Strona główna / Informacje / Na sygnale / Łagodniejsze zarzuty po tragicznym wypadku

Łagodniejsze zarzuty po tragicznym wypadku

Nie dwa, a jeden zarzut ostatecznie usłyszy Wojciech M. po wypadku, w którym zginęła 16-letnia Klaudia. Chłopak nie przyznaje się do winy.

We wrześniu zeszłego roku ta tragedia wstrząsnęła całą okolicą. Na przejeździe kolejowym w Wólce zginęła 16-letnia Klaudia. Siedziała na miejscu pasażera w samochodzie, którym kierował Wojciech M. Auto, jak ustalili śledczy, przy zamkniętych rogatkach wjechało na tory, wprost pod rozpędzony pociąg. Po tragedii kierowca kilka tygodni spędził w szpitalu. Gdy wyszedł, prokurator przedstawił mu dwa zarzuty: spowodowanie śmiertelnego wypadku i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Już kilka dni po tragedii śledczy zebrali dowody, które wskazywały na winę chłopaka. To m.in. nagranie z kamery umieszczonej na lokomotywie uczestniczącej w tragicznym zdarzeniu. Aby ostatecznie wyjaśnić okoliczności wypadku, prokurator zlecił opracowanie opinii biegłym z dziedziny bezpieczeństwa ruchu kolejowego i rekonstrukcji wypadków drogowych. Ta niedawno dotarła do prokuratury. Wynika z niej, że Wojciecha M. nie można winić za sprowadzenie zagrożenia niebezpieczeństwa katastrofy. – W okolicznościach, które zaistniały nie było możliwości, żeby ta lokomotywa się wykoleiła. Jest ona tak opancerzona ze wszystkich stron, że nie mógł się do niej dostać żaden grubszy element tego samochodu, który mógłby spowodować zachwianie pracy lokomotywy – tłumaczy prowadząca śledztwo prokurator Grażyna Witkowska. Biegły nie miał jednak żadnych wątpliwości, że Wojciech M. jest winny spowodowania wypadku, w którym zginęła Klaudia. Ostatecznie, młody mieszkaniec gminy Zagórów oskarżony zostanie o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Zarówno on, jak i jego obrońca zapoznali się już z aktami postępowania. Nie złożyli żadnych nowych wniosków dowodowych, dlatego najprawdopodobniej w najbliższych tygodniach śledztwo zostanie zamknięte i akt oskarżenia trafi do słupeckiego sądu. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Wojciech M. nie przyznaje się do winy. W procesie odpowiadać będzie z wolnej stopy, bo najpierw słupecki, a potem koniński sąd odrzucił wniosek prokuratury o zamknięcie go w areszcie.

 

Zobacz także:

22 komentarze

 1. po co urzywac nozy ,pistoletow i dostac dozywocie lub 25l. wsadzic delkwenta do auta albo go trafic na pasach i jest cacy 8latek albo i mniej-musze to rozwarzyc jeden gosciu mnie wkurza

 2. Wielka tragedia dla każdej ze stron.

 3. Nie przyznaje się do winy….
  A czy to ma jakieś znaczenie?
  Tu są fakty poparte dowodami

 4. Polskie sądownictwo jest do bani… Ma kasę posmarował jednemu i drugiemu… Nie zdziwie sie jak w zawiasach dostanie…

 5. Polskie sądownictwo wymaga reformy

 6. A co najgorsze taka tragedia aon jezdzi nadal samochodem czemu mu nikt prawka niezabral niewiadomo

  • Jak to jeździ? Przecież zabrali mu prawo jazdy!

  • Jestem ciekawa kto niby widział, że jeździ jak ma odebrane prawko. Skąd takie informacje? Najpierw proponuję się dowiedzieć, a potem pisać! Stala się tragedia ale pisząc głupoty nie cofnie się tego co się stało!!!

  • Prawo jazdy ma zabrane tylko nic sobie z tego nie robi i nadal jeździ autem widziany był nie raz przez okolicznych mieszkanców.

 7. Sprawa ewidentna…oszołom powinien bezapelacyjnie do pierdla trafic na conajmniej 10 lat….

 8. Rawko ma zabrane a jezdzi

 9. Ja widzialem ze jezdzi i wiem ze prawka nie ma

 10. Do pierdla na 8 lat ! Do czego on się nie przyznaje ?? Że wjechał przy zamkniętych torach pod pociąg ?? Idiota !!!

 11. Panie Ziobro widzisz te sądy?

  • Równie dobrze można wezwać osła aby naprawił samochód, skutek taki sam.

  • A co Ziobro poradzi skoro musi rozbić kastę sędziowską w której panują układy

 12. A co znaczy ,że nie przyznaje się do winy???!!!! Nie on jechał !?

 13. Do sądu udziesz po wyrok…..
  I jeszcze szanowni państwo protestują..
  Nie chcecie reformy
  Wszystko ma zostać jak było i jest
  Nie ma sprawiedliwości.

 14. Wymiar „sprawiedliwości” w Polsce nie był w stanie ukarać autorów stanu wojennego, ale jest nadzwyczaj sprawny w sprawach takich, jak czapka na głowie. Ziobro, do roboty!

 15. To ewenement, gdy polityk bije się w piersi, w Polsce nazywają to nagonką polityczną i zapierają się w żywe oczy. Te elity nie dorosły do polityki w demokracji.

 16. gówniarz wielokrotnie świadomie łamał przepisy aż doszło do tragedii, powinien siedzieć i tyle… śmierć sprowadził na młodą dziewczynę … tylko więzienie dla nygusa i nic innego i to ładnych parę lat … a to że tatuś ma koneksje z miejscowymi notablami nie powinno mieć wpływu na wyrok…debilizm trzeba karać im to surowo… gówniarz się „wozi” jak gdyby nigdy nic się nie stało, za samo to powinien dostać jebitnego liścia …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.