Strona główna / Informacje / Na sygnale / Syn b. wicemarszałka pod lupą prokuratury

Syn b. wicemarszałka pod lupą prokuratury

Słupecka prokuratura sprawdzi, czy Michał G., syn byłego wicemarszałka Sejmu dopuścił się przestępstwa. – Istnieje uzasadnione podejrzenie, że do takiego działania doszło w lipcu 2012 r. – uważają śledczy z Rzeszowa, którzy przekazali już naszej prokuraturze materiały dotyczące tej sprawy.

O co dokładnie chodzi i na jakim etapie jest sprawa? Przeczytacie o tym w jutrzejszym numerze Kuriera.

Zobacz także:

115 komentarzy

 1. I tak umorzą jak to było z Eugeniuszem G.

 2. Ojciec nie pomoże?

 3. Głos Słupcy i Twoja Słupca milczą na ten temat ?

  • Głos Słupcy i Twoja Słupca. pl są zapewne uzależnione od Urzędników z miasta i wtedy morda w kubeł. Takie to dziennikarstwo prezentują słabiutkie.

  • Wczytałem się w artykuł i jak dobrze zrozumiałem to dziennikarze kuriera wymyślili co by im pasowało i donosili. Wstyd.

  • Nożyce się odezwały;-)

   Ale Michała zabolało.., aż kumpli uruchomił coby na forum oburzenie wielkie głosili, że niby interes jego przezroczysty jak nie przymierzając babcine gacie;-)

  • Czy ktoś słyszał aby redakcja odwołała się do Strasburga w procesie z Panem G. ?

 4. Podobno co druga posiadłość w Słupcy PSL-u jest na Waldemara Pawlaka podobnie jak w Warszawie dzika reprywatyzacja

  • podobno ? a ty ze swej niemoty na komornym siedzisz i wspominasz błogie czasy komuny, dostałeś mieszkanie ? i niczego więcej nie osiągałeś ? Weź się do roboty i też kup drugą wolną połowę „posiadłości”.

  • A ktoś rozliczył Waldemara Pawlaka za nie korzystną umowę gazową z Rosją?

  • A czy pamiętasz „chłopie” tą gnidę, która kręciła się jak była NOCNA ZMIANA? Pamiętasz jaką podpisałeś umowę na gaz z Putinem ? A pamiętasz ile rolników „popłynęło” w związku z powodziami ?

 5. Tolerowanie działań działaczy PSL nakierowanych na uzyskiwanie korzyści materialnych i zawłaszczanie przez nich środków publicznych i majątku, PO trwała w koalicji z PSL zmieszanym w aferę podkarpacką, tolerowała sytuację w Elewarrze, nie reagowała na informacje o nepotyzmie w agencjach opanowanych przez PSL, nie reagowała na powiązania PSL z Kwiatkowskim (NIK)

 6. Psl to mafia. Lepper się o tym przekonał.

  • Lepper miał informację o największym przekręcie PSL-u i dlatego zginął

  • Jasne,że PSL jest zorganizowaną grupą przestępczą.A ten złodziej burek,a ta armia pasożytów,która siedzi w gminach,powiatach,województwach i nie robi dosłownie nic.A jak się przyjrzeć kto tam w gminach czy powiatach siedzi to zajdziemy całe rodziny-to co jest jak nie nepotyzm?Pozatym jak się spojrzy na te burackie przebiegłe mordy to ma się już dość.

  • To było oczywiste,żadnej nowości nie napisałeś .Wiadomo ,że konkursy są ustawione.

 7. Kim tak naprawdę jest TUSK PAWLAK I CAŁA MAFIA Z PLATFORMY PRZEGRANYCH
  https://www.youtube.com/watch?v=gpP9r8uwre4

  • aferzyliscie i kradli, swoje majatki budowali, Polske zrujnowali to pikus ? a ty jasnie oswicony starszy sikawkowy co narobiles z gazem, dla was szKODniki jedno miejsce na ziemi, Bereza Kartuska !

 8. Gadka szmatka,rodzina pomoże.Gdybać nie warto!

 9. Nikt z PSL-u nie odpowiedział karnie za katastrofę ekologiczną na jeziorze słupeckim

 10. To prokuratorzy już wszystkich bandytów zamknęli ????? DOBRA ZMIANA HE HE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • No bo jest rasowym lemingiem.
   Nie on jeden zreszta.
   Lista jest bardzo obszerna, liczy 115 spraw.”
   jest smiesznie krotka. To taka smieszna mini lista dla lemingow, ktorych juz
   przeraza, a co dopiero prawdziwa? A prawdziwa lista skompletowana przez
   srodowisko blogerow jest dopiero imponujaca 2605 afer.
   Czy lemingi sa na to gotowe?
   http://markd.pl/?p=3371
   http://markd.pl/?p=4652
   http://markd.pl/?p=5023
   http://markd.pl/?p=6004
   http://markd.pl/?p=6020

  • mecenas kon

   Jakie zdanie na ten temat ma Waldemar Miernik?

  • Polacy Wam tego nie zapomną, oszuści i złodzieje! Będziemy Wam o tym przypominać tak długo, jak długo będziecie żyć

  • No to znów POpaprane umysły popisują się umiejętnością liczenia na kiju, przez dodawanie karbów. W powiązaniu z pamięcią muchy wiecznie ciągnącej do cuchnącego, mamy sensowne wyjaśnienie ich zdolności zapamiętywania często powtarzanych tematów. Nie dziwota zatem, że nędzarze komórkowi, bartki, czy idiotyczne zmiany szwankują w zrozumieniu tego, co na lekcji wychowania obywatelskiego tylko nielicznym ze szkół specjalnych nie udało się zapamiętać. I tak, możemy się nacieszyć fachową wiedzą na poziomie emerytowanego w czubkach bangstera:
   1. Zmiana stanowisk to polska tragedia. Władza ma zostawić na stołkach tych, którzy realizowali dotychczas cele POpapranych ekspertów. Wszyscy wiemy, że za POpapranych czasów, to aż się roiło na stołkach od PiSowców i pozostałej opozycji. Do głąba nie dociera, że w demokracji realizacja celów i określanie koniecznych do tego środków podlega ocenie rządzącej partii. Za trudne. Pewno i niejeden osobnik w kaftanie miałaby z tym trudności.
   2. Nie dziwi zatem i ocena ekonomiczna POpapranych bestii inteligencji. Widać, że z bangsterskich porad Petru korzystali. No i szykuje się tragedia. Po raz pierwszy w historii III RP wzrost gospodarczy (3,8% według wrogiej PiSowi EU) oparty nie na zadłużeniu, a na wewnętrznym popycie. Oj, oj, rzeczywiście nasi bankowi przyjaciele z Frankfurtu, Londynu i NY dostrzegają tragiczny kierunek rozwoju naszej gospodarki. A do tego o połowę PiSiory zredukowanly wzrost zadłużenia. To naprawdę tragiczne informacje, bo POpaprani pokazali, co potrafi: w kilka lat 1.000.000.000 zł długu . Najtragiczniejsze w tym jest to, że rzeczywiście są w tym kraju imbecyle, które wierzą, że bartki, idiotyczne zmiany i podobne jednokomórkowce są w stanie wpłynąć na jakiś zdrowy umysł, i że nie tylko oni rozsmakowali się się śmieciach. Oczywiście można stawiać na chore umysły, ale musi to być poziom choroby bartka i idiotycznej zmiany, by coś z tego wyszło. Pomijając fakt, że są to intelektualne rarytasy, jest to jednak poziom osób, które do rodzinnego kibla tylko z pomocą przewodnika trafią. To, że ich zleceniodawcy nie zastanawiają się nad efektywnością działań tych, którzy – by być użytecznym idiotą – musi najpierw dotrzeć do urny, gdy tymczasem nawet do domowego urynału z trudnością docierają, pozwala zauważyć wpływy analityczne nowoczesnego przywódce.

