Strona główna / Informacje / Na sygnale / Sylwester na rynku: Zamiast się bawić, bili ludzi rurkami

Sylwester na rynku: Zamiast się bawić, bili ludzi rurkami

W policyjnym areszcie Nowy Rok przywitali dwaj młodzi słupczanie. W sylwestrową noc na słupeckim rynku, wyposażeni w metalowe rurki, pobili kilka osób.

Do zdarzenia doszło około północy, gdy na słupeckim rynku zebrali się mieszkańcy miasta, by wspólnie powitać Nowy Rok. Dwaj słupczanie w wieku 18 i 23 lat, będąc pod wpływem alkoholu, najpierw wdali się w sprzeczkę z innym chłopakiem, a po chwili we dwójkę go zaatakowali. Z ustaleń śledczych wynika, że jednocześnie go bili, używając przy tym aluminiowych rurek. Oberwało też kilka innych osób, które próbowały stanąć w obronie zaatakowanego. Ostatecznie za pokrzywdzonych uznano 5 osób. Nikt z nich nie odniósł poważniejszych obrażeń. Obu napastników na rynku zatrzymali policjanci. Przewieźli ich do policyjnej izby zatrzymań. Dzisiaj zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut pobicia. Wobec jednego z nich prokurator zastosował dozór policyjny, co oznacza, że w wyznaczone dni musi stawiać się w komendzie. Drugi wkrótce wróci do zakładu wychowawczego, z którego przyjechał na przepustkę. – Z uwagi na to, że przebywa w warunkach ograniczonej wolności, stosowanie środka zapobiegawczego nie było konieczne – tłumaczy prokurator.

Za pobicie obu słupczanom grozi do 3 lat więzienia.

10 komentarzy

  1. Dozór policyjny!!! A może klęczenie na grochu !Śmiech ,na jaką prokuraturę idą nasze podatki?!

  2. Co to za kara A tak dobrze wpiernicz dac szkoda że mnie tam nie było rurka by mu się owinela wkoło szyki.Co za debile.

  3. od wymierzenia kary jest sąd. prokurator na tym etapie może co najwyżej zastosować środki zapobiegawcze

  4. Nie byliscie tam szuje to nie komentyjcie bo to bylo zupelnie inaczej tych 5 rzuciło sie na tych 2 a ze dostali lomot to teraz sa poszkodowani nie ma jaksensu prawda gazet

  5. zbyt małe kary podobnie jak za molestowanie zwierzat

  6. Kabel i po łbie, tak żeby narząd od myślenia zluzował się do reszty.

  7. Nikt nie wie jak to na prawdę było. Dziwne że rurka została wymieniona w liczbie mnogiej „była jedna” a po drugie jeden był zatrzymany przez policję a drugi został przewieziony do szpitala. Gazeta mało wie a dużo mówi.

  8. Jeszcze więcej imigrantów, a Słupca będzie jak przed 1939r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>