https://www.youtube.com/watch?v=cCin3s2cBEg&feature=share

  Czy naprawdę Słupca potrzebuje takich radnych?

  • Otwórzcie oczy

   I tacy ludzie mają byc w radzie??? Błagam Was zastanowcie sie czy chcecie miec takich reprezentantow w radzie?

  • Schulze jaki ty mądry i elokwentny jesteś to odpowiedz mi na 1 pyt .Dlaczego siłownie wiatrowe w gminie Zagórów stoją tylko na polach działaczy PSL .gmina kilkutysięczna wiatraków 5 i tylko na PSL trafiło lub osob z PSL-em powiązanych.Jak w każdym komentarzu obrócisz to pięknie i wyjdzie ,że to wina PISu .Bardzo mi Pana żal bronić czegoś co już upadło -tak jak upadek zdrowego rozsądku w Pańskim toku rozumowania.Niemcy gdyby nie widzieli interesu gospodarczego na pewno by w polsce nie inwestowali dobry sąsiad z ruskimi się dogadali ,żeby gazociąg polskę ominoł i szantaż energrtyczny mogli stosowac Rusek następny dobry sąsiad Polski samolot sią rozbił a oni go nie oddadzą ,Schulze znakomicie nadajesię na niemieckiego i ruskiego wasala .Jak Pawlak j-ak będzie kasa to sprzeda nas z Eugenio .I jeszcze czas jaki poświęcana wypisywanie tych bzdur za pracę proponuję się zabrać -anie za obronę korytka

 48. Wybory się zbliżają to już nie mają co wymyślać. Pomyślcie chociaż raz wielcy kandydaci co zrobić w tej dziurze dla dzieci. Bo jak zawsze wakacje czy ferie I te biedne dzieci gdzie mają iść co robić. Np Września pomyślała I ma basen zimą lodowisko zawsze jakieś atrakcje na miejscu. A tu co!!!! Jeden plac zabaw dla dzieci I koniec na tym. Więc pomyślcie jak młodszym umilić czas A nie szukacie hu….. wie czego!!!!!

 49. ….a jak się macie PSL-owcy po tym co o Was powiedział dzisiaj /sobota/ J.Kaczyński.Wszystko prawda,wstyd należeć do tej partii.Cóż Słupca wie swoje i znowu zagłosuje na PSL.Nadmieniam,że nie jestem zwolenniczką PiS i JK lecz co prawda to prawda.Zacznijcie myśleć!

  • Dziwny Jarek

   Jesli słuchasz chorego człowieka to Twoja sprawa. Kazdy wierzy w to co chce…

 50. Naprawdę dość już w Słupcy nicnierobienia psl-u i jego skandalicznych zachowań jak na prywatnym folwarku !!!! Jacek, powodzenia !!!!!!!!!!!!!!

  • Niezdecydowany

   Nigdy w życiu PiSowców w Slupcy… bo to są ludzie skrajnie nieodpowiedzialni… bedzie jeszcze gorzej… i nawet nie mam tu na myśli kandydata na burmistrza ale kandydaci do rady to nie wiem skąd oni są…. chyba z księżyca

 51. Glosując na PSL głosujesz na komunistów !

  • Glosując na PiS glosujesz na postkomunistów… a szczegolnie na poziomie lokalnym to jest dramat jakich PiS wystawia kandydatów…

  • Nie lubie puyina

   Glosujac na PiS glosujesz na Rosje

  • Nie lubie puyina czy Ty naprawdę musisz używać takiego jeżyka . Twój prymitywizm przenosi się rykoszetem na wszystkich którzy nie koniecznie przepadają za Pisem. Ograni się trochę człowieku bo te Twoje komentarzyki przynoszą korzyść ale Pisowi. No chyba ,że to działanie celowe.

 52. Nie lubię poniedziałku

  Czyli brak pomysłów TAKIE GADANIE TO DO KOGO JEST SKIEROWANE ? NIC NOWEGO! Doświadczenie zawodowe żadne .

  • dama bez gronostaja

   Nie lubię poniadziałków:)

   Tego poniedzialku za dwa tygodnie – szczególnie nie polubisz
   Bolesne będziesz miał/a przebudzenie:))

  • Ilovemonday

   Dama bez jednegojaja
   Witaj w klubie, w poniedzialek obudzisz sie w mokrym przescieradle. Ciekawe czy bedziesz wtedy na forum…. Pamietaj ludzie maja rozum, w przeciwieństwie do…. 🙂

  • dama bez gronostaja

   Nie lubię poniedziałków
   Moszczycie się już w klubie mokrych prześcieradeł..??:) Nabieracie wprawy?
   ..może i słusznie..;)
   Owszem,ludzie mają rozum

 53. Co Pan Bartkowiak na temat zakładu który ma powstać w Słupcy przy Hellermanie. Oto lìnk gdzie mieszkańcy przedstawìają jak firma Technika w innych miejscowościach legalnie łamie prawo i w jaki sposób rozwija swoją działalność. https://web.facebook.com/STOP-Budowie-Zak%C5%82adu-Przetwarzania-Odpad%C3%B3w-w-G%C5%82uponiach-2079678208913196/?_rdc=1&_rdr&refid=52&__tn__=%2As-R

  • Panowie Prezesi , dajcie gwarancję oficjalnie na piśmie, że z waszej inwestycji nie będzie śmierdzieć przez cały okres jej użytkowania, że żaden mieszkaniec w promieniu 1 km nie poczuje smrodu przywożonych śmieci. Jasny przekaz : TAK lub NIE.

   Komentując jeszcze kwestie odległości. O ile mamy do czynienia z super bezwietrzną pogodą to w przypadku przeważających wiatrów północno-zachodnich cały smród pójdzie w kierunku domów nawet tych oddalonych o dużo większą odległość niż te 400m jak to jest obecnie z oczyszczalnią

  • Mieszkańcy nie chcą i mają do tego prawo! Każdy wie jaki zapach jest tylko z jednej smieciary jak zabiera śmieci spod domu. A co dopiero na takiej sortowni. A co to wiatry nie będą wiać w stronę zabudowań mieszkalnych? A myszy i szczury nie będą biegać poza ogrodzenie waszej firmy? A ptactwo? Zgadzam się mieszkańcami też bym nie chciała mieć w swojej okolicy sortowni! Kto na tym forum by chciał? Nie znajdzie się ani 1 osoba! Nawet szanowny Pan prezes

 54. kto umiejętnie milczy, wydaje się zwykle mądrzejszy

 55. Do: tu brzoza, tu brzoza. Podniosłeś istotny temat wielkości referatów w Urzędzie Miasta. Otóż nie odpowiem ci, bo nikt tego nie wie, oprócz urzędników, bo to nie leży w interesie PSL-u. Chociaż wszystkie urzędy na swoich stronach w biuletynach informacji publicznej podają regulaminy organizacyjne, z których wynika ilu pracowników jest tam zatrudnionych i co robią, to nasz Urząd tego nie robi, a wiesz dlaczego, bo może sobie dowolnie zatrudniać swoich żołnierzy i nikt nie wie ilu pracowników pracuje w określonym czasie w referacie i co robią, a zwłaszcza czy nie następuje nieuzasadniony przyrost zatrudnienia. I z tym prywatnym folwarkiem, nepotyzmem, hipokryzją w Urzędzie, o których piszecie, to nie ma żadnej przesady. Dla zmylenia i zamydlenia opinii publicznej podaje się jedynie schemat organizacyjny Urzędu, z którego prawie nic nie wynika, tylko ogólna informacja. Brzoza masz instrumenty w postaci informacji publicznej, a jak ci odmówią to do Sądu. I niech się nie wykręcają interesem prawnym, bo interes publiczny w tym wypadku jest ważniejszy.

 56. Wyborco,
  jak coś Ci się nie mieści w głowie to miej to w d..ie. Tam masz więcej przestrzeni na niezrozumiałe kwestie…

 57. Pawlak umorzył miliardy Rosji czy tak postępuje dobry gospodarz

 58. Generalnie się zgadzamy pomimo nieco innego podejścia do sprawy. Żyjemy niestety w świecie ( i nie dotyczy to tylko Polski) gdzie włądza i pieniądz chodzą tymi samymi ścieżkami. Zresztą utopią byłoby przyjmowac inaczej. Jak długi żywot człowieka tak było (no trochę inaczej do czasów wynalezienia pieniądza ale wtedy inne substytuty pieniądza chodziły za władzą). Tak pewnie i po nas będzie. Bo władza zawsze miała mniej lub bardziej brudne łapska. Każda władza. Tylko kiedyś technika i struktura mediów nie pozwalały na tak szybkie i tak nachalne wtłaczanie wszelkich informacji do głów ludzkich. Dziosiaj my żyjemy w chorym świecie . Przed nami tez tak było (w mniejszym zakresie)a to co po nas będzie jest nie do wyobrażenia (jak dobrze, że ja tego nie będę musiał przeżywać).Tak więć pozostaje nam nie ekscytować się tak tymi „wydarzeniami dnia” boi są inne bardziej interesujące i nie frustrujące rzeczy. Na ten syf nic nie poradzimy. Chociaż nie wiem jak byśmy się starali. I za Tuwimem Chociaż przyszło by 100 altetów i …. my bedziemy traktowani jako łąpy do oddawania głosów. Tak więc staram się puszczać mimo uszu i oczu ten gnój i zajmować się sprawami przyjemniejszymi i kultywować życie rodzinne w mwierze w dobro (nie to głoszone przez kler). Ale niestety często ulegam pokusie zabrania głosu, wyrażenia opinii itd mając dostęp do tej skrzyneczki. I to też błąd – zdaję sobie z tego sprawę. Będąc tego wszystkiego świadomy traktuję politykę i polityków WSZYSTKICH BARW jednakowo. Tam nie ma ludzi z czystymi łapami bo polityka jest całą brudna. Do nich dołączają jeszcze różni kolesie tacy m. innymi jak oszuści z mostostalu, stella maris , i cała inna szumowin i mamy całość jak na dłoni.
  Wciągani jesteśmy bez naszej akceptacji również my (oddziaływanie na naszą świadomość) bo przecież zasada ,że skłuconym społeczeństwem rządzi się łatwiej i bezpieczniej obowiązywała i obowiązuje nadal. I widzisz baju to, że się spieramy o rzeczy nieistotne (przynajmniewj dla nas) jest efektem takiej socjotechniki politycznej. Pewnie gdybyśmy potrafili rozmawiać o rzeczach spoza polityki byli byśmy zupełnie innymi ludzmi w oczach „spółrozmówcy”. Gdybyśmu się spierali np. o piękno utworu muzycznego, o filmie, o książce, o obrazie nie byli byśmy tak napastliwi i bezkompromisowi. A jeszcze jak ta dyskusja była by prowadzona przy szklance piwa, czy lamce wina lub kieliszku innego zacnego trunku to batdziej by to nas zbliżało a nie wywołałoby agresji takiej jak przy rozmowach o polityce. Tak więc nie dajmy sobą manipulować NIKOMU. Bądźmy sobą, miejmy swój punkt widzenia na świat i niech to będzie punkt widzenia również pozytywów.
  Zwróć uwagę baju na drobny fakt forumowy. Odrzucając część nieodpowiedzialnych,szczniackich dyskutantów na forum,ilu jest jeszcze ludzi z którymi człowiek chciałby się spotkać i pogadać bezpośrednio przy szklance piwa lub kieliszku wina. Pomimo różnicy zdań a często i poglądów.
  Przepraszam za „rozwiązłość”
  pozdrawiam serdecznie.
  Pozdrawiam serdecznie

 59. a morze jest tam cos jak PSL spekulowalo na gieldach srodkami publicznymi ?? ile spisano na straty i ruine gmin ?

