Strona główna / Informacje / Filmy / Telewizja Republika w Powidzu. Gościem naczelny Kuriera

47 komentarzy

 1. Jedyny w naszej slupcy prawdziwy dziennikarz, nie zabraklo mu nigdy odwagi w pracy nie spał wtedy kiedy reszta spala. Powidzenia Janusz.

 2. Chwila chwila, czy przypadkiem kurier nie przegrał z grzeszczakiem? A tu Pan naczelny mówi że niby wygrali…. Pewnie drugie zwroty typu „niemieckie gazety” świadczy o niskim poziomie jednej jak i drugiej strony. Krótko mówiąc żal że redaktorzyna się w propogandowej tv udziela

 3. Panie Heniu ,
  Udzielam się tam, gdzie jestem zapraszany, byliśmy w Radiu TokFm, byłem w siedzibie Tut.by na Białorusi, na Śląsku, na spotkaniu w którym uczestniczył prezydent Poznania wspólnie z p. Biedroniem. Republika także zasługuje na szacunek jak każde z mediów. W kwestii manipulacji, każdy będzie miał własne zdanie, zależne od poglądów.

  W kwestii niemieckich gazet niech pan to przeczyta:
  Właściciel gazet regionalnych w Wielkopolsce o sobie:
  – Polska Press Grupa należy do największych wydawców prasy w Polsce i jest liderem na rynku mediów regionalnych i lokalnych. …
  – Polska Press jest częścią Verlagsgruppe Passau, niemieckiej grupy medialnej obecnej w Niemczech i Polsce.
  – Główne obszary działalności Polska Press to prasa płatna i bezpłatna, Internet i drukarnie.
  – Z tytułami prasowymi jesteśmy obecni w 15 województwach Polski (pomorskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, podlaskim, lubelskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, świętokrzyskim, podkarpackim), gdzie wydajemy 20 dzienników regionalnych:
  Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni, Gazetę Krakowską, Gazetę Wrocławską, Głos Wielkopolski, Kurier Lubelski, Polskę Metropolię Warszawską, Express Ilustrowany, Dziennik Polski, Gazetę Lubuską, Gazetę Pomorską, Kurier Poranny, Gazetę Współczesną, Nową Trybunę Opolską, Echo Dnia, Gazetę codzienną Nowiny, Głos Dziennik Pomorza, Express Bydgoski i Nowości Toruńskie.

  Nasz „przegrany” proces leży na półce w Strasburgu, niestety nasze sądy wydały dwa sprzeczne wyroki w wydziałach cywilnym i karnym. a wcześniej Sąd Najwyższy nie dopatrzył się w tym żadnej nieprawidłowości.

 4. Kto dał Wielkiej Panie Redaktor kurtkę lotniczą ze stopniem wojskowym? Gdzie są oficerowie tej Bazy? Chyba że to mama Misiewicza?

 5. Strasburgu to sprawa potrwa i że 2 lata

 6. Panie Januszu przecież popieraliście PO i PSL takie macie poglądy jak te partie, niestety poróżniliście się bo G. nie zna się na żartach, szczególnie na swój temat :). G. jako Orzeł – pamiętamy wszyscy. Przestali Wam dawać zlecenia i się zaczęło.

  • Wydaje mi się, że kolejność była odwrotna, zaczęło się wtedy, gdy nie chcieliśmy przyjąć oferty „posłańca” ale widzę, że propaganda partyjna jednak swoje w świadomości pozostawiła.
   Kłócę się o pieniądze publiczne, bo są również z moich podatków. Mam prawo dostawać z urzędów choćby głupie zapytania ofertowe o zleceniach nie mówiąc.
   Niestety, wielu urzędników karmi nimi tylko „swoich”.
   Co do upodobań politycznych w naszej redakcji mamy ich cały przekrój. Od lewicowych, platformerskich, korwinowskich, kukizowskich, pisowskich po… psl-owskie. Każdy z dziennikarzy jest inny, nie tworzymy w firmie linii partyjnej.
   Jednak nie zaprzeczę, że niektórym rzeczywiście kiedyś polewano…
   J.A.

