Strona główna / Informacje / Jacek Bartkowiak o swoim starcie na burmistrza Słupcy (FILM)

169 komentarzy

 1. Panie Bartkowiak, wyciągnie Pan z kieszeni zaczarowany ołówek?

 2. Tylko nie to

  A gdzie Pan był przez wszystkie lata… Teraz Pan przez miesiąc czasu chce zawojowac Słupce?? Rewolucji się Panu zachciało?? Interesował się Pan miastem?? Nieeee. Nieee i nie. Jeszcze tydzień temu Pan mówił że kandydat pisu ma 30% a nie chce Pan żeby Wasz człowiek był figurantem tylko coś zrobić dla miasta. I co się zmieniło przez tydzień? Co Pan dla nas robi?? Przecież Pan wszystko krytykuje. Czyli Pan krytykuje przede wszystkim nas bo to my jesteśmy miastem. Nie takich ludzi nam trzeba.

  • Ciągle te same, słabe argumenty

   Zawsze się interesował tylko nie trzymał z PSLem!!!

  • Zgadzam sie tylko z małą korektą: ciagle te same, żadne argumenty ma p. Bartkowiak. Ja tez się zawsze interesowałem Słupcą (czytam Słupecką), ale nie trzymam z PISem. W czym p. Bartkowiak jest lepszy ode mnie? Ja przynajmniej raz w życiu brałem czynny udział w powszechnym spisie ludnosci na terenie Slupcy.

  • Ciągle te same, słabe argumenty – P. BARTKOWIAKA interesowało tylko polowanie na kolejną posadę.

  • J. D. Schulze

   Może Pan Bartkowiak chce nam drugą Wenezuelę zafundować… Najpierw demokratycznie do władzy doszedł Hugo Chavez, tak jak Kaczyński przeprowadził PiS do zwycięstwa wyborczego w 2015 r. tak Chavez potem mandat demokratyczny przekształcił w dyktaturę, która doprowadziła Wenezuelę do zapaści gospodarczej. Na rynku brakuje artykułów pierwszej potrzeby. Sytuacja przypomina koniec rządów komunistów PRL-u. Komu marzy się powtórka horroru gospodarczego księżycowej ekonomii, ten zagłosuje na Pana Bartkowiaka reprezentującego PiS, który to PiS niewątpliwie sprawi, że skończymy jak Grecja.

 3. PiS i uczciwe rzadzenie, wy macie tupet ! Czekamy na pomnik smolenski mam nadzieje, ze ten koszmar nigdy sie nie spelni !!!

 4. Takiego go pamiętam

  Bartkowiak zostawił MDK.w takiej formie, że Gogolek musiał iść do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, zeby ten zamknął obiekt, bo groziła katastrofa. A sam, pamiętam to, nic nie robił tylko w biurze makietował w czasie pracy Gazetą Slupecką, tak jak teraz zapewne makietuje z bratem Salon Satyryczny na fejsie.

 5. Ciocia Jadzia

  Job Twoju mac A gdzie stanie pomnik Jarosława i brata w Slupcy Nareszcie

 6. WSTAŃCIE ! CHODŻMY !
  ALLELUJA I DO PRZODU !
  PRZEKROCZYĆ PRÓG NADZIEJI

 7. Panie Bartkowiak, jestem na TAK!

 8. Mowi Pan o współpracy z gminami,powiatem….wie Pan ze na początku trzeba zbudować sobie zaufanie, wypracować wzajemne relacje pomiędzy i gminami jak również lokalnymi przedsiębiorstwami. O nie trzeba dbać przede wszystkim. O ile zdolalem zauważyć to samorząd przez ostatnie lata wypracował sobie taką współpracę. Widac zaangażowanie przy wszelkiego rodzaju działaniach. Pan zamierza to robić od początku pewnie tylko juz Pan działał w Słupcy i niekoniecznie było to dobre działanie. Mówi Pan o inwestycji tylko nie wiem czy Pan się orientuje ze po pierwsze to ziemia jest własnością na pewno nie miasta po drugie to proszę mi powiedzieć czy Pan jako prężny inwestor wolałby zainwestowac środki w miejsca bardziej atrakcyjne jak np podpoznańskie gminy czy pan wolałaby przyjść do malutkiego miasta? Każdy inwestor robi bilans zysków i strat i choćby dal pan złotą ziemię to wybierze atrakcyjniejszy teren. Mówi pan o wymieraniu czu ucieczce…tak to w życiu juz bywa,naturalna kolej rzeczy ze ludzie sie wyprowadzają,każdy ucieka z małego miasta…za pracą,za rodziną,za kulturą i rozrywką. Nie od dziś i nie pomoże w tym fabryka czy mc donalds w Siennie o ktorym pan wspomina w swojej jakże wyszukanej publikacji . Ludzie bardzo czesto wolą żyć w dużych miastach.naprawdę Ameryki to Pan nie odkrył,mowic można duzo tylko jak tak się nad tym zastanowić to są to nierealne postulaty… p.s. Proszę przekazać Panskiemu kandydatowi do Rady Miasta Panu Jakubowi Pawlowskiemu ze jezioro slupeckie nigdy nie bylo własnością burmistrza,starosty czy urzędu miasta i nigdy nie zostalo sprzedane.Proszę podpowiedzieć ze można bez problemu dowiedzieć sie kto jest jego właścicielem. Ja juz wiem. Szkoda by było żeby Pan Pawłowski w programie wyborczym robił tak skandaliczne błędy.

  • anty zalosny baran pawlo...

   znalezione na fejsie… Panie Pawłowski, zanim po raz kolejny użyje Pan określenia „sabotaż gospodarczy” to niech Pan dokładnie sprawdzi co znaczą te słowa. To po pierwsze. Po drugie… SŁUPECKIE JEZIORO NIGDY NIE ZOSTAŁO SPRZEDANE. Została sprzedana tzw. opaska wokół dawnego Matrixa. Sprzedaż tejże opaski wymagała uchwały Rady Miasta. Za przyjęciem uchwały głosowało 14 radnych, 1 osoba wstrzymała się od głosu. Wie Pan co to oznacza? Wyjaśnię Panu. ZA UCHWAŁĄ O SPRZEDAŻY KAWAŁKA TERENU OKALAJĄCEGO DAWNY MATRIX GLOSOWALI TEŻ RADNI PIS-u, z którego startuje Pan do Rady Miasta Słupca.
   Po trzecie… MIEJSKI ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ NIGDY NIE ZOSTAŁ SPRZEDANY, A JEDYNIE WYDZIERŻAWIONY.
   Po czwarte… To, co nazywa Pan w swoim komentarzu ciepłownią to była KOTŁOWNIA MOSTOSTALU. NIGDY NIE BYŁA WŁASNOŚCIĄ MIASTA. Kiedy Mostostal chciał ją sprzedać to wystąpił do Miasta Słupca, czy Miasto Słupca skorzysta z prawa pierwokupu. Burmistrzem był wtedy Pan Mikołajewski. Rada Miasta Słupcy nie skorzystała z propozycji.W świetle powyższego Pańskie zarzuty pod adresem obecnej władzy w Słupcy są chybione.

  • Słupczanka

   Sam uciekł z dziećmi do Poznania więc powinien coś na ten temat wiedzieć. Poza tym jak człowiek tak światły za którego się uważa może otaczać się takimi oszołomami. Ludzie czego wy się nawąchaliscie? Chodzicie jak zaczadzeni, oderwani od rzeczywistości i panujących realiów.

  • J. D. Schulze

   Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (PGW WP) – polska struktura organów administracji powstała 1 stycznia 2018 r. na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne oraz rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 28 grudnia 2017 r. w sprawie nadania statutu Państwowemu Gospodarstwu Wodnemu Wody Polskie.Odpowiada za zagospodarowanie wód.

   Tak więc jezioro słupeckie jako zbiornik jest od 1 stycznia 2018 r. własnością Wód Polskich. Wcześniej było własnością Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

   Panie Pawłowski, proszę przestać siać ferment. Słupca nigdy nie była właścicielem jeziora. Pana kandydat na burmistrza, Pan Bartkowiak, powinien był o tym wiedzieć. Pracował w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. Jeżeli nie wyprowadził Pana z błędu, to sam przyczynia się do dezinformacji wyborców i ma swój udział w Pana kłamstwie.

  • Byc moze jakby dłuzej tam popracowal to by wiedział

  • J. D. Schulze

   Pan Bartkowiak na swojej stronie na FB „Bieg na burmistrza Jacka Bartkowiaka” opublikował post. Napisał w nim, że postanowił puścić dzieci na głęboką wodę, żeby radziły sobie w dużym mieście, PRZY WYŻSZYCH WYMAGANIACH EDUKACJYJNYCH. Wniosek jest oczywisty. Gardzi słupecką edukacją i poziomem wykształcenia i zdolności pedagogicznych słupeckich nauczycieli, ale pensją slupeckiego burmistrza gardzic ani mysli. Słupczanie dla Niego to zielone ludki, których nie zamierzał dofinansować pracując w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

 9. J.D.Schulze- ile Ci płacą? Widać, że na etacie PSLu jesteś.

  • J. D. Schulze

   Jestem na etacie, ale demokracji, rozsądku i szacunku dla drugiego czlowieka.

