Strona główna / Informacje / Filmy / Telewizja Republika w Powidzu. Gościem naczelny Kuriera

Telewizja Republika w Powidzu. Gościem naczelny Kuriera

Poranny program telewizji Republika w minioną sobotę nadawany był z jednostki wojskowej w Powidzu. Gościem był Janusz Ansion, wydawca i redaktor naczelny Kuriera Słupeckiego. Czego dotyczyła rozmowa? Zobaczcie!

Zobacz także:

29 komentarzy

 1. Jedyny w naszej slupcy prawdziwy dziennikarz, nie zabraklo mu nigdy odwagi w pracy nie spał wtedy kiedy reszta spala. Powidzenia Janusz.

 2. Chwila chwila, czy przypadkiem kurier nie przegrał z grzeszczakiem? A tu Pan naczelny mówi że niby wygrali…. Pewnie drugie zwroty typu „niemieckie gazety” świadczy o niskim poziomie jednej jak i drugiej strony. Krótko mówiąc żal że redaktorzyna się w propogandowej tv udziela

 3. Panie Heniu ,
  Udzielam się tam, gdzie jestem zapraszany, byliśmy w Radiu TokFm, byłem w siedzibie Tut.by na Białorusi, na Śląsku, na spotkaniu w którym uczestniczył prezydent Poznania wspólnie z p. Biedroniem. Republika także zasługuje na szacunek jak każde z mediów. W kwestii manipulacji, każdy będzie miał własne zdanie, zależne od poglądów.

  W kwestii niemieckich gazet niech pan to przeczyta:
  Właściciel gazet regionalnych w Wielkopolsce o sobie:
  – Polska Press Grupa należy do największych wydawców prasy w Polsce i jest liderem na rynku mediów regionalnych i lokalnych. …
  – Polska Press jest częścią Verlagsgruppe Passau, niemieckiej grupy medialnej obecnej w Niemczech i Polsce.
  – Główne obszary działalności Polska Press to prasa płatna i bezpłatna, Internet i drukarnie.
  – Z tytułami prasowymi jesteśmy obecni w 15 województwach Polski (pomorskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, podlaskim, lubelskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, świętokrzyskim, podkarpackim), gdzie wydajemy 20 dzienników regionalnych:
  Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni, Gazetę Krakowską, Gazetę Wrocławską, Głos Wielkopolski, Kurier Lubelski, Polskę Metropolię Warszawską, Express Ilustrowany, Dziennik Polski, Gazetę Lubuską, Gazetę Pomorską, Kurier Poranny, Gazetę Współczesną, Nową Trybunę Opolską, Echo Dnia, Gazetę codzienną Nowiny, Głos Dziennik Pomorza, Express Bydgoski i Nowości Toruńskie.

  Nasz „przegrany” proces leży na półce w Strasburgu, niestety nasze sądy wydały dwa sprzeczne wyroki w wydziałach cywilnym i karnym. a wcześniej Sąd Najwyższy nie dopatrzył się w tym żadnej nieprawidłowości.

 4. Kto dał Wielkiej Panie Redaktor kurtkę lotniczą ze stopniem wojskowym? Gdzie są oficerowie tej Bazy? Chyba że to mama Misiewicza?

 5. Strasburgu to sprawa potrwa i że 2 lata

 6. Panie Januszu przecież popieraliście PO i PSL takie macie poglądy jak te partie, niestety poróżniliście się bo G. nie zna się na żartach, szczególnie na swój temat :). G. jako Orzeł – pamiętamy wszyscy. Przestali Wam dawać zlecenia i się zaczęło.

  • Wydaje mi się, że kolejność była odwrotna, zaczęło się wtedy, gdy nie chcieliśmy przyjąć oferty „posłańca” ale widzę, że propaganda partyjna jednak swoje w świadomości pozostawiła.
   Kłócę się o pieniądze publiczne, bo są również z moich podatków. Mam prawo dostawać z urzędów choćby głupie zapytania ofertowe o zleceniach nie mówiąc.
   Niestety, wielu urzędników karmi nimi tylko „swoich”.
   Co do upodobań politycznych w naszej redakcji mamy ich cały przekrój. Od lewicowych, platformerskich, korwinowskich, kukizowskich, pisowskich po… psl-owskie. Każdy z dziennikarzy jest inny, nie tworzymy w firmie linii partyjnej.
   Jednak nie zaprzeczę, że niektórym rzeczywiście kiedyś polewano…
   J.A.