  • Januszu mijasz się z prawdą

 7. Przydałby się na scenie politycznej ktoś więcej gdyż PiS słabo rozlicza afery PO i PSL

 8. Partyjniacy w Polsce to kompletni ignoranci geopolityczni. Nie rozumieją prostej zasady, która obowiązuje nas od wieków, że w naszym położeniu między Niemcami a Rosją, to Polska albo będzie silnym państwem, albo nie będzie jej wcale. I tu nie chodzi nawet o to, że ktoś nam zabierze nasze ziemie jak w XVIII wieku. Po prostu jeśli nie zaczniemy dziś budować naszej siły, to pozostaniemy podwykonawcą gospodarki Niemiec, źródłem młodych ludzi do pracy dla Europy Zachodniej, państwem drugiej kategorii. I wbrew temu, co głoszą partyjni ignoranci, nie wystarczy siedzieć cicho u boku UE i „będzie dobrze”. Może „dobrze” to będzie ale tylko dla garstki kast, której ikoną jest Donald Tusk (zarabia w UE ok 100 tys zł miesięcznie, więc rzeczywiście nie ma co narzekać…)
  Ale dla Polski będzie tragicznie. Mówiąc obrazowo, będziemy mogli się tak rozwijać i robić tylko takie reformy, na jakie pozwolą nam obce stolice. Nigdy nie wprowadzimy niskich podatków, prostych zasad prowadzenia firm, reformy sądów i mediów. Dowód? Ostatnie bardzo ostre ingerencje obych polityków w polskie sprawy, którzy już otwarcie mówią nam, co jako Polacy we własnej Ojczyźnie możemy zrobić, a czego nie możemy.
  Właśnie dlatego, to ostatni moment na budowę podmiotowej Polski i obranie jasnego kursu: Współpraca międzynarodowa jako partnerstwo, a nie służalczość i prostytucja. Szersza współpraca wszystkich środowisk reformatorskich w Polsce np nad wspólnym projektem nowej konstytucji. Maksymalne osłabienie wrogiej interesom RP, opozycji totalnej. Rozliczenie afer, wyroki dla ich autorów. Niskie podatki, silna armia i zero islamskich imigrantów.
  To będzie nasz program, który chcę z Wami rozwijać i do takiej Polski dążyć. Do zgody i współpracy, w oparciu o ekspertów, którzy jednocześnie kochają Polskę. Tak wspólnie zbudujemy Rzeczpospolitą na miarę nie tylko naszych marzeń, ale przede wszystkim naszych możliwości. To będzie silna i nowa Polska!

 9. Szanowni Państwo!
  Zamierzamy – wspólnie z Pawłem Kukizem – przedstawić Panu Prezydentowi listę organizacji, które ewentualnie mogłby i chciały pracować nad zmianą systemu wymairu sprawiedliwości. Oczywiście w wyapdku, kiedy Prezydent zawetuje ustawy opracowane i procedowane w tak nieszczęśliwy sposób przez PiS.
  proszę zatem żeby te z Państwa organizacji, komitetów itd. zgłaszały się na mail mojego biura:
  Biuro.Sanocki@gmail.com
  i deklarowały chęć pracy nad prawdziwymi zmianami. Nie wiem czy Pan Prezydent zawetuje, ale jeśli tak, to zapewne otworza się przed nami nowe mozliwości wpływu na sytuację. Prosze zatem o zgłoszenia
  Pozdrawiam
  Janusz Sanock

 10. przesyłajcie link gdzie się da (nie ma reklam) aby każdy patriota wiedział kto finansuje zdradę — http://www.youtube.com/watch?v=oIy6JsGA-BA

 11. Dziennikarze maja obowiązek patrzenia naszym samorządowcom na ręce, to wymaga jednak odwagi bo często narusza interesiki „wybrańców narodu”. Kiedy „kurier Słupecki” opowiadał nam aferę z Panem Grzeszczakiem pozostałe Słupeckie tygodniki skupiały się na tym na przykład „co tam Pani przykładowa Kasia gotuje w swoim domu” lub poruszały inne nieistotne rzeczy na swoich łamach. Dlatego cieszę się że jest Kurier Słupecki i bedzie 🙂

  • potwierdzam że kurier ma odwagę. O kilometrówkach Grzeszczaka napisali a Gazeta Słupecka milczała

  • Marcin WLKP

   oli masz rację że w tej wodzie były ryby, powiem więcej – w tej wodzie było może nawet 100 ton! ryb. Połowe stanowiły leszcze które opanowały jezioro, ale niektóre sztuki ponad 6KG!!! Były wielkie sandacze rekord jeziora niestety nie zgłoszony to ponad 18 kg sandał! Karpie i amury, sumy, karasie, liny i masę na węgorza od sznurówek z zarybień do takich ponad 120 cm czyli ponad 4kg. Były to niestety aktualne słowo. A były bo wędkarze nie dopuszczali przez lata do masowych odłowów i pilnowali jeziora. Oczywiście w ciągu sezonu wrzucali rybą kilkaset ton zanęty, gdyż niekiedy zasiadało jednorazowo nad całym jeziorem nawet 300-400 wędkarzy!!! A teraz masakra i nie ma winnych…każdy umywa ręce jak gdyby te ryby to były nie potrzebne śmieci!!!