  • Na etacie burmistrza ☺️☺️☺️Szacunek do drugiego czlowieka ha ha ha

  • AntyPSL, masz dowody, ze Schulze jest na etacie burmistrza? Nie masz… Ale co masz napisac skoro popierasz Bartkowiaka? Może to ty jesteś u kogos na etacie?

  • Anek właśnie nie jestem na żadnym etacie , a zażarte poparcie dla Pyrzyka jedt od osób z PSL – u wiec ty tez zaliczasz się do tego grona. Mnie po prostu na mdłości się zbiera kiedy slyszecPSL wszyscy idą ranie w ramie , bezgraniczna czyt. Absurdalna lojalność to podstawowa zasada PSL-u którym z cienia nadal rządzi Grzeszczak nikt nie zrobi nic bez jego pozwolenia nawet Pyrzyk, który wysunął kandydatkę Lechtanska na jego polecenie ☺️Pyrzyk nie ma charyzmy jest jak” flaki z olejem ” zreszta jego nowa ciała mówi za niego , ktokolwiek kiedy kolwiek uścisnął mu rękę to wie o czym mowa , powitanie mątwy ☺️

  • J. D. Schulze

   Mieszk, wyobraź sobie, że można nie być członkiem PSL-u, można nie zajmować żadnego urzędniczego stanowiska, można nie czerpać żadnych profitów z popierania obecnego Burmistrza, a jednak popierać Burmistrza Pyrzyka można zwyczajnie z prostego powodu… Jest dobrym włodarzem naszego miasta.

 10. O matko!?! Słupca zaczyna… „wymierać”… Hehe, Szanowny Panie, czy myślisz, że jak zostaniesz burmistrzem to znajdziesz lekarstwo na „wymieranie”? A tak na poważnie, miesiąc aktywności (przed wyborami) to trochę za mało….

 11. Polak mały

  Boję się że ludzie i tak wybiorą PSL. Teraz coś robili tylko przed wyborami co 4lata. A od tego roku kadencja 5 lat , roczek laby gratis.
  Trzeba chodzić na wybory bo Ci co są za nimi pójdą , czyli Urząd Miasta, Starostwo, Urząd Pracy ,PSP. PRACOWNICY I ICH RODZINY.

 12. J. D. Schulze

  Czy Pan Bartkowiak jako kandydat na burmistrza ma pomysły inwestycyjne?

  Odpowiedź Pana Bartkowiaka:

  „Pomysły inwestycyjne to jakby niekoniecznie miasto i niekoniecznie z tym budżetem. Inwestować to powinny firmy, które tutaj ze swoimi pieniędzmi przyjdą”.

  Jak więc Pan Bartkowiak zamierza postawić na rozwój miasta, jeżeli uważa, że pomysły inwestycyjne to niekoniecznie miasto. Jak Pan Bartkowiak chce ściągać inwestorów, jeżeli nie ma pomysłu inwestycyjnego i już teraz sugeruje przerzucenie pomysłów inwestycyjnych na powiat.

  • No widzisz na ekonomi nie znasz się w ogóle, właśnie firmy zewnętrzne i z odpowiednią kasą tu do nas powinny wejść, ale co ci będę tłumaczył jak ty skończyłeś kulturoznawstwo.

  • Co drugi komentarz J.D.Schulze ,dlaczego człowieku nie staniesz w szranki do walki o fotel burmistrza Słupcy.
   Z twoich wypocin wynika że, znasz się na wszystkim. Przestań zaśmiecać forum i daj innym spróbować ,być może będzie lepiej niż do tej pory.

  • Panie Schulze super rządziliście gminy kredyry zaciągają na modernizację i rozbudowę szpitala-bo nie długo byłby w stanie likwidacji
   Jakiego dyrektora jeszcze przywieziecie furmanką PSL.oderwany od rzeczywistości ale nie od k….ryta
   Jest taki system w Korei PŁ. Kim potrzebuje takich oddanych jak Pan
   Pan Bartkowiak ma mój głos

  • Przecież schulze to chyba burmistrz we własnej osobie

  • Ktoś, zdziwisz się. Zaliczasz takie same pudła jak Pawłowski i Bartkowiak.

 13. J. D. Schulze

  Pan Bartkowiak ironicznie wspomina punkty, w których sprzedawane są kebaby. Jakby nie patrzeć to, co nazywa „budką z kebabami”, to też miejsce pracy. Szydząc z „budek z kababami” Pan Bartkowiak szydzi z ludzi, którzy tam pracują. Zawsze był cyniczny. Nie ma opcji, żeby wyleczył się z tego cynizmu.

 14. A co Pyrzykowi zawdzięczamy ???? Absolutny brak inwestorów, stagnacje gospodarczą, kolesiostwo, intrygi itd. Podczas kiedy we Wrześni burmistrz pracuje nad nowymi inwestycjami czyli Tesla z Usa czy Hilton lub inne Pyrzyk zachwyca się choinkami na tz. Promenadzie. Po co nam taki uwsteczniajacy burmistrz. Niech będzie nowy. Zobaczymy jak sobie poradzi.

  • Tak sobie poradzi jak w Czerwonaku i w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, czyli lipa.

 15. J. D. Schulze

  Kolega partyjny Pana Bartkowiaka, Pan Jakub Pawłowski – kandydat PiS do rady miasta – robi takie błędy, że ho, ho. W jednym słowie potrafi zrobić dwa. Pan Bartkowiak kpi z innych, a w swoich szeregach powodów do kpin nie widzi.

 16. Jacek Bartkowiak

  Kochani, nie będę walczył z cieniem i polemizował z każdym anonimowym zarzutem. Jeśli chcecie zadawać pytania, proszę pod własnym nazwiskiem. mam tez nadzieję, że będzie możliwość otwartej debaty z udziałem kandydatów, chętnie odpowiem wówczas na pytania widzów i uczestników. Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy ucieszyli się z możliwości dokonania wyboru 🙂

  • POPIERAM

  • J. D. Schulze

   „Możliwość dokonania wyboru” jest jawnym zaprzeczeniem tego, co PiS robi w Polsce po dojściu do władzy. PiS łamie praworządność, została podważona demokratyczna zasada działania takich urzędów jak Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy.

   Hitler w 1933 r. też doszedł do władzy w sposób demokratyczny, a potem wprowadził dyktaturę w Niemczech. Wie Pan dlaczego mu się to udało? Otóż dlatego, że mało kto wnikał w głoszone przez niego hasła. Podać Panu inne przykłady? Powinien Pan je znać jako historyk z wykształcenia. Chile ( Pinochet ), Hiszpania ( gen. Franco), Grecja ( junta „czarnych pułkowników”), obecna Turcja…

   Swoim stwierdzeniem, że nie będzie Pan polemizował z każdym anonimowym zarzutem udowadnia Pan tylko, że nie jest Panu na rękę świadomy wyborca.

   Jeszcze Pan burmistrzem nie został, a już zapowiada Pan likwidację „Informatora słupeckiego”, organu prasowego, który mógłby informować o poczynaniach w Słupcy, jeśli Pan zostałby burmistrzem. Skoro zamierza Pan tenże informator zlikwidować, to zależy Panu, żeby takich informacji nie było.

   Polemikę do zarzutów sprowadzają ludzie skłonni do tendencji autorytarnych, którzy są oporni na opinie przeciwników.

  • J. D. Schulze

   A jednak walczy Pan ze mną nazywając mnie na FB trollem zielonym. Chamstwo, cynizm, brak szacunku dla drugiego czlowieka.
   A pamięta Pan jak nazwał Pan Słupczan, kiedy miał Pan siedząc na stołku w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu zdecydować o pieniądzach dla Słupcy? Powiedział Pan, że nic Pan nie da zielonym ludkom. Teraz ma Pan czelność zabiegać o poparcie słupeckich zielonych ludków?
   Kończy Waść, wstydu oszczędź… Samemu sobie.

  • Na otwartej debacie tez bedzieszJacek pytal o nazwisko? Po co Ci to? Zapamietasz kto o co pytal i na dywanik wezwiesz jak ewentualnie wygrasz i… wypier…sz delikwenta najpierw z roboty, a potem w ogóle do Słupcy wstępu zabronisz? Wiem na co cie stac Jacenty. Oj wiem. Msciwy z ciebie czlowieczek.

  • O dwóch takich co ukradli księżyc

   Bartkowiak, nie wiesz, że jezt RODO? Jak tego nie wiesz to co wiesz? A jak nic nie wiesz to jak chcesz rzadzic?

 17. J. D. Schulze

  Z jednej strony Pan Bartkowiak deklaruje, że PiS jest partią prospołeczną, chce pomagać ludziom starszym, a z drugiej strony tych samych ludzi chce pozbawić dostępu do informacji o tym, co się dzieje w mieście poprzez likwidację „Informatora słupeckiego”, albowiem śni po nocach o wendecie na osobie Pana Piotra Górnego zwanego Umpą.
  Realia są takie, że większość starszych ludzi nie posługuje się komputerem i „Informator slupecki” jest dla nich cennym źródłem informacji. Sam, będąc osobą mającą dostęp do internetu i poruszającą się w sieci biegle, czytam „Informator słupecki”, choć nigdy nie lubiłem Umpy. Jednak prywatny stosunek do Umpy w moim przypadku nie przesłania mi pozytywnej oceny „Informatora słupeckiego” redagowanego przez Umpę.

