Strona główna / Informacje / Aktualności / Mniej łóżek. Nie ucierpią pacjenci

Mniej łóżek. Nie ucierpią pacjenci

Władze powiatu poinformowały o ile w związku ze zmianami norm zatrudnienia pielęgniarek zmniejszy się liczba łóżek na poszczególnych oddziałach słupeckiego szpitala. Nie wpłynie to na ilość przyjmowanych pacjentów, ponieważ i tak do tej pory dostępne łóżka w szpitalu były wykorzystywane tylko w niewiele ponad 50%.
Obecnie na Oddziale Chorób Wewnętrznych ilość łóżek zostanie zmniejszona z 52 do 45, na Oddziale Chorób Płuc i Gruźlicy z 50 do 35, na Oddziale Chirurgicznym z 46 do 30 łóżek, na Oddziale Dziecięcym z 36 do 18 łóżek, na Oddziale Noworodkowym z 20 łóżek i 6 inkubatorów na 12 łóżek i 5 inkubatorów, a na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym – z 34 do 25 łóżek. Zmiany nie obejmą Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, gdzie tak jak do tej pory pozostanie 5 łóżek. Docelowo ma zostać utrzymanych 175 łóżek (w tym 5 inkubatorów).
– Jest to racjonalne działanie, które ma służyć przede wszystkim dopasowaniu do obowiązujących przepisów, minimalizacji kosztów, ale nie kosztem pacjentów – mówi starosta słupecki Jacek Bartkowiak.
Jak wynika z danych, do tej pory na Oddziale Chorób Wewnętrznych średnio wykorzystywano największą liczbę łóżek, bo około 71,5%, na Oddziale Chorób Płuc i Gruźlicy było to 70,7%, na Oddziale Chirurgicznym – 51,5%, na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym – 44,5%, na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii – 55,9%, na Oddziale Noworodkowym – 33,3%, na Oddziale Dziecięcym – 17,7%.
– Zatem argument, który się gdzieś pojawił, że zła władza odbiera słupeckim dzieciom dostęp na oddział wyrzucając z łóżeczka jest idiotyczny – podkreśla starosta Bartkowiak. Więcej w Kurierze.

11 komentarzy

 1. Mieszkaniec

  Medycyna poszła do przodu. Teraz nie leży się w szpitalu jak kiedyś ani długo ani bez potrzeby. Najlepiej w domu albo w szpitalu na kilka dni. Skoro tylko nieliczne łóżka były zajęte to po co puste mają stać. Lepszy komfort gdy jest przestrzeń. Dobrze że czasy gdy 8 łóżek było na sali odchodzą w zapomnienie. Dla chorych to było krępujące i niekomfortowe.

 2. Nie chciałbym psuć zabawy ale cos tu się nie spina: liczba łóżek na Oddziale płucnym zjeżdża do 70%, przy ŚREDNIM obłożeniu na poziomie 70,7%.

  Poza tym ze średnią wiadomo jak jest, razem z dyrektorką z NPB zarabiamy średnio po 30 tysięcy 😉

  Starosta powinien pokazać przez ile dni w roku to obłożenie wynosi np 50%, 60%, 70% itd.

  • Zofia Nowakowska

   Już arni zepsułeś zabawę. Wrzuć taki komentarz na profil Jacka Bartkowiaka, to w try miga zostaniesz zablokowany.

 3. W styczniu br. nie przyjęli mnie na ten oddział twierdząc, że mają pełne obłożenie.

 4. Madzia Grabar... kiewicz

  Może trzeba na Oddziale Dziecięcym zmienić lekarzy?

 5. Jestem rozczarowana

  Myślałam, że Starosta zakwestionuje, tą ZŁĄ władzę.

 6. W takim razie po co rozbudowywać szpital jaki jest sens wyrzucania pieniedzy .Panie starosto komuś sie poprzestawialo w głowach.

 7. J. D. Schulze

  Panie Rafale Spachacz, p.o. dyrektora SP ZOZ w Słupcy,

  dlaczego na stronie szpitala w zakładce BIP oprócz Regulaminu Organizacyjnego SP ZOZ w Słupcy nie zostały zamieszczone załączniki 1a – 1g, 2, 3, 4, 5 wymienione w tymże Regulaminie? Co pacjentowi po regulaminie, jeśli nie może zapoznać się z załącznikami będącymi integralną częścią regulaminu? Nie przystoi takie niedopatrzenie osobie z ministerstwem w CV.

  Panie Starosto Powiatu Słupeckiego,

  SP ZOZ w Słupcy to jednostka organizacyjna Powiatu Słupeckiego. Tyle Pan w trakcie ubiegłorocznej kampanii wyborczej nawoływał do zamieszczania informacji w BIP, a teraz okazuje się, że nie potrafi Pan zadbać o to, żeby podlegli Panu, jako Staroście, urzędnicy dbali o dostęp mieszkańca Powiatu Słupeckiego do obowiązujących w naszym Powiecie unormowań prawnych?

 8. Skoro nie ma obłożenia na wewnętrznym to dlaczego zdażyło mi się leżeć na korytarzu

  • Szmalcownik

   Bo obłożenie było większe niż ilość łóżek? Teraz będziemy mieć dopiero leczenie. Wywiozą nas prędzej niż byśmy chcieli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>