Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Informacje / Na sygnale / Policjant stawił się w pracy pijany

Policjant stawił się w pracy pijany

W słupeckiej komendzie policji trwa postępowanie wyjaśniające dotyczące funkcjonariusza, który w minioną niedzielę w stanie nietrzeźwości stawił się w pracy. Z promilami w organizmie chciał rozpocząć służbę.

Gdy policjant pojawił się w komendzie, inni funkcjonariusze nabrali podejrzeń co do jego stanu trzeźwości. Badanie alkomatem je potwierdziło. Policja nie ujawnia co dokładnie wykazał miernik trzeźwości, ale potwierdza, że było to ponad pół promila. Jest to o tyle istotne, że w takim stanie nie można prowadzić samochodu. A że policjant mieszka poza Słupcą istnieje podejrzenie, że właśnie autem przyjechał do pracy. Dlatego komenda skierowała już zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa jazdy pod wpływem alkoholu przez funkcjonariusza. Właśnie prokurator będzie teraz ustalać, czy policjant prowadził auto po pijanemu, czy może tego dnia ktoś go do pracy przywiózł. Jeśli okaże się, że jechał w stanie nietrzeźwości i zostanie za to skazany będzie musiał pożegnać się z pracą w policji.

Odrębne postępowanie dyscyplinarne prowadzone jest w słupeckiej komendzie. Samo stawienie się do pracy w stanie nietrzeźwości jest bowiem naruszeniem obowiązków pracowniczych. Na szczęście policjant nie zdążył wykonać żadnych czynności służbowych, bo przebadany alkomatem został zanim rozpoczął służbę.

O ustaleniach prokuratury oraz efektach postępowania dyscyplinarnego poinformujemy

16 komentarzy

 1. policjant też człowiek, pić się chce

 2. Życzliwy kolega podpie####ił … Jednak w każdym zakładzie pracy są chamy

 3. Jesteśmy tylko ludźmi, różne sytuacje w życiu się przytrafiają, nie dobrze jak kierował a miał np. dużo promili ponad 0,5. Pamiętajmy, że w niektórych krajach z takim wskaźnikiem można kierować.

 4. dobrze mu qrwa , niech teraz zobaczy jakich kolegów ma i teraz ulica go bez munduru doceni

 5. przecież nie kierował tylko ktoś go podwiózł, a w pracy żadnych czynności jeszcze nie wykonał, to po co ten cały raban w gazecie, a chamy i chamki to są, oj są, ciuciają a donoszą, wiem po sobie bo doświadczyłem takiego donosu, ale jak to mówią, Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy i takie chamy czy chamki też spotka zasłużona „nagroda”

  • Anonim o czym ty bredzisz ? Pan Bóg wg ciebie popiera przychodzić do pracy po użyciu alkoholu ?

  • Anonim- trzeba żyć zgodnie z przepisami prawa to nie będą mieli powodu do donoszenia. Co zbroiłeś ? Pochwal się na forum

 6. Trzeba policjantowi pomóc, stresująca praca należy wysłać na odwyk i jeszcze się przyda społeczeństwu.

 7. Jeden za wszystkich wczyscy za jednego widoczne tego w tej komendzie brakuje. Aż wstyd że swoich nie kryją. Może chłop wypił piwo a tu aferę robią.

 8. Ukręcone już??

 9. Przyszedł do pracy pijany, więc powinien ponieść konsekwencje. A w dodatku, że wykonuje prace policjanta, powinien dostać wyższą karę. Wydaje mi się, że to zdrowy odruch i dowód na to, że państwo normalnieje.

 10. Anonim pochwal się na forum co zrobiłeś? Może będzie nowa dyskusja?

 11. O czym ” Ci wszyscy wyrozumiali”bredzą. U mnie w pracy kiedyś koleś przyszedł wstawiony to go kierownik wywalił na zbity p…… To nie jest sprawa tylko gościa, to jest również sprawa bezpieczeństwa reszty załogi (u nas pracował na suwnicy), nie było do śmiechu jak inny wypity kiedyś upuścił pół tony żeliwa innemu na plecy. Najlepiej byłoby gdyby pijany policjant pojechał sobie radiowozem łapać innych pijanych kierowców, albo wysłać pijanego policjanta do pijanego na interwencję to szybciej się dogadają. Ciekawe jakby przyszło użyć broni czy trafiłby do przestępcy czy do przechodnia. Sprawy należy nazywać po imieniu – pijany kierujący na drodze to potencjalny zabójca niewinnych ludzi. Według kolegów to nic się nie stało najlepiej to powinien pojechać na krótką drzemkę do parku, bo co tam……

 12. nie bądź taki ciekawy bo jeszcze coś złego o sobie się dowiesz, bo też palce w tym maczałeś

 13. GŁOS MŁODYCH ULIC

  PIĘKNIE WŁADZA W SŁUPCY PATOLOGIA NA KOMENDZIE PAŁY BIJA PLUJĄ PONIŻAJĄ MŁODYCH CO TO MA ZNACZYĆ ZAPRASZAMY BEZ ORZEŁKA NA NASZE ULICE PIĘKNEGO MIASTA W SUMIE TAM JESTEŚCIE WYSTARCZY ŻĘ SOBIE KTOŚ OTWORZY PIWO TO JUŻ ALKOHOLIK KRYMINALISTA A TO SAMO MAMY W POLICJI TYLKO W NASZYCH PRZYPADKACH MAMY PRZE*JEBANE ALE TAK TO JUŻ JEST ODRAZY DO KRYMINAŁU TAM GO WYPROSTUJĄ NIE BĘDZIE BIEGAŁ PO ULICY I CWANIAKOWAŁ Z BLACHOM ODUCZĄ GO POMYJE POLICYJNE >>>>>

 14. Wejście się za 4 x K

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>