  • Pozytywna ocena Informatora? Dlatego, że wyłącznie chwali władzę? Proszę nie zapominać, że mamy gazety lokalne, które ukazują się cztery razy częściej i zawierają także krytyczny punkt widzenia, a jego budowanie jest ważne, zwłaszcza w przypadku osób starszych łatwo podatnych na manipulację.

  • J. D. Schulze

   Paweł,
   Pan Bartkowiak na konferencji przed Urzędem Miasta postulował zamieszczanie informacji w BIP. Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie… Ludziom starszym, mającym z różnych względów ograniczony dostęp do internetu, łatwiej będzie zapoznać się z informacjami dotyczącymi Słupcy, jeśli będą mieli dostęp do informatora czy poprzez BIP? Brak tego informatora praktycznie pozbawi te osoby dostępu do tych informacji. Lokalna prasa zaś, nawet jeśli nie kosztuje kilka złotych może być dla nich nieosiągalna ze względu na ograniczone środki finansowe.

  • Obecnie mamy Informator i jakoś te treści, które z mocy ustaw muszą być publikowane w BIP nie są udostępniane w Informatorze. Nie rozumiem więc co ma jedno do drugiego. Dlaczego w Informatorze nie ma głosu krytycznego? Dopiero gdy była katastrofa ekologiczna Jeziora Słupeckiego głos krytyczny się pojawił. Dopiero, gdy była afera na całą Polskę w Informatorze pojawiło się coś „niepromocyjnego”, krytycznego. A przecież w każdym numerze możnaby zamieszczać głosy mieszkańców, czy sondy. Czemu tego nie ma? Czemu forma Informatora nie zmieniła się od startu, czyli od 9 lat?
   A jeśli chodzi o dostęp dla wieści lokalnych dla ludzi starszych. Z tego, co słyszałem, to PiS planuje utworzyć Powiatowe Centrum Senioralne. Niewątpliwie będzie tam bezpłatny dostęp do lokalnych gazet (które obecnie kosztują 2,9-3 zł, a bezpłatnie można je przejrzeć w bibliotece, czy salonie prasowym) i pewnie też dostęp do komputera z Internetem i lekcje podstawowej obsługi.

  • Mogę się założyć że 80% słupeckiego społeczeństw nawet nie wie co to jest BIP,gdzie go szukać i w którym miejscu znajduje się na stronie UM

  • Zapytalem ojca lat 77 czy wie co to BIP. Odpowiedzial, ze nie. Wiem, ze regularnie czyta „Informator słupecki”. Moj ojciec nigdy nie korzystal z komputera.

 18. J. D. Schulze

  „Możliwość dokonania wyboru” jest jawnym zaprzeczeniem tego, co PiS robi w Polsce po dojściu do władzy. PiS łamie praworządność, została podważona demokratyczna zasada działania takich urzędów jak Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy.

  Hitler w 1933 r. też doszedł do władzy w sposób demokratyczny, a potem wprowadził dyktaturę w Niemczech. Wie Pan dlaczego mu się to udało? Otóż dlatego, że mało kto wnikał w głoszone przez niego hasła. Podać Panu inne przykłady? Powinien Pan je znać jako historyk z wykształcenia. Chile ( Pinochet ), Hiszpania ( gen. Franco), Grecja ( junta „czarnych pułkowników”), obecna Turcja…

  Swoim stwierdzeniem, że nie będzie Pan polemizował z każdym anonimowym zarzutem udowadnia Pan tylko, że nie jest Panu na rękę świadomy wyborca.

  Jeszcze Pan burmistrzem nie został, a już zapowiada Pan likwidację „Informatora słupeckiego”, organu prasowego, który mógłby informować o poczynaniach w Słupcy, jeśli Pan zostałby burmistrzem. Skoro zamierza Pan tenże informator zlikwidować, to zależy Panu, żeby takich informacji nie było.

  Polemikę do zarzutów sprowadzają ludzie skłonni do tendencji autorytarnych, którzy są oporni na opinie przeciwników.

  • Przynajmniej czyny hitlera były jawne i oczywiste , od razu znane były intencje, tymczasem PSL jest jak rak, utajony zabójca trudno z nim walczyć bo kiedy się ujawni jest w stadium zaawansowanym …

  • debowe mocne

   Gdyby PSL był rakiem, to zważywszy na fakt, iż rządzi 12 lat, już dawno byśmy byli stalymi mieszkancami cmentarza.

  • Dębowe mocne dlatego napisałam ze jest jak rak;) zabija powoli bito kozę trwać nawet 12 lat albo i sluzej☺️

  • Dlatego napisałam ze jest jak rak;) może zabijać 12 lat albo i dłużej ☺️

  • J. D. Schulze

   Mieszkanka,
   rak zabija najdalej w ciągu 5 lat. Pan Pyrzyk rządzi w Slupcy 12.

  • Schulze , zabawny jesteś ze znasz wyroki boskie☺️

  • J. D. Schulze

   Mieszkanka,takie są fakty… Jak Cię rak w 5 lat nie zabije to żyjesz dalej… Jak na chorobę, którą imputujesz nam w kontekście władzy PSL-u, to Burmistrz Pyrzyk radzi sobie bardzo dobrze w zarządzaniu miastem. Miasto się zmienia…. ulice są remontowane, rozbudowywany jest szpital, nauczyciele mogli skorzystać z bezpłatnych studiów podyplomowych, w okresie rządów Burmistrza Pyrzyka pozyskano dotację z Ministerstwa Kultury na unowocześnienie Miejskiego Domu Kultury, w ostatnich 4 latach o 2 mln złotych obniżone zostało zadłużenie miasta pomimo dużych inwestycji, przeprowadzono zmianę organizacji ruchu na słupeckim rynku w ramach realizacji założeń planu rewitalizacji słupeckiej starówki, zrobiono Plac Bohaterów Warszawy, ulicę Bóżniczą, dzieci mają place zabaw, 2 orliki, boisko wielofunkcyjne przy szkole podstawowej nr 1, boisko przy zawodówce, stadion z bieżnią, trybuny i szatnie, mamy siłownię zewnętrzną nad jeziorem, za chwilę będziemy mieć basen… Burmistrz Pyrzyk konsekwentnie modernizuje miasto, potrafi absorbować środki unijne ( promenada i nie tylko ). Ma pomysł na to miasto, a zarzut o braku inwestycji jest o tyle nietrafiony, że Słupca nie ma wolnych działek, które mogłaby sprzedać ( pisałem o tym wcześniej ). PSL jest zdrowym organem władzy w mieście i powiecie. Co nam zafunduje Pan Bartkowiak ze swoją ekipą, która poszukiwana jest na facebooku jako siedmiu wspaniałych. Kto ma być tym wspaniałym? Pan Jakub Pawłowski kandydujący do Rady Miasta Słupcy, który z przyzwoleniem Pana Bartkowiaka ( nie zaprzeczył tym teoriom ) głosi, że Pan Pyrzyk sprzedał jezioro słupeckie ( Słupca nigdy nie była właścicielem jeziora ), kotłownię, która nigdy nie należała do miasta, więc miasto nie mogło sprzedać, dalej Jakub Pawłowski głosi, że MZGK sprzedała obecna władza, co jest nieprawdą, albowiem MZGK został jedynie wydzierżawiony. Dlaczego Pan Bartkowiak ze swoim PiS-em głosi, że plan rewitalizacji słupeckiej starówki to zasługa Pana Banaszaka, jeżeli w rzeczywistości ten plan to rok 2010, a wiec rządy Pana Michała Pyrzyka. Może się okazać, że to ewentualne rządy PiS-u w naszym mieście i rozdęty program socjalny w myśl zasady „obiecamy wszystko byle tylko dojść do władzy”, program, w którym nikt z PiS-u nie będzie liczył się z realiami gospodarczymi i z ekonomią skończy się chorobą nowotworowa, która zmiecie nas w dwa lata.

 19. Polak mały

  PSL w słupcy zmienia się tylko stołkami.
  I tak bez zgody Eugienio nie zrobią kroku.
  Wybierzmy kogoś innego a oceni się jego pracę za 5 lat przy następnych wyborach.

  • Co robila anita szykowna zanim zajęła stolek w krus.. nie wiem..ale wiem ze byla baaaaardzo dobra znajoma bartkowiakow

  • Polak mały myśle ze wszystkie komentarze proPSL mogłam byłoby tym jednym stwierdzeniem podsumować , ot cała kwintesencja ☺️

 20. Tak trzymaj Jacku! Głowa do góry!

 21. Panie lub pani Shulze proszę przestac zaśmiecać forum. Widać, że przy zmianie wladzy ma pan lub pani duzo do stracenia. Wypowiedzi twoje są tendencyjne i pozbawione obiektywizmu. Nie pozdrawiam.