 11. Miejmy nadzieję, że to już będzie koniec rządów PSL-u w Słupcy. Nic kompletnie dla Słupcy PSL dobrego nie zrobił z Grzeszczakiem i Pyrzykiem na czele. Daleko nie trzeba szukać zobaczcie ile się otwiera zakładów we wrześni ilu jest inwestorów ile pracy dla bezrobotnych, a u nas nic. I tak dobrze że mamy Mostostal i Konspol – firmy które powstaly już dawno. Proszę mi powiedzieć ile przybyło wolnych etatów do pracy za rządów PSL-u w naszym mieście? Obiecali nam piękną starówkę – pytam się gdzie ona jest? Gdzie jest basen obiecywany przed każdymi wyborami? Kto został pociągnięty do odpowiedzialności za zniszczenie życia w naszym jeziorze? Kto i dlaczego zezwolił na segregację śmieci w naszym mieście? Takich pytań można by zadać wiele.
  Budowa obwodnicy – kolejna farsa, posadzone krzewy i zasiana trawa na pasach zieleni przy ścieżce rowerowej na obwodnicy żeby wyglądało na koniec inwestycji. Po tygodniu od uroczystego otwarcia trawa i krzewy zostały skopane wywalone na chodnik bo nowe lampy nie były jeszcze podłączone. Stare lampy stoją i straszą do dziś. Mieszkam w tym mieście od urodzenia i naprawdę Słupczanie nie należą do zbyt inteligentnych skoro co wybory głosują na tych b… z PSL.

  • To prokurator Kosmalski umorzył sprawę katastrofy ekologicznej na jęzorze słupeckim

 12. PICUS GLANCUS PAWLAK za taki numer jaki wywinał podpisujac umowy gazowe z Rosja tym samym uzależniajac Polske od Rosji od gau- na UKRAINIE kolego złapali by leszcza za fraki -zapakowali by go do paki jak Tymoszenko-a tu łazi bezkarnie Casanowa Mlecznych Barów..i zrywa PICUSIA GLANCUSIA.zapomniał Pawlak że swój gaz łupkowy mamy

 13. Ciekawe ile dostał łapówki od Gazpromu za POdpisanie niekorzystnego dla Polski kontraktu na dostawy gazu ?

 14. To że Pawlak nie ujawnia w zeznaniach swoich kolejnych zajęc /BEZPLATNYCH/w Radach Nadzorczych to oczywiście jest przestępstwo-karane z mocy ustawy. To,że ten sam pan podpisał umowę z Rosją na dostawę energii uzależniającą nasz kraj do 2035 roku to też kryminalny fakt. Dobrze,że red. Cieśla był tak dociekliwy i dowiedział się,że utajnienie udziału Pawlaka w Radzie Nadzorczej dotyczy firmy pana Wechty w Słupcy.I już wszystko wiadomo. Dlaczego pan Wechta korzystał w Poznaniu ze specjalnego traktowania w interesach. O S A C Z E N I !!!!!

 15. Szefami tych OSP są na ogół byli aktywiści PZPR, czasem PSL. Traktują te jednostki jako znakomitą kampanię wyborczą w pozyskiwaniu głosów do samorządu. Oni w życiu nie uczestniczyli w żadnej akcji, nie wiem, czy w ogóle widzieli prawdziwy pożar. Szyją sobie za nasze pieniądze mundury, uczestniczą w pochodach, dożynkach, procesjach. Niektórzy z nich wyglądają na tym społecznym stołku kabaretowo. Oczywiście co jakiś czas są wiejskie zakrapiane imprezy i z tego, co się obserwuje, ci strażacy (aktyw) świetnie się tam bawią. Natomiast do prawdziwych zdarzeń jeżdżą wyłącznie młodzi zapaleńcy

 16. No to już prokuratura wie

  No to już prokuratura wie i ciekawe co z tym fantem zrobi?Następny hazard do umorzenia?

 17. Władysław

  Karnowski mieszkania od Julkego a Pawlak domek od Wechty. Jak to u kolesiów. Mordo ty moja! By żyło się lepiej – wszystkim!

 18. .Przecież wszelkie inwestycje o których mowa sprowadzają się do remontów i tablic pamiątkowych,bo bezrobocie w mieście,upadek drobnego handlu,stagnacja i pustoszejące miasto ma się nijak do wyników wyborów.A może należę do nielicznych,którzy widzą inaczej

 19. Ile dał Słupcy Grzeszczak widać to patrząc na Wrześnię. Mamy prawdziwy skansen. Miasto seniora i marketów. W przyszłym roku kolejny market, który położy wiele sklepów. Czas rozmontować to kolesiostwo

 20. Wyjątkowy szkodnik , jak wielu ludzi z PSL .Trzeba drążyć temat . Na pewno są kwity,które pozwolą na dojście do prawdy i o tym osobniku.

 21. pawlak ma jeszcze swój udział w anulowaniu kary w wysokości 450 mln zł nałożonej na spółke paliwową soviecką J&S !

 22. Skoro Pawlak kontynuuje prostacki marsz PSL-u do permanentnego zawłaszczania najlepszych stanowisk decydujących o losach gospodarki Polski, to jego i wszystkich poprzedników tego zdradzieckiego truchła przed Trybunał Konstytucyjny. To PSL jak przydrożna wiejska na salonach k…a wysysała przy wszystkich rządzących opcjach politycznych. To, że Polska ginie i upada gospodarczo i moralnie to wina PSL-u, ta gnida żywiła się przy wszystkich, to dzięki tym złodziejskim „działaczom chłopskim” kolejne rządy miały większość w uchwalaniu ustaw i praw „pod siebie”. Można porównać nabyte majątki przewodniczących od Pawlaka wstecz: słów brak, to k złodziejskie, a polski pokoleniowy chłop zdycha…Teraz Pawlak zwęszył fiasko polityki tuskiego i akceptację społeczną wizji uprawiania polityki państwa tzw. Rządu Technicznego autorstwa PiS-u – i już włączył jak tasiemiec ssawkę, już wyraźnie zbacza z linii pro PO. Sto i tysiąc razy NIE! tym szubrawcom, po wszystkie czasy won z polityki!!!

 23. bialogwardzista

  Pawlak to PZPRowska przybudówka. Zwodził ludzi kradnąc nazwę PSL . Lis się przefarbował i dalej kradnie kury z kurnika jak przed 1989r.

 24. Pan wechta pochodzi ze słupcy. A zaczynał interesy nie majac nic a kupujac mostostal słupaca wraz z mała elektrownia za kwote za jaka potem sprzedał sama elektrownie. w ten sposób miał za darmo wielki zakład(pierwszy milion trzeba ukrasc)dzis p wechta ma kilka mostostalii, prowadzi deweloperke i itd. W słupcy od kilkunastu lat wpływy ma PSL i pan były Poseł grzeszczak. takze trzeba teraz wspomagac braci(Pawlak, grzeszcak,….) którzy pozwolili wybic sie z dna ;/panu wechcie

 25. A wiecie kto zasiada w zarządzie Wechty ? Niejaki PAWLAK

 26. Pawlak to odrębna firma to co potrafi najlepiej robic ,to przkrety uklady i klamstwo Dziwne zdziwiony mocna były poseł Grzeszczak pochodzi z Słupcy dobry machlej magnat z Slupcy . Jakie to wszystko widoczne jedno bagno bezprawia

 27. Pawlakowi Prokuratura NIc nie zrobi!!! Policji wiadomo przecież jest ,ze Pawlak był ” parasolem ochronnym” niejakiego Piotra Bykowskiego. Ba nawet z Jerzym Bartnikiem Prezesem CECHU w W-wie razem działali…Te koło jest bardzo ale to bardzo szerokie !! To Bartnik miał być świadkiem o postrzelenie sfingowane zresztą Bykowskiego…A Pawlak…no cóz …warto przejrzeć powiązania Bartnika…tzn jakie firmy przechodza i jakie osoby…To Bardzo Ciekawa Lektura !!! Pawlak jest dośc ciekawą osobą…a jego majatek jest tak zabagniony pod względem posiadania ,ze PROKURATOR ma co robić !! Niech tylko zarzada od Komisji Nadzoru Finansów przpływów pienieznych z jego kont…dowie się skad kasa płynie milinami !!!

 28. Gruba Kreska

  PSL to mafia PO-komunistyczna …suchą stopą przeszła z ZSL Malinowskiego do innej Polski,…brak dekomunizacji – teraz ich dzieci POkomunistyczne to samo robią .