 12. Od dłuższego czasu zastanawiam się, czy w przyszłości nie powinniśmy w miejsce części więzień i aresztów, wprowadzić czegoś w rodzaju zamkniętych ośrodków pracy publicznej. W Polsce w niektórych sektorach zaczyna brakować rąk do pracy. Jest duża potrzeba kopania nowych kanałów czy wałów przeciwpowodziowych. Dlaczego tacy ludzie, jak b. lider KOD Mateusz Kijowski, który mówił że ma problem z płaceniem alimentów na własne dzieci, nie mógłby odpracować na dzieciaki np sprzątając ulice lub kopiąc rowy? Bądź dlaczego politycy, którzy w końcu MUSZĄ być skazani na wieloletnie więzienie za przekręty finansowe, zamiast siedzieć w celi i się nudzić, nie powinni wykonywać ciężkich prac na rzecz Polski? Czas skończyć z polityczną poprawnością.

 13. Gazeta Słupecka nie chwiała napisać artykułu o tym że to Grzeszczak stał za katastrofą ekologiczną na jeziorze słupeckim

  • Bardzo dobrze napisany tekst i fakty nie do podważenia. Bo w Polsce to jest tak-jak rybka żywa to mmmmm pycha, ale jak rybka martwa to bleeeeeee nie ma komu sprzątać.Mam wrażenie że niektóre nawyki z poprzedniego systemu nadal funkcjonują a ich autorzy maja się z tego powodu świetnie.Jezioro Słupeckie od zawsze było traktowane jak nie nasze i dlatego było przez wielu traktowane jak śmietnik na dzikim zachodzie.Jedni wrzucali do niego co popadło,a inni robili na nim co chcieli i łowili jak i co chcieli.Epidemia kopyciarzy czyt.szarpakowców przy tym to mniejsze zło,a szarpać ryby to dla prawdziwego wędkarza wstyd i hańba.Poprzez nie sprawiedliwe traktowanie naszego jeziora doszło do najgorszego i to mam nadzieje wszystkich czegoś nauczy, choć to nie sprawiedliwe i kosztem biednych niewinnych ryb…
   Oby Nas ludzi ktoś kiedyś tak nie zgładził…amen

  • Co do przyczyny śnięcia ryb – odpowiedź jest prosta:
   Każdy hodowca ryb wie, że aby zapewnić w stawie odpowiednią ilość tlenu wykuwa się przeręble lub wrzuca np. snopki słomy, poprzez które powietrze dochodzi do tafli wody powodując jej natlenienie. W jeziorze takim jak słupeckie funkcję taką pełnią przybrzeżne trzciny… Niestety bezmyślność wykonawców spowodowała, że woda cofnięta została około 30m od lini trzcin, a jezioro pozbawione naturalnych płuc dostarczających powietrze do natleniania wody…
   Nie jestem fachowcem, ale problem pojawi się również na wiosnę, kiedy pozostałe przy życiu ryby będą musiały się wytrzeć… Wydaje mi się, że rozgorączkowane tarlaki, też mogą ginąć z powodu braku miejsca (trzcin) do złożenia ikry…

  • Marcin WLKP

   Ci ludzie, którzy zasiadają na wysokich stanowiskach powinni być zwolnieni!!! albo sami podać się do dymisji… mało tego powinni teraz wyłożyć ze swoich wynagrodzeń pieniążki za te wszystkie śnięte ryby!!! To się w głowie nie mieści !!! Właściciel a także dzierżawca wody niech sobie podają rękę i się rozpędzą… według mnie ściana sama się znajdzie!!! Niech się wstydzą ci inteligenci co umieją tylko siedzieć na swoich czterech literach i pilnować swoich stołków!!! Jest mi wstyd, że mamy takie władze…

