Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Informacje / Aktualności / Hendrysiak stanie przed sądem dyscyplinarnym
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hendrysiak stanie przed sądem dyscyplinarnym

Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu zakończył dochodzenie przeciwko byłemu radcy prawnemu słupeckiego starostwa i działaczowi PSL Jarosławowi Hendrysiakowi i skierował do Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego wniosek o jego ukaranie. Wcześniej Hendrysiak usłyszał zarzut przekroczenia wolności słowa za oświadczenie, które zostało wygłoszone w ubiegłym roku na jednej z sesji Rady Gminy Orchowo. W oświadczeniu tym radca w ostrych słowach krytykował ówczesnego przewodniczącego Rady Gminy Władysława Jakubowskiego. Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu dopatrzył się w stwierdzeniach Hendrysiaka naruszenia zapisów kodeksu etyki radcy prawnego. Oświadczenie podpisał sam Hendrysiak, który jednak nie uczestniczył we wspomnianej sesji. Co ciekawe, w jego imieniu odczytał je wówczas wójt gminy Orchowo Jacek Misztal.
Postępowanie w tej sprawie trwało od lutego br. Na dzień 1 kwietnia Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego wezwał Hendrysiaka celem przedstawienia zarzutów i przesłuchania w charakterze obwinionego. Ten jednak nie stawił się. Przedstawił zwolnienie lekarskie i złożył pisemną odpowiedź na zarzuty nie przyznając się do naruszenia kodeksu etyki radcy prawnego.
Teraz sprawą zajmie się Okręgowy Sąd Dyscyplinarny. Ustawa o radcach prawnych przewiduje pięć rodzajów kar. Karami dyscyplinarnymi są: upomnienie, nagana, kara pieniężna, zawieszenie prawa do wykonywania zawodu radcy prawnego od trzech miesięcy do 5 lat oraz pozbawienie prawa do wykonywania zawodu radcy prawnego.

4 komentarze

  1. Były orchowianin

    Doigrał się myślał że jest poza prawem aż prawo się o niego upomniało .

  2. Nie powinien być też radca prawny w orchowie.coz zrobić ja nasz wójt trzyma to rękami i nogami.smirchu warte.

  3. A dlaczego nie ma paska na oczach?

  4. ORCHOWIANIN

    BYł świetnym doradcą Misztala w sprawach jak ludzi wykończać, tylko zapomniał o jednym ,że kij ma dwa końce i że za każde kłamstwo , nie prawdę odwraca się i też drugi koniec go dopadnie,przejrzyście Panie internetowy Radco Hendrysiak (bo tylko z tego bierzesz porady, Ja o tym wiem i też umiem może tylko lepiej czytam od ciebie ) i Panie Misztal kto mieczem wojuje od miecza ginie , wczoraj mieliście przykład. Jestem pewien że Sąd wymierzy CI stosowną karę do twoich poczynań. Obyś nigdy już nikomu krzywdy nie zrobił. Tylko zabrać CI uprawnienia!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>