Strona główna / Informacje / Na sygnale / Przez alkohol stracił wzrok

Przez alkohol stracił wzrok

Mieszkaniec Wólki leży na oddziale toksykologicznym poznańskiego szpitala po tym, jak zatruł się metanolem. Przez trującą substancję stracił już wzrok.

40-latek, który samotnie mieszkał w Wólce, od jakiegoś czasu  pił denaturat. 1 listopada bardzo źle się poczuł. Po ratunek poszedł do mieszkającej niedaleko mamy. Był cały siny i skarżył się na silne bóle brzucha. Karetka zabrała go do słupeckiego szpitala, gdzie lekarze stwierdzili zatrucie metanolem. Jak wykazały później szczegółowe badania, miał w organizmie ponad 2 promile tej trującej substancji. Konieczne było przetransportowanie go na specjalistyczny oddział toksykologiczny do jednego z poznańskich szpitali. Mężczyzna przebywa tam do dziś. Jego życie nie jest już zagrożone, ale przez metanol stracił wzrok i ma problemy z poruszaniem.

Sprawą zajmują się organy ścigania. Śledztwo wszczęto z artykułu mówiącego o narażeniu na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. – Bierzemy pod uwagę różne hipotezy. Sprawdzamy m.in. czy ktoś podał mężczyźnie ten alkohol – tłumaczy prokurator Grażyna Witkowska. Dotychczasowe ustalenia wskazują na to, że do zatrucia mężczyzny nikt się nie przyczynił. Trujący metanol najprawdopodobniej znajdował się w denaturacie, który 40-latek wypił.

2 komentarze

  1. A denaturat to nie w większości etanol?

  2. Nie trza pic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.