 60. Szanowni słupczanie, apeluję, dla dobra naszych dzieci i m. Konina. Zaryzykujcie i zagłosujcie na przedstawiciela PIS. Tylko ten kandydat gwarantuje, że w Słupcy zostaną zrealizowane projekty rządowe i zawitają poważni inwestorzy, którzy stworzą w tym mieście potrzebne jak tlen miejsca pracy. Żaden z nich wielkim wykształceniem pochwalić się nie może. Różnic pod tym względem brak

  • J. D. Schulze

   Wyborcy,
   MIASTO SŁUPCA PRAKTYCZNIE NIE DYSPONUJE ŻADNYMI TERENAMI INWESTYCYJNYMI. W OGÓLE NIE MA TUTAJ CO SZUKAĆ TERENÓW INWESTYCYJNYCH W SAMYM MIEŚCIE, BO JAK WIECIE PAŃSTWO MIASTO SŁUPCA ZOSTAŁO POZBAWIONE NATURALNYCH MOŻLIWOŚCI ROZWOJU JESZCZE W POŁOWIE LAT 70 -TYCH… ” – CYTAT ZA PANEM JACKIEM BARTKOWIAKIEM.

   https://www.youtube.com/watch?v=cCin3s2cBEg&feature=share

   Gdzie „Wyborcy” zawita ten inwestor? Na posesję Pana Jacka?

  • J. D. Schulze

   Ryzyko się nie opłaca w tym konkretnym przypadku. Jest to ryzyko bezsensowne. Długo się Słupca nie pozbiera po ewentualnych rzadach PiS. I dlugo jako kraj bedziemy składać puzzle z nazwą Polska. Już straciliśmy na arenie międzynarodowej. Za chwilę PiS wyprowadzi nas z Unii Europejskiej, co będzie miało katastrofalne skutki dla naszej gospodarki. Te dwa aspekty, polityczny i gospodarczy, rzucą nas w objęcia Rosji, w odmęt wstecznej dyktatury.

 61. UWAGA – ważne. Publikujemy LISTĘ KOMISJI WYSOKIEGO RYZYKA! Sprawdź, jak jest w Twojej okolicy!!
  http://ruchkontroliwyborow.pl/przypilnuj-uczciwosci-wyborow-w-komisjach-wysokiego-ryzyka-lista/

 62. Czyli wrócić do UBeków, WSI, kolesiów od interesów, ośmiorniczek, tzw. imigrantów, 140-latków z siłą nabywczą, emerytur od 120 lat bez parytetu płci itd.?

 63. Kasta ,,świętych krów” III RP . Sędzia Daniel Strzelecki ( Jelenia Gora )winien więc odpowiadać za rażące naruszenie prawa ! Ilu takich Biedrzyńskich jest w Polsce, panie ministrze Ziobro? O ilu z nich nikt nawet słowa nie napisze? Czy nadal mają żyć w gorzkim poczuciu krzywdy, wyrządzonej im przez Państwo? http://pressmania.pl/?p=32602

 64. Asystent nie dla wszystkich

  Kolejna próba zakładania protezy ,asystent nie dla wszystkich!!!! .Stworzony stwór za który muszą zapłacić rodziny ,lub sama osoba niepełnosprawna .Kogo bedzie stać na taki luksus ??? Mimo że od lat rodziny dopominają się systemu opieki wytchnieniowej w tym kierunku nie robi się nic .No bo z tego mogło by skorzystać wielu ,ale jest bardzo kosztowne dla budżetu państwa .Więc lepiej robić coś co nie spowoduje obciążenia budżetu, ani też nie przyniesie pożytku .Za to będzie kolejnym sukcesem papierkowym .

 65. Ależ zieloni zwerbowali „kwiatki”. W wyborach samorządowych na pewno oddaje się głos na człowieka, którego znamy, ale który ma coś do zaoferowania. Z całym szacunkiem, ale wielu z obecnych radnych jest już kiepskich i nadal startują? Może dość tych co pod zielonym sztandarem, a więcej z lokalną inicjatywą?

 66. Panowie największy Wasz sukces to rozbudowa szpitala za pieniądze samorządowe gmin i miasta
  Powiat zamiast pozyskać środki zewnętrzne to sięga do budżetów gmin zadłużając cały region i hamując jego rozwój
  BRAWO PSL BRAWO PSL

  • J. D. Schulze

   Ale wśród PSL nie ma chętnych do puszczenia szpitala z torbami, czego przypilnowania deklaruje Pan Niezbecki.

  • To wicemarszałka mieliśmy i tak o tą Słupcę dbał gdzie był Pan Schulze razem z Eugenio Ranczo w siennie budował – nie miał czasu to wszystko tłumaczy -Jak budowa zakonczona -to i towarzyszy na portalu można wspierać

 67. Pan Burmistrz i reszta PSL bardzo gwałtownie reagują na krytykę, która w sprawie nepotyzmu, stagnacji gospodarczej Słupcy, kolesiostwa itd. jest uprawniona. Pamiętam jak Kuriera Słupeckiego próbowano zniszczyć za krytykę teraz czas na innych. Strach się odezwać, strach krytykować. Ja na pewno nie oddam głosu na nikogo z PSL , czas na zmiany idzie nowe a czy lepsze zobaczymy.

  • Nie odrozniasz krytyki od pomówienia?

  • dopóki na wybór będą miały wpływ zgromadzenia w sądach , dopóty nigdy nie będzie sprawiedliwości w wyborze kandydatów na sędziów.Sędziowie potrafią zniszczyć człowieka nadającego się do wykonywania zawodu , kiedy nie jest to „ich” osoba , a wychwalić miernotę bez kręgosłupa.

 68. Arogancja Grzeszczak I Pyrzyka siega zenitu. Dlugi czas bycia przy wladzy zepsulo im psychike. Wszelka krytyka ich oburza. Jednak glownym winowajca tej sytuacji jest byly Senator, Posel i wce Marszalek Sejmu .To on wprowadzil w Slupcy taki system zarzadzania w Powiecie i w Miescie. Pozniej kolejno namaszczal swoich nastepcow i kierowal nimi z “tylnego siedzenia”

 69. RADNI WIELOKADENCYJNI

  Co oferują ?
  Przykłady sukcesów … np
  Czekam na konkrety

  • Zarówno Burmistrzów jak i radnych powinna obowiązywać dwukadencyjność jak to jest np z prezydentem RP
   Uniknęło bo to takich sytuacji gdzie przez kilka kadencji na stołku siedzi radny lub burmistrz/wójt i nic nie robi tylko bierze pieniądze.

 70. WY W OGÓLE NIE JESTEŚCIE POLITYKAMI, bo nie macie żadnych poglądów. Nienawiść do J. Kaczyńskiego to nie są poglądy polityczne, to psychiczne natręctwa. A producent koszulek „K” robi na was dobra kasę!

  • J. D. Schulze

   Joanna, co powinniśmy zaoferować Prezesowi Kaczyńskiemu za zamach na demokrację, najkrócej rzecz ujmując? Czyżbyś była zwolennikiem dyktatury? Doedukuj się co spotkało inne kraje pod rządami dyktatorskich oszołomów. Już kiedyś napisałem, że Hitler też doszedł do władzy w 1933 w sposób demokratyczny. Co było potem zapewne wiesz. Wiesz czemu jemu się to udało? Nikt nie wnikał w jego hasła.

  • dama bez gronostaja

   Oszołomem jest każdy kto stawia znak równości między Kaczyńskim a Hitlerem D.J. Schmelz a sytuację i system wyborczy republiki waimarskiej zrównuje z ustrojem Rzeczposolitej
   ..i przestań ” mętorzyć” i kazać innym się edukować..Tobie przyda się to bardziej
   NSDAP nigdy nie cieszyła się poparciem większości Niemców.
   Ponadto Hitler doszedł do władzy dzięki poparciu prowincjonalnej NSDAP głownie w niewielkich prowincjonalnych miasteczkach i na wsiach a 40 proc. poparcie uzyskali w miastach mających mniej niż 25 tys. ludności
   ..no ale tu analogia z PSL i Słupcą jest jak najbardziej przypadkowa i niezamierzona;))

  • J. D. Schulze

   dama bez gronostaja, poparcie dla Hitlera było inne w 1933, a inne w 1938. Po Anschlussie Austrii przez Niemców w marcu 1938 r. i Konferencji Monachijskiej we wrześniu 1938 r. to poparcie było masowe i większość Niemców popierała wtedy Hitlera bez zastrzeżeń. Wracając do analogii pomiędzy Hitlerem i Kaczyńskim niewątpliwie bliżej Kaczyńskiemu do Salazara niż Hitlera, aczkolwiek wszystkich dyktatorów łączy wspólny mianownik, tj. bezwzględne deptanie demokracji. Takie postępowanie uwidocznił Prezes Kaczyński podcinając korzenie demokratyczne Trybunałowi Konstytucyjnemu i Sądowi Najwyższemu i przeprowadzając czystki wTV. Walec antydemokratycznych zmian PiS wstrząsnął niewątpliwie społeczeństwem do tego stopnia, że wstrząs ten wywołał samorodny odruch obronny w celu zachowania wartości demokratycznych, czemu społeczeństwo da wyraz w nadchodzących wyborach.

   P. s. Nie postawiłem znaku równości pomiędzy Hitlerem i Prezesem Kaczyńskim. Nie wmawiaj mi, że napisałem coś, czego nie napisałem. Moje stwierdzenie, że Hitler w 1933 r. też doszedł do władzy w sposób demokratyczny, bo ludzie nie wsłuchiwali się w jego hasła miało zupełnie inny sens niż postawienie znaku równości pomiędzy Hitlerem i Prezesem Kaczyńskim.

  • J. D. Schulze

   Proszę Państwa, żebyśmy się zrozumieli… Jeżeli przywołuję Hitlera w moich wpisach, czy innych dyktatorów, to tylko i wyłącznie PORÓWNUJĘ OKOLICZNOŚCI DOJŚCIA DO WŁADZY TYCHŻE OSÓB I PODEPTANIE PRZEZ NICH DEMOKRACJI. Nic więcej. Proszę nie doszukiwać się w moich porównaniach czegoś, do czego nigdy bym się nie posunął.

  • J. D. Schulze, twoje założenie jest błędne… to że ciebie boli głowa ,nie znaczy , że wszyscy chorują. Subiektywne przekonania są tylko twoje i taką mają moc.

 71. Oddam mój głos oraz odda głos moja rodzina na partie, która będzie miała w programie wyborczym połączenie urzędu Miasta Słupcy z urzędem gminy Słupca. Ludzie piszecie jeden na drugiego bzdury a każdy radny idzie tylko po pieniądze. Jak miasto ma się rozwijać gdy nie ma żadnych gruntów pod inwestycje… Za to gmina poklepuje się po plecach mając ogromne podatki i ogromny budżet na przejedzenie i tylko jedno i to samo kazusiowa i pyzyk co 4 lata mówią..

  • J. D. Schulze

   Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie komu nie na rękę jest połączenie Miasta Słupcy z Gminą Słupca.
   Miastu jak najbardziej takie połączenie by się opłaciło. Trudno zakwestionować korzyści płynące z takiego połączenia. Wszystko by wtedy działało efektywniej. Administracja samorządowa, placówki oświatowe, pomoc społeczna. Gminy miejsko – wiejskie zawsze rozwijają się efektywniej. Łatwiej byłoby np. o pływalnię, o obwodnicę miasta, przygotowanie terenów pod inwestycje, w ogóle pozyskanie środków zewnętrznych byłoby efektywniejsze. Jeżeli zgody na połączenie miasta i gminy nie wyrazi społeczność Gminy Słupca, jak i samorząd Gminy Słupca, to tanga nie będzie. Wszyscy wiemy, że do tanga trzeba dwojga. Co może zrobić władza w mieście Słupca, jeżeli Gmina Słupca będzie przeciwna połączeniu? Analogicznie można porównać sprawę inwestycji. Jak nie ma kompromisu pomiędzy właścicielem ziemi a potencjalnym inwestorem w kwestii ceny, to transakcji nie ma i inwestor idzie gdzie indziej. Zresztą nie zawsze rzecz rozbija się o pieniądze. Czasami właściciel ziemi mówi nie sprzedam i koniec.