 22. He he najbardziej mi sie podobuje wypowiedź posła ostrego na temat bogatej ściezki zawodowej bartkowiaka. Ta tułaczka włóczykija za chlebem jest ciekawa? przecierz on sie na niczym nie zna. Zanim zdołali go wylać sam zwiewał z miejsca na miejsce. No i ta bogata osobowość. Panie pośle morze pan toi rozwinąć?

  • karolina z gogolina

   Lepiej niech nic nie rozwja, bo będzie makaron na uszy nawijał, tak jak nawijaja ze PiS znalazl 5 mln na basen. Pieniadze na nasen to zasluga P. Pyrzyka i PSL. 3800000 dotacji „zalatwionej” przez obecna wladze

  • Dokładnie…. dzisiaj tak gadają a za 5 lat powiedza ze co z tego ze Pyrzyk wybudował basen skoro ludzie i tak nie chodzą….hehe…. = to tak w nawiazaniu do wypowiedzi z konferencji prominentnego działacza pis na temat wyremontowanych ulic w Słupcy….hehe

  • Karolina wreszcie Pyrzyk robi to co obiecał tyle lat temu bo strach zajrzał mu w oczy czy wygra po swoich osobistych aferach

 23. A ja trochę obok Bartkowiaka – któremu życzę powodzenia. Mianowicie – do mieszkańców gminy Słupca: podziękujcie wreszcie G. Kazuś, to może coś się zmieni. A tak, tylu durniów na stanowiska poprzyciągała, ech…

  • P. Kazus to przede wszystkim człowiek, dobry człowiek , owszem nie wszytko udało się jej zrealizować , ale różni ja jedna podstawowa cecha od przedstawicieli PSL – przyzwoitość , uczciwość , i jako mieszkaniec piotrowic wierze ze wygra z figurantka Grzeszczaka p. Agnieszka, wysunięta przez Pyrzyka aby również gmina trafiła w pazury PSL.

 24. bartkowiak bedzie wywlaszczal

  Gdzie PiS z Bartkowiakiem na czele chce inwestowac w Slupcy jezeli miasto nie posiada ani jednej wolnej dzialki na wlasnosc. Będzie wywlaszczal?

  • A dlaczego nie posiada wolnej działki, ktoś te działki co miasto posiadało musiał sprzedać i to bez korzyści dla miasta, chyba,że dla siebie.

  • wyborca, konkrety poproszę w temacie działek… Konkrety… Żadnego lania wody…

 25. z deszczu pod rynnę więc lepiej niech zostanie Pyrzyk chociaż wiadomo czego można się spodziewać Bartkowiak to filozof taki głupi-madry

  • Lepszy filozof niż zakłamany dyplomata.

  • A może lepsze dyplomata niż zakłamany filozof? Co za dziecinada…

  • Zważywszy na kłamstwa PiS i jego kandydata, tj. p. Bartkowiaka to nie będzie nawet rynna. To bedzie szambo.

 26. Panie Bartkowiak – nie kłam człowieku…To nie PiS znalazl 5 mln na basen. Posel Ostrowski i przyczynek do basenu? … O basenie dobre slowo w Warszawie mówił jedynie posel Dolata… Ostrowski palcem nie kiwnal. 3 800 000 na basen to dotacja z Ministerstwa Turystyki. I nie PiS tą dotacje zorganizowal. Dotacja na basen to zasługa Pana Pyrzyka.

  • A Ministerstwo Turystyki to organ administracji rządowej podległy komu?

  • A ty myslisz czlowieku ze Ministerstwo Sportu (bez wzgledu komu podlega) to tak rozdaje dotacje na lewo i prawo bez pytania samorządów? Ktos musial przygotowac dokumentacje, wniosek i pozostale dokumenty, ale podejrzewam ze wg Ciebie zrobil to Pan Bartkowiak hehe.

 27. Firma Czerniak

  Dziękujemy Panie Jacku za reklamę 😉

 28. A odnośnie kandydatów na radnych …te listy kandydatów to PARANOJA,większość zaawansowanych emerytów,ktorzy POWINNI dać szansę mlodzym ludziom z pomysłami .W większości to osoby ,które kolejny raz startują ,myślę,ze jedynie dla pieniędzy i spotkań towarzyskich … dla rozrywki i „zabicia” czasu.

 29. Panie Burmistrzu !!! proszę się kierować dotychczasowym dorobkiem, jeśli ktoś nie zauważa zmian w mieście to tylko dlatego, że nie chce lub jest z tzw „Dobrej Zmiany ” z naciskiem na słowo Zmiana bo tylko to ma do zaoferowania Pan Bartkowiak.
  Jak słusznie zauważono jeszcze kilka dni temu nie zamierzał kandydować co tylko oznacza jaki jest jego poziom oferty dla mieszkańców, jaki ma do nich szacunek i co o nich sądzi.

  • Nie zgodzę się z panem. O jakim dorobku pan mówi ?? Modernizacja ulic czy chodników to nie jest żaden dorobek, to obowiązek. Przecież porządną pensję odbiera pan Pyrzyk więc coś w ramach pensji przez 12 lat musiał zrobić. Dorobek to mają władze Wrześni, gdzie rozkwit gospodarczy widać na każdym kroku. Dorobek Pyrzyka to marazm społeczny, kompletny brak inwestorów i nowych miejsc pracy, kolesiostwo i nepotyzm na skalę nie akceptowalną. Ostatnie 4 lata zarządzania miastem przez pana Pyrzyka to lipa.

  • Panie Janie, to Pana opinia i Pana zdanie. Ja to szanuję i z przykrością muszę stwierdzić, że w wyborach na burmistrza Słupcy, udziału Pan nie weźmie, bo nie widzę odpowiedniego dla Pana kandydata… No bo chyba nie zagłosuje Pan na kandydata, który przez połowę konferencji (patrz wyżej) chwali działalność obecnego burmistrza, a drugą część konferencji mówi o cyt. „zmianach” i „zmianach”, a i jeszcze o „zmianach” (w dużym uogólnieniu).
   Ludzie! Przestańmy się ciągle porównywać z Wrześnią, bo niewiele podobnych miast z Wielkopolski może się z Wrześnią równać. Dajcie spokój…

 30. Panie Janie rozumie, że kompleks co do Wrześni to zaszłość wręcz historyczna ale to świetny przykład Pan podał ponieważ 12 lat temu różnica między Słupca, a Września miała się jak Nowy Jork do Biskupina z całym szacunkiem dla tego grodu. Jak Pan teraz zauważa różnica obecna jest na podłożu gospodarczym na który składają się czynniki takie, których nie zmieni Nawet” Dobra Zmiana ”
  Warto zauważyć również jak swoje obowiązki w dotychczasowych swoich zawodowych poczynaniach pełnił Pan Bartkowiak i tu pytam pracował może 12 lat na jednym stanowisku gdzie poddawała się co 4 lata osądowi publicznemu ?i czy może trochę tam gdzie był zawsze mosty zostawiał spalone i był odwoływany to właśnie jest DOROBEK .

  • Pan Bartkowiak dwa razy został z pracy zwolniony. Do pracy w Czerwonaku Pan Bartkowiak się nie przyznaje na okladce swojej ksiazki w notce o autorze, czyli o Nim. Co tam się stalo, ze wstydzi sie przyznac do pracy w Czerwonaku?

  • Proszę Pana wydaje mi się, ze kompleksu „Wrześni” nie mam jedynie im zazdroszczę Gospodarzy Miasta i Gminy. Historycznie 12 lat temu Września wcale aż tak nie odstawała od Słupcy wręcz przeciwnie. Otóż po upadku największego zakładu Tonsil Września miała mnóstwo kłopotów społeczno-gospodarczych. Pozostałe zakłady jak Meramont czekały z utęsknieniem na inwestorów branżowych z obawy przed upadłością. Bezrobocie w tym czasie było wysokie jak w Słupcy. Mieszkańcy jednak mieli to szczęście, że wybrali ludzi którym nie brakło odwagi, nie brakło determinacji i pomysłów na zmianę tego stanu rzeczy. samorządowcy budowali w między czasie chodniki, hale sportowe,remontowali ulice i skwery jak u nas. Jednak głównym celem były plany na przyszłość i profesjonalne przygotowanie terenów inwestycyjnych na co również znaleźli czas. Skutkiem tego dziś pięknie się rozwijają i społecznie i gospodarczo. W Słupcy nie zrobiono niczego podobnego, zamiast tego dzielono stołki, ścigano po sądach Redakcję Kuriera Słupeckiego lub też uzależniano od urzędów organizacje społeczne z myślą o przyszłych wyborach. Dziwnie to wygląda ale w Polsce od 15 lat przynajmniej mówimy o olbrzymiej ilości inwestycji zagranicznych, powstawaniu nowych dobrze płatnych miejsc pracy itd. W naszej Słupcy nie powstała żadna inwestycja, powtarzam żadna ani jedna i to nie jest przypadek. To skutek fatalnej pracy głównie pana Burmistrza Pyrzyka bowiem on jest od dawna ” Gospodarzem Miasta”. I proszę mi nie odpowiadać, że Słupca nie ma terenów inwestycyjnych które są w gminie Słupca, bo i ta sprawa jest „grzechem zaniechania’ naszego samorządu.