 7. Przydałby się na scenie politycznej ktoś więcej gdyż PiS słabo rozlicza afery PO i PSL

 8. Partyjniacy w Polsce to kompletni ignoranci geopolityczni. Nie rozumieją prostej zasady, która obowiązuje nas od wieków, że w naszym położeniu między Niemcami a Rosją, to Polska albo będzie silnym państwem, albo nie będzie jej wcale. I tu nie chodzi nawet o to, że ktoś nam zabierze nasze ziemie jak w XVIII wieku. Po prostu jeśli nie zaczniemy dziś budować naszej siły, to pozostaniemy podwykonawcą gospodarki Niemiec, źródłem młodych ludzi do pracy dla Europy Zachodniej, państwem drugiej kategorii. I wbrew temu, co głoszą partyjni ignoranci, nie wystarczy siedzieć cicho u boku UE i „będzie dobrze”. Może „dobrze” to będzie ale tylko dla garstki kast, której ikoną jest Donald Tusk (zarabia w UE ok 100 tys zł miesięcznie, więc rzeczywiście nie ma co narzekać…)
  Ale dla Polski będzie tragicznie. Mówiąc obrazowo, będziemy mogli się tak rozwijać i robić tylko takie reformy, na jakie pozwolą nam obce stolice. Nigdy nie wprowadzimy niskich podatków, prostych zasad prowadzenia firm, reformy sądów i mediów. Dowód? Ostatnie bardzo ostre ingerencje obych polityków w polskie sprawy, którzy już otwarcie mówią nam, co jako Polacy we własnej Ojczyźnie możemy zrobić, a czego nie możemy.
  Właśnie dlatego, to ostatni moment na budowę podmiotowej Polski i obranie jasnego kursu: Współpraca międzynarodowa jako partnerstwo, a nie służalczość i prostytucja. Szersza współpraca wszystkich środowisk reformatorskich w Polsce np nad wspólnym projektem nowej konstytucji. Maksymalne osłabienie wrogiej interesom RP, opozycji totalnej. Rozliczenie afer, wyroki dla ich autorów. Niskie podatki, silna armia i zero islamskich imigrantów.
  To będzie nasz program, który chcę z Wami rozwijać i do takiej Polski dążyć. Do zgody i współpracy, w oparciu o ekspertów, którzy jednocześnie kochają Polskę. Tak wspólnie zbudujemy Rzeczpospolitą na miarę nie tylko naszych marzeń, ale przede wszystkim naszych możliwości. To będzie silna i nowa Polska!

 9. Szanowni Państwo!
  Zamierzamy – wspólnie z Pawłem Kukizem – przedstawić Panu Prezydentowi listę organizacji, które ewentualnie mogłby i chciały pracować nad zmianą systemu wymairu sprawiedliwości. Oczywiście w wyapdku, kiedy Prezydent zawetuje ustawy opracowane i procedowane w tak nieszczęśliwy sposób przez PiS.
  proszę zatem żeby te z Państwa organizacji, komitetów itd. zgłaszały się na mail mojego biura:
  Biuro.Sanocki@gmail.com
  i deklarowały chęć pracy nad prawdziwymi zmianami. Nie wiem czy Pan Prezydent zawetuje, ale jeśli tak, to zapewne otworza się przed nami nowe mozliwości wpływu na sytuację. Prosze zatem o zgłoszenia
  Pozdrawiam
  Janusz Sanock

 10. przesyłajcie link gdzie się da (nie ma reklam) aby każdy patriota wiedział kto finansuje zdradę — http://www.youtube.com/watch?v=oIy6JsGA-BA