 72. zawiedziony

  Skoro otwarta droga do pytań na temat kopania, to zdam jedno pytanie. Kiedy wreszcie rozpoczną budowę zbiornika retencyjnego na rzece Wisłoka w M. Kąty pow. jasielski. Teren pod budowę przygotowuje się od ponad 30-tu lat i nic się nie dzieje. Obietnice naszych parlamentarzystów są warte torbę sieczki! Chyba że nasi decydenci jeszcze mało zarobili na gruntach??? Kto mieszka bliżej to wie o czym mówię

 73. J. D. Schulze

  Martini, obecny Burmistrz Michał Pyrzyk wciąż dąży do debaty. Zapytaj Pana Bartkowiaka bądź szefową Jego sztabu, czy nie są prowadzone rozmowy, które mogą doprowadzić do debaty. Nie konfabuluj więc, w celu zresztą wiadomym.

  • Strzał w 10

   Wiesz co Schulze? Gira mnie boli. Poradzisz coś?

  • J. D. Schulze

   Strzał w 10, wykształcenie mam zgoła odmienne niż medyczne, więc idź z girą do lekarza. Mam zasadę, że nie biorę się za coś, o czym nie mam pojęcia. Szkoda, że inni tutaj nie wyznają takiej samej zasady.

  • J. D. Schulze

   Strzał w 10, wykształcenie mam zgoła odmienne niż medyczne, więc Ci nie pomogę na bolącą girę. Udaj się do lekarza. Mam zasadę, że nie wypowiadam się w sprawach, o których nie mam pojęcia. Szkoda, że inni tutaj nie wyznają takiej samej zasady.

  • Pan „otwarta przyłbica” zabrał głos. Zapomniał już jak tchórzliwie kryjąc się za fałszywą tożsamością, opluwał innych. Szczyty chamstwa i hipokryzji. Ma jeszcze czelność komentować otwartą konwencję politycznych oponentów, manipulując faktami, podczas gdy jego ekipa odgrodziła się od mieszkańców paździerzową kurtyną, odmawiając spotkania z wyborcami i kontrkandydatem na burmistrza. Drwi z argumentów o rozwoju gospodarczym, samemu czerpiąc pełnymi garściami z samorządowego koryta. Pomimo licznych kompromitacji i cyklicznego zainteresowania określonych służb porządkowych osobą wymienionego, cieszy się nieustającym poparciem Michała Pyrzyka. Tacy ludzie mają rządzić Słupcą przez następne 5 lat, a być może 10 lat jeśli ten monopol nie zostanie teraz przełamany. Groza.

  • J. D. Schulze

   Kordian, nikogo nie opluwam. Odbiorcą argumentu o opluwaniu powinni być twoi kumple z PiS. Jeżeli ktoś zarzuca Panu Pyrzykowi, że sprzedał jezioro, MZGK, jak i kotłownię, to jak to nazwiesz inaczej niż opluwaniem, w sytuacji gdy są to wierutne kłamstwa? Czasami ktoś załapie się na uszczypliwość z mojej strony, ale jest to działanie w ramach riposty spowodowane obraźliwym komentarzem pod moim adresem. Co ty pie*rzysz o kompromitacjach i o czerpaniu z samorządowego koryta? Nadal trwasz w obsesji ustalenia kim jestem? Uważaj, żebyś w psychiatryku nie wylądował.

 74. Mieszkaniec 51

  Zagłosujemy na nowych ludzi do rady miasta.

 75. Nie lubię poniedziałku

  Z panem Pawłem Krygrem tylko face to face I to dopiero za tydzień Jakie tajemnice kryje Ekipa Bartkowiaka Strach sie bać

 76. Kandydat Krygier zaskoczony pytaniem o swój plan na ul.Tysiaclecia Najwazniejsza to koperta z kasą za udzial w posiedzeniu Rady Miasta

  • Kandydat na bezRadnego roku!!!

  • J. D. Schulze

   Nie Krygier, a Tryngiel z PiS.

   Pani Krygier jest z PSL.

   To Tryngiel z PiS nie odpowiedział merytorycznie na pytanie Pana Mirka G.

 77. Po wyborach cena prądu w góre

  Jak podaje portal Money.pl, ceny prądu trzymane są w ryzach tylko i wyłącznie ze względu na zbliżające się wybory samorządowe oraz parlamentarne. PiS nie chce irytować obywateli tuż przed pójściem do urn wyborczych, jednak określa się, że ten stan nie potrwa długo i zaraz po zakreśleniu odpowiednich nazwisk na kartach do głosowania, nasze portfele opustoszeją za sprawą ogromnych podwyżek.
  Ludzie, jak oddamy PiS samorządy to czeka nas fala podwyżek podatków.

  • ola mandola

   Emerytow i rencistów PiS nie chce zwolnic z podatku, choć PSL o to wystąpił i złożył 140 tysięcy podpisów

  • Informacja nieprawdziwa.

   Na przyszły rok czyli 2019 nie jest planowana żadna podwyżka cen prądu dla odbiorców indywidualnych, także jednak nie.

  • Kolejne kłamstwa i nagonka na Morawieckiego .Taśmy były nagrane gdy u koryta był PSL i to Morawiecki miał rację i nie obrażał Polaków tylko stwierdził prawdę bo w tamtych czasach przeciętny Polak pracował za miskę ryżu a jak komu się nie podobało to sie z nim żegnano a lewaki twierdzą ze ludziom się nie chce pracować . Takie to były czasy gdy u koryta była PO i PSL

  • Poszukaj na money.pl a przekonasz się ze podwyżka cen pradu już na nas czeka

  • Informacja nieprawdziwa

   Poszukaj Fake News! Money.pl podał nieprawdziwą informację.

 78. Dostaje radny gminny powiatowy i wojewódzki? Tak tylko pytam czy warto?

 79. Były wojak

  Najważniejsze żeby radny miasta Slupcy odebrał dietę Inwestorzy sami przyjdą do Slupcy Już podobno zaczęli wędrować do Slupcy z Hongkongu Karawana ma ok 5 km. Przyjdą za ok 1 roku.

  • J. D. Schulze

   Były wojak, słuchałeś wypowiedź Pana Bartkowiaka w Szkole Muzycznej w Słupcy w dn. 12 października br.?

   „MIASTO SŁUPCA PRAKTYCZNIE NIE DYSPONUJE ŻADNYMI TERENAMI INWESTYCYJNYMI. W OGÓLE NIE MA TUTAJ CO SZUKAĆ TERENÓW INWESTYCYJNYCH W SAMYM MIEŚCIE, BO JAK WIECIE PAŃSTWO MIASTO SŁUPCA ZOSTAŁO POZBAWIONE NATURALNYCH MOŻLIWOŚCI ROZWOJU JESZCZE W POŁOWIE LAT 70 -TYCH… ” – CYTAT ZA PANEM JACKIEM BARTKOWIAKIEM.

   https://www.youtube.com/watch?v=cCin3s2cBEg&feature=share

   Czym prędzej trzeba zawrócić gości z Hongkongu. Zejdą się kawał drogi na próżno. Kto by nie został burmistrzem, to i tak zaczarowanym ołówkiem ziemi Słupcy nie dorysuje.

 80. Biorą emerytowanych wojskowych Co ba to Żandarmeria Wojskowa

 81. Po co te nerwy

  Do niczego nie doprowadzi w naszym mieście dyskusja typu ten ukradł ten brał ludzi, ta kłamie…. Wzorem innych miast potrzebna debata dyskusja między tymi kandydatami… Jak zrobić i co zrobić jeśli np miasto ma dług to jak nie zadłużać więcej a przy tym inwestycje robić kolejne. Każde inwestycje to wydatek z naszych podatków a im inwestycje droższe tym my na to musimy się zrzucić. Nie może być tak że pomysły przegranego były złe a zwycięzca o nim zapomina wręcz powinien rozważyć czy pomysł konkurencji był potrzebny miał sens opłaca się… Robienie swojej polityki mści się potem obelgami. Radni wybrani przez ludzi reprezentują interesy tych, którzy ich wybrali… Oni decydują czy dana inwestycja projekt przejdzie i czy jest tego wart… Więc na was też duża odpowiedzialność..

 82. DEMOKRACJA BEZPOŚREDNIA ON-LINE. E-REFERENDA PLUS WETO NARODOWE. STOP POLITYKOM, LOBBYSTOM, URZĘDASOM, BANKSTEROM, MAFIOM, PASOŻYTOM. PARTIE W O N. POWSZECHNE WYBORY WŁADZY USTAWODAWCZEJ, WYKONAWCZEJ (!), SĄDOWNICZEJ (!). GŁOSOWANIA ON-LINE PROFILEM ZAUFANYM, BIOMETRYCZNYM LUB OSOBIŚCIE W URZĘDZIE ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ. JEŚLI MOŻLIWY JEST E-BANKING, TO MOŻLIWA JEST E-DEMOKRACJA. TYLKO DEMOKRACJA BEZPOŚREDNIA JEST PRAWDZIWĄ DEMOKRACJĄ. WOLNOŚĆ, RÓWNOŚĆ, DOBROBYT. BUDUJEMY NASZĄ ŚWIADOMOŚĆ SPOŁECZNĄ. TO MY JESTEŚMY SUWERENEM. TO MY JESTEŚMY WŁAŚCICIELAMI POLSKI. TO MY DECYDUJEMY TU I TERAZ I W KAŻDEJ SPRAWIE. STOP UZURPATOROM. STOP OKUPANTOM. STOP PARTYJNEJ NIENAWIŚCI. CAŁA WŁADZA DLA NARODU. DLA PRAWYCH, DLA LEWYCH I DLA NEUTRALNYCH. JEDNA ZASADA DLA WSZYSTKICH – DECYDUJE WIĘKSZOŚĆ Z POSZANOWANIEM MNIEJSZOŚCI. SEJM I SAMORZĄDY PRZEDSTAWIAJĄ PROJEKTY. NARÓD GŁOSUJE W E-REFERENDACH. WYNIKI ON-LINE. ZARZĄD DO ROBOTY. BUDUJEMY RUCH NARODOWEJ DEMOKRACJI BEZPOŚREDNIEJ. MY JESTEŚMY RZĄDEM POLSKI. POPARCIE DLA DB WYNOSI 80:20. Przekazujesz dalej. Promujesz. Wyróżniasz Komentujesz. Kopiujesz. Działasz bezpośrednio. Jesteś DB.

 83. Jacek Bartkowiak

  Zapraszam w piątek 19 października o 18.00 do szkoły muzycznej na ostatnią przed wyborami dyskusję o problemach mieszkańców Słupcy i moim programie zmian.

 84. niepełnosprawny ruchowo

  Dlaczego słupecki PCPR co najmniej drugi rok z rzedu nie dostał nawet złotówki na dofinansowanie osobom niepełnosprawnym turnusów rehabilitacyjnych?…… od trzech lat rzadzi PiS i nic w tej sprawie nie zrobił……

  • niepełnosprawny

   Panie Bartkowiak wspomnienę o paradoksie: z jednej strony w Polsce działa wiele organizacji pozarządowych, zajmujących się osobami z niepełnosprawnością. Powstały też Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych (PFON) i Koalicja na Rzecz osób z Niepełnosprawnością, czyli tzw. organizacje parasolowe, które miały być głosem całej grupy osób z niepełnosprawnością w debacie publicznej. W praktyce jednak, poza pojedynczymi wydarzeniami, głos tych organizacji słychać jedynie… w samym środowisku. Co o tym Pan myśli ?