 29. Trzeba doprowadzić do jak najszybszych wyborów samorządowych te ludziki z PSL pachołki PO w samorządach dalej kradną i prowadzą niegospodarną politykę zatrudniając doradców i przyznając mega podwyżki bo im się należy i łapią się w takiej kategorii zaszeregowania mimo ze nic nie potrafią ale są rodzinką z burmistrzem z PSL i tyle, kumoterstwo i układziki pełną parą i za kręcenie dupą tylko przyznają dodatki do pensji bo im wolno. Kiedy się to skończy… a inni poza układem są bezczelnie zastraszani i zwalniani bez podstawie to znaczy wymuszane są na nich Zwolenia. Terroryści i mafiozi z PSL niby byli policjanci a umaczani po uszy. Tu nie jest wolna i suwerenna Polska samorządowa a tylko Polska powiązań mafijnych w samorządach.

 30. Jest mnóstwo przypadków kumoterstwa w PSL samorządach, brak jakichkolwiek konkursów, podwyżki o 100% dla rodzinki burmistrza, ustawione przetargi, praca tylko dla rodzinki i tych którzy posmarują, nepotyzm i niszczenie ludzi niezależnych, tak wygląda Polska ludowa samorządowa.

 31. W terenie wiejskim działa od 27lat mafia gminno-świńsko-polna.Obowiązujące ich prawo,to prawo do bezkarności,do kierowania sprawami na ich wiejskich zasadach i w oparciu o powiązania personalne,każda z każdym.Nic z tym wiejskim obornikiem nie da się zrobić,tym bardziej,że to właśnie tam, samice kocą się najszybciej,więc masy przybywa.

 32. odważył sie ktoś min. Lepper no i skończył jak skończył. Polecam obejrzeć na You Tube 15min które zabiły Andrzeja Leppera. Po tym wystąpieniu w sejmie dobił gwóźdź do swojej trumny.

  Nie tylko PSL ale i PO powinni być posądzeni do pudła za to wszystko. Gdyby szersza masa Ludzi była sobie tego świadoma co Lepper wtedy powiedział PO i PSL przestały by raz na zawsze istnieć

 33. PSL to handlarze ziemią ,majątkiem państwowym , stanowiskami i przetargami.

 34. Złodziej na złodzieju i złodziejem pogania.

 35. A nikt nie pójdzie siedzieć za wydanie publicznej kasy na partyjną agitację?

 36. Czyżby znowu świta Grzeszczaka odj… podobną fuszere jak ze szpitalem ?

 37. wszyscy PSL-owcy to jedna rodzina.
  I nie dziwota.Pan Woźniak powiedział, że to normalne że rozdziela się funkcję osobom zaufanym i rodzinie. Niedługo wyborcami będą tylko wyłącznie oni sami dla siebie.

 38. Nożyce się odezwały;-)

  Ale Michała zabolało.., aż kumpli uruchomił coby na forum oburzenie wielkie głosili, że niby interes jego przezroczysty jak nie przymierzając babcine gacie;-)

 39. Jeśli nie wiadomo, o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze. W ten sposób ma zwrot VAT-u przy tylu samochodach to jest spora suma.

 40. Mówisz OSP – myślisz Waldemar Pawlak. Mówisz Waldemar Pawlak – myślisz Prezes PSL, wieczny Wicepremier i Prezes ZG OSP… Teraz odpowiedz sobie, dlaczego koncesję na karosację wozów mają tylko 3-4 firmy w kraju i na jakiej podstawie rozdziela się zamówienia (przepraszam – przetargi). Dlaczego tak chętnie w ostatnich latach wymienia się wozy..? Jest to bardzo intratny biznes dla wąskiego grona firm, które mają / miały silne umocowania… firmy nie produkują specjalistycznych samochodów… Wozy gotowe przyjeżdżają od producenta (Man, Star, Mercedes). Firmy wykonują zabudowę pożarniczą, montują autopompę, oświetlenie i łączność, a dla wybranych (kto ma większe chody w ZW OSP) napychają też sprzęt do skrytek… Częstym przypadkiem jest, że w teoretycznie tej samej partii aut część jednostek dostaje „golasy”, a część z umocowaniami wozy wyposażone od A do Z. Urzędy Gmin płacąc za auta nie mają wgl

 41. raf na rację

 42. CO TO JEST PSL ??????

 43. PSL-owcy umieją się ustawić, mała partia przykleja się do dużej i rządzi. Na dole w gminach w powiatach rządzi PSL- układy, układziki, ciepłe posadki. Taką twarz ma PSL.

 44. to wspaniała sprawa że kolesie z PSL nie zapomnieli o swoim znamienitym synu ziemi słupeckiej , o pięknym aksamitnym głosie dysponującym krasomówczym darem jedno jest pewne nigdzie jak w Słupcy tak niewielu zawdzięcza mu tak wiele————- kochani o tym można pisać tylko z ironią bo po co się wk**wiać, znów właściwy człowiek na właściwym miejscu, będzie rządził i dzielił pieniędzmi , czyli będzie znów ważnym urzędnikiem , kto ma kasę ten ma władzę i tak dalej i tak dalej . Oczywiście z punktu widzenia ryjów przy korycie to jedynie słuszna osoba na to stanowisko stoi za nim ogromne doświadczenie , wiedza czyli kompetencja no i najważniejsze niektórzy od urodzenia mają zawód dyrektor ,i tak namaszczony jest nasz piękny Gienio.

 45. ZSL to ekspozytura GRU pod płaszczykiem partii chłopskiej

 46. wsciekly marian

  Jakżeż mi nieprzykro z tego powodu…
  🙂
  PSL – Promuj Swoich Ludzi.

 47. LUDZIE ZRÓBMY COŚ Z TYMI RZĄDZĄCYMI W NASZYM MIEŚCIE I POWIECIE PSL-EM .PROWADZĄ MIASTO I POWIAT DO RUINY.PATRZĄ TYLKO NA SWOJE STOŁKI I NIC POZA TYM NIE ROBIĄ.POKAŻMY GDZIE JEST ICH MIEJSCE.

 48. PSL owskie firmy zwane zakład pracy chronionej a zajmujące się produkcję tego co na tych fakturach występuje najczęściej polecam.

 49. PSL, o dziwo, przeszło suchą nóżką przez te ostatnie 27 lat. Jako języczek u wagi. Przez nikogo nie niepokojone, bez łatki kryptokomuny i postkomuny (tak jak SLD) i łatki rózowych zdrajców (jak UW-UD-KLD-PO). Wszyscy juz sie przyzwyczaili, że PSL to tacy zalatwiacze i „swoje chłopy” w terenie, którzy dbaja tylko o swoich. Tymczasem, to właśnie ta PRL-owsko – ZSL-owska spóścizna mentalna , zasiedziała w szeregach działaczy, dziedziczona z ojca na syna, tworzy balast nie do pokonania. Koniunkturalizm i cwaniactwo przegrywa z prawdą i wzrostem wiedzy obywateli na temat ZSL-u i jego kontynuatora, jakim jest dzisiejszy PSL. I nawet przystojny, jak Rowan Atkinson, i sympatyczny, jak porucznik Borewicz, mydełkowaty chłop z miasta – prezes Kosiniak-Kamysz tego nie zmieni.

 50. eugeniusz g

  Hełmy druha Pawlaka
  Peeselowscy strażacy chcieli tanio kupić państwową firmę. Mocno na to nalegał współpracownik Waldemara Pawlaka, a wojewoda z PO gorliwie mu pomagał
  Prezes PSL Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki, wraz z czołówką polityków swojej partii kontroluje w pełni Ochotniczą Straż Pożarną. Strażacy-ludowcy (mówią do siebie „druhu”) postanowili kupić państwowy zakład.

  Aby transakcję przyspieszyć i wynegocjować jak najniższą cenę, do urzędników nadzorujących sprzedaż zakładu dzwonił sekretarz stanu z kancelarii premiera Eugeniusz Grzeszczak -prawa ręka Pawlaka, a przy tym jeden z szefów OSP.
  OSP co roku dostaje blisko 30 mln zł dotacji państwowej. Większość idzie na remizy i sprzęt strażacki. W 2007r. blisko 5 mln zł poszło na utrzymanie administracji.

