Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Informacje / Na sygnale / Siedzą w osobnych celach. Wkrótce zbada je psychiatra

Siedzą w osobnych celach. Wkrótce zbada je psychiatra

– Na pewno będzie zarządzone badanie psychiatryczne obu podejrzanych kobiet – zapowiada prokurator Krzysztof Szczesiak, prowadzący śledztwo w sprawie tragedii w domu przy ul. Matejki w Słupcy.

24 stycznia br. ujawniono tam zwłoki 68-letniego słupczanina, z widocznymi ranami ciętymi i kłutymi. Tego samego dnia policja zatrzymała dwie kobiety: 41-letnią Agnieszkę B. i 32-letnią Kamilę M. Obie trafiły do aresztu. W postanowieniu sądu o tymczasowym aresztowaniu zaznaczono, że kobiety muszą zostać osadzone w innych celach. Obecnie ciąży na nich zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Na początkowym etapie śledztwa nie było bowiem możliwe ustalenie, które ciosy były śmiertelne i kto je zadał, dlatego nie można było zarzucić im zabójstwa. Niewykluczone jednak, że wkrótce zarzut zostanie zmieniony, właśnie na zabójstwo. – Zlecono szeroko zakrojone badania genetyczne i inne dotyczące zdarzenia, które są niezbędne do weryfikacji wszystkich zabezpieczonych śladów i dowodów. Po przeprowadzeniu tych badań oraz ocenie całokształtu zgromadzonego materiału dowodowego podjęte zostaną dalsze decyzję, w tym o ewentualnej zmiany zarzutów – informuje Krzysztof Szczesiak z Prokuratury Okręgowej w Koninie. Dodaje, że obie kobiety podczas śledztwa zostaną skierowane na badania psychiatryczne. – Zanim zostanie wydane zarządzenie o przeprowadzeniu takich badań musi zapaść decyzja dotycząca ewentualnej zmiany zarzutów. Badanie psychiatryczne przeprowadza się bowiem na okoliczność danego zachowania w związku z przyjętą kwalifikacją czynu. Poza tym, musimy jeszcze zweryfikować wszystkie miejsca, w których obie podejrzane dotychczas mogły się leczyć – wyjaśnia prokurator Szczesiak.

Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym Kamili M. grozi od roku do 10 lat więzienia. Agnieszka B., jako recydywistka musi liczyć się z karą w granicach o połowę wyższych. Ale jeśli obie ostatecznie zostaną oskarżone o zabójstwo, grozić im będzie nawet dożywocie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>