 14. Mam wielki żal do Pitery, bo przecież ona w rządzie Tuska stała na czele urzędu, który miał zwalczać korupcję i wszelkie afery. Widzimy jednak, że złodziejstwo reprywatyzacyjne i wyłudzenia VATowskie na setki miliardów złotych pod okiem Pitery miały wymarzone warunki. Warto się więc sprawie przyjrzeć uważniej i komisja śledcza jest absolutnie konieczna, bo to skandaliczne, że całą swoja uwagę ta kobieta skoncentrowała na kawałku dorsza za 8 zł, a z aferzystami i aferzystkami żyła za pan brat. Udawała, że absolutnie nie zadaje sobie sprawy z procederach w warszawskim ratuszu. Pani prezydent Warszawy była jej serdeczną przyjaciółką i partyjną koleżanką. Stawiam sobie również pytanie. Czy bufetowa to jest w końcu bufetową czy Ratuszem, bo naprzemiennie występuje w jednej lub w drugiej roli. Te kuglarskie sztuczki stosuje, aby uniknąć odpowiedzialności za swoje bezprawne działania – nie płacić nałożonych na nią kar i wynajmować najdroższą kancelarię prawnicza na koszt podatnika, aby broniła ją i całą tę złodziejską reprywatyzację. Ona coraz bardziej się rozzuchwala i przekracza kolejne granice

 15. Czy wiesz że : TVN przyczynia się do obiżenia kosztów budowy mieszkań w Polsce a tym samym do sukcesu programu rządowego „mieszkanie+”. Jak to możliwe ? Przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodni, usilnie starają się wyprodukować jak największą ilość PUSTAKÓW

 16. Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych w Polsce: PIS 94,7%, PO 2,1%, Kukiz15 1,9%, pozostałe partie poniżej 1% czyli poniżej błędu statystycznego. Wszystko wskazuje na to, że poparcie dla PIS ma tendencję wzrostową i… że PIS będzie rządziło samodzielnie co najmniej do roku 2042.

 17. Za nim ocenisz przeczytaj do końca. Czy Rosjanie dokonali zamach w Smoleńsku współpracując z „polskim” rządem PO ? Zastanawialiście się skąd ówczesny marszałek wiedział ” przed katastrofą Smoleńską ” ..że prezydent Lech Kaczyński gdzieś poleci i wszystko się zmieni. Putin chcąc przeprowadzić zamach na swoim terytorium nie dokonałby go nie mając pewności, że rząd polski będzie z nimi współdziałać w zacieraniu śladów. NIE WIEDZĄC WCZEŚNIEJ !! że Tusk nie poprosi innych państw o pomoc w śledztwie a odda śledztwo wyłącznie Rosjanom (przy współczesnej nauce nie można zatrzeć śladów) Musiałby wiedzieć, że rząd PO poprze ten sam scenariusz śledztwa ( „taka”współpraca powinna być wzorowa ), że nie będą się domagali zwrotów wraku, czy rejestratorów a PROKURATURA która z urzędu powinna starannie prowadzić śledztwo, nie przeprowadzi sekcji zwłok ani analizy miejsca wypadku. To wszystko by musiał wcześniej wiedzieć. No i by musiał się postarać aby zachować Tuska na stołku po wyborach na II kadencje aby wszystko było POmyśli ( podliczanie przedostatnich wyborów odbywało się na rosyjskich serwerach , potwierdziła to PKW a profesor Urbanowicz 61 lat który ten dziwny proceder opisał „popełnił samobójstwo” 3 dni po upublicznieniu )

 18. To z TVP sie dowiedziałem jak Urzednicy pracowali za Czasów PO z komisji sledczej ds Amber Gold. to z TVP sie dowiedziałem jak Odbywała sie Reprywatyzacja w Warszawie. to z TVP sie dowiedziałem jak Okradano Polaków na VAT-cie. to z TVP sie dowiedziałem ze Polsce naleza sie repatryjacje za II wojne swiatowa, To w obecnej TVP zobaczyłem jak Wałesa Walczył z Komuną, To z TVP sie dowiedziałem jak PO zdała Egzamin w sprawie Smoleńskiej. Ba . Przeciwnicy Ja o nic z tych faktów nie Oskarzyli. Czyli Znaczy ze Podała Prawde.

 19. Dlaczego rzadzacy i dziennikarze daja sie skierowywac na „tor” legalnosci nagran, osob ktore nagrywaly, w czyim interesie – interes jest jasny – Narod poznal jakie menty spoleczne stoja na czele Panstwa polskiego. Nalezy tych ludzi rozliczyc, a nie wdawac sie dyskusje z mafia PO/PSL.” Aktorow” tych wystepow juz dawno nie powinno byc pomiedzy ludzmi wolnymi – za dzialanosc na szkode Panstwa Polskiego kodeks karny przewiduje jasno zdefiniowane kary. Nie rozumiem , dlaczego do tej pory prokuratura jest bezczynna ?!

 20. jakoś was nie gorszyło,gdy Rzepliński i spółka pisali wadliwe ustawy razem z PO,abo kiedy występowali na wiecach KODu ,lub pluli na Polske za granicą.Gdzie był wtedy Newsweek i jego polskojęzyczny naczelny LIS?

