Strona główna / Informacje / Filmy / Olga odniosła światowy sukces

Olga odniosła światowy sukces

Olga Łusiewicz, uczennica Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy wygrała The North International Music Competition, międzynarodowy konkursu muzyczny organizowany na YouTube dla muzyków z całego świata.

Celem konkursu jest odkrywanie artystów o wyjątkowej osobowości i przyznawanie nagród, które mogą im pomóc w rozpoczęciu międzynarodowej kariery. Skierowany jest do instrumentalistów od 7 do 25 roku życia. Został ogłoszony 1 września i trwał do 15 listopada. W tym czasie należało zgłosić nagranie wykonywanych utworów w wersji video i zamieścić w internecie na kanale YouTube. W tym roku w konkursie wzięli udział uczestnicy z 32 krajów, których podzielono na grupy wiekowe. Muzyków oceniało międzynarodowe jury z Wielkiej Brytanii, Szwecji i Finlandii, reprezentujące m.in. Royal College Music w Sztokholmie.

Wyniki konkursu ogłoszono w minioną środę. Olga Łusiewicz z Kąpiela, uczennica ZSM w Słupcy, która uczy się w klasie fletu Anity Kmiecik zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie wiekowej. Zdobyła 95 punktów na 100 możliwych. Gratulujemy! Powyżej konkursowe nagranie Olgi.

Jeden komentarz

  1. Wspaniały sukces. Talenty rodzą się wszędzie, tylko trzeba je odkryć i oszlifować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.