  • niepełnosprawny ruchowo, kieruj swoje pytanie do starosty

  • Tam często się słyszy,ze PCPR szaleje dla swoich.Nawet przetarg Radny ma stałe wykonawstwo i nie jest im źle. Sprawdzać .
   Moim zdaniem w instytucji która z założenia ma pomagać rodzinom, powinny pracować osoby kompetentne a nie takie które dostały pracę dzięki dobrym znajomością.

  • Panie Bartkowiak skarżę się, że już drugi raz jej wniosek o dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego został odrzucony przez PCPR, a są tacy, którzy co roku korzystają z dobrodziejstw wsparcia przez tę instytucję.

   Może ja jestem za stara .Czy oni w ogóle w tym PCPR czytają te wnioski i zalecenia lekarskie? Dlaczego inni co roku korzystają z dofinansowania, a ja z mężem nie możemy?

 85. Jacek Bartkowiak

  Niepełnosprawny: w przypadku współpracy z organizacjami pozarządowymi (właściwie ze wszystkich dziedzin życia społecznego) bez autentycznej woli współdziałania z obu stron, bywa ono pozorowane. Rzeczywiście, pełne sloganów debaty bywają jedynie rytualnym obrzędem, z którego nie ma w praktyce żadnego pożytku. Ponieważ silniejsza w tym duecie jest strona instytucjonalna, to do niej należy inicjatywa. Mam nadzieję, że tak też będzie w Słupcy. A co do PCPR i braku dofinansowania turnusów rehabilitacyjnych – nie znam sprawy, zainteresuję się nią.

  • Panie Bartkowiak,co mam zrobić, jeśli dostaję odmowę jakiejkolwiek pomocy z strony MOPS? Jestem osobą niepełnosprawną po wypadku komunikacyjnym oraz po zawale serca, z cukrzycą i innymi chorobami takimi jak nadciśnienie, choroba wieńcowa i chora trzustka. Oczekuje na orzeczenie z komisji lekarskiej od 2016 roku. Ciągnie się to tak długo, że nie wiem co robić, a znikąd żadnej pomocy i ciągle problemy z urzędami i sądami oraz przeciągające się oczekiwania na decyzje lekarzy i sądów. Nawet nie jestem ubezpieczony, bo odmówiono mi tego w MOPS, a Urząd Pracy wyrejestrował mnie ze względu niezdolności do pracy z powodu choroby i kazał zgłosić się do MOPS-u, a tam zero pomocy.

 86. Panie Bartkowiak, jestem pensjonariuszem DPS. Co zrobić w przypadku, gdy DPS lub MOPS bezprawnie dokonuje potrąceń za pobyt w domu pomocy społecznej z zasiłku pielęgnacyjnego w kwocie odpowiadającej 70 proc. tego zasiłku?

 87. Dlaczego w Słupcy nie odbędzie się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości ?

 88. Szanowna Redakcjo dlaczego nic nie napiszecie o KWW Lepsza Przyszłość Dla Wszystkich w Słupcy?

 89. Mam skierowanie do onkologa, czy ktoś mógłby mi polecić wśród lekarzy przyjmujących w Poradni Onkologicznej w Słupcy?

 90. J. D. Schulze

  ROBERCIE KOWALSKI, nie mogąc odpowiedzieć ci na wszystkie twoje komentarze na twoim profilu na fb z racji faktu, że pozbawiłeś mnie możliwości komentowania na nim, odniosę się tutaj do twoich niektórych twierdzeń.

  Twierdzisz, że obaliłeś „naszą” tezę, że w Słupcy ziemi kupić nie można. Jako okoliczność potwierdzającą według ciebie ten fakt podajesz zakup ziemi przez Burmistrza Michała Pyrzyka pod budowę domu jednorodzinnego.

  Otóż, Robercie Kowalski, nigdzie nie postawiłem tezy, że w Słupcy nie można kupić ziemi. Twierdziłem jedynie, że w Słupcy nie ma wolnych działek, że wszystkie są w posiadaniu prywatnych właścicieli, i że sam Pan Bartkowiak przyznał, że Słupca nie dysponuje terenami inwestycyjnymi, i że nawet nie ma co ich szukać w samym mieście. To, że można złożyć właścicielowi ziemi ofertę kupna – sprzedaży, to fakt oczywisty, którego nigdy nie kwestionowałem. Tyle, że właściciel nie musi się na sprzedaż ziemi zgodzić, i mogą go żadne pieniądze nie przekonać, żeby ziemię swoją sprzedał. I póki co, absolutnie nikt nie odpowiedział mi na pytanie „co dalej” w takiej sytuacji. Jak „zmusić” czy też jak przekonać właściciela ziemi do jej sprzedaży, jeżeli w grę nie będą wchodziły tylko pieniądze?

  Twierdzenia, że w Słupcy nie ma ani jednego placu zabaw z prawdziwego zdarzenia wsadź sobie pomiędzy bajki na półkę. W Słupcy jest kilka placów zabaw. Nie są wielkie, ale jest ich kilka. Są rozmieszczone po całym mieście. Jeden duży plac zabaw wcale nie byłby lepszym rozwiązaniem. Na placu zabaw przede wszystkim trzeba zadbać o bezpieczeństwo dzieci. Gdzie będą bezpieczniejsze? Na placu, który pomieści 50 dzieci i ich opiekunów, czy na placu, na który przyjdzie kilkanaście dzieci? Jak się nie ma argumentów, tak jak ty ich nie masz, to za chwilę napiszesz, że kandydat na burmistrza musi być brunetem, bo kobiety podobno wolą brunetów.

  Twój rozmówca o pseudonimie MATHEW MANIANA stwierdził wczoraj, że „Dokładnie prace interwencyjne powinny mieć jakiś inny sens wiem że to zbieranina bezrobotnych ale jakieś warunki przyzwoitości powinny być im zagwarantowane od tego państwa naszego bo to przecież ci ludzie też mają rodziny jak każdy z nas” – cytat za Manianą. Wyjaśniam więc zarówno tobie, jak i Manianie, że z samej nazwy prace interwencyjne mają taki, a nie inny charakter. Często prace te wykonują osoby, które mają wyrok do odpracowania. Co zaproponować takiej osobie? Wynagrodzenie? Dla takiej osoby wynagrodzeniem jest możliwość odpracowania wyroku. Poza tym część osób zatrudnionych do prac porządkowych na terenie miasta jest zatrudniona na normalnym etacie, część do prac interwencyjnych. Do prac interwencyjnych często zatrudniane są osoby, które korzystają z zasiłków z opieki społecznej. Jeżeli pobierają zasiłek, to korona z głowy im nie spadnie, jeśli popracują na rzecz miasta, zwłaszcza, że i tak dostają za tą pracę wynagrodzenie. Mathew Maniana twierdzi, że zimą osoby te pozostają bez zasiłku i bez pracy. Jak to twierdzenie ma się do twierdzenia zarówno twojego Robercie Kowalski, jak i np. kandydatów na radnych z RdPS, że dzisiaj rynek pracy należy do pracownika?

  Robercie Kowalski, nie ośmieszaj się pisząc, że arogancja PSL nie ma granic. Niewątpliwie mylisz PSL z PiS. Pamięć ci szwankuje i nie wiesz co PiS zrobiło po dojściu w 2015 r. do władzy? Największą arogancją, jaką można dopuścić się wobec obywateli swojego kraju jest ZAMACH NA DEMOKRACJĘ. Propozycja Premiera Morawieckiego o zapier*alaniu za miskę ryżu nie jest arogancją?

  Nie sztuką jest zarzucić forum komentarzami, których treści nie daje się obronić. Te wasze teorie szkalujące cały PSL bez najmniejszego problemu rozpie*rzyłbym na argumenty w drobny mak. Teorie Pana Jacka Bartkowiaka, który mami ludzi opowieściami, jak to dobrze będzie, jeżeli On zostanie włodarzem, zresztą też. Jak można czynić obecnemu Burmistrzowi Michałowi Pyrzykowi zarzut, że nie ma w Słupcy nowego inwestora, jeżeli sam jego kontrkandydat Pan Bartkowiak przyznał, że w Słupcy nie ma terenów inwestycyjnych, że tutaj nie ma nawet ich co szukać. Współpraca Gminy Słupca, Gminy Strzałkowo i Miasta Słupca?

  „Na szczęście współpraca z Gminą Słupca i Gminą Strzałkowo jest możliwa. Pierwsze rozmowy na ten temat już poczyniłem. Zarówno Pani wójt Grażyna Kazuś, jak i Pan wójt Dariusz Grzywiński są przekonani, że bez współpracy tych trzech podmiotów, miasta, Gminy Słupca i Strzałkowa, nie będzie można zaprezentować tego obszaru 500 z górą hektarów na terenie między obecnym dojazdem do autostrady, a tym dojazdem, który powstanie w momencie, kiedy wojsko zbuduje tę drugą drogę, tam będzie zupełnie nowy węzeł komunikacyjny … Samo miasto Słupca dostępu do tego oczywiście nie ma, ale to nie znaczy, że nie może poczynić pewnych nakładów … Jeszcze jest taka kwestia jaka będzie cena gruntu, bo te, które rolnicy proponowali legendarnej firmie, która była tu ponoć zainteresowana inwestowaniem jakieś 2 czy 3 lata temu – firma Jaguar, to te ceny były tak wysokie, że zniechęciły inwestora, który uciekł na Słowację…” – cytat za Panem Bartkowiakiem.

  Cytat ten jest najlepszym dowodem na to, że twoja Robercie Kowalski teza, że każdą ziemię można kupić jest chybiona. Sam Pan Bartkowiak przyznaje, że jeszcze jest kwestia ceny, i podając przykład Jaguara potwierdza, że nie zawsze udaje się wypracować kompromis w kwestii sprzedaży ziemi przez prywatnego właściciela. Tu ponawiam pytanie, co dalej? Jak „zmusić” właściciela do sprzedaży ziemi bądź jak „zmusić” inwestora, żeby sypnął właścicielowi ziemi większą kasą?

  Stwierdziłeś Robercie Kowalski, że z Panem Pyrzykiem nikt nie chce współpracować. Masz na to jakiś wiarygodny dowód? A skoro o współpracy z gminami… Pan Bartkowiak już rozmawiał zarówno z wójtem Gminy Słupca, jak i wójtem Gminy Strzałkowo, i mówi o tym tak, jakby nie wiadomo jakie kokosy miały z tych rozmów dla Słupcy wyniknąć… Pan Jacek Bartkowiak zapomina jednak o jednej drobnej, ale cholernie istotnej kwestii… Jesteśmy przed wyborami, a nie po… Nadążasz Robercie? Po wyborach może się okazać, że ani Pani Grażyna Kazuś nie będzie wójtem, ani Pan Dariusz Grzywiński. Wójtami mogą zostać osoby, które w ogóle nie będą brały pod uwagę współpracy z Panem Bartkowiakiem jako burmistrzem, o ile nim zostanie.

  • Michał żegnaj

   Grzywiński nie będzie wójtem Strzałkowa? To kto będzie? Kontrkandydat? Zapowiadał się i tutaj tak piękny scenariusz… Szampana już chłodzili. Bardziej spragnieni nawet wypili, a tu masz. Taki klops.

