Strona główna / Informacje / Fotorelacje / Dzisiaj Święto Policji. Zobacz, kto dostał awans

Dzisiaj Święto Policji. Zobacz, kto dostał awans

Dziś odbyły się powiatowe obchody Święta Policji . Rozpoczęto je od złożenia zniczy w Alei Dębów oraz mszy świętej. Uroczysta zbiórka odbyła się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy. W tym roku obchodzimy 99. rocznicę powstania Policji Państwowej. W całym kraju obchody Święta Policji zostały objęte honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego.

Powiatowe obchody Święta Policji rozpoczęto od złożenia zniczy w Alei Dębów. Następnie Kapelan słupeckich policjantów i pracowników policji celebrował mszę świętą. Uroczysta zbiórka odbyła się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy. Na uroczystości obecni byli policjanci, pracownicy cywilni KPP w Słupcy oraz zaproszeni goście wspierający działania słupeckiej Policji. Był wśród nich przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. 19 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie. Funkcjonariuszom i pracownikom Policji wręczono medale, nagrody i wyróżnienia. Obchody zakończyły występy dzieci z Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi MALI ODKRYWCY w Piotrowicach.

Na wniosek Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Słupcy wyróżniono Medalem XXV-Lecia NSZZ Policjantów Zarządu Głównego asp.sztab. Marcin Czerniaka i asp. Emila Wojtczaka. Brązowy Medal NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego otrzymali sierz.sztab. Justyna Makowska i asp.sztab. Dariusz Nowicki.

W 2018 otrzymali awans na wyższy stopień policyjny:

przedterminowo na stopień aspiranta Policji

mł.asp. Adam Szymaszek

na stopień nadkomisarza Policji

kom. Grzegorz Mazur

na stopień komisarza Policji

podkom. Sławomir Hałas

na stopień aspiranta sztabowego Policji:

st.asp. Piotr Sagan

st.asp. Waldemar Zawodny

na stopień aspiranta Policji

mł.asp. Adrian Półrolniczak

na stopień młodszego aspiranta Policji

sierż. szt. Zbigniew Królasik

sierż. szt. Karol Szulc

na stopień sierżanta sztabowego Policji

st. sierż. Marek Grabowski

st. sierż. Agnieszka Kurniewicz

st. sierż. Daniel Łagutoczkin

st. sierż. Krzysztof Marciniak

st. sierż. Daniel Marszałkowski

st. sierż. Arkadiusz Miętkiewicz

st. sierż. Paweł Nowak

st. sierż. Marcin Pietrzykowski

st. sierż. Łukasz Przystański

na stopień starszego sierżanta Policji

sierż. Piotr Dziarski

sierż. Sebastian Król

Komendant Główny Policji wyróżnił nagroda pracownika Policji Rafała Świcińskiego, a Komendant Powiatowy Policji w Słupcy pracowników Policji Natalię Golak i Kingę Nowakowską.

Starosta Powiatu Słupeckiego wyróżnił nagrodą rzeczową w postaci szabli asp.sztab. Artura Kamińskiego Zastępcę Naczelnika Wydziału Prewencji.

14 komentarzy

 1. T speed ;-)

  Tzw. „Święto Policji” w garnizonie słupeckim jest „świętem” typowo propagandowym i nie ma nic wspólnego z awansami ciężko pracujących funkcjonariuszy. Niestety miałem okazję służyć w tej tzw. powiatówce przez kilka lat. Pomimo tego, że przez te lata ciężko i sumiennie pracowałem, miałem przez ten czas w którym służyłem najlepsze wyniki ze wszystkich policjantów, to nie miałem możliwości awansu, a dokładniej – wyjścia ze służby patrolowej, z uwagi na to, że byłem dla rządzących tą komendą osobą obcą, bez znajomości. Pomimo tego dobrze wspominam te czasy, a szczególnie pozytywnie nastawioną ludność zamieszkującą Słupcę i okolicę. No i wg. mnie zrobiłem sporo dobrej roboty dla miasta i jego ludności (plusy braku znajomych w mieście), za którą bali się brać stali mieszkańcy, służący w powiatówce, z obawy na utratę swoich znajomości bądź innych rzeczy. Niestety niektóre osoby dostawały awanse kierownicze np. „za dach” a dokładniej za jego prawie gratisową budowę ówczesnemu komendantowi i takie tam inne. Pan z szabelką też ma sporo na sumieniu i na pewno nie jest osobą obiektywną, a widać, że „koledzy” nagradzają go dalej, chociaż nie wiem za co, tak samo pewnie jak innych 🙂

