Strona główna / Informacje / Aktualności / Akcja służb ratunkowych nad jeziorem ZDJĘCIA

Akcja służb ratunkowych nad jeziorem ZDJĘCIA

Policjanci, strażacy, woprowcy oraz żandarmi wojskowi przy udziale miejscowego samorządu prowadzili w Powidzu działania profilaktyczne „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Dla odpoczywających nad największym wielkopolskim jeziorem przygotowano pokazy ratownictwa wodnego, warsztaty z resuscytacji, stanowiska policyjne z poradami i konkursami, a także pokaz sprzętu służb mundurowych. Przedsięwzięcie miało charakter informacyjno – edukacyjny, dzięki czemu dorośli i dzieci mogli poznać zagrożenia, na jakie można natrafić podczas letniego wypoczynku oraz nauczyć się, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Inicjatorem przedsięwzięcia był dzielnicowy gminy Powidz st. asp. Sebastian Kopczyński. 7 lipca przy plaży Ośrodka Wypoczynkowego ŁAZIENKI w Powidzu stanęły stoiska profilaktyczne różnych służb. Policjanci ze Słupcy i Strzałkowa byli wspierani przez kolegów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Do współpracy zaproszono miejscowych strażaków, przedstawicieli WOPR, funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej z placówki w Powidzu przyjechali z amerykańskimi żołnierzami.

Dla wypoczywających nad wodą przygotowano specjalne warsztaty edukacyjno – informacyjne dotyczące bezpieczeństwa oraz pokaz ratownictwa wodnego. Policjanci uczyli o bezpiecznych zachowaniach nad wodą oraz na drogach. Przestrzegali przed eksperymentowaniem z używkami. Promując akcję ‘Pływam bez promili” zwracali uwagę na fakt, że połączenie alkoholu z pływaniem może skończyć się tragicznym wypadkiem. Dla dorosłych zorganizowano konkurs w alkogoglach, dzieci i młodzież zaproszono do zabaw. Chętni pod okiem ratowników mogli nauczyć się resuscytacji i dowiedzieć się jak reagować, gdy jest się świadkiem wypadku. Dużą atrakcją był pokaz pojazdów różnych służb. Do plażowiczow trafiły tematyczne koszulki, piłki plażowe, smycze oraz odblaski.

Marlena Kukawka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.