  • Schulze daj sobie spokó najmondzrejszy na świećie to TY nie jesteś Przypominam,żę Partia PIS wygrała w demokratycznych wyborach Bo tak chciała większość Polaków a Ty zwykłym Agitatorem PSL jesteś w Siennie zostaniesz wysłuczany może nawet zwierzynę na Polowaniu dadzę CI zaganiać -to wyjdzie Najlepiej

  • Pyta pan…..gdzie dzieci beda bezpieczniejsze??? Czy na kilku malych placach zabaw, czy na wielkim ktore pomiesci 50 dzieci???? NIEie udawajcue, ze zalezy wam na dzieciach!!!!teraz ja.ja sie pytam……..Gdzie dzieci beda bezpieczniejsze ??????w mniejszych szkolach czy wielkich ktore mieszcza po 500 dzieci???ja chcialam, zeby moja córka, wynagajaca szczegolnej opieki, chodzila do malej szkoly.!!!! Obecnie jest to niemozlwe. Gdybym tylko miala mizliwosci finansowe wozilabym swoje dziecko do Piotrowic’ Nie zaglosuje na Pana Pyrzyka. Obecna wladza nie dba o dobro dziecka

  • J. D. Schulze

   Mama, nie pisz do mnie jak do członka PSL, albowiem nim nie jestem. Napisałem o placach zabaw, bo mój rozmówca je poruszyl. W kwestii szkół… Też wolalbym mniejszą, bo bezpieczniejsza. Czy w Słupcy można zrobić mniejsze szkoly? Zwazywszy na możliwości lokalowe nie bedzie to tak znacząca zmiana, zeby można było powiedzieć, ze szkoły sa małe.

  • J. D. Schulze

   Jerzy, niczego mi nie musisz przypominać. Sobie lepiej przypomnij i twoim pisowskim zwolennikom, ze PSL 4 lata temu tez doszlo do władzy w demokratycznych wyborach, a z waszych komentarzy wynika, jakby w drodze jakiejs rewolty ta władzę uzyskali. Większość, Slupczan, ktora udala się do urn wybrała PSL. Jeszcze q… żyję w wolnym kraju i moge agitowac na kogo dusza zapragnie. Ja nikomu agitacji nie zabraniam, i nikogo nie zwalczam za poglady. Czego niestety nie można powiedzieć o wiekszosci zwolenników PiS. Przypie*rzacie się jakbyście kompleksy mieli z powodu Schulzego.

  • Mama, popieram Cię. Pisałam dwa miesiące temu w tej sprawie do Pana Pyrzyka i nie dostałam odpowiedzi

  • Niemiecki agitator ,alfa i omega a dla mnie człowieka z PIS-u -zwykły Obrońca starych układów człowiek

  • J. D. Schulze

   jerzy, Schulze nigdzie nie kandyduję i nie bronię żadnych układów. Ciekawe co zrobisz, jak Niemcy pokażą nam środkowy palec. Kto tobie zabrania być alfą i omegą? Nie moja wina, że szare komórki zatrzymały ci się w rozwoju, a PiS ci sieczkę z mózgu zrobił.

 91. PSL = Wyprzedaż Polskiej Ziemi. Nie pozwólmy im na więcej
  https://www.youtube.com/watch?v=OAKLmunJCyI

  • J. D. Schulze

   PSL, zapominasz, że Pan Bartkowiak – kandydat PiS na burmistrza Słupcy – zapowiada szukanie inwestora, a to oznacza sprzedaż ziemi pod inwestycje na rzecz obcego kapitału. Pozostaje to w oczywistej sprzeczności z hasłami programowymi PiS. Czyżby Pan Bartkowiak miał rozdwojenie jaźni? Z jednej strony chce sprowadzić inwestora zagranicznego, a z drugiej jego partia manifestuje sprzeciw wobec sprzedawania ziemi obcokrajowcom. Ty zapewne też chcesz inwestora, ale nie chciałbyś przy tym sprzedać nawet ara ziemi. Coś z wami nie halo 🙂

  • Telewizja i inne media już od dawna nie starają się opisywać rzeczywistości tylko ją tworzyć. Tak jest wszędzie na świecie. Polska ma ten problem, że media chcą tworzyć rzeczywistość po myśli Niemiec i UE. Żyjemy w świecie informacji a znalezienia rzetelnych i prawdziwych informacji jest coraz trudniejsze. Ludzie również nie weryfikują informacji które im odpowiadają i przyjmują to jako pewnik.
   Jakie interesy w Polsce mają Niemcy? Szokujące nagrania z udziałem Pawlaka! „Kupili sobie Fakt, Newsweek, Onet, żeby mieć większy wpływ na Tuska
   https://wpolityce.pl/polityka/416913-po-co-niemcom-onet-szokujace-nagrania-z-udzialem-pawlaka

  • ojtam ojtam

   Ojtam ojtam. Co się tak obruszacie platfuski i zielone ludki. Przecież prawdę powiedziała. Jeszcze nie tak dawno pan Kosiniak Kamysz bronił się przed zarzutami o udział PSL w prywatyzacjach, zamykaniu polskich przedsiębiorstw i kosztownych społecznie i nie tylko tzw. reformach (nazywał siebie hamulcowym reform), a tu wychodzi na jaw, że i kradzież pieniędzy z OFE i podniesienie wieku emerytalnego to „sukces” PSL i osobiście pana Kosiniak Kamysza. Nie trzeba było być jakimś szczególnie lotnym, żeby to wszystko wiedzieć. Arytmetyka sejmowa wskazywała, że gdyby PSL naprawdę się zwiesił i nie poparł tych rozwiązań, to nic by PO bez nich nie przegłosowała. No ale żeby aż tak się PSL wykazywało, że to oni są głównymi architektami i wykonawcami tak przez Polaków źle ocenianych reform jak OFE i wiek emerytalny, to się i ja nie spodziewałem. Nie doceniałem chłopków

  • J. D. Schulze

   ojtam ojtam, stwierdziłeś, że Pan Kosiniak Kamysz bronił się przed zarzutami, które wymieniłeś/ -aś. Moje pytanie brzmi: wybronił się czy został uznany za winnego 🙂

   Jeżeli PiS uważa, że nastąpiła kradzież pieniędzy z OFE, to dlaczego PiS rządząc już 3 lata jeszcze tych pieniędzy nie zwrócił? Dlaczego nie oddali tych pieniędzy, to dopiero ciekawe, jeżeli uważają, że były zabrane w złodziejski sposób?

   PSL,
   jaki wpływ miałby mieć Newsweek na Tuska? Żaden, ani pośrednio ani bezpośrednio. Dopiero oczy otworzycie, jak Niemcy rzeczywiście się od nas odwrócą… Jak przestaną odbierać nasze towary, to mamy w Polsce zagwarantowane głębokie perturbacje ekonomiczne, jednym słowem kryzys gospodarczy. Jak można chcieć zamordować kurę, która znosi złote jajka?

 92. Jacek Bartkowiak

  Szanowni Państwo, zapraszam na ostatnie przedwyborcze spotkanie w piątek, 19 października o godzinie 18.00 w szkole muzycznej. Porozmawiamy o Waszych i miasta problemach, o tym jak je rozwiązać i o kontroli prawidłowości przeprowadzenia wyborów samorządowych

 93. Drodzy forumowicze,
  mam tylko dwa pytania:
  1. Kto to jest PAWEŁ TRYNGIEL?
  2. Jakie ugrupowanie polityczne reprezentuje?
  Dziękuję.

  • cCekawy, Tryngiel to tyn, co nie odpowiedzioł wyborcy na pytanie… na miliun procyntuf jezd z PiS

  • PSL wieś ma w dalekim poważaniu, stołki, powiązania ciemne interesiki to wypisz wymaluj PSL na Podkarpaciu, gdzie wasz BURY , KARAPYTA ???

 94. Panie Bartkowiok a nie dosz rady przełorzyc tego spotkania bo o ty godzinie oglądom Klan a nie chcioł bym przegapić zadnego odcinko bo się puznij pogubie

  • kazik, nie pszejmój siem chopie… tyn Klan ciekafszy nisz bajki Bartkowioka

  • Tutaj widzimy poziom intelektualny panów Kazika i Józka zbliżony do poziomu działaczy PSL.

  • Kosiniak, kto podniósł wiek emerytalny, czasem nie minister Kosiniak-Kamysz? A kto podpisał umowę z ukrainą, dającą prawo ukraińcom do polskiej emerytury minimalnej, po przepracowaniu pół roku w Polsce? I znów pojawia się minister Kosiniak-Kamysz! Nie będę dalej wymieniał, mnie wystarczy, żeby was kopnąć w d pę!

  • Piotr, jo żem prosty chop. Na radnygu nie kandyduje. Blyndy robie. Swoj rozum jednak mum. Na PSL glos oddum. Wyborca nie musi miec szkol pokunczunych, ale kandydaty jusz tak.

  • Ale go pojechał...

   Do Kazika,
   popieram Cię chłopie, dlatego proponuje przełożenie spotkania na najbliższy poniedziałek.

   Do Piotra,
   wolę poziom intelektualny panów Kazika i Juzka, niż pluralis modestiae. Jeśli starczy Ci poziomu to sprawdź co to znaczy, a jeśli nie, to się nie martw, nie jest to choroba weneryczna…

  • Piotruś Pan

   A kto nie chce emerytów i rencistów zwolnic z podatku? PiS.

 95. Przecież ten niby program pana Pyrzyka jest farsą. Nasadzenia drzewek panie Pyrzyk to żaden rozwój. Rozwój to nowe firmy a tego u nas brak. Przez 12 lat niczego pan nie zrobił w tym celu dokładnie niczego. Oczywiście propagandzista Schulze zaraz napisze, że to nie Pyrzyka wina tylko innych. W często wspominanej Wrześni wszystko samorządowi się udaje i nowe miejsca pracy, nowe osiedla, szkoły, hale sportowe itd. a w Słupcy nic z tych rzeczy nie wyszło a to pan jest Gospodarzem miasta i ponosi za ten stan rzeczy odpowiedzialność. Zwalniamy pana z pracy przy urnach za to wszystko. Nie wspomnę o kolesiostwie, układach i nepotyzmie z którego już i w Słupcy i w kraju słynie PSL .

 96. Nie lubię poniedziałku

  Najlepiej posadzić wszędzie las . Będzie ekologicznie . Wpuścić zwierzynę i na nią polować. Roboty będzie dla wszystkich.

 97. A KRUS kiedy likwidacja tej patologii płatniczej 134zl miesięcznie podczas gdy taki taksówkarz až 1320zł mieś FUJ KAMASZOWI w oko

  • a co wg ciebie dobrego dla Polakow zrobilo PSL,nic po za obsadzaniem rodzinnym wszystkiego na wsi i gmine calymi rodzinkami,kamysz to najgorszy minister pracy jaki byl od 89 roku,jego umowy to umowy smieciowe,wykorzystywanie ludzi w pracy niewolniczej za niskie place,bezrobocie kolosalne,sprzedaz przetworstwa owocowo-warzywnego,umowa z Rosja na dostawe gazu,Pawlak dal drozsza cene niz Ruscy chcieli i wierne sluzenie PO,rzszerzenie wieku emerytalnego do 67 lat pracy przy wielkim bezrobociu to tez reforma Kamysza a to nie wszystko

 98. Ciekawe co będzie robił pan Pyrzyk jak przegra z panem Bartkowiakiem ? Macie jakieś pomysły?

  • Ale jakie przegra? Nie ma takiej opcji. Co więcej wygra a Barkowiakowi, że tak powiem łyso się zrobi.

  • Michał żegnaj

   Najpierw zapakuje swoje rzeczy do kartonów z czterolistną koniczyną. Później odeśle szampana, którego zamówił jak PIS ogłaszał, że nie ma kandydata. Odeśle, bo po pierwsze kasy szkoda, po drugie nie ma już z kim wypić. No, chyba, że z tym obok… Ale ten obok też się pakuje. Więc biorą taksówkę i jadą razem do Sienna, gdzie poznają arkana kelnerskiego fachu. Może los uśmiechnie się do któregoś z nich i zostanie szefem sali…

  • Tomasz,
   nie wiem co będzie robił jak przegra, ale powiem Ci co zrobi Bartkowiak jak wygra: NIC!!!
   A że Bartkowiak nie wygra, nie martw się o to, co będzie robił Pyrzyk….