 21. POLACY OCZEKUJĄ REPOLONIZACJI MEDIÓW OKUPOWANYCH PRZEZ NIEMCÓW UPRAWIAJĄCYCH ANTYPOLSKĄ PROPAGANDĘ JAK ZA CZASÓW HITLERA I GOEBBELSA !!! NIE CHCEMY BAUERÓW , DEKANÓW , AXEL – SZWINDLI , SPRINGIERÓW CZY LISÓW !!!! NIE BĘDZIE NIEMIEC PLUŁ NAM W TWARZ

 22. Sędzia z nominacji polityka, taki jak każdy sędzia w TK, będzie służyć politykowi, z prawa czyniąc sprzedajną dziewkę. Stąd walka bez pardonu o powsadzanie SWOICH SŁUGUSÓW do składów orzekających. Dopóki sędziowie nie będą wybierani jak w USA, przez wyborców, dopóty FARSA w TK będzie trwać. Tu PO=PiS, ponieważ obie partie chcą zachować statu quo.

 23. Rząd Tuska sprzedał radomską Fabrykę Łączników za 1,43 mln zł. Potem stwierdzono, że była warta… 40 mln zł!

 24. Bzdurny artykuł, jak zwykle ze znakiem zapytania i z pewnością na zamówienie opozycji. Coś trzeba pisać,skoro afera VAT (250 miliardów) zatacza coraz większe kręgi.

 25. Im dłużej słucham G.Schetyny tym bardziej przyznaję rację Radkowi Sikorskiemu.

 26. Do zwolenników PO-PSL-NOWo : Podajcie choć jedną dziedzinę gospodarki i zarządzania ( także w sytuacjach katastrof niezależnych ) gdzie za rządów PO-PSL nie było oszukiwania społeczeństwa , afer i patologii

 27. Co na to KRRiT. Czas zabrać się do solidnej roboty. Nie można pozwolić na świadome, celowe uprawianie agitacji, przeinaczania faktów, podawanie półprawd przez niemieckie i polskojęzyczne mas-media. Bezkarność wyzwala jeszcze większą pokusę do szerzenia „mowy nienawiści”, opluwania, podburzania i obrzucania błotem wszystkich którzy nie są z nami (przegranymi, a odtrąconymi przez SUWERENA). SUWEREN wybrał dał mandat, a to nie po drodze tym, co utracili władzę, wpływy i lewe geszefty. W/g nich możecie rządzić, ale na naszych zasadach. Nas w żadnym przypadu nie możecie pociągać do odpowiedzialności prawnej, politycznej i karnej. Miejscem oszusta i przestępcy powinna być cela więzienna. Wszscy którzy dopuszczają się manipulacji winni być usuwani z rynku medialnego i powinni ponosić odpowiedzialność karną i finansową. KRRiT powinna zdecydowanie likwidować, szybko i skutecznie wszelkie źródła manipulacji.

 28. Rewelacje z ujawnionych podsłuchów sprawiają, że należałoby poddać gruntownej analizie tak przeszłość, jak i niedawne poczynania Radosława Sikorskiego, prześledzić też co publikuje jego żona, a potem dokonać porównania z interesem naszego wschodniego sąsiada oraz z polskim interesem narodowym. Może uda się wyciągnąć jakieś interesujące wnioski?

 29. Marcin WLKP

  Odliczamy owe 48 godzin, panie Schetyna. Dodam, że PO w Warszawie ma sojusznika w tym, że jak mawiał pewien Obywatel Ruskiej Budy „woda ma to do siebie, że spływa do morza”. Pomożecie jej czy też sama ma spłynąć?

 30. Jak zrobić papier toaletowy? 1.Kupujemy egzemplarz GW.

 31. Jestem w szoku ze panstwo polskie jest takie cienkie w stosunku do ludzi ktorzy w Polsce chcieli jawnie przeprowadzic Majdan Mieszkam w Finlandii jutro przez internet beda sadzic zamachowca pomimo ze jest w ciezkim stanie Zarzuty jus ma postawione Sad zadzialal od razu Jakby taka zlodziejka HGW byla tylko posdona o kradziez majatku ludziom juz dawno siedzialaby w areszcie i ja by doworzono na sprawy Fakt Finowie moze za duzo nie mowia ale szybko dzialaja i zawsze sa efekty Nie dziwie sie ze sluzby obce szaleja w Polsce i robia co chca podobnie jest z fundacjami Fundacja ST Batorego funkcjonuje tyle lat chociaz wiadomo ze zyd Soros ja sponsoruje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.