Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Informacje / Aktualności / Hendrysiak upomniany dyscyplinarnie

Hendrysiak upomniany dyscyplinarnie

Okręgowy Sąd Dyscyplinarny Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu ukarał w miniony poniedziałek dyscyplinarnie byłego radcę prawnego słupeckiego starostwa i działacza PSL Jarosława Hendrysiaka karą upomnienia. Jak pisaliśmy wcześniej, zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu prowadził dochodzenie przeciwko Hendrysiakowi i skierował do Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego wniosek o jego ukaranie. Wcześniej Hendrysiak usłyszał zarzut przekroczenia wolności słowa za oświadczenie, które zostało wygłoszone w ubiegłym roku na jednej z sesji Rady Gminy Orchowo. W oświadczeniu tym radca w ostrych słowach krytykował ówczesnego przewodniczącego Rady Gminy Władysława Jakubowskiego. Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu dopatrzył się w stwierdzeniach Hendrysiaka naruszenia zapisów kodeksu etyki radcy prawnego. Oświadczenie podpisał sam Hendrysiak, który jednak nie uczestniczył we wspomnianej sesji. Co ciekawe, w jego imieniu odczytał je wówczas wójt gminy Orchowo Jacek Misztal.
Postępowanie w tej sprawie trwało od lutego br. Na dzień 1 kwietnia Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego wezwał Hendrysiaka celem przedstawienia zarzutów i przesłuchania w charakterze obwinionego. Ten jednak nie stawił się. Przedstawił zwolnienie lekarskie i złożył pisemną odpowiedź na zarzuty nie przyznając się do naruszenia kodeksu etyki radcy prawnego. Orzeczenie kończące postępowanie dyscyplinarne zostanie doręczone Ministrowi Sprawiedliwości.

2 komentarze

  1. On i tak jest pokryty teflonem tak jak jego przełożony w gminie.

    • ,,Teflon i jemu podobne związki wykazują tendencję do odkładania się w tkankach mózgowych, zwłaszcza w podwzgórzu „?! Strach będzie wejść do UG.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>