  • Zawsze są dwa wyjścia albo wygra , albo nie. Znam Pana który był pewny swego nawet w sondażach miał dużą przewagę , nazywa się Komorowski.

  • Tomasz,
   oczywiscie wszystko jest w rękach wyborcow i nikt nie przewidzi wyników przed głosowaniem.
   Natomiast nie ukrywam, że nie chcialbym, aby taki człowiek jak Bartkowiak, ktory nic nie ma do zaoferowania, ktory potrafi na forum odpowiedziec na pytania cyt. „jutro odpowiem” albo odpowiada pytaniem. Ktory prowadzi kampanie na zasadzie ataku na burmistrza, bo nie ma żadnych osiągnięć i pomysłow. Wierzę, że ludzie się na to nie nabiorą. Ale szanuje Twoje zdanie, nawet jesli masz inne niż moje.

 99. PSL jeżeli wygram wybory nie będzie fajerwerków

 100. eva_bramborova

  W 2014 PSL” miał”24 proc w wyborach do sejmików.Ciekaw jak działacze „peezelu” będą tłumaczyć 5-7 procent w 2018.

 101. piotryupite

  Co do wykluczenia komunikacyjnego, to ono jest i co ważne jest wyłączną zasługą PSL: zniszczyli doszczętnie PKS i prowincjonalne PKP. Ruiny wiat PKS i dworców PKP straszą w całej Polsce. PSL chce darmowej komunikacji publicznej – fajne, ale najpierw ona w ogóle musi być, a potem może być i darmowa. Gdyby nie busiki, Polska B i C nie miała by czym dojechać do lekarza czy sklepu. Z tym że jeżdżą one tylko tam gdzie się to opłaca. Około 20% Polski jest wyłączona z komunikacji publicznej.

 102. Jest to wspólna inicjatywa Ministerstwa Cyfryzacji, Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej i zespołów CSIRT (Computer Security Incident Response Team) uruchamia portal „BezpieczneWybory.pl”. Będzie też szeroko informował na ten temat.

  Jak rozpoznać fake news?
  Na portalu można dowiedzieć się, jak weryfikować autentyczność profili społecznościach oraz wiarygodność informacji oraz jak zgłaszać przypadki nadużyć w internecie.

  Czytaj też: Obecność osób trzecich podczas głosowania ma zapobiec fałszowaniu wyborów

  Według ministra Marka Zagórskiego okres przedwyborczy jest czasem, w którym dezinformacja czy rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji się nasilają. – Dlatego stworzyliśmy stronę, która podpowie obywatelom, jak na takie zjawiska reagować – mówi Marek Zagórski.

  Na stronie http://www.bezpiecznewybory.pl można się np. dowiedzieć, jak działają trolle, czyli osoby, które celowo powodują konflikty wokół określonych osób lub problemów, aby wzbudzić emocje i prowokować agresję.
  Nie dawajmy się podpuszczać i manipulować w sieci
  Emocjonalny wpis, cięta riposta, niepotrzebne ostre słowo – to mogą być reakcje, o które chodzi prowokatorowi. Nie dawajmy się podpuszczać i manipulować – radzi Juliusz Brzostek, dyrektor Pionu Centrum Cyberbezpieczeństwa w NASK.

  Jak tłumaczy, przed udostępnieniem wpisu warto zadać sobie kilka pytań: czy we wpisie jest podane źródło newsa? Jeśli tak, to czy znamy serwis, na który powołuje się autor? Czy o danym wydarzeniu mówią również inne wiarygodne źródła? Czy wpis podaje autora tekstu? Czy można sprawdzić jego inne publikacje. W razie wątpliwości lepiej na wszelki wypadek nie przekazywać postu.

  Jak się ochronić i zgłosić zagrożenie?
  Portale społecznościowe prowadzą działania w celu ochrony użytkowników przed fałszywymi informacjami. Często więc przyjmują zgłoszenia od osób, które natrafiły na fake news. Instrukcja, jak dokonać zgłoszenia do administratora portalu znajduje się na stronie http://www.bezpiecznewybory.pl. Zagrożenie oszustwem, dezinformacją lub podszywanie się pod cudzą tożsamość można też zgłaszać na adresy wskazane na portalu Bezpieczne Wybory.

  Według resortu cyfryzacji podczas kampanii wyborczej warto szczególnie zwrócić uwagę na zagrożenia w internecie. Problem nadużyć w sieci występuje jednak cały czas, dlatego działania na rzecz edukacji internautów i przeciwdziałania manipulacjom w sieci będą kontynuowane po wyborach samorządowych.

  Akcja informacyjna i portal realizowane są z inicjatywy ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego i trzech CSIRT poziomu krajowego: Ministerstwa Obrony Narodowej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i NASK.

 103. Tak czytam sobie opinie o tych wyborach i widzę, że wiele osób jest skłonnych przyjąć, że zostaną sfałszowane. I zastanawia mnie ile z tych osób było kiedykolwiek w komisji wyborczej.
  Z zasady w komisji biorą udział osoby delegowane z poszczególnych komitetów wyborczych (a każdy komitet wyborczy ma jakąś bezrobotną ciocię Krysię, czy wuja Henia, którzy z przyjemnością dorobią sobie kilka stówek za komisję, jednocześnie pilnując interesów swoich kandydujących pociotków – tym samym pilnując interesów wystawiających ich komitetów). I te Krysie i Heniowie po zakończeniu głosowania liczą głosy. Wciąż pilnując każdego głosu, ponieważ wiedzą, że „każdy kłos na wagę złota”. Jak już sobie policzą, to szybciutko przy pomocy nowoczesnych środków komunikacji przekazują informacje o wynikach ze swojej komisji do komitetów, które ich wystawiły, najczęściej robiąc zdjęcia protokołów.
  Potem głosy razem z protokołami idą sobie do PKW (czasem długo idą, ale w końcu dochodzą). Potem PKW podaje zbiorcze wyniki, jednocześnie umieszczając wyniki z poszczególnych komisji na ogólnodostępnych stronach internetowych. I każda Krysia do spółki z Heniem może sobie sprawdzić, czy wynik z jej komisji jest tym samym, pod którym się podpisała.
  W tym układzie, żeby doszło do fałszerstwa, ciocia Krysia z PiS musiałaby się dogadać z wujem Heniem z PO i razem wyprodukować głosy dla pana Gienia z PSL… Really?
  No oczywiście zawsze głosy może fałszować Prezes Jaworski z Piechocińskim i Kopacz. Tylko wtedy kilka tysięcy Kryś i Heniów musiałoby zapaść na kompletną amnezję (razem z komitetami wyborczymi, które reprezentowali), albo paść ofiarą seryjnego samobójcy. A jak na razie nie odnotowano masowych samobójstw wśród Krystyn i Henryków…

 104. mieszkanka miasta

  W tak małym miasteczku wyludniającym się jak Słupcy po co dwie instytucje ZARZĄDZAJĄCE . Pozostawić Urząd Miejski zlikwidować Starostwo .Będą pieniądze na ratowanie szpitala. itp.. Armia ludzi zatrudnionych w budżecie pochłania duże pieniądze. Biurokraci mogą też otwierać działalność gospodarczą , dowiedzą się jak dobrze prowadzi własne gospodarstwo , jaka ciąży odpowiedzialność. A tak 8 godzin odpracujemy i bez żadnego zmartwienia do domku i tak upływają dni, tygodnie, miesiące . Brak kasy złe zarządzanie . Skończy się przepychanka Miasto na Starostwo i odwrotnie . JEDEN GOSPODARZ ZARZĄDZAJĄCY I JEDNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Imprezy okolicznościowe kasa wydawana na nagrody na zabawy .
  Włodarze Miasta i Radni wybrani przez nas Mieszkańców jak się okazuje nie umieją i nie potrafią DOBRZE ZARZĄDZAĆ . Potrafili tyko zadbać o nasze głosy tak aby otrzymać cieplutka posadkę i dobre wynagrodzenie.
  WYBORY TUŻ TUŻ

 105. Jacek Bartkowiak

  Przed tygodniem mój konkurent odrzucił propozycję udziału w debacie kandydatów na burmistrza, organizowanej przez redakcję „Kuriera Słupeckiego”. Mimo to przystąpiliśmy do rozmów, dotyczących uzgodnienia warunków takiej dysputy. PSL upierało się jednak przy swoich zasadach: w dyskusji mieliby uczestniczyć również kandydaci na radnych miejskich, publiczność nie mogłaby zadawać pytań bezpośrednio, lecz tylko na kartkach, losowanych następnie z urny. PSL chciało, by debatę poprowadził wskazany przez nich Sławomir Papiera, były szef konińskiej TV, która jak powszechnie wiadomo na zlecenie samorządu realizowała płatne materiały promocyjne.
  Na takie warunki nie mogłem się zgodzić. Niestety, nie dawało to gwarancji bezstronności i mogło doprowadzić do ograniczenia wolności zadawania pytań przez widzów. Komitet PSL nie chciał przyjąć do wiadomości tych zastrzeżeń.
  Nasza propozycja, by debatę poprowadził dziennikarz „Kuriera” Michał Majewski, pozostała jak dotąd bez odpowiedzi.
  Z przykrością muszę więc stwierdzić, że do debaty nie dojdzie. Winę za taki stan rzeczy ponosi Michał Pyrzyk, który po raz kolejny zlekceważył wyborców, próbując narzucić niedemokratyczne zasady rywalizacji.

  • Panie Bartkowiak:
   Obserwuj z nami protesty wyborcze!
   Już mniej niż miesiąc do ogłoszenia nowej inicjatywy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, do udziału w której zapraszamy wszystkich, którzy chcą z nami współpracować i aktywnie wspierać podstawowe prawa jednostki.

   Pierwsza akcja mobilizacyjna Inicjatywy Helsińskiej już się rozpoczęła i jest związana ze społecznym monitoringiem wyborów samorządowych. Trwa nasz monitoring kampanii wyborczej pod kątem mowy nienawiści i wypowiedzi ksenofobicznych.

   Teraz natomiast zapraszamy do obserwowania z nami postępowań sądowych w sprawach protestów wyborczych.

   21 października 2018 r. w całej Polsce odbędą się wybory samorządowe. W przypadku naruszeniu przepisów dotyczących głosowania można złożyć do sądu protest wyborczy. Dzięki sieci lokalnych obserwatorów w ramach Inicjatywy Helsińskiej HFPC będzie obserwować wybrane protesty.

   Kto może wnieść protest wyborczy?

   Protest przeciwko ważności wyborów w danym okręgu może wnieść wyborca, którego nazwisko w dniu wyborów było umieszczone w spisie wyborców w jednym z obwodów głosowania na obszarze danego okręgu wyborczego. Prawo wniesienia protestu przysługuje również przewodniczącemu właściwej komisji wyborczej i pełnomocnikowi wyborczemu.

   Jak to działa?

   W ciągu 14 dni od ogłoszenia przez komisarza wyborczego wyników wyborów można złożyć protesty wyborcze.

   Protest przeciwko ważności wyborów lub przeciwko wyborowi określonej osoby może być złożony z powodu:

   dopuszczenia się przestępstwa przeciwko wyborom mającego wpływ na przebieg głosowania, ustalenie wyników głosowania lub wyników wyborów;
   naruszenia przepisów kodeksu dotyczących głosowania, ustalenia wyników głosowania lub wyników wyborów, mającego wpływ na wynik wyborów.
   Protesty składa się:

   do sądu okręgowego za pośrednictwem właściwego sądu rejonowego,
   w formie pisemnej; protest musi zawierać zarzuty dotyczące naruszenia przepisów regulujących głosowanie oraz dowody na ich poparcie (np. filmy, zdjęcia, dokumenty, zeznania świadka).
   Szczegółowe informacje na temat wymogów związanych ze złożeniem protestu wyborczego zawiera podręcznik opracowany przez Fundację im. S. Batorego.