 11. Dziennikarze maja obowiązek patrzenia naszym samorządowcom na ręce, to wymaga jednak odwagi bo często narusza interesiki „wybrańców narodu”. Kiedy „kurier Słupecki” opowiadał nam aferę z Panem Grzeszczakiem pozostałe Słupeckie tygodniki skupiały się na tym na przykład „co tam Pani przykładowa Kasia gotuje w swoim domu” lub poruszały inne nieistotne rzeczy na swoich łamach. Dlatego cieszę się że jest Kurier Słupecki i bedzie 🙂

  • potwierdzam że kurier ma odwagę. O kilometrówkach Grzeszczaka napisali a Gazeta Słupecka milczała

 12. Od dłuższego czasu zastanawiam się, czy w przyszłości nie powinniśmy w miejsce części więzień i aresztów, wprowadzić czegoś w rodzaju zamkniętych ośrodków pracy publicznej. W Polsce w niektórych sektorach zaczyna brakować rąk do pracy. Jest duża potrzeba kopania nowych kanałów czy wałów przeciwpowodziowych. Dlaczego tacy ludzie, jak b. lider KOD Mateusz Kijowski, który mówił że ma problem z płaceniem alimentów na własne dzieci, nie mógłby odpracować na dzieciaki np sprzątając ulice lub kopiąc rowy? Bądź dlaczego politycy, którzy w końcu MUSZĄ być skazani na wieloletnie więzienie za przekręty finansowe, zamiast siedzieć w celi i się nudzić, nie powinni wykonywać ciężkich prac na rzecz Polski? Czas skończyć z polityczną poprawnością.

 13. Gazeta Słupecka nie chwiała napisać artykułu o tym że to Grzeszczak stał za katastrofą ekologiczną na jeziorze słupeckim

 14. Mam wielki żal do Pitery, bo przecież ona w rządzie Tuska stała na czele urzędu, który miał zwalczać korupcję i wszelkie afery. Widzimy jednak, że złodziejstwo reprywatyzacyjne i wyłudzenia VATowskie na setki miliardów złotych pod okiem Pitery miały wymarzone warunki. Warto się więc sprawie przyjrzeć uważniej i komisja śledcza jest absolutnie konieczna, bo to skandaliczne, że całą swoja uwagę ta kobieta skoncentrowała na kawałku dorsza za 8 zł, a z aferzystami i aferzystkami żyła za pan brat. Udawała, że absolutnie nie zadaje sobie sprawy z procederach w warszawskim ratuszu. Pani prezydent Warszawy była jej serdeczną przyjaciółką i partyjną koleżanką. Stawiam sobie również pytanie. Czy bufetowa to jest w końcu bufetową czy Ratuszem, bo naprzemiennie występuje w jednej lub w drugiej roli. Te kuglarskie sztuczki stosuje, aby uniknąć odpowiedzialności za swoje bezprawne działania – nie płacić nałożonych na nią kar i wynajmować najdroższą kancelarię prawnicza na koszt podatnika, aby broniła ją i całą tę złodziejską reprywatyzację. Ona coraz bardziej się rozzuchwala i przekracza kolejne granice

 15. Czy wiesz że : TVN przyczynia się do obiżenia kosztów budowy mieszkań w Polsce a tym samym do sukcesu programu rządowego „mieszkanie+”. Jak to możliwe ? Przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodni, usilnie starają się wyprodukować jak największą ilość PUSTAKÓW

 16. Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych w Polsce: PIS 94,7%, PO 2,1%, Kukiz15 1,9%, pozostałe partie poniżej 1% czyli poniżej błędu statystycznego. Wszystko wskazuje na to, że poparcie dla PIS ma tendencję wzrostową i… że PIS będzie rządziło samodzielnie co najmniej do roku 2042.