  Zakład, który szefowie straży chcieli przejąć, to Kaliskie Zakłady Przemysłu Terenowego (KZPT) – mała, w100 proc. państwowa firma zatrudniająca ok. 60 osób i produkująca głównie hełmy strażackie. Ponad połowę na pniu sprzedaje właśnie Ochotniczej Straży Pożarnej, która płaci pieniędzmi z dotacji budżetowej.

  To jednak mało, by utrzymać zakład i pracowników, dlatego Ministerstwo Skarbu szukało inwestora, stawiając na czele kaliskiej firmy zarządcę komisarycznego. W zeszłym roku na inwestora zgłosiła się właśnie straż. Rokowania ze strażakami wyglądały tak:

  Skarb państwa reprezentowali pracownicy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu sprawującego nadzór właścicielski nad KZPT. Ze strony straży negocjowała specjalistka od rachunkowości Grażyna Pieckowska mająca pisemne pełnomocnictwo szefa OSP Waldemara Pawlaka.

  Ale 1 stycznia br. Pieckowska przeszła na drugą stronę. Została zarządcą komisarycznym kaliskich zakładów, o które wcześniej walczyła z ramienia straży.

  Pracownik urzędu wojewódzkiego (boi się ujawnić) mówi: – My tu negocjujemy, a doradcą myszy został wąż.

  Drugi urzędnik (też nie chce podać nazwiska do druku): – Powiedziano nam tylko, że decyzja zapadła na szczeblu wojewody wielkopolskiego. Dano nam czytelny sygnał, że zakład mają przejąć strażacy.

  Negocjatorkę Pawlaka na zarządcę kaliskich zakładów nominował wojewoda, członek PO Piotr Florek. Pytamy go, dlaczego to zrobił. Najpierw nie chce rozmawiać. W końcu wyjawia: -Została mi polecona. Ale nie wiedziałem, że ta pani jest doradcą inwestora.

  „Gazeta”: -Czy polecili ją politycy PSL?

  Wojewoda Florek (milczy dłuższą chwilę): – Tak.

  Ustaliliśmy, że do wojewody dzwonił Eugeniusz Grzeszczak z PSL, sekretarz stanu w kancelarii premiera i jeden z szefów Ochotniczej Straży Pożarnej.

  Odtąd sprawa nabrała tempa. Urzędnicy wojewody miękną i w styczniu 2008r. godzą się w rozmowach ze strażą sprzedać jej zakład za 2,3 mln zł. Musi to jeszcze klepnąć poznańska delegatura Ministerstwa Skarbu. Ale delegatura odrzuca wynegocjowaną cenę, bo była oparta na starej wycenie.

  Po kilku tygodniach, wlutym, na biurku szefa delegatury dzwoni telefon. – Pewien człowiek pytał, jak idzie sprawa wyceny. Gdy mu powiedziałem, odrzekł, że przekaże to panu Waldemarowi Pawlakowi – mówi nam Roman Gałecki, szef delegatury Ministerstwa Skarbu.

  Kto dzwonił? Asystent Eugeniusza Grzeszczaka zaprzeczył, że to jego szef.

  W końcu urząd wojewódzki uaktualnił wycenę kaliskiego producenta hełmów. Była o 100 tys. zł wyższa. Ale delegatura znów odrzuciła ofertę, żądając jeszcze 200 tys. zł. Pertraktacje trwały cały wrzesień, ale szefowie straży – mający upoważnienie do rozmów podpisane przez szefa OSP Waldemara Pawlaka -nie godzili się na podwyższenie oferty. Sprawa miała się rozstrzygnąć wtym tygodniu. Wczoraj (parę dni po pierwszej rozmowie z nami) zadzwonił do „Gazety” wojewoda Florek: -Po namyśle zdecydowałem, że odwołuję panią Pieckowską. Odstępujemy też od negocjacji z OSP. Rozpoczniemy od nowa prywatyzację kaliskiego zakładu.

  Eugeniusz Grzeszczak był dla nas niedostępny. Jego asystent mówi: – Minister Grzeszczak nie sugerował wojewodzie żadnego nazwiska, a dzwonił do niego jako poseł i strażak zainteresowany losem kaliskiego zakładu.

  O próbie strażackiej transakcji mówimy posłowi PSL Eugeniuszowi Kłopotkowi. Komentuje z sarkazmem: – Jak tak, to powinno się tam wysłać panią Piterę.

  Minister Julia Pitera, mająca stać na straży przestrzegania prawa w instytucjach państwowych, jest też sąsiadką Grzeszczaka w kancelarii premiera: – Powiem krótko, nasz koalicjant postąpił niedopuszczalnie. A na naszego wojewodę brak mi słów, bo powinien był o tych naciskach powiadomić premiera.

  Szef Klubu Parlamentarnego PSL Stanisław Żelichowski: -Jeśli prawdą jest postępowanie kolegi Grzeszczaka, to było naganne. Oczekuję, że to wytłumaczy.

  Źródło: Gazeta Wyborcza

 51. Nazywają się wybraną” K a s t ą” i w głowach się im coś poprzestawiało.

 52. Pawlak t ten sam co nas niemal dozgonnie związał umową gazową z Rosją z najwyższą ceną gazu na świecie.

 53. W. Pawlak to ten sam co brał udział w obaleniu rządu Olszewskiego, i ten sam co podpisał z ruskimi najdroższą umowę gazową. Polacy płacą najdroższy gaz w EUROPIE!

 54. „PSL” – dla mnie to ruska partyjka pilnująca ruskich interesów w Polsce ( dla przykładu umowa z Gazpromem ) . Tam jest sam najgorszy sort z Pawlakiem na czele !

 55. Pawlaku, pamiętasz jak akcjonariat WGT został „rozproszony” i większość udziałów przejął Zbigniew Komorowski? A Ty zostałeś prezesem tej giełdy? I ten obrót tylko przez giełdę? To były czasy, co?

 56. Dla każdego, kto zajmuje się chociaż pobieżnie statystyką, nie ulega żadnych wątpliwości, że wybory samorządowe w 2014 r. zostały sfałszowane. Przypomnijmy – PSL w tych wyborach dostało około 23,6 proc. Wyniki te rażąco różniły się od sondażu po wyjściu od głosowania (tzw. exit pools). Różnica ta sięgała 7 pkt. procentowych. Oddano również rekordową liczbę głosów nieważnych. Aby sprawę było trudno wyjaśnić, puszczono już z dymem karty do głosowania (bo jeszcze ktoś wpadłby na pomysł, raz jeszcze je policzyć). Masowość procederu pozwala przypuszczać, że jest jeszcze dużo świadków. Nieukaranie winnych ewidentnego fałszerstwa, bardzo źle będzie wpływać na polską demokrację.

 57. PSL poparło PO i utworzyło wspólnie rząd. W zamian działacze PSL uzyskali nieskrępowany dostęp do „koryta”, czyli państwowych spółek i administracji samorządowej. Wiąże się to z potężnymi pieniędzmi. Dzięki stanowiskom można się samemu nieźle obłowić, a przy okazji – dzięki niejasnym przepisom i kumoterstwu – dać zarobić „znajomym królika”, pozwalając im wygrywać przetargi (często zbędne) na niepotrzebne usługi lub inwestycje, często na wielomilionowe kwoty. Osobną konsekwencją jest opanowanie państwowych stanowisk przez nieudaczników zainteresowanych tylko dostępem do pieniędzy publicznych. Wszystko podchodzi pod zarzut korupcji – zagrożony karą do ośmiu lat więzienia i do 12 lat w przypadku „kwot większych rozmiarów”.

 58. Starosta i cały PSL do dymisji Panowie wstyd to Wy zawaliliscie sprawę szpitala

 59. Pan G nie poszedł siedzieć za kilometrówki?

 60. Pawlakowi ? ha, ha,,,,. Jesteś bardziej śmieszny od klauna w cyrku. Ale również kto negocjował w Moskwie gaz dla polski i to na jakich warunkach ? że UE musiała zareagować. No wiadomo, że po takich umowach PSL musiał osiągnąć wynik w wyborach samorządowych, taki jaki uzyskał. Wiadomo, że zawsze jest coś za coś. A ciekawe jego poparcie w następnych wyborach gdzie odpadł z kretesem.