   Co dalej?

   Protesty rozpatrują sądy okręgowe (w składzie 3 sędziów) w postępowaniu nieprocesowym w terminie 30 dni od upływu terminu na ich wniesienie. Protesty są rozpatrywane z udziałem komisarza wyborczego, przewodniczących właściwych komisji wyborczych lub ich zastępców. Sąd okręgowy rozpoznając protesty wyborcze rozstrzyga o ważności wyborów oraz o ważności wyboru radnego. Sąd okręgowy orzeka o nieważności wyborów lub o nieważności wyboru radnego, jeżeli okoliczności stanowiące podstawę protestu miały wpływ na wyniki wyborów.

   Od orzeczenia sądu okręgowego przysługuje zażalenie do sądu apelacyjnego. Mogą je wnieść: osoba wnosząca protest wyborczy, komisarz wyborczy, przewodniczący właściwej komisji wyborczej lub jego zastępca. Sąd apelacyjny rozpoznaje sprawę w ciągu 30 dni.

   Obserwacja protestów

   Sposób i tryb rozpatrywania protestów wyborczych przez sądy to istotny element całego procesu wyborczego. Dlatego prowadzimy monitoring postępowań sądowych dotyczących protestów wyborczych – jak wiele protestów złożono oraz w jaki sposób sądy je rozpatrywały.

   Szukamy osób, które będą mogły obserwować wybrane protesty wyborcze w swoich miastach i/lub regionie.

   Jeśli chcesz dołączyć do grona obserwatorów protestów, zgłoś się pod adres: maria.roman(at)hfhr.pl, w temacie maila wpisując: OBSERWATOR/KA

   Jeśli planujesz zgłosić protest wyborczy, prześlij nam informację na adres: maria.roman(at)hfhr.pl, w temacie maila wpisując: PROTEST WYBORCZY

   Zastrzegamy, że jesteśmy w stanie monitorować tylko wybrane protesty wyborcze na terenie całego kraju.

  • Kolejny raz sam sobie zaprzeczasz!!!

   Jesli Pyrzyk się nie zgodził na debatę na waszych warunkach, a teraz ty sie nie zgodziles na debatę na ich warunkach to w nomenklaturze sportowej jest remis. Czyli raz on sie nie zgodził a raz ty.
   Więc proszę nie pisz klamstw ze to Pyrzyk po raz kolejny zlekceważył wyborców… no chyba, że nie interesujesz się sportem…to wybaczam….

  • J. D. Schulze

   PANIE JACKU BARTKOWIAKU,

   powinien Pan pomyśleć o zgłoszeniu swojej osoby do 36 Turnieju Łgarzy w Bogatyni. Pana konkurent, Pan Michał Pyrzyk, NIE ODRZUCIŁ PROPOZYCJI UDZIAŁU W DEBACIE, A JEDYNIE ZAPROPONOWAŁ ZMIANY W NIEKTÓRYCH KWESTIACH, JAK I ZAPROPONOWAŁ INNY TERMIN. Zapoznałem się z komentarzem zarówno Pana, jak i Pana Tomasza Parusa, szefa Sztabu Wyborczego Michała Pyrzyka. PSL nie upierało się twardo przy swoich zasadach, ale proponowało kompromis. Sztab PSL był skłonny zrezygnować z pytań od publiczności na kartkach, ale w zamian PSL oczekiwało ustępstwa po Pana stronie w kwestii udziału kandydatów na radnych. Ustępstwo za ustępstwo. Jaka była odpowiedź ze strony Pańskiego sztabu? Odpowiedź brzmiała NIE. Kto tu fochy strzela? Mówił Pan, że buta kroczy przed upadkiem. Kto tu reprezentuje butę? Nikt inny tylko Pan. Od samego początku tkwi Pan w błędnym i zarozumiałym przekonaniu, że to Pan dyktuje warunki, a Pan Pyrzyk ma się bezwzględnie dostosować. Nie jest Pan skłonny iść na żadne ustępstwa, ale według Pana to Burmistrz Pyrzyk ma ustąpić we wszystkim pozbawiając się instynktu samozachowawczego. Stwierdził Pan, że nie mógł się Pan zgodzić na osobę Sławomira Papiery jako moderatora, gdyż w Pana ocenie nie byłby on bezstronny, ale zaproponował Pan osobę Pana Majewskiego, redaktora Kuriera. Skoro już wcześniej Sztab Wyborczy Michała Pyrzyka zasugerował, że nie zgadza się na osobę z Kuriera, to Pańska propozycja była niczym innym jak nastawieniem się na rozwalenie możliwości wypracowania kompromisu. Dlaczego osoba reprezentująca Pana w rozmowach w kwestii debaty przełożyła spotkanie z poniedziałku na wtorek, po czym we wtorek powiedziała, że deklaracje padną dopiero w środę? Kto grał na zwłokę? Niewątpliwie Pan. Wie Pan dlaczego? To Pan się boi tej debaty. Dlaczego w swoim komentarzu powyżej odnośnie próby wypracowania kompromisu nie wspomniał Pan, tak jak to uczynił Pan wczoraj na FB, że szukał Pan na debatę, która była zaplanowana na 10 października, moderatora we Wrześni? Jeżeli przyznał Pan, że szukał moderatora na debatę, która miała się odbyć we wspomnianym terminie, to przyznał Pan tym samym, że chciał Pan mieć wpływ na organizację tej debaty. To Pan doprowadził do sytuacji, w której zlekceważono wyborców Słupcy, jak i urzędujacego Burmistrza Pyrzyka. Kto i gdzie uczył Pana zasad obowiązujących w demokratycznym państwie? Dlaczego nie chciał się Pan zgodzić na udział w debacie kandydatów na radnych? Wstydzi się Pan ich, czy boi się Pan, że nie sprostają konkurentom? A może jedno i drugie?

 106. To są wybory samorządowe a nie parlamentarne robaki z PSL. Wiem, że inteligencja i myślenie nie są waszą mocną stroną ale postaraj ie się wysilić i piszcie na temat!

 107. Coż pozostaje temu niszowemu ugrupowaniu jak nie pisanie listów otwartych – jedyny sposób aby zaistnieć. Ale 20% sobie nie wydrukujecie tym razem

 108. Panie Bartkowiak, dlaczego w Słupcy nic się nie dzieje w sprawie Europejskiego Tygodnika Umiejętności Zawodowych w Polsce!?

 109. Waluś Rolbikx

  Po prawdzie to zdziwie się ja chłop ziemi Wlkspolskiej jak PSLowskie wytargane towarzystwo wejdzie do sejmików. Tosz to skandal, PSL nic nie robił dla wsi przez 10 lat, udawali tyko… dajmy na to rynek owoców miętkich, ceny szły w dół co rok… PSL nie reagował, ludzie listy pisali, zażalenie… mieli ludzi głęboko… w …. to samo truskawki. Tylko kasa sie liczyła, układziki, rodzinki samorządowe, cały ZSL, a tera Kamysz powołuje sie na ruch ludowy przedwojenny, skandal, dziwie sie chłopom świtokrzyskim i mazowieckim, że tak sie dajo zbajerować

 110. Numery alarmowe RKW
  podczas wyboròw 21. października od 7 rano
  787 52 27 24, 787 52 27 27, 787 52 27 30, 787 52 27 33, 787 52 27 39
  non stop: sekretariat@ruchkontroliwyborow.pl

 111. Panie Jacku życzymy wygranych, aby zrobił Pan wreszcie ,,porządek” w tej słupeckiej Oświacie!!! a szczególnie w niektórych placówkach, które aż proszą się o zaprowadzenie tam ,,normalności”. Niektóre osoby czują się tam, jakby to było ich prywatą. Powodzenia, powodzenia!!!!!!

 112. Ludzie co wy robicie, czy jesteście głusi i ślepi. Pisowcy plują wam w twarz, a wy mówicie, że pada deszcz, kłamią w żywe oczy, a wy w to wierzycie. Zastanówcie się zanim oddacie głos, wszyscy tylko nie pis. Może teraz was przekonują pięknymi wizjami, tylko wasze dzieci będą wbijały zęby w tynk, bo ktoś za to obecne rozdawnictwo, kiedyś będzie musiał zapłacić. Więc zacznijcie myśleć nie o sobie dzisiaj, a o jutrze waszych dzieci i wnuków.

 113. W tej kampanii wyszły jak nigdy dotąd kłamstwa, oszustwa, małość Pyrzyka. Wyszło wszystko co złe z tego człowieka i z jego ugrupowania. Zastanówcie się czy chcecie, żeby ktoś taki dalej był sternikiem w waszym mieście. Dla mnie to wstyd. Wiele lat nie byłem przy urnie, ale teraz pójdę. Zagłosuję na Bartkowiaka, chociaz go nie znam i nie wiem jaki będzie. Mogę jednak mieć i mam nadzieję. W przypadku Pyrzyku już żadnej nadziei nie mam. To wiem. On sam ją nam odebrał. Swoja arogancja, apatią, małością. A więc nie przyłożę ręki do agonii Słupcy. Namówiłem rodzinę, żeby też poszła i oddała głos na Bartkowiaka. Na szansę. Namawiam rozsądnych ludzi, żeby zrobili podobnie.

  • J. D. Schulze

   nowy, szansą na co jest Bartkowiak? Na zapier*alanie za miskę ryżu Premiera Morawieckiego? Na wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej? Na kryzys gospodarczy w Polsce? Na inercję w polityce zagranicznej? Rozłoży nas to na łopatki jak nic. Dziękuję za taką szansę. Nie jestem zainteresowany. Ani ja, ani moja rodzina, ani moi znajomi.

  • Piotruś Pan

   Co powiesz o kłamstwach PiS?

  • Piotruś Pan wyborcza prostuje kłamstwa na temat premiera:
   Treść sprostowania zamieszczonego w GW brzmi:

   „Oświadczam, że podaliśmy nieprawdziwe informacje na temat Anny Morawieckiej, na podstawie których powstał artykuł Gazety Wyborczej z dnia 26 września 2018 r. p.t.: „Morawiecka idzie po władzę”. Nieprawdziwe są rozpowszechniane przez nas informacje o przekazaniu z budżetu Starostwa Powiatowego w Trzebnicy pod stołem, bez żadnego trybu i konkursu kwoty 1,720 zł na rzecz Fundacji Ludzka Sprawa, której prezesem jest Anna Morawiecka

 114. Na portalu Bezpiecznewybory.pl można znaleźć m.in. informacje o tym jak walczyć z fałszywymi informacjami (tzw. fake news), manipulacją i prowokacjami. Portal ma pełnić, przede wszystkim, rolę edukacyjną. Czytelnik dowie się z niego również, jak sprawdzić wiarygodność kont, które rozpowszechniają informacje, a także wiarygodność samych informacji

 115. Premier W.Pawlak powiedział o Tusku, że „bardziej niż Polaków boi się niemieckiej gazety Fakt i TVN, bo mogą mu zrobić koło pióra”. A że Niemcy po to kupili polsko -języczne media, aby sterować polsko-języcznymi politykami.”

 116. Nie chcieli mnie przyjąć z silnym bólem brzucha w Szpitalu w Słupcy ponieważ jestem pacjentem onkologicznym . Również pomocy nie udzieliło mi STOWARZYSZENIE DS. WALKI Z NOWOTWORAMI ORAZ CHOROBAMI UKŁADU ODDECHOWEGO IM. DR. ROMANA GRZESZCZAKA. Taka jest pomoc onkologiczna w Słupcy

 117. Czy poseł Kinga Gajewska prowadzi hejterską stronę w internecie? Wiele na to wskazuje, o czym informuje dziś portal internetowy gazety „Fakt”. Na stronie, która nosi nazwę „Ugryź PiSowca”, zamieszczane są obrzydliwe wpisy – jednego z posłów WiS porównano do dmuchanej lalki, cały czas udostępniane są też materiały przygotowane przez Platformę Obywatelską.