  • Wlacz myslenie

   Jan, ktoś z tu pisal o A-TECH GLOBAL, co kupilo ziemie pod inwestycje. Czyja to wina, ze nie ruszyli z rozkreceniem inwestycji? Przeciez nie burmistrza Pyrzyka. Nie chcą to nie zaczynaja. A co było z firmą Hellerman? Zaczęli tu dzialac 7 lat po zakupie ziemi.

  • Janie, po co masz usychać z zazdrości. Przeprowadź się do tej Wrześni.

 31. Ja tam bede glosowal na Pana Jana Bartkowiaka. Tylko on może ze Słupcy zrobic nam druga Wrzesnie. Ma Pan moj glos na burmistrza. Panie Janku tylko zeby nie bylo takich korkow jak we Wrzesni.

  • Wywlaszczy ludzi z ich wlasnosci? W Słupcy nie ma wolnych działek w posiadaniu miasta. Aaaaaaaa, juz wiem……… Bedzie szantazowal, zastraszal, nazwie ludzi „zdradzieckimi mordami”, gdy nie beda chcieli z sentymentu do ziemi, do ojcowizny jej sprzedac

  • Panie Jarosławie, ale Pana kandydat ma na imię Jacek!!!
   Mam nadzieję, że się Pan tak nie pomyli podczas głosowania… Ale podpowiem coś Panu: jeśli nazwiska kandydatów na burmistrza Słupcy będą umieszczone alfabetycznie, to obecny burmistrz będzie na drugiej pozycji, a Pana kandydat dopiero przedostatni…
   Powodzenia!

  • Jarosław ty tylko przy urnie x postaw przy Panu Jacku bo trudno będzie tobie wtedy zagłosować na swojego kandydata skoro będzie nim Jan

  • Ssssssylwia

   Taaaaa, zwlaszcza jak Bartkowiak mowi na konferencji, ze pomysły inwestycyjne to jakby niekoniecznie miasto. On nie ma żadnego pomysłu oprocz tego, zeby wlezc na stolek lepszy niz dotychczasowe jego stolki, a właściwie stoleczki

 32. Nie lubię poniedzialku

  Pan Jacek ma pomysl Stworzy 3 osobową ekipę remontowa dla emerytów. Przybędzie miejsc pracy
  Huuura

  • Tu nie chodzi akurat ile miejsc pracy przybędzie, ale ilu ludziom ta ekipa, zwłaszcza starszym pomoże. Rozumiesz?

  • Złote raczki na robocie sie moze i znaja, ale uprawnien nie maja. Kto ich zatrudni i wezmie za nich odpowiedzialnosc?

 33. Sędzia Dredd

  Jan, mądrość i roztropność przez Ciebie przemawia. Pozdrawiam.

 34. Bartkowiak kłamie ludzi na wstępie, aktualnie mieszkańców Slupcy jest około 13,500 tys, a skad 11 tys osób sie wzięło Panu ? Nigdy nie zostaniesz Burmistrzem. Z takim podejściem. Chyba chcesz zamydlić ludzią oczy.

  • J. D. Schulze

   Pan Bartkowiak, kłamie w wielu sprawach… Twierdzi np., że projekt rewitalizacji słupeckiej starówki to rok 2010. Pan Banaszak nie był już wtedy burmistrzem. Rok 2010 to czas, gdy burmistrzem był Pan Pyrzyk. Dlaczego więc Pan kłamie, że projekt opracowano za kadencji Pana Banaszaka? Co zostało zrobione pod rządami Pana Pyrzyka z tego projektu? Zmiana organizacji ruchu, Plac Bohaterów Warszawy, ulica Bóżnicza. Nie przystoją kandydatowi na urząd burmistrza takie kłamstwa.

  • Co to za kandydat, ktory nawet nie wie ile ludnosci ma Słupca? Czy juz nie ma lepszych kandydatow? Brawo za przygotowanie merytoryczne!!!! Wstydu oszczędź…

 35. Pan Bartkowial klamkę na samym początku,
  Mieszkańców Slupcy jest 13 500 tysiąca. Kłamca!!!

  • Moze nie klamca, ale za to „perfekcyjnie” przygotowany do kampanii wyborczej. Z reszta co sie dziwic jesli jakis czas temu nie bylo mowy o kontrkandydacie, ale co tam przed wyborami mozna mowic cokolwiek sie chce bo ludzie mają krotką pamieć… Jesli p. Bartkowiak by wygrał to sie wyprowadzam ze Słupcy (żart) ale nie dlatego ze p. Pyrzyk przegrał tylko dlatego że wyborcy dali sie nabrac. Nabrac nawet nie wiem na co bo ten Pan nic nie OFERUJE.

 36. Zostawcie Pana Jacka w spokoju, naprawdę argument miejsca kształcenia dzieci jest nieistotny. To nie ma nic wspólnego z patriotyzmem. Wszyscy chcemy kształcić dzieci w renomowanych szkołach.

  • Ale tu nie chodzi o Pana Jacka tylko o to, ze PIS w Słupcy robi totalne zamieszanie i sie kompromituje dajac nam wyborcom zupelnie nieprzygotowanego do kampanii wyborczej kandydata!!! Bo co mozna zrobic przez tydzien czy dwa? Tylko obietnice bez pokrycia…

  • Urazony nauczyciel

   Przecież to p. Bartkowiak wmieszal swoje dzieci w kampanię opowiadając o nich na konferencji, a potem na facebooku. Kandyduje na burmistrza, ale nie docenia slupeckich nauczycieli.

 37. Panie Jacku!!! Jaka piękna odpowiedź na pytania wyborców. Co jak co ale w mowie jest Pan kwieciscie dobry. Najbardziej urzekł mnie Czerwonak…. 8 miesięcy jako samorządowiec…i Pan ubiega sie o 5 lat??? 12 lat uważa Pan że to za długo, że burmistrz się przejadl, zmeczyl czy co tam sobie Pan wymyśli wypalił. Zapewniam Pana że 12 lat wiąże się tylko i wyłącznie z doświadczeniem, zdobytą wiedzą i umiejętnym zarządzeniem. Pan pisze ze nie udało się Panu uspokoic napięć wójta?? Ale przecież pan to od tego nie był. Pan był od roboty jako sekretarz gminy!!!! A co będzie jak i nasza rada miasta będzie opozycyjna?? Ile pan wytrzyma? Z tego co wiem to obecny pan burmistrz też nie ma większości w radzie i nie widać żadnych napięć. Trzeba umieć pracować w każdych warunkach. Tego panu zdecydowanie brakuje.

  • Jakie zarządzanie??? To eufemizm na określenie ” byciem na usługach p. G. ” który pociąga za sznurki zza kurtyny , Dlaczego pan Pyrzyk wystawia p.Agnieszkę na kontra dodatek dla p. Kazus ? Bo ma takie polecenie od pana Grzeszczaka.

 38. Ciekawa jestem jak zareaguja miejscowi hydraulicy, elektrycy i inni branżowcy którym chce Pan odebrać rynek pracy wymyślona złota rączka…tak jak w Poznaniu. Pan w ogóle nie żyje w realnym świecie. To Słupca nie Poznań.. A pana kolega Pan Miernik który krytykuje lumpeksy, komisy, kebaby czy on się słyszy?? … Kim wy jesteście. Wy jeszcze nie doszliscie do władzy a już nie liczycie się z ludźmi.

 39. Mówi Pan o seniorach a niech Pan głośno powie że w sejmie skutecznie blokujecie projekt emerytura bez podatku tylko dlatego że był on wniesiony przez PSL. Czyli jak widać seniorów macie za nic . Totalna obłuda!

  • Hehe dobre. Prawdziwa twarz PIS… Ludzie czy wy tego nie widzicie?

 40. Ludzie trzeba dać szansę komuś nowemu, może wreszcie ta Słupca się ocknie i coś ruszy bo tak skazana jest na wymarcie. Młodzi w większości w Poznaniu lub za granicą a starych z każdym tygodniem ubywa. Może Pan Jacek nie jest ideałem ale któż nim jest. Byleby nie zaczął od budowy jakiś pomników

  • To sobie glosuj na kandydata ktory nie wie ilu mieszkancow ma Slupca… Głosuj sobie na kandydata ktory nie ma programu wyborczego… Głosuj sobie…masz takie prawo! Brawo Ty!!!

  • Zielona herbata

   Młodzi poszli do Poznania m.in., za dostępem do kultury. Teatr ani filharmonia w Slupcy nie powstanie. I tego żaden burmistrz nie przeskoczy.