 17. Za nim ocenisz przeczytaj do końca. Czy Rosjanie dokonali zamach w Smoleńsku współpracując z „polskim” rządem PO ? Zastanawialiście się skąd ówczesny marszałek wiedział ” przed katastrofą Smoleńską ” ..że prezydent Lech Kaczyński gdzieś poleci i wszystko się zmieni. Putin chcąc przeprowadzić zamach na swoim terytorium nie dokonałby go nie mając pewności, że rząd polski będzie z nimi współdziałać w zacieraniu śladów. NIE WIEDZĄC WCZEŚNIEJ !! że Tusk nie poprosi innych państw o pomoc w śledztwie a odda śledztwo wyłącznie Rosjanom (przy współczesnej nauce nie można zatrzeć śladów) Musiałby wiedzieć, że rząd PO poprze ten sam scenariusz śledztwa ( „taka”współpraca powinna być wzorowa ), że nie będą się domagali zwrotów wraku, czy rejestratorów a PROKURATURA która z urzędu powinna starannie prowadzić śledztwo, nie przeprowadzi sekcji zwłok ani analizy miejsca wypadku. To wszystko by musiał wcześniej wiedzieć. No i by musiał się postarać aby zachować Tuska na stołku po wyborach na II kadencje aby wszystko było POmyśli ( podliczanie przedostatnich wyborów odbywało się na rosyjskich serwerach , potwierdziła to PKW a profesor Urbanowicz 61 lat który ten dziwny proceder opisał „popełnił samobójstwo” 3 dni po upublicznieniu )

 18. To z TVP sie dowiedziałem jak Urzednicy pracowali za Czasów PO z komisji sledczej ds Amber Gold. to z TVP sie dowiedziałem jak Odbywała sie Reprywatyzacja w Warszawie. to z TVP sie dowiedziałem jak Okradano Polaków na VAT-cie. to z TVP sie dowiedziałem ze Polsce naleza sie repatryjacje za II wojne swiatowa, To w obecnej TVP zobaczyłem jak Wałesa Walczył z Komuną, To z TVP sie dowiedziałem jak PO zdała Egzamin w sprawie Smoleńskiej. Ba . Przeciwnicy Ja o nic z tych faktów nie Oskarzyli. Czyli Znaczy ze Podała Prawde.

 19. Dlaczego rzadzacy i dziennikarze daja sie skierowywac na „tor” legalnosci nagran, osob ktore nagrywaly, w czyim interesie – interes jest jasny – Narod poznal jakie menty spoleczne stoja na czele Panstwa polskiego. Nalezy tych ludzi rozliczyc, a nie wdawac sie dyskusje z mafia PO/PSL.” Aktorow” tych wystepow juz dawno nie powinno byc pomiedzy ludzmi wolnymi – za dzialanosc na szkode Panstwa Polskiego kodeks karny przewiduje jasno zdefiniowane kary. Nie rozumiem , dlaczego do tej pory prokuratura jest bezczynna ?!

 20. jakoś was nie gorszyło,gdy Rzepliński i spółka pisali wadliwe ustawy razem z PO,abo kiedy występowali na wiecach KODu ,lub pluli na Polske za granicą.Gdzie był wtedy Newsweek i jego polskojęzyczny naczelny LIS?

 21. POLACY OCZEKUJĄ REPOLONIZACJI MEDIÓW OKUPOWANYCH PRZEZ NIEMCÓW UPRAWIAJĄCYCH ANTYPOLSKĄ PROPAGANDĘ JAK ZA CZASÓW HITLERA I GOEBBELSA !!! NIE CHCEMY BAUERÓW , DEKANÓW , AXEL – SZWINDLI , SPRINGIERÓW CZY LISÓW !!!! NIE BĘDZIE NIEMIEC PLUŁ NAM W TWARZ

 22. Sędzia z nominacji polityka, taki jak każdy sędzia w TK, będzie służyć politykowi, z prawa czyniąc sprzedajną dziewkę. Stąd walka bez pardonu o powsadzanie SWOICH SŁUGUSÓW do składów orzekających. Dopóki sędziowie nie będą wybierani jak w USA, przez wyborców, dopóty FARSA w TK będzie trwać. Tu PO=PiS, ponieważ obie partie chcą zachować statu quo.

 23. Rząd Tuska sprzedał radomską Fabrykę Łączników za 1,43 mln zł. Potem stwierdzono, że była warta… 40 mln zł!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.