 118. Ja pójdę głosować przeciw PO i PSL. A tak naprawdę to nie ma komu oddać głosu ale PO i PSL po donicach na własny kraj z pewnością NIE!!

 119. Abym zagłosował na PSL jej przywódcy musieliby zobowiązać się publicznie na piśmie, że w pierwszym roku po objęciu władzy: zlikwidują lokalnie dofinansowania do czynszów, zlikwidują całkowicie podatkową ulgę rodzinną, zlikwidują zasiłki rodzinne i 500 plus- zaproponują 100 zł netto na każde dziecko bez wyjątku,ustalá raz na zawsze wiek emerytalny w Polsce, który będzie zapisany i zagwarantowany do śmierci!!!!!!!

  • A Ja ,żęby zagłosować na PSL musiałbym stracić rozum i mieć tok rozumowania Pana Schulze -pracownika folfarku w Siennie i rzecznika prasowego PSL-u

  • J. D. Schulze

   Konrad, żeby stracić rozum, to najpierw trzeba go w ogóle mieć.

 120. Panie Bartkowiak miał się Pan dowiedzieć dlaczego nie działa w Słupcy Integracyjne Centrum Wolontariatu. Żadnej informacji nie ma z Pana strony

 121. Dość nas okradania na wasze premie po 80 tys za rok pracy i dawanie nierobom,pomagać biednym i chorym.

  • J. D. Schulze

   Nagrody w 2017 r. dla ministrów z PiS to prawie 2 050 000 zlotych.

 122. ROLNICY coraz bardziej WAS ZACZYNAM SZANOWAĆ, wszystko Wam ODPUSZCZAM nawet, to, że zbyt zapracowani nie mogliście, przez brak czasu, oprzeć się sprawnym manipulantom, BRAWO, BRAWO, BRAWO, WIEŚ SIĘ BUDZI, SZKODA ICH, TAM JEST MNÓSTWO, DOBRYCH LUDZI. TAK, dobrze, że już wiecie, że JESTEŚCIE TYLKO ŻYWICIELEM PASOŻYTÓW jakim JEST PSL, bo PSL jest tak „LUDOWY” dokładnie tak jak PLATFORMA jest „OBYWATELSKA” to drugi zabójczy pasożyt, a więc GRATULUJĘ ROLNIKOM , „trzeźwości” ale, ale co do trzeźwości tej na serio to też aby uniknąć pomyłki, to ten „GŁĘBSZY” też już po oddaniu, głosu, I NA ZDROWIE, bo Polska rośnie w siłę jest powód do świętowania, jeszcze, raz i jeszcze, raz gratuluję właściwego pokazania członkowi jego miejsca i „WYBATOŻYĆ GO” oczywiście to potraktowanie uważam za wystarczające a kiedyś też szczerze kibicowałem Lepperowi, którego mi szkoda, że dał się też podpuścić, to był jego błąd, ale mimo wszystko, myślę o nim pozytywnie, bo miał bardzo dobry okres,i ja ten staram się pamiętać, On przeanalizował głęboko szkodliwe działania i to na przestrzeni lat, PSL-u

 123. RZĄD PO/PSL ZROBIŁ Z ROLNIKÓW FRAJERÓW I TERAZ PSL I KOSINIAK RŻNIE GŁUPA – to przecież Sawicki z PSL-u nazywał rolników frajerami, bo PSL w rządzie Tuska w znacznym stopniu wyprzedał w obce prywatne ręce: państwowe przetwórnie, chłodnie, suszarnie, silosy i elewatory . Dzisiaj Rząd PIS-u mimo najszczerszych chęci nie może w pełni dokonywać skupu płodów rolnych od rolników bo nie ma gdzie ich składować czy przetwarzać. Trzeba będzie ponownie budować nie tylko elewatory, chłodnie, suszarnie, ale i przetwórnie warzyw i owoców, gdyż te sprzedane w prywatne „obce ręce” zapakowane są dostawami rolnymi z zagranicy.

 124. D,G, z Piaseczna

  W 2012 r. ktoś z posłów zażądał dodania do porządku obrad informacji o sprzedaniu Stadniny Kozienice za cenę 3 mln z groszami, czyli poniżej rynkowej wartości samej ziemi, nie mówiąc już o koniach, infrastrukturze itd. Odpowiedzią był rechot z ław PSL. A to jest pryszcz w porównaniu ze sprzedażą PGR Mysiadło pod W-wą, gdzie były grube hektary pod szkłem.

 125. Nie głosować na PSL. To taki wieczny obrotowy, dający tyłka każdej partii byle by być przy korycie. Oni nawet nie reprezentują wsi!! Spuśćmy ich do klopa tak samo jak SLD. Nie głosujemy na SLD i PSL

 126. emerytka 70

  WON wszyscy partyjniacy … zastawcie Polskę …. samorządy muszą być … bezpartyjne .

 127. Nadal uważam, że wynurzenia premiera Pawlaka są najciekawszymi z ostatnich nagrań, w dodatku być może wcale nie z restauracji, a to przenosiłoby cała sprawę na poziom wręcz orbitalny. Oczywiście wprowadzono na nie blokadę, w końcu „ordnung muss sein”. Dla tych, którym nagrania umknęły, link

  https://www.tvp.info/39502588/niemcy-kupili-sobie-fakt-newsweek-onet-zeby-miec-wiekszy-wplyw-na-tuska-portal-tvpinfo-ujawnia-nowa-tasme

  • J. D. Schulze

   Nie będziesz miał siły odsłuchiwać jakichkolwiek nagrań, jak będziesz zapier*alał za miskę ryżu Premiera Morawieckiego. Opadniesz z sił witalnych.

 128. Mądry wybor to twoja przyszłość

  Pamietajcie w niedziele, by nie pogrążyć dalej Słupcy w bagnie dziadostwa opartego na kopertach i kombinacjach

 129. J. D. Schulze

  Szanowni Państwo,

  kto nie chce izolacji Polski w Europie i świecie, kto jest przeciwny wyprowadzeniu Polski z UE, kto nie chce zapaści gospodarczej, kto nie chce utraty ścisłego związku gospodarczego z Niemcami, kto nie chce być nazywany „zdradziecką mordą”, kto nie chce zapier*alać za miskę ryżu Premiera Morawieckiego, kto nie chce zamiany demokracji na dyktaturę, kto nie chce utraty swobód obywatelskich, wolności wypowiedzi w internecie, jak i poza nim, ten wybierze opcję inną niż PiS.
  Najlepszy wybór to PSL, gwarant nowoczesności, spokoju i dobrych relacji z sąsiadami.

 130. przypominam narodowi ze to chloponepory rudego dziada podpisali kontrakt najdroszy kontrakt gazowy nie tylko w dziejach europy ale i swiata podpisali by nawet do 2033 roku by sie przypodobac kremlowskiemu panu naszewo czielawieka iz warszawy .Tak narodzie do 2022 Polska Placi rosji najwieksza cene za gaz w dziejach ludzkosci to dzieki takiej sprzedajnej prorosyjskiej polityce belgotluwy lysawy satyr ekonomista po brytyjskim gimnazjum mogl wyseplenic… pinindzy ni ma do rodzin 3 mln glodnych dzieci.Pamietaj narodzie lista nr 10 gwarantej wolnej bez rosji i niemiec rozwjjacej bezpiecznej Polski

  • .............

   Jeszcze raz ci przypomnę, że Pawlak nie miał wyjścia. Rosja dyktowala warunki dostawy gazu jako monopolista.

 131. My rolnicy mamy dość PSLu bo to POlityczna prosty tutka która nie raz sprzedała swój elektorat w zamian za miejsca przy korycie dla swoich kolesi . Niestety w regionie PSLowcy trzymają się mocno bo to zwarty przerośnięty układ wzajemnych zależności i powiązań rodzinnych , tuta łatwo kogoś kupić załatwiając mu posadę , ulgę w podatku czy zasiłek z opieki więc trudno to złamać tym bardziej że PSLowcy obsadzają swoimi ludźmi lokale wyborcze i kombinują przy głosach w myśl zasady nie ważne jak ludzie głosują ważne jak PSL policzy głosy !

 132. PSL to robak zżerający polski samorząd – nawet sprzątaczki mają w gminach z PSL! Obsadzone są całe rodziny – siłą PSL nie jest to, że mają popularny program, tylko to, że w urzędzie gminy i zależnych instytucjach siedzą matki z córkami, ojcowie z synami, synowe i zięciowie z teściami – elektorat PSL to rodziny członków i ich znajomi zatrudnieni na stanowiskach w samorządzie – popatrzcie sobie co się dzieje w UM Województwa Lubelskiego – Sosnowskiemu niedługo zabraknie biurek, podobnie jak w SP na Spokojnej – już im się samochody na wewnętrznych parkingach nie mieszczą. W roku wyborczym gwałtownie wzrosło zatrudnianie „swoich” i usuwanie „obcych”. Jeden z dyrektorów UM WL dostał wprost zadanie oczyszczenia z ludzi sympatyzujących z obecna władzą lub będących wprost członkami PiS Urzędu Marszałkowskiego i zatrudnieniu w to mijesce ludzi PSL – na zasadzie że jak coś pójdzie nie tak w wyborach to PiS będzie musiało borykać się z arbuzami na stanowiskach urzędniczych. myślicie, ze pikieta poparcia dla Sosnowskiego przed budynkiem UW WL na Grottgera była spontaniczna? Dyrektorzy poszczególnych wydziałów „zaprosili” pracowników na spotkanie z marszałkiem w taki sposób, ze wiadomo było jedno – kto nie wyjdzie ten może pakować rzeczy z biurka. PSL musi zostać usunięty z samorządu dla dobra samorządu – miliardy z UE a i tak jesteśmy najbiedniejsi bo arbuzy nie potrafią wydac skutecznie otrzymanych środków!

 133. IDZIE ,,NOWE”, najwyższy czas na Z M I A N Y !!!

 134. Anty faryzeusz

  No nic. Czas pakować gumiaki psl owe dziewczyny i chłopaki. Czas przewietrzyć wasze biura z zakisłej koniczyny i w pyry łynty jedziecie zbierać. Baj Baj maszkary.

 135. Zadajcie pytanie władzom powiatu czy zlecanie pracy przy budowie szpitala przez p. IW swojemu mężowi jest uczciwe i przejrzyste. Nawet jeśli jest w zgodzie z prawem.

 136. Złożyliśmy pozew w trybie wyborczym przeciwko PSL za kłamstwa o premierze Mateuszu Morawieckim – poinformował przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Sobolewski. Chodzi o materiały, w których PSL oskarża PiS i Morawieckiego m.in. o podniesienie wieku emerytalnego rolnikom.
  http://niezalezna.pl/241472-jest-pozew-przeciwko-psl-dzialacz-pis-ujawnia-przyczyny-tej-decyzji

 137. PRECZ Z DOBRĄ ZMIANĄ

 138. Do wszystkich bez wyjątku

  Zamknijcie papy pokemony….
  Czyta was parę osób, a wy dostajecie spazmów pieniacze!
  Weekend się zaczął, zajmijcie się rodziną.

  • STOP TARGOWICY w SAMORZĄDZIE Połączmy siły by przeciwstawić się kandydatom do samorządu popieranym przez partie głosujące przeciwko Polsce w Brukseli. Jeżeli są wstanie sprzedać nas w Brukseli dla swoich interesów to również ich przedstawiciele sprzedadzą nas lokalnym mafiom i układom

  • dama bez gronostaja

   W punkt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>