Strona główna / Informacje / Na sygnale / Sfingował kradzież swojego auta. Teraz ma kłopoty

Sfingował kradzież swojego auta. Teraz ma kłopoty

Słupeccy kryminalni po raz kolejny rozwiązali sprawę fikcyjnego zgłoszenia o kradzieży samochodu. W ciągu kilku dni policjanci odnaleźli auto oraz udowodnili właścicielowi, że złożył fałszywe zeznania. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę oraz osoby, które mu pomagały. U jednego z zamieszanych w sprawę znaleziono narkotyki i nielegalny tytoń.

– Prawdopodobnie chęć uzyskania pieniędzy z odszkodowania spowodowała, że mieszkaniec powiatu słupeckiego zdecydował się na sfingowanie kradzieży swojego auta. Mężczyzna na początku grudnia zawiadomił tutejszą jednostkę Policji o utracie pojazdu. Wtedy sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Szukając sprawcy przestępstwa przyjęli kilka hipotez, również taką, że kradzieży nie popełniono. Po kilku dniach śledczy nie mieli już wątpliwości co stało się z samochodem. Znaleźli go ukrytego na jednej z posesji w gminie Słupca – informuje Marlena Kukawka ze słupeckiej policji.

Kryminalni zatrzymali trzy osoby zamieszane w fikcyjną kradzież pojazdu. Właścicielowi auta przedstawiono zarzuty zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Inni odpowiedzą za pomocnictwo. Podczas zatrzymania jednego ze sprawców funkcjonariusze znaleźli w jego domu niemal 50 gramów amfetaminy i około 12 kg krajanki tytoniowej. Policjanci prowadzący postępowanie określają sprawę jako rozwojową i wielowątkową.

3 komentarze

  1. Alee fajnie…

  2. Idioci roku powiatu Słupeckiego chyba zostali wyłonieni 😀

  3. Konkurs na dzbana roku rozstrzygnięto. Właściciel audi był bezkonkurencyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>