  • Gościa „z szabelką” to akurat nie ma powodu się czepiać to pracuś jakich mało i do tego przeskoczyli go inni z układu który od lat rządzącego w Słupcy … na szczęście tracącego wpływy od ostatnich wyborów …

 2. Nie wiesz co mówisz kolego. Przecież dawali ci szansę byś został. Policja to nie tylko zawód ale powołanie. Jest wielu dobrych policjantów w Słupcy, którzy sumiennie pracują a tym samym utrzymują rodziny z wynagrodzenia. Wiesz przecież że musiałeś odejść za umyślne przestępstwo którego się dopisciles, więc nie miej pretensji do innych. Albo jesteś PSEM albo burkiem. Ty już zdecydowałeś

  • Życzył bym sobie jako obywatel, żeby każdemu policjantowi towarzyszyło w pracy powołanie, nie będzie wtedy w Policji, ostatnio zbyt często występujących patologii takich jak przemoc stosowana wobec zatrzymanych, albo też wymuszanie swoich przywileji poprzez strajki, co jest dla mnie paranoją, a co będzie jak wojsko czy straż zastrajkują? Nie da się ukryć także, że niektórzy policjanci zbyt mocno podkreślają swoją przynależność partyjną do ekipy „zielonych”, a policjant musi być apolityczny, nawet jak zawdzięcza im swoje stanowisko.

  • T speed ;-)

   Tx – niestety ale mylisz mnie z kimś innym, chyba nawet wiem z kim :-). O mnie już nikt dawno nie pamięta

  • T speed ;-)

   A odszedłem sam z własnej woli do innej jednostki. Przejrzałem na oczy jakie jest kolesiostwo w tej powiatówce i stwierdziłem, że nie ma sensu marnować energii, gdyż i tak nic się nie osiągnie nie mając wujka milicjanta ani znajomości (np. matkę w Urzędzie Miasta jak to mają niektórzy ciągle awansujący – kto pracuje ten wie o kim mowa ). No i przez to kolesiostwo się przeniosłem bo nie chciało mi się kłócić i już starać. 3 lata z rzędu miałem najlepsze wyniki z służby patrolowej i obiecano mi przejście do innego działu (obiecał mi to głównie właśnie Pan z szabelką i kierownik za dach, rozmowa z komendantem też nie dała żadnego efektu), ale przenoszeni byli Ci ze znajomościami… I z tego co wiem tak jest do dzisiaj. Kolesiostwo i układy, dla mnie w takim układzie to nie „służba” tylko manipulowanie ludźmi

 3. Niestety Policja za pomocą tego rządu i jego nakazów w stosunku do protestujących pod Sejmem traci zaufanie społeczne. Odbija się to także na postrzeganiu pracy policjantów przez zwykłych ludzi.

 4. Nie potrafię sobie wyobrazić jak niektórzy z nich realizują zadania dla obecnej ekipy rządzącej, skoro są tak przywiązani i tak wiele zawdzięczają poprzednikom, chyba nie do końca są lojalni.

 5. Kto podsunął Komendantowi Głównemu pomysł aby wyróżnić właśnie tego cywila to powinien siedzieć ….

 6. W związkach to tylko członkowie zarządu i komisji rewizyjnej pracują ? Pozostali członkowie nic nie robią ?
  Zarząd a przede wszystkim przewodniczący zajrzyjcie do pokoju nr 6 jaki tam bajzel macie jak po przejściu tornada, wstyd.

 7. Nieważne że artykuł jest o święcie policji, należy zrobić kleksa i tyle. Nieważne czy masz rację czy nie, coś z kleksa się przylepi.Za określenia kierownik za dach czy postępowanie pana z szabelką powinieneś trafić do sądu. Ustalenie kto to pisze jest śmiesznie proste.

  • Czesio. Co da ustalenie kto to pisze jak ten ktoś pisze zapewne z nieswojego komputera :-). Po drugie to ten ktoś nikogo nie obraził ani nie podał o kim pisze, więc na jakiej podstawie ktoś ma go postawić przed sądem :-). Po trzecie to za tego typu pisanie i za prawdę nikogo nie powiozą. Sam pracuję jako pracownik cywilny w Słupcy i cieszę się że ktokolwiek poruszył temat kolesiostwa i układów

  • T speed ;-)

   Oj Czesio, nie podpuszczaj i nie chciej żebym zaczął pisać pamiętnik z nazwiskami 😉

  • z tym kierownikiem za dach to prawda na 99,99% i to na L-4 robiony, 14 lat wstecz ludzie pamiętają …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>