Strona główna / Informacje / Na sygnale / Śmierć policjanta. Koniec śledztwa

Śmierć policjanta. Koniec śledztwa

Prokurator kończy śledztwo w sprawie wypadku w Pyzdrach, w którym zginął policjant słupeckiej komendy. Choć biegły wyliczył, że będący po służbie funkcjonariusz przekroczył dozwoloną prędkość, to nie on został uznany za winnego tragedii.

Do tragedii doszło 9 października na skrzyżowaniu ulic Polnej i Szybskiej w Pyzdrach. Będący po służbie, jadący prywatnym motocyklem policjant zderzył się z dostawczym fiatem ducato. Zginął na miejscu. Zaraz po wypadku śledczy nie wskazywali sprawcy. Po kilku dniach doszli jednak do wniosku, że to kierowca dostawczego ducato jest winny, bo zajechał drogę motocykliście. Kluczowa dla ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy była jednak opinia biegłego z dziedziny rekonstrukcji wypadków. Ten doszedł do takich samych wniosków, jak prokurator. Wyliczył co prawda, że policjant jechał za szybko (78 km/h w terenie zabudowanym) i gdyby nie to z pewnością uniknąłby zderzenia z busem, ale mimo to to kierowca ducato został uznany za winnego tragedii. – Zachowanie motocyklisty zostało zakwalifikowane jako przyczynienie się do wypadku, ale nie został on uznany za współwinnego tego zdarzenia – tłumaczy nadzorująca śledztwo prokurator Ewa Woźniak. Kierowca busa nie przyznaje się do winy. Akt oskarżenia przeciwko niemu lada dzień trafi do słupeckiego sądu.

fot. Tomasz Szternel / Radio Września

Motocykle 125 - Jaki wybrać? Jaki kupić?

5 komentarzy

 1. Bo policjant to nie winny…lepiej oskarżyć kolesia co sobie busem jechał. Władza nie zna granic… I tak już mandatu za przekroczenie prędkości nie dostanie. Gdyby nie przekroczył prędkość to by uniknął wypadku ale prędkość przekroczył i wypadek był. Takie czary mary trochę…

  • Widzę że ze zrozimieniem prostego telstu są kłopoty. No trudno ,niektórzy stali po wzrost.

  • Rozumiem, że jeżeli kiedyś pojedziesz swoim pasem z przekroczona prędkością, a człowiek jadący w przeciwnym kierunku zajedzie Ci drogę skręcając w jakąś drogę, to dobrowolnie weźmiesz winę na siebie? Każdy przekracza prędkość, co do tego chyba wątpliwości nie ma. Ale chyba nie każdy zajeżdża drogę kierowcy nadjeżdżającemu z przeciwnego kierunku.

  • Motocyklista

   „Policjant to nie winny” nawet nie wiesz jak bardzo prokurator czeka na błąd Policjanta, bo to przecież dla niego najlepszy wynik. Polecam zapoznać sie z tym za co i jak policjanci są karani.

 2. Nie martw się,nie dostanie więcej niż młody co. ominął zapory,wjechał pod pociąg i zginęła dziewczyna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.