 41. Mieszkaniec

  Wszystko dobre byle mie PSL. Pyrzyk zaslania się delikatna dyplomacja na fb powołując sie na W. Churchila ( śmieszne bo daleko mu do tego człowieka nawet Eon Musk mu nie pomoże w pokonaniu tego dystansu :)) Tymczasem jaki człowiek jest w swoich 4 ścianach takim człowiekiem jest poza nimi….Wszyscy wiedza kim się okazał, brak ludzkiej przyzwoitości , godności coceuec ktoś taki mize nam zaoferować , pomalowanie pasów na przejściach dla pieszych by odwrócić uwagę od nieróbstwa bo zajęty jedt swoim nowym życiem…

 42. Moja Babcia pyta czy Pan Bartkowiak jest wierzący i chodzi do kościoła na msze?

 43. J. D. Schulze

  Pan Bartkowiak na swojej stronie na FB „Bieg na burmistrza Jacka Bartkowiaka” opublikował post. Napisał w nim, że postanowił puścić dzieci na głęboką wodę, żeby radziły sobie w dużym mieście, przy wyższych wymaganiach edukacjyjnych.

  Zamieściłem pod tym wpisem swój komentarz, w którym napisałem, że Pan Bartkowiak gardzi słupecką edukacją i poziomem wykształcenia i zdolności pedagogicznych słupeckich nauczycieli.

  Co po zapoznaniu się z moim komentarzem zrobił Pan Bartkowiak? Zablokował mi możliwość zamieszczania komentarzy na stronie Bieg na burmistrza Jacka Bartkowiaka i zamieścił komentarz mojej osoby stwierdzając, że polemika ze mną jest bezcelowa, bo jestem nasłanym płatnym agentem wynajętym do wykonywania brudnej roboty.

  Szanowny Panie Bartkowiak, ja rozumiem, że to jest Pana strona, ale skoro kandyduje Pan na burmistrza, to niezbyt chwalebne jest to, co Pan zrobił. Tak zachowuje się tylko ktoś, kto boi się, że zostanie zdemaskowany jako człowiek niewiarygodny, z łatwością posługujący się sloganami wyborczymi, ale już nieumiejący ich obronić.

  Pański komentarz mojej osoby przypomina retorykę wypowiedzi z minionych czasów okresu stalinowskiego wtedy, kiedy w procesach odpryskowych oskarżano osoby o to, że są płatnymi agentami Zachodu, karłami reakcji i tym podobnymi inwektywami uwłaczającymi godności człowieka.

  Nikt mnie nie wynajął, nikt mi nie płaci, nie jestem niczym agentem, ani szczurem – jak nazwał mnie Pan Jakub Pawłowski, kandydat do rady miasta z ramienia PiS. Zamieszczam prywatne poglądy i sprawdzone informacje. Mam rzetelną zasadę. Nie piszę nic czego nie byłbym pewien. Czemu jestem pewien? Sprawdziłem fakty, o których napisałem we wcześniejszych komentarzach…

  … i wiem, że Pan kłamie w sprawie planu rewitalizacji słupeckiej starówki mówiąc na konferencji prasowej, że projekt ten został przygotowany przez Pana Banaszaka. Projekt rewitalizacji słupeckiej starówki to rok 2010. Pan Banaszak  nie był już wtedy burmistrzem. Wytłumaczę Panu, Panie Bartkowiak… Rok 2010 to czas, gdy burmistrzem był Pan Pyrzyk. Dlaczego więc Pan kłamie, że projekt opracowano za kadencji Pana Banaszaka? Co zostało zrobione pod rządami Pana Pyrzyka z tego projektu? Zmiana organizacji ruchu, Plac Bohaterów Warszawy, ulica Bóżnicza.
  Nie przystoją kandydatowi na urząd burmistrza takie kłamstwa.

  Jeśli można tu komuś zarzucić brudną robotę to właśnie Panu. Kłamie Pan w celu wdrapania się na urząd burmistrza. Sama chęć zostania burmistrzem nie jest naganna, ale oczernianie Pana Pyrzyka w celu zdyskredytowania Go w oczach Słupczan jest zwyczajnie niemoralne.

  Proszę Państwa, podawane przeze mnie informacje można sprawdzić w Urzędzie Miasta Słupcy, tak jak ja to zrobilem.

 44. J. D. Schulze

  M-ec,
  mam swoje poukladane życie i jest mi w nim dobrze. Mam swój świat i nie planuję zmian. Czy ja komuś odbieram prawo do wypowiedzi? Szanuję swobody obywatelskie, czego nie można powiedzieć o Tobie, autorytarny osobniku.

  obserwator, nigdzie nie rządzilem… Znam rządy w Korei Płn i nie wybieram się tam. Nie lubię dyktatury. Jestem zwolennikiem demokracji.

  • Mieszkaniec

   Schulze … Hm … czyzbys był burmistrzem?☺️Skoro odniosłeś do mojego wyżej komentarza , moje podejrzenia są jak najbardziej uzasadnione;)a tak na marginesie skoro lubisz powiedzonka ( w tym churchila) to mam jedno dla ciebie : to kim jesteśmy pokazują nasze czyny nie słowa 🙂

  • Mieszkaniec

   A tak na marginesie SCHULZE gdzie w komentarzu : „. Jakim ktoś jest człowiek w czterech ścianach , takim jest dla ludzi w ogóle ” widzisz autorytaryzm? Ale rozumiem ze bardzo boli kiedy nazywa się rzeczy po imieniu zamiast eufemizmów zdrada to zdrada a nie ” niepoukładane życie” 😉

 45. J.D. Schulze to złodziej i oszust. Okradł wielu ludzi i naciągnął w internecie na kasę. Toczą się przeciwko niemu procesy sądowe. Jest kompletnie niewiarygodny.

  • J. D. Schulze

   miś,
   Z całą odpowiedzialnością za slowa oswiadczam, że to co napisałeś o mnie to kompletne bzdury. Licz się ze slowami, bo możemy spotkać sie w sądzie. Wtedy rzeczywiście dowiesz się kim jestem.

  • Ale z kim mam się spotkać w sądzie? Przecież Ciebie faktycznie nie ma. Bo kim jest Schulze? Nikim, sfrustrowana mamałygą na garnuszku PSL.

  • Miś to kim w końcu jest schulze ?albo daj jakie wskazówki

  • J. D. Schulze to 2 osoby 30-letniemu Bartłomiejowi M. oraz 38-letniemu Tomaszowi L. przedstawiono ponad 40 zarzutów oszustwa.

  • J. D. Schulze

   miś,
   moje wpisy i reakcja na nie co po niektórych tutaj świadczą o tym, że niektórzy, w tym ty, irytują się treścią moich wpisów. Ciekawe dlaczego? Dlatego, że odsłaniają prawdziwe oblicze PiS-u? Oblicze cyniczne i kłamliwe. Bdybym był mamałygą, to byłoby mnie stać co najwyżej na wpis twojego pokroju.

   wer,
   chorobliwy sensacie, mam się dobrze i nikt mnie nie ściga o żadne oszustwa

  • Mieszkaniec

   Schulze to jeszcze odsłon prawdziwa twarz bez zakłamań PSL-u bo na razie piszesz o superlatywach , wyglada na to ze nic nie można zarzucic

 46. cdn do Bez
  ty to sobie głosuje na tego swojego kandydata co wie ilu mieszkańców ma Słupca jak nic z tego dla nich nie wynika, ma program wyborczy którego nie realizuje. Brawo Ja!!!
  Zielona herbato
  nie rozśmieszaj ludzi twierdzeniami , że „Młodzi poszli do Poznania m.in., za dostępem do kultury. Teatr ani filharmonia w Slupcy nie powstanie. I tego żaden burmistrz nie przeskoczy”. Pewnie, że tego nie przeskoczy żaden burmistrz bo Słupca nie jest żadną metropolią. Na pewno młodzi bezrobotni ze Słupcy, bez szans na godną pracę w swym miasteczku tylko o kulturze myśleli kierując swe kroki m.in do Poznania

  • Zielona herbata

   Moj syn poszedl. Juz wieku 12 lat wiedział, ze postawi na Poznan, m.in. za dostępem do kultury. Skonczyl dobre studia, znalazlby w Słupcy bardzo dobra pracę bez problemu. Wracac nie chce. Sam przyznajesz ze Slupca nie jest metropolia, ale centrum biznesowe, juz nawet nie na miarę Wielkopolski, ale kraju Wam pis-owcom sie marzy.

 47. Znany e Slupcy

  Zablokujcie tego Schultze, zasmieca całą dyskusje Psl owski propagandzista. Jak trzeba byc ograniczonym żeby nie widziec ile Pyrzyk zepsuł w nsszym miescie. Slupca dryfuje od 8 lat przynajmniej. Sasiedzi z Wrzesni pruja do przodu a my w czarnej dupie jesteśmy. Cholera jak nie zapiszesz sie do Pyrzykowego PSL TO NIC W Slupcy nie zdzialasz. Zmieńmy to wreszcie nawet trochę ryzykując z tym Bartkowiakiem i niech odwagi i rozumu nam nie braknie. A pana Panie Bartkowiak proszę o konkretny plan dla Slupczan a nie jakies tam brygafy remontowe.