 61. Dziwnym trafem wybory samorządowe w niektórych gminach wygrywa ZSL… a ilość nieważnych głosów w tych gminach wynosi 40%. Czyli wyborcy PiS-PO-SLD itp. źle wypełniali karty, tylko małorolni kochający komuchów z ZSL umieli dobrze wypełnić karty. ŻARTY. Najlepsze jest to, że na podstawie nowych przepisów (przegłosowanych w 2012r) nie można sprawdzić ewentualnego fałszerstwa wyborczego polegającego na „dostawianiu krzyżyka”- który czyni głos nieważnym. Projek ten przegłosowały partie PO-ZSL. Mówili o tym członkowie PKW.

 62. bóbb malinowy

  Hahaha.. sorki za offtopic ale dobre. Chcecie zobaczyć kolejną mega-sprawę, której PO chamsko ukręciła łeb??? Blida przy tym to małe piwo i PiS powinno nadać tu tryb priorytetowy przez wzgląd na politykę dywersyfikacji. Wpiszcie sobie w google lub YT: „Węgiel = bogata Polska – Jarosław Hołubecki – 5.01.2016” Zarżnąć kurę znoszącą złote jaja to mało powiedziane. Zapis przedstawia wywiad. Facet co prawda wolno się rozkręca bo chce skrupulatnie wszystko wyjaśniać od początku działalności.. ale dajcie mu szansę. Sprawa jest tego warta. To nie jest kolejna baśń o żelaznym wilku tylko gotowa i przetestowana technologia i sposób w jaki ludzie PO ukręcili jej łeb by opłaty za CO2 dla unii były możliwie jak najwyższe. Na koniec przedstawiona jest dokumentacja potwierdzająca wyniki badań prowadzonych m. in. w Głównym Instytucie Górnictwa, Politechnice Częstochowskiej, Ciepłowni Kurpiński w Suszcu, Elektrowni Turów, Politechnice Wrocławskiej, Elektrowni Łaziska, Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Ja powiem tak- zawsze sceptycznie podchodziłem do tych PiSowskich spiskowych teorii ale ta sprawa jest kolejną która nadzwyczaj logicznie wpisuje się w kontekst powiązań międzynarodowych. Mafijna międzynarodówka to słowo, które zaczyna pasować szczególnie dobrze. Nagłaśniajcie gdzie się da bo to być może najważniejsza sprawa w kwestii dywersyfikacyjnej.

 63. Koniec lat tłustych PSL -lowska kliko

  I dobrze wywalić to barachło PSL owskie raz na zawsze, wyrzucić w zapomnienie. Kto was się żałuje darmozjady, za dużo lat tłustych mieliście, wreszcie zobaczcie jak pracuje zwykły przeciętny Kowalski, a nie na łatwiznę.

 64. A kto dba o niepełnosprawnych?Drobny przykład:ekspresowo jest robiony chodnik przy ul.Ratajczaka ,żeby idąc na uroczyste otwarcie wyremontowanej straży pożarnej-ludzie nie potykali się,jak miało to miejsce dotychczas ,bo płytki były tak krzywo ułożone.Kto pomyślał,żeby układając nowy chodnik zrobić niskie progi na przejściach dla pieszych lub przy wjeździe na teren szkoły Nr 5?Tyle pisze i mówi się o likwidacji przeszkód architektonicznych,ale przy tej budowie/podobnie jak na ul.Dworcowej/wejście na chodnik dla mnie /inwalidki narządu ruchu/jest po prostu trudne,bo jest zbyt wysoko.Proszę,niech drogowcy obniżą te progi na przejściach dla pieszych.

 65. dowody na przestępcze działania to haki?? to i prokuratorzy zbierają takowe.

 66. Ukochana Pawlaka zarabiała na straży

  2009 rok. Media ujawniają układ towarzysko-biznesowy zbudowany przez Waldemara Pawlaka, od lat szefa Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Spółka 3i, zarządzana przez Iwonę Grzymałę, ówczesną konkubinę Pawlaka, budowała strażackie strony internetowe, wgrywała oprogramowanie do strażackich komputerów, a nawet prowadziła portiernię w Domu Strażaka.

  Ludzie PSL zarabiają w spółkach

  2011 rok. Nagrana zostaje rozmowa Władysława Serafina, szefa kółek rolniczych, z byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem o nadużyciach działaczy PSL związanych z resortem rolnictwa. Dowiadujemy się m.in., że Andrzej Śmietanko, który stał na czele spółki Elewar, zarabiał 800 tys. zł rocznie! Stanowisko ministra rolnictwa stracił wtedy Marek Sawicki.

  Seksmarszalek sypie kolegów?

  2012 rok. Afera na Podkarpaciu. Chodzi o marszałka województwa Mirosława Karapytę. Dostaje zarzuty m.in. przyjmowania łapówek. Za seks miał obiecywać awans jednej z urzędniczek. Teraz Karapyta ma żal do ludowców, m.in. do Janusza Piechocińskiego i Jana Burego, że gdy wybuchł skandal, wyrzucili go z partii. Czyżby to on naprowadził CBA i zaczął obciążać Burego zeznaniami?

 67. P S L musi zniknąć ze sceny politycznej…………………to banda złodziei i sprzedawczyków.POLACY otrząśnijcie się. Nie głosujmy na PSL

 68. PSL porządzi w powiecie ale zapewne tylko do kolejnych wyborów samorządowych. Celem nadrzędnym władz PiSu w Słupcy i powiecie powinno być wykreowanie do czasu wyborów liderów PiS w Słupcy tak by zabrać mandaty w Słupcy Zgodzie. No i zabranie mandatów PSL w pozostałych gminach wiejskich. Tak by PiS mógł samodzielnie rządzić w powiecie. Ciekawy jest fakt że w trakcie kampani wyborczej japy kandydatów na radnych niemal się nie zamykają a gdy już dieta wpłynie na konto to jak wynika z lektury protokołów z sesji rady powiatu 95 % radnych powiatowych bardzo rzadko lub wcale nie zabiera głosu w poruszanych sprawach.

 69. PSL w powiecie słupeckim dobrze wychodzi zastraszanie oponetów

 70. Elektorat PSL:
  Starostwa Powiatowe, Urzędy Marszałkowskie, Fundusze Ochrony Środowiska, Agencje Rolne, Ochotnicze Hufce Pracy, KRUS, Straż Pożarna.
  Kilkaset tysięcy ludzi z nadania politycznego otrzymujących pensje z NASZYCH PODATKÓW. Gdyby ich nie było nic w Polsce by się nie zmieniło. Pasożytnicza banda urzędasów.

 71. mecenas kon

  Wszyscy są równi wobec prawa i nie ma wyjątków zapamiętajcie to sobie , w Korei południowej właśnie aresztowano byłą prezydent za korupcję można ? można i trzeba

 72. nie będzie szpitala i nie będzie powiatu słupeckiego
  oto rządy PSL

 73. Czas zaczac rozliczac politykow za swoja dzialalnosc prowadzaca do miliardowych strat.To nie moze byc tak ze nie ponosza zadnej odpowiedzialnosci..Prawo karne dotyczy wszystkich

 74. W Polsce jest ponad 80 tysięcy różnych pozarządowych ponadnarodowych instytucji fundacji organizacji itp. Żerujących i finansowanych z budżetu UE i Państwa. Ludzie się dziwią skąd milionerzy się biorą i zadłużenie państwa. Z tym finansowaniem należy skończyć. Niech funkcjonują, ale za swoje lub datków i po rozliczeniu podatkowym. A jak nie, to do roboty na budowe lub zmywaki. Wspieram obecny Rząd i Ziobro.

 75. Kto zna realia wie że taki nepotyzm panuje wszędzie. Nie tylko w Słupcy

 76. rolnik sam w dolinie

  Od 20 lat powtarzam że PSL to wróg a nawet okupant polskiego rolnika ale chłopy jak pijany płota trzymają się zasady Pawlaka w filmie Sami swoi – wróg nie wróg ale swój więc po co szukać innego ! Gdyby mieli odrobinę oleju w głowie to zamiast na nich głosować kazali by tę zarazę wytępić i wykastrować trzy pokolenia by się ta stonka ziemniaczana nie rozprzestrzeniała !

