Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Informacje / Aktualności / Likwidują zakład, bo przynosi straty

Likwidują zakład, bo przynosi straty

Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Słupcy odnotował ujemny wynik finansowy. Koszty jego funkcjonowania przewyższają znacznie przychody własne. Zdaniem kierownika MZEC-u Mirosława Machowiaka, do zjawisk negatywnych, należy zaliczyć wyjątkowo wysokie temperatury powietrza atmosferycznego w 2018 r. – Zimy coraz cieplejsze, w tym roku również zima ciepła i dochodów nie ma, a koszty były wysokie – podkreślił na posiedzeniu komisji oświaty Machowiak. Ponadto zauważył, że w ostatnim czasie Zakład musiał pokryć koszty odpraw dla pracowników, którzy przeszli na emeryturę. Władze miasta podjęły decyzję o likwidacji Zakładu. Wcześniej zdecydowały o wydzierżawieniu majątku MZEC-u wraz z siecią ciepłowniczą firmie Veolia z Wrocławia, która od października ubiegłego roku zajmuje się wytwarzaniem ciepła na terenie Słupcy. Czynności likwidatora burmistrz Michał Pyrzyk powierzy dotychczasowemu kierownikowi Mirosławowi Machowiakowi.

17 komentarzy

 1. Czy firmie Veolia to się opłaci?

 2. Przynosi straty to likwidacja,takie są prawa kapitalizmu o który robotnik walczył

  • Osiedle niepodległości

   Nie, no nie mogę uwierzyć. Monopolista a przynosił straty… Pyrzyk nie wierzę w to co żeś powiedział.. Ciekawe tylko po co firma Veolia przejęła zarządzanie ciepłem w Słupcy… Po to by dokładać do interesu? Współczuję nam wszystkim podwyżek które firma szykuje w najbliższych 5 latach.

  • Firma przynosiła straty bo pracownicy nie pracowali w firmie tylko budowali domy sonom Miroslawa Machowiaka na Lezcu i w slupcy modernizowali rowniez gospodarstwo u samego kierownika. Byli nie tylko ludzie z firmy ale również sprzęt tj ciągnik, koparka, wózek widłowy, przyczepy.

 3. Tak się kończy zarządzanie w tym zakładzie. Podobnie było w roku 2012: http://www.slupca.pl/informacje/aktualnosci/koniec-komunalki/

 4. mieszkaniec

  Monopolista zachowywał się jak monopolista. Podnoszę bo mam koszty. A gdzie ograniczenie kosztów? Szukanie oszczędności? Ostatnie lata podwyżka cen +- 20%, w jakiej branży takie były? Pan kierownik stwierdził kiedyś: za du że zatrudnienie. To pytam: kto tych ludzi przyjmował?

  • Osiedle niepodległości! Od czterech lat ceny w Polsce gwałtownie rosną i nie sądzę żeby to była zasługa pana Pyrzyka. Masz pomysł na utrzymanie tego zakładu to przedstaw swoją wizie merytorycznie i sprawa załatwiona! Nie sądzę żeby ktoś chciał dokładać do czegoś co nie przynosi żadnych zysków! Chyba że Ty!!!

 5. Osiedle niepodległości- kto ma dokładać by zakład przynoszący straty w dalszym ciagu istniał ?

  • Do serv. A gdzie nadzór Pyrzyka nad zakładem tyle lat? Ilu tam alkoholików pracowało co na co dzień zamiast pracować błąkali się po Słupcy? Tego nikt nie widział, no chyba że ślepy, bo ich mundurki bardzo się wyróżniają tłumie. A swoją drogą jak się nie mylę to tam 17 osób pracowało w tym cała rodzina M… zagorzałych zwolenników PSL-u Slupeckiego.

 6. Ciekawe czy nowy basen sprzedadzą, jak będzie przynosił straty.

 7. Jak zimą się nie opłaca, to może niech latem pompują zimną wodę do grzejników i chłodzą bloki 🙂

 8. Mooim zdaniem to powino sie sprzedać wszystko żeby nie było niczego

 9. Do serw- na co czekasz ? Zamiast biadolić na forum sprawę zgłoś w prokuraturze.

 10. Tam pracowało 20 osób. To nie jest sprawą dla prokuratora tylko dla radnych

  • A słyszałeś o czymś takim jak niedopełnienie obowiązków. Kierownik obowiązki dopełnił właściwie kierując zakładem ?

 11. Eeee wierzysz w cuda? Spytają jego szefa i ten odpowie: świetny pracownik. I koniec sprawy

 12. mieszkaniec

  Ludzie to takie proste, kierownik siłą praw natury musi już odejść(ponad 70 lat), a więc zakład likwiduje a na dodatek za to dostanie jeszcze kasę. Uznał, że czas kończyć panowanie na włościach więc zamyka swój rozdział likwidacją zakładu. Kochani radni czy Wy naprawdę już nic nie widzicie, tylko dietę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>