Strona główna / Informacje / Aktualności / Odblaskowe Mikołajki na drogach powiatu ZDJĘCIA

Odblaskowe Mikołajki na drogach powiatu ZDJĘCIA

Policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Słupcy, chcąc zapobiec tragicznym zdarzeniom drogowym z udziałem pieszych, prowadzili 6 grudnia działania profilaktyczne pod nazwą „Odblaskowe Mikołajki – Dzień Odblasków”. Na terenie Słupcy i gminy Słupca mundurowi rozdawali materiały informacyjne oraz elementy odblaskowe przypominając o ich znaczącej roli w poprawie bezpieczeństwa na drogach.
W Mikołajkowe popołudnie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przygotowali dla mieszkańców powiatu odblaskowe prezenty. Dzięki współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Koninie do rąk dzieci i dorosłych trafiły odblaskowe opaski i zawieszki. Funkcjonariusze przekazywali również zakładki do książek zawierające porady dla pieszych i rozmawiali z obdarowanymi o często niedocenianej roli odblasków. Zwracali uwagę, że kamizelka, czy mały element odblaskowy zaczepiony na naszym ubraniu, może uratować ludzkie życie lub zdrowie. Przekonywali, że dzięki odblaskowi kierowca może dostrzec pieszego z odległości nawet 130-150 metrów i będzie miał czas na właściwą reakcję oraz ominięcie pieszego. Niestety wiele osób myśli, że skoro widzą światła nadjeżdżającego samochodu, to również kierujący tym pojazdem ich widzi.
Mundurowi przypominali też, że w niektórych sytuacjach brak odblasku może skutkować nałożeniem mandatu karnego. Zgodnie z przepisami każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.