 77. Tacy ludzie, bufony z rozdętym ego sprawują i sprawowali najwyższe urzędy w państwie ?! Nie dziwią mnie już te afery, działanie jak mafia i upodlanie zwykłych obywateli.

 78. Fundacja Rozwoju, założona przez PSL i nadzorowana przez Waldemara Pawlaka łamie prawo – pisze „Puls Biznesu” .Według gazety, która dotarła do sprawozdań finansowych Fundacji z 2005 i 2006 roku, przeznacza ona na cele statutowe znacznie mniej niż angażuje w prowadzone przez siebie przedsięwzięcia gospodarcze. Równocześnie korzysta ze zwolnień podatkowych, należnych fundacjom.

  „Puls Biznesu” cytuje opinię biegłego do sprawozdania Fundacji z 2005 roku, w którym pada stwierdzenie, że struktura aktywności organizacji jest niezgodna z ustawą o fundacjach.

  Dziennik pisze, że PSL powołało Fundację Rozwoju w 2002 roku, po tym jak nowelizacja ustawy o partiach politycznych wprowadziła zakaz prowadzenia przez nie działalności gospodarczej. Ludowcy nie mogli czerpać dochodów z wynajmu nieruchomości i ponad 70 budynków zostało sprzedanych Fundacji. Jednak 95 procent z 90 milionów, jakie miała zapłacić, zgodnie z umową, przekaże PSL-owi dopiero w 2012 roku.

  Fundacja, oprócz zysków z nieruchomości, zarabia też na obsłudze kampanii wyborczych ludowców. Dzięki temu partia wicepremiera Pawlaka, przedstawiając rachunki wystawiane przez swoją fundację, otrzymuje z budżetu subwencje wyborcze. Dodatkowo, fundacja zatrudniająca 30 osób – wśród nich członków władz PSL, w 2006 roku wydała na wynagrodzenia półtora miliona złotych.

  „Puls Biznesu” informuje, że działalność statutowa fundacji to między innymi szkolenia dla rolników, ale także seminaria dla kandydatów PSL w wyborach. Kandydaci ludowców uczyli się prowadzić kampanie wyborcze, a prelegentem był między innymi Waldemar Pawlak.

 79. Pan Grzeszczak próbuje Słupczanom wmówić, że ma dla miasta szczególne zasługi, że coś mu „zawdzięczamy” a tymczasem Słupca się nie rozwija,marazm,brak nowych miejsc pracy …..tylko urzędasów nam przybywa do utrzymania. Oby tym razem psl nie wygrało zadnych wyborów

 80. Najbardziej irytujace jest to że nikt nie siedzi z tych afer w więzieniu,ponieważ jest nie pisana umowa miedzy politykami….możemy o tym mówić ale nie stawiamy zarzutów prokuratorskich tak jest od lat…ręką rękę myje…

 81. Raz zatrudniłem u siebie młodego chłopaka do prac biurowych – jak sie później okazało był z PSL. Popracował miesiąc i wyleciał na zbity pysk – takiego lenistwa, narzekania na wszystko i wszystkich, braku zaangażowania i wiedzy mimo niby wyższego wykształcenia nie widziałem nawet u ludzi po paru klasach podstawówki. Zresztą potem na jego miejsce wziąłem chłopaka po zawodówce, mija już ponad 2 lata jak pracuje i nie mam do niego absolutnie żadnych zastrzeżeń.

  Nie dziwi mnie już że tylu PSL-owców pracuje w urzędach – do normalnej rzetelnej roboty sie nie nadają, a tam mierność jest w cenie.

 82. I znowu, jak zwykle w przypadku polskęzbawa, widać doskonałą ilustrację starego polskiego przysłowia: każdy sądzi według siebie. W tym przypadku okazało się po prostu, że ten który wszystkich dookoła (oprócz tych, oczywiście, od których otrzymywał określone profity) podejrzewał o tworzenie układów, o przekręty i wszelkie oszustwa sam okazał się największym oszustem i kombinatorem, twórcą zaiste mafijnego układu.

 83. Ale tekściarze , no . Trzeba być super hipokrytą aby zachłystywać się słowami które przeczą temu co sami innym sprezentowali . Wiara w krótką pamięć jest silna , tyle tylko że pamiętamy ten szajs .

 84. ‚Człowiek jest najważniejszy” – brzmiało hasło wyborcze PSL. Nasz człowiek – dodają w Słupcy. Tamtejszy PSL to jedna wielka rodzina. Dosłownie
  Po 14-tysięcznym wielkopolskim mieście jeżdżą samochody z rejestracją zaczynającą się od liter ”PSL”. Słupca jest skazana na PSL – i to nie tylko, że sama ludowców wybrała. Bez decyzji polityków stronnictwa i członków ich rodzin w mieście i powiecie nic się nie wydarzy.

  – PSL opanował do perfekcji dzielenie stanowisk między swoich – uśmiecha się smutno Zygmunt Zieliński, lekarz i powiatowy radny. Niegdyś był w PO, ale rozstał się z Platformą, bo nie mógł patrzeć na koalicję z PSL.

  – Powinienem się cieszyć, że do naszego miasta spływają pieniądze z Unii – mówi Janusz Ansion, redaktor naczelny niezależnego ”Kuriera Słupeckiego”. – Tyle że funduszami tymi dysponują wyłącznie ludzie powiązani politycznie z rządzącymi w Słupcy.

  Na początku był Eugeniusz Grzeszczak

  PSL rządzi miastem w koalicji z PO, a powiatem – z PiS. Do statusu faktycznej monopartii w Słupcy doprowadził PSL Eugeniusz Grzeszczak, działacz Ochotniczych Straży Pożarnych.

  – PSL przeniknął w struktury OSP. Straż ma w każdej gminie po kilka jednostek. To często są całe rodziny. W naszym 60-tysięcznym powiecie to pokaźna siła. A przy kiepskiej frekwencji i mobilizacji PSL-owskich rodzin można zrobić wszystko – tłumaczy wyborcze sukcesy PSL w powiecie radny Zieliński.

  Grzeszczak – 58 lat, wicemarszałek Sejmu i bliski współpracownik wicepremiera Waldemara Pawlaka – mieszka w Słupcy od urodzenia. Dwukrotny starosta, dwukrotny senator, potem wicemarszałek województwa i minister w kancelarii premiera. W powiecie niemal wszystkie imprezy odbywają się pod jego patronatem.

  Na Facebooku bryluje na powiatowych uroczystościach, fotografowany m.in. w otoczeniu biskupów. Wśród ”ulubionych zajęć i zainteresowań” zaznaczył m.in. ”Głos Słupecki”. A także darmowy Portal ogłoszeniowy Ogloszenia.Slupca24.pl. oraz agroturystykę w Ostrowitem. Wszystkie te firmy prowadzi jego syn Michał, m.in. dzięki unijnemu wsparciu.

  Żona Grzeszczaka i jej siostra

  PSL w Słupcy to jedna wielka rodzina. Dosłownie. Irena Grzeszczak, żona wicemarszałka, jest dyrektorem słupeckiego Zespołu Szkół Ekonomicznych. Nadzoruje kilkanaście projektów unijnych. Jeden z nich to ”Kwalifikacje na start”, m.in. kurs prawa jazdy kategorii B, C i E. Przetarg na obsługę finansową projektu wygrała Halina Cicha, siostra Ireny Grzeszczak, była księgowa Zespołu Szkół Ekonomicznych, emerytka. W przetargu starostwo nie zapisało wymogu wykształcenia wyższego. Halina Cicha miała wykształcenie średnie ekonomiczne.

  – Przystąpiła do konkursu i wygrała – komentuje Irena Grzeszczak. – To nieprawda, że obniżono wymagania. Do rozliczania projektu wystarczy średnie ekonomiczne. Bardziej liczyło się dla nas doświadczenie w rozliczaniu projektów unijnych. Ten wymóg został spełniony.

  – Czy pani siostra rozliczała wcześniej inne projekty szkoły? – dopytuję.