  • wybory 2018

   Ten Pan Shultzse patrząc na zdenerwowanie wielu ludzi chyba w tym wszystkim ma najwiecej racji bo przynajmniej rzuca takimi konkretami wkurzając wielu kandydatów. Jezeli mamy na was głosować to TA CAŁA gadanina na forum kto się za tym panem kryje i inne obraźliwe uwagi POD JEGO KATEM raczej wam nie przystoją. Stosujecie metody które raczej nie napędzą wam wyborców , wiec prosze o merytoryczną z nim dyskusje – nie pyskówkę a czytajac odnosze wrażenie że jak ktoś ma inne poglądy i jest wielce DOŚĆ uświadomiony to wypad. Atakujecie jak uczniowie -jakaś dziecinada /w koncu macie nas reprezentować , więc proszę o merytoryczną dyskusję , jak chcecie wygrac to odnoszenie sie do błędów poprzedniej władzy napewno nie przyniesie zamierzonego skutku/ bo już kazdy wie o tym /w dyskusji z tym panem nie mówiąc już że kilka osób startujących w wyborach wogóle sie nie przygotowało do zadnej dyskusji – więc niech oni zamilkną. Trzeba mówić o przyszłości a tu tylko puste hasła – jak sie do nas nie zapiszesz lub jak na nas nie zagłosujesz to nic nie zdziałam. To w końcu napiszcie co chcecie zdziałać bo czasu mało a ludzie chca wiedzieć.

  • nie lubię kłamców.........

   Konkrety, które podaje Schulze nazywasz ŚMIECIAMI? Zainspirowany tym, co Schulze napisal o slupeckim jexiorze czy kotlowni Mostostalu i MZGK udalam sie do urzędu miasta i sprawdzilam. Gosciu napisal prawde ze nikt nie sprzedal jeziora, MZGK. Kotłownia rzeczywiście nalezala do Mostostalu, ktory sprzedal ja za rzadow burmistrza Mikołajewskiego. Z projektem rewitalizacji słupeckiego rynku tez Schulze mial racje. To nie burmistrz Banaszak opracowal plan rewitalizacji. Ten plan to robota burmistrza Pyrzyka. JEGO KONTRKANDYDAT PAN BARTKOWIAK KŁAMIE. Idzcie ludzie sprawdzic.

  • Do Nieznanego:
   Czytając Pana post zastanawiam się w jakim stopniu Pan jest ograniczony: lekko? Umiarkowanie? O dziwo, jest Pan pierwszym na tym forum, któremu chyba zabrakło rozumu. Chyba nie wie Pan jak wygląda konkretny plan i czego Pan WYMAGA od swojego kandydata. Niech go Pan nie pogrąża i zostawi w spokoju. Jak chcesz Pan trochę ZARYZYKOWAĆ to wyskocz Pan z dziesiątego piętra i złap się zębami krawężnika 🙂

 48. Wuja samo zło

  Panie Bartowiak pytam ostatni raz skąd Pan wziął 11 tysięcy mieszkańców Slupcy ? Manipulacja ludźmi… wziął Pan 11 tysięcy uprawionych, a druga liczbę czyli prawie 15 tysięcy wszystkich…. Jedna wielka manipulacja ludźmi.. Mnie Pan nie oszuka…

  • zawiedziony

   Jakie to ma znaczenie proszę Pana czy 11 czy 14 ??? Urzędujący burmistrz prowadzi politykę blokowania rozwoju gospodarczego Słupcy, nazywa „rozwojem” budowę promenady czy chodnika. Jak nie wie jak wygląda rozwój zapraszamy do Wrześni. Nie powstają w Słupcy żadne nowe zakłady pracy. Rozwój to tereny inwestycyjne, inwestorzy, zwiększenie bazy podatkowej poprzez wspomniane inwestycje. lepiej płatne miejsca pracy itd. Tak się w Słupcy nie dzieje !!!! Modernizowanie ulic to obowiązek. Przecież nasze ciężko zarobione pieniądze przekazywane do urzędu w formie podatków musza być wydawane na chodniki, szkoły i inne a nie tylko na nagrody,13 i inne premie dla administracji Burmistrza. Ja i wielu takich jak ja oczekuje świeżego spojrzenia na Słupcę. Zmiany filozofii myślenia właśnie o rozwoju gospodarczym, o przyszłości naszego miasta. Psl pana Pyrzyka przypomina rodzaj ośmiornicy, która oplotła całe miasto i powiat. Pan Pyrzyk jest gwarantem „dryfu” naszego miasta, jest gwarantem braku jakichkolwiek zmian, jest gwarantem rozrastania się nepotyzmu z którego w Polsce PSL słynie. Uważam, że trzeba „zaryzykować’ i dać szansę panu Bartkowiakowi. Pan Schulze wypomina Bartkowiakowi rodzinne i prywatne sprawy , że oto jego dzieci nie kształciły się w Słupcy jakby to miało jakiekolwiek znaczenie. Lepiej żeby przeciwnicy pana Pyrzyka nie zniżali się do tego poziomu grzebania w sprawach prywatnych.

  • J. D. Schulze

   Zawiedziony, nie poruszyłem dzieci Pana Bartkowiaka dopóki On sam tego nie zrobił. Mówił na konferencji o swoich dzieciach, pisał o swoich dzieciach na FB w kontekście startu na fotel burmistrza. Skoro wspomina swoje dzieci, żeby zdyskredytować rządy Pana Pyrzyka, to komentuję podjęty przez Pana Bartkowiaka wątek Jego dzieci, których w ogóle nie znam i nie miałem najmniejszego pojęcia, gdzie się uczą.

 49. Jacek Bartkowiak

  Jak nie było kontrkandydata na burmistrza, propaganda PSL zarzucała rywalom, że są cieniasami, bo nikogo nie wystawiają. Jak jest, to w zielonym kociołku aż się zagotowało z wściekłości. Przy okazji dużo się o sobie dowiedziałem 🙂 Ponad 120 komentarzy, z czego 2/3 pisane pod różnymi nickami przez jedną-dwie osoby, którym kiedyś nadepnąłem na odcisk. Cóż, bronią swoich etatów. Ale kilka rzeczowych uwag też w komentarzach padło: o programie szerzej będzie w tym tygodniu. Przy okazji zapraszam dziś o 18.00 do sali wiejskiej w Kątach, albo jutro o 18.00 do GOK w Strzałkowie na spotkania informacyjne o możliwości uzyskania dotacji rządowej na wymianę pieca centralnego ogrzewania. A jutro od rana będą krążył po słupeckim targowisku, mam nadzieję że nie będzie lało. Do zobaczenia!

  • J. D. Schulze

   Panie Bartkowiak, znowu Pan kłamie… Policzyłem ile komentarzy jest przeciwko Panu… O godz. 11.21 w dniu dzisiejszym było ich 63.
   2/3 z ponad 120 to musiałoby być ich ponad 80.

  • mirek gawrych

   „120 komentarzy, z czego 2/3 pisane pod różnymi nickami przez jedną-dwie osoby” – czyli 80 komentarzy ma jednego, dwoch autorow? czy to prawda?

  • J. D. Schulze

   Pan Jacek Bartkowiak, „POKĄTNIE” ( przepraszam mieszkańców Kątów ) w KĄTACH rozdawał „Furmankę”. W dalszym ciągu ma kompleks kierowcy, którego pozbawiono prawa do kierowania pojazdu. W dalszym ciągu uparcie lansuje FURMANKOWEGO GNIOTA .
   Spotkanie w Kątach miało dotyczyć zapoznania się z możliwościami uzyskania dotacji na wymianę pieca centralnego ogrzewania. Dlaczego więc Pan Bartkowiak wjechał na spotkanie z furmankowym gniotem, w którym za wszelką cenę próbuje zdyskredytować obecnie rządzącego Burmistrza Pyrzyka i PSL? Nie chodziło Panu Bartkowiakowi o pomoc ludziom, ale o reklamę siebie i swojej wątpliwej twórczości.

  • J. D. Schulze

   Pan nie krążył. Pan stał jak słup i rozdawał Pan furmankowego gniota. Wszystko Pan sprowadzi do satyry? Swoje ewentualne rządzenie Słupcą też?

 50. J. D. Schulze

  „wyborca” napisal, że Schulze nie zna sie na ekonomii, bo nie rozumie, że właśnie firmy zewnętrzne i z odpowiednią kasą tu do nas powinny wejść. Napisał to w odpowiedzi na komentarz Schulze, cyt. :„Pomysły inwestycyjne to jakby niekoniecznie miasto i niekoniecznie z tym budżetem. Inwestować to powinny firmy, które tutaj ze swoimi pieniędzmi przyjdą”. Jak więc Pan Bartkowiak zamierza postawić na rozwój miasta, jeżeli uważa, że pomysły inwestycyjne to niekoniecznie miasto. Jak Pan Bartkowiak chce ściągać inwestorów, jeżeli nie ma pomysłu inwestycyjnego i już teraz sugeruje przerzucenie pomysłów inwestycyjnych na powiat”.

  Wyjaśnię Ci „wyborco”, albowiem to Ty nie rozumiesz. To oczywiste, że powinny tu przyjść firmy zewnętrzne z dużą kasą, ale kto jak nie miasto powinno starać się o ściągnięcie tych firm? Oczywistym jest, że miasto.Tymczasem Pan Bartkowiak mówił na konferencji, że pomysły inwestycyjne to niekoniecznie miasto. Jeżeli nie ma pomysłów inwestycyjnych i uważa, że miasto nie musi ich mieć, a więc przerzuca ściągnięcie inwestorów na inny podmiot, to jak jako burmistrz będzie ściągał inwestorów? Logicznym jest, że nie będzie. Poza tym nawet jakby miał pomysły inwestycyjne, to decyzja należy do inwestora. Co obiecać inwestorowi? Ropodajną dzialkę? U nas nie ma ropy. Czyli kłamać inwestorowi tak, jak PiS i Pan Bartkowiak okłamuje wyborców?
  Wrócę jeszcze do firmy A-TECH GLOBAL, która w 2015 roku kupiła u nas działkę pod inwestycję i nie inwestuje, bo brexitu się wystraszyła. PSL nie głosi teorii, że Unia Europejska to wyimaginowana wspólnota, z której dla nas niewiele wynika, jak zrobił ostatnio w Leżajsku Prezydent Andrzej Duda. Nikt inny, jak tylko PIS zmierza do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Skoro A-TECH GLOBAL wystraszyło się brexitu i nie podejmuje inwestycji na zakupionej działce, to kto tu zainwestuje, jak PiS, którego reprezentantem jest Jacek Bartkowiak, doprowadzi do POLEXITU. Wtedy nie będzie inwestycji nie tylko w Słupcy, ale i w sąsiedniej Wrześni.

 51. Panie Jacku niech Pan się nie przejmuje. Słupca potrzebuje zmiany

  • Pan Jacek powinien się ze wstydu spalić za wyborcze klamstwa. Ale czy on wie co to wstyd?

  • J. D. Schulze

   Mostostal nie potrzebował zmiany, a jednak ona nastąpiła. I co? Sprowadzili na siebie chmury, a teraz płaczą, że deszcz leje. Nie potrzebujemy zmiany na urzędzie burmistrza. Ta ewentualna zmiana będzie dla nas jak burza z piorunani.

 52. J. D. Schulze

  Mieszkaniec, NIE JESTEM PANEM PYRZYKIEM. Podejrzewaj sobie co chcesz. Podejrzenia trzeba udowodnić, żeby zapadł wyrok. Jak zajdzie konieczność, to Ci udowodnię, że nie jestem Michał Pyrzyk.

  • Mieszkaniec

   No to Schulze oświeć proszę oświeć co za cudna persona jesteś ☺️

  • J. D. Schulze

   Mieszkaniec, dla dobra Słupcy bardziej powinno Cię interesować rozpracowanie kłamstw PiS-u niż moja skromna osoba.

 53. Bartkowiak do domu

  • Tylko czy on wie gdzie ten dom? Nie bez powodu jest wiecznym wędrowcą.

  • Mieszkaniec

   J D Schultze ze skromnością nie masz wiele wspólnego ale jeszcze raz poprosze o ustosunkowanie się do mojego wcześniejszego wpisu ( który pokonałeś a czytając raczej żadnemu nie przepuscisz) piszesz o samych superlatywach PSL – u a gdzie ich błędy ,wtopy, kłamstwa ???wyglada na to ze to jedyna partia bez skazy☺️

 54. J. D. Schulze

  PAN BARTKOWIAK napisał o mnie:

  „A poza tym gościu nie jest przeciwnikiem politycznym, tylko nasłanym płatnym agentem, wynajętym do wykonywania brudnej roboty, zresztą zapewne za pieniądze podatnika. Polemika z kimś takim jest absolutnie bezcelowa. Dlatego na tej stronie dostał bana”.

  Przynajmniej w jednym się zgadzamy z Panem Bartkowiakiem… W tym, że nie jestem przeciwnikiem politycznym.

  A czy jestem płatnym agentem? Czas pokaże, że nie. Jeżeli wypowiadanie się na forum publicznym nazywa Pan wykonywaniem brudnej roboty, to niewątpliwie podważa Pan istotę demokracji, która między innymi gwarantuje swobodę wypowiedzi.

  W Chinach jest teraz cenzura „Kubusia Puchatka „, albowiem Chińczycy utożsamiają postać Kubusia Puchatka z osobą przywódcy partii komunistycznej.

  Pytam więc co u nas Pan ocenzuruje?… „Brudną robotę” na facebooku? Brońmy demokracji przed autorytaryzmem, a w konsekwencji dyktaturą PiS-u.

 55. Panie Bartkowiak gdzie mogę znaleźć informację propozycji Pana dla osób niepełnosprawnych?Pyrzyk przez 12 lat nic w tym zakresie nie robił

 56. Umpa nie pisz głupot co ty disco polowiec jesteś

 57. Schulze a ty co pitbul PSL ziejesz taka agresja jakbyś walczył o swoje stanowisko , widac ewentualna zmiana burmistrza nie pozostanie bez wpływu na twoje losy zawodowe☺️

  • J. D. Schulze

   ktoś, czyżbyś nie wiedział, co znaczy agresja? Komentuję. Korzystam z prawa do wypowiedzi, póki jeszcze mogę, zanim PiS zmieni Konstytucję i odbierze prawo swobody wypowiedzi. W kwestii stanowiska… zdziwisz się

  • Schulze w PSL-słupeckim nie ma demokracji narazisz się jednemu jesteś spalony w całej slupcy ☺️ I nie pisz bzdur jak n-lki z SOSW podały do sądu Mydlowska to jedna z nich wyleciała zborach a druga nie ma życia w szkole , bo mydliwska to tez PSL i trzyma z Roga ☺️

  • Pewnie bym się nie zdziwil , jak nie urzedas to z pewnością hodowca kur , królików bądź innego wiejskiego przybytku

 58. Podjoł odwarzną decyzję że by kandydować na Burmistrza Słupcy jakoś inni w jego wieku nie odwarzyli się na podjęcie takiej decyzji aby kandydować na Burmistrza Będąc dyrektorem przez tyle lat orjętuje się co jest źle robione w naszym mieście i naszej gminie i co trzeba zrobić że by to naprawić

 59. Każda propaganda z natury rzeczy jest komiczna i żałosna, ale jeśli dysponuje aparatem siłowym lub odpowiednio steruje społecznymi emocjami, ma swoją siłę i skuteczność. Współcześnie propaganda musi się zmierzyć z narzędziem o znacznie większym potencjale niż sama propaganda i oczywiście mam na myśli Internet. Obracanie kota ogonem i przekazywanie fałszywych informacji z logicznego punktu widzenia jest pozbawione sensu, bo dosłownie w parę minut pojawiają się w „sieci” prawdziwe zdjęcia, nagrania i fakty. Każdy myślący człowiek jest w stanie bez trudu ocenić, co zostało wymyślone i mówiąc wprost oszukane, a co jest rzeczywistością. W takim razie warto sobie zadać pytanie po co uprawiać propagandę na tak prymitywnym poziomie, jak to robi TVN, GW i internetowe bojówki?

 60. Wszyscy wiedzą, że w MOPS w Słupcy od wielu lat nie dzieje się dobrze i co w związku z tym?… nic. Burmistrz nie wychyla czoła poza swój stołek a Urzędy mu podległe mają samowolkę… przykro patrzeć na to co się dzieje..

 61. J. D. Schulze

  Pan Jacek Bartkowiak już w 2006 roku kandydując do Sejmiku Wojewódzkiego nazywał PSL rozklekotaną furmanką. Mamy rok 2018, PSL jest u władzy w Słupcy. Można zatem zadać pytanie… Czy PSL to rozklekotana furmanka czy dobry samochód wyprodukowany przez Volkswagena w Polsce?

 62. małorolny chop

  jezdym ci jo prosty chop… mum kawołek zimi… nawet nie 50 arów… kcieli kiedyś jakies panoczki tum zimie od mnie kupić, bo biznes im sie marzyl… a jo mowie nie sprzedum… i nie sprzedołym… chocioż 700 tysiunców dowali… poszli z biznesym gdzie indzi… i co mi kto zrobi, że zimi nie sprzedołym? kochum mojum zimie… moje pradziady w krzoki na ni lotały do wychodka… nie sprzedum i kuniec

 63. J. D. Schulze

  JAK JACEK BARTKOWIAK UNICESTWIŁ NAM PROWINCJONALIA?

  „Latem 1999 r. okazało się, że dla Góreckiego nie ma pełnego etatu i w dodatku musi zrezygnować z funkcji kierownika dochodowego kina Grażyna. Tak zdecydował szef słupeckiego domu kultury Jacek Bartkowiak. – Oczywiście jako pracownik burmistrza działał z jego upoważnienia – komentuje Grzywiński.

  W obronie Góreckiego wystąpili twórcy kultury, m.in.: Jan Jakub Kolski, Teresa Kotlarczyk, Andrzej Kondratiuk, Andrzej Barański, Piotr Wereśniak, Ewa Dałkowska, Anna Romantowska, Krzysztof Kolberger, Franciszek Pieczka, Michał Rosa. Na próżno – Górecki wyprowadził się więc do Wrześni i tam przeniósł swoje Prowincjonalia”… – cytuję za http://wyborcza.pl/1,76842,1067794.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>