  – Rozliczała trzy projekty dla różnych firm. Dla naszej szkoły robiła to po raz pierwszy.
  Syn Grzeszczaków i jego gazeta

  Wkrótce Irena Grzeszczak nadzoruje kolejny projekt z funduszy unijnych: ”Reklama dźwignią edukacji zawodowej”. Obejmuje on 24 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Opiewa na ponad 400 tys. zł, z czego ponad 350 tys. zł pochodzi z Unii (resztę wykłada starostwo). Jego celem jest zmodernizowanie oferty dla uczniów po gimnazjum, dostosowanie jej do lokalnego rynku pracy.

  Pół roku później, w marcu 2011 r., na półkach sklepów w Słupcy pojawiło się nowe pismo ”Głos Słupcy”. Jego szefem okazał się Michał Grzeszczak, 29-letni syn Ireny i Eugeniusza. W styczniu 2011 r. utworzył wraz z Dariuszem Mikołajczykiem, prezesem firmy meblarskiej z Piotrowic (i działaczem PSL), spółkę, która wydaje ”Głos”.

  Start nowej gazety zbiegł się z projektem ekonomika i problemami konkurencyjnego ”Kuriera Słupeckiego”. – Zaczęło się niewinnie – opowiada Ansion, naczelny ”Kuriera”. – Wydrukowaliśmy rozmowę z uczennicami ekonomika, które wyjechały na praktyki do Grecji. Zaraz potem pani dyrektor Grzeszczak oburzyła się, że w naszej gazecie przedstawiliśmy dziewczyny w krótkich sukienkach z odsłoniętymi nogami. A to było zdjęcie z hotelowej plaży, dostarczone nam zresztą przez same dziewczyny. Wystarczyło, by nas oczernić.

  Dyr. Grzeszczak wspiera red. Grzeszczaka

  Irena Grzeszczak rozkłada numer ”Kuriera”: – Niech pan spojrzy.

  Na pierwszej stronie ładne zdjęcie dwóch uczennic w letnich strojach, w tle zachód słońca. – Naiwne dziewczynki dały dziennikarzowi ”Kurierowi” plik zdjęć. Ciężko pracowały w hotelu w Grecji. A oni, żeby zwiększyć sprzedaż, zrobili taki sensacyjny tytuł – tłumaczy Grzeszczak.
  – Sensacyjny? ”Słupczanki w światowej elicie”. Co w tym złego? – dopytuję.

  – To jest młodzież zdobywająca praktyki, ciężko pracująca? – naciska Grzeszczak.
  Artykuły sponsorowane z ekonomika na temat projektów unijnych prowadzonych przez szkołę popłynęły teraz do gazety syna pani dyrektor. – Bo ”Głos” jest solidniejszy. Teksty reklamowe wysyłane do ”Kuriera” ulegały przeróbkom – tłumaczy Irena Grzeszczak.

  – A to, że ”Głos” to gazeta syna, pani nie przeszkadza? – pytam.

  – Gdybym robiła duże interesy, to na pewno by mi to przeszkadzało. Ale to kwestia 300 zł za artykuł raz w miesiącu.

  Szkoła Ireny Grzeszczak prowadzi jednak kilkanaście projektów. Każdy z nich musi być odnotowany i zareklamowany w prasie.

  Gdy tylko zaczęła wychodzić gazeta młodego Grzeszczaka, ogłoszenia zaczął tam lokować urząd miasta, starostwo i ich spółki zarządzane przez PSL. Do nowej gazety przeszła też część ogłoszeniodawców prywatnych, choć pismo Grzeszczaka juniora nie podaje swojej sprzedaży – informacji kluczowej dla reklamodawców.

  Gazeta Grzeszczaka chwali Grzeszczaka

  W Zielonym Domu obok starostwa mieści się zarząd powiatowy PSL, biuro poselskie Eugeniusza Grzeszczaka, Radio Planeta (w którym pracuje szef biura Grzeszczaka seniora), ”Głos Słupcy” Grzeszczaka juniora i jego agencja reklamowa.

  ”Głos” to tuba PSL. Gdy ”Kurier” skrytykuje burmistrza lub starostę, ”Głos” ich broni. Na portalu ,,Głosu” można znaleźć nawet pochwalny artykuł pod adresem ojca redaktora naczelnego (”Szczęśliwie w tamtym okresie ówczesny starosta słupecki po dokonaniu zamian właścicielskich dróg został wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego”).

  Michał Grzeszczak zamiast rozmowy w cztery oczy woli pytania przesłane e-mailem. Odpowiada też e-mailem: że średnia sprzedaż ”Głosu” wynosi 1420-1500 egz. tygodniowo (rozchodzi się więc co trzeci egzemplarz gazety). Że jego tygodnik współpracuje – i otrzymuje płatne zlecenia – nie tylko z ZSE, ale również z Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych, gimnazjum i szkół podstawowych.

  – Nie dostrzega pan niestosowności w tym, że pańska gazeta reklamuje odpłatnie projekty prowadzone przez szkołę pana matki? – pytam e-mailem. Odpowiedź: ”Staramy się być najtańsi i konkurencyjni, co często doprowadza konkurencję do szewskiej pasji”.

  Agroturystyka Grzeszczaków ugości każdego

  Syn Grzeszczaków prowadzi też duże gospodarstwo agroturystyczne na 60 miejsc w gminie Ostrowite (Powidzki Park Krajobrazowy). Są tu trzy sale bankietowe, centrum konferencyjne, basen, staw i minisauna. Rozwija je dzięki wsparciu ze środków unijnych. Wśród gości m.in. samorządowcy zapraszani przez miasto lub starostwo. Np. delegacja z Chorwacji.

  – Michał składa wnioski, dostaje po 50 poprawek i ciągle się z tym boryka. Na pewno nie dostaje tych dotacji po znajomości – zapewnia Irena Grzeszczak.

  Telewizja na gwizdnięcie

  W 2011 r. spokojną Słupcą wstrząsnęła afera. Starosta Mariusz Roga (PSL) i burmistrz Michał Pyrzyk (również PSL) zapłacili ponad 22 tys. zł z publicznych pieniędzy za PR-owskie materiały filmowe. ”Powiatową kronikę filmową” kręcił i emitował w lokalnej kablówce producent telewizyjny z Konina.

  O ”Kronikach” nie wiedział wcześniej żaden radny. Po tekstach ”Kuriera” sprawę zbadała komisja rewizyjna. Starosta tłumaczył wtedy, czym ujęła go ”Powiatowa kronika filmowa”: przedstawiała ”tylko pozytywne wydarzenia”.

  Roga w końcu wycofał się ze współpracy z ”Kroniką”. Choć z żalem. – Ta telewizja robiła nam dokument z wszystkich promocyjnych imprez powiatu. Na nasze gwizdnięcie przyjeżdżała wszędzie. I to nie po to, żeby pokazywać moją gębę. Była w przedszkolach, w kołach gospodyń wiejskich, u strażaków, u harcerzy, w klubach sportowych, na dożynkach, przeglądzie chórów. Cuda-niewidy – opowiada przejęty. – Ta sama firma robiła np. promocję naszych najlepszych przedsiębiorstw, kręciła o nich materiały reklamowe.

  – A ludzie to w ogóle oglądali?
  – To zależy, jak pan zada pytanie. ”Kurier” pytał ludzi o ”Powiatową kronikę filmową”. Tę nazwę znałem tylko ja i skarbnik. A trzeba było zapytać: czy śledzi pan w telewizji albo internecie materiały filmowe, co się dzieje w naszym powiecie?

  – A pan tak pytał?
  – Tak. I proszę mi wierzyć, że oglądali.

  Radny Zieliński ma inne zdanie: – Obejrzałem specjalnie cztery kasety ”Kroniki”. Zaczynały się imprezą powyborczą w siedzibie PSL, podczas której działacze w euforii przechwalali się, ilu mają burmistrzów, wójtów czy radnych. Większość materiałów zawierała wystąpienia starosty albo pokazywała ludzi z PSL. O problemach powiatu nie było tam ani słowa, a przecież powiat ma potężne problemy do rozwiązania – choćby zadłużenie szpitala.

  Pomoc Grzeszczaka? Nie odczuwamy

  Zieliński to jedyny rajca, który stawia dociekliwe pytania. Poza nim w Słupcy nie ma opozycji. A rzeczywistość skrzeczy. ”Lokalny program rewitalizacji” – raport przygotowany przez poznańską firmę konsultingową na zlecenie słupeckiego magistratu – mówi o Słupcy jako enklawie ”bezrobocia, ubóstwa i uzależnienia”. Z miasta uciekają młodzi.

  Powiatowy radny Czesław Dykszak z opozycyjnego SLD: – Słupca ma problemy, ale to nie jest wina starosty. To rząd traktuje powiaty takie jak Słupca po macoszemu.

  – A pomoc Eugeniusza Grzeszczaka? – podpytuję. – Nie odczuwamy tego. – Projekty unijne? – Sądzę, że są one z korzyścią dla młodzieży. – Nieprawidłowości? – Chyba ich nie ma. Owszem, radni mogą wniknąć w szczegóły projektów, ale na to trzeba mieć czas i się na tym znać. O te sprawy dbają finansiści, skarbnik, są kontrole. Sito jest mocne.

  – Komisja rewizyjna?

  – No mamy, ale jest zdominowana przez PSL. Badała w znikomym stopniu.

  Na wakacje też Grzeszczak

  Zdaniem Zielińskiego ludzie w Słupcy nadal są nieświadomi, że żyją w wolnym kraju, że mogą wybierać: – Wyborcy mówią, że władza im się nie podoba. Ale nie chcą tego zmienić, bo nie idą do wyborów. I dominuje twardy elektorat PSL. W dodatku w Słupcy nie ma młodych ludzi, uciekają do Poznania, Konina albo za granicę. Bo tu nie mają szans na pracę.

  Burmistrz Pyrzyk twierdzi jednak, że właśnie przygotowuje program pozwalający 50 rodzinom w staromiejskim centrum Słupcy zaopatrzyć się w laptopy z bezpłatnym internetem. W tym roku rozpocznie też rewitalizację miasta. Na początek – plac Bohaterów Warszawy. A starosta? Chce rozwijać turystykę w powiecie. Idzie to jednak słabo.

  – Jest jakaś nadzieja dla Słupcy? – pytam Zielińskiego.

  – Nadzieją są następne wybory. Tylko tak można coś zmienić. Właśnie tworzę z byłymi i obecnymi samorządowcami, w tym z radnymi powiatu, miast i gmin, stowarzyszenie Obywatelski Powiat Słupecki. Staramy się skupić szerokie grono ludzi bezpartyjnych i partyjnych, dla których ważne są postawy obywatelskie.

  Do wyborów jeszcze dwa lata. W sierpniu starostwo organizuje ”Spotkania z folklorem” pod patronatem wicemarszałka Grzeszczaka. Gwiazdą imprezy będzie… Sylwia Grzeszczak. Zbieżność nazwisk po raz pierwszy jest przypadkowa.
  Źródło: Gazeta Wyborcza

 85. Bardzo odrze je wklejacie te artykuły być możre komuś oczy się otworzą

 86. Szymowski oskarża Pawlaka i rząd – protokoły zdrady

  Wysłane przez elig w 07-06-2011 [19:22]
  FacebookTwitterWykopGoogle+E-mail
  „Protokoły zdrady” to tytuł artykułu Leszka Szymowskiego w
  numerze 23/2011 „Najwyższego Czasu”. Można go przeczytać na
  stronie internetowej „NCz!” /TUTAJ (link is external)/ .
  Redakcja „Najwyższego Czasu” dotarła do tekstu dwóch
  protokołów podpisanych w dniu 29.10.2010 przez Waldemara Pawlaka i
  wicepremiera rosyjskiego rządu Igora Sieczina. Zmieniają one kontrakt
  jamalski podpisany w 1993 r. i zawierają postanowienia skrajnie
  niekorzystne dla strony polskiej. Az do 2022 będziemy kupować od Rosji
  1,5 razy więcej gazu niż potrzebujemy, bez prawa odsprzedaży.
  Uniemożliwi to dywersyfikację źródeł jego dostaw. Polski rząd
  stracił kontrolę nad EuRoPol Gazem SA, a spółka ta nie może już
  ustalać cen przesyłu. Rząd Polski zgodził się na ceny przesyłu nie
  uwzględniające unijnych przepisów, co może skutkować karami
  nałożonymi przez KE. Co więcej, Polska umorzyła Gazpromowi 1,2 mld
  złotych długu, Szymowski pisze: „Mamy więc do czynienia z
  gigantyczną aferą, której skutki będziemy odczuwać przez co najmniej
  11 lat.”. Dane liczbowe i dalsze szczegóły znajdują się w
  linkowanej publikacji.
  Warto tu przypomnieć, iż pierwotnie porozumienie to miało
  obowiązywać aż do 2045 r. Tylko sprzeciw Unii Europejskiej spowodował,
  że tak się nie stało. Co u licha mogło skłonić polski rząd, a w
  szczególności Waldemara Pawlaka do forsowania czegoś tak dla Polski
  niekorzystnego? Pierwsza możliwość to „wariant Schroedera”,
  czyli zwykłe przekupstwo. Za kilka lat może się okazać, że Gazprom
  zafunduje Pawlakowi i jego kolegom dobrze płatne posady. Druga – to
  szantaż, na przykład sprawą Smoleńska. Jest bardzo prawdopodobne, że
  Rosjanie są w stanie ujawnić coś, co całkowicie pogrąży cały obecny
  rząd Polski. Ze strachu przed tym Pawlak zgodził się na wszystko.
  Na zakończenie tej notki chciałabym napisać kilka słów o drugim
  sygnatariuszu tych protokołów, Igorze Sieczinie. Jest on wicepremierem
  Rosji odpowiedzialnym za sprawy energetyki, reprezentantem resortów
  siłowych Rosji. Według WikiLeaks, to on stał za odcięciem w roku 2006
  dostaw ropy naftowej do zakupionej przez Orlen rafinerii w Możejkach.
  Podobno aranżował też kolejne procesy Chodorkowskiego. Ostatnio było o
  nim głośno pod koniec marca 2011, gdy prezydent Miedwiediew zmusił go do
  rezygnacji ze stanowiska przewodniczącego rady nadzorczej Rosniefti.
  http://naszeblogi.pl/11646-szymowski-oskarza-pawlaka-i-rzad-protokoly-zdrady

 87. ZSL, CZY JAK TAM GO ZWĄ PSL, trzeba wreszcie rozliczyć z tych afer, rozliczyć za kontrakt gazowy , i wreszcie dowiedzieć sie dlaczego Pawlak anulował karę sovieckiej spółce paliwowej J&S w kwocie 450 mln zł. Te warszawskie chłopy maja wiele za uszami !

 88. Aby zrozumieć tych cwelów trzeba zrozumieć historię ZSLu,którzy na bazie ciemnej wsi: parówki-ogniska z potańcówką i rogatywkami OSP kiwają polską WSIą.Nocna zmiana Pawloka potwierdza to, Są lojalni buciorom radzieckiej partyzantki po 1944.TO PZPR POLSKIEJ WSI NIC INNEGO.W STATUCIE MIELI;UZNAJA PRZEWODNIA ROLĘ PZPR = KPZR,jak to przejęli tradycję przedwojennej PSL-Piast.Dziś to obszarnicy lasów-elewatorów-Voxów,młynów i kontroli dotacji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 89. Obi-Wan Kenobi

  ak świat światem, dopóki będą państwowe posady, dopóty będą obejmować je swoi. Tak było, jest i będzie. I nie zastąpią tego tzw. pseudo konkursy ani ustawy o słuzbie cywilnej.. Mam kilku znajomych, którzy po tzw. scalakach, niby startując w nich, dostali posady. Tak dzieje się również w prywatnych firmach, korporacjach, etc, etc. Rzecz w tym, że w przypadku PSL zaszło to dużo dalej, niż tylko posadki dla swoich.

 90. anty_komuch

  o partia sympatyków i miłośników KPZR. Kontynuator dobrej współpracy z sowietami jak za czasów pawlaka, który tak negocjował ceny za ropę aby sowieci byli zadowoleni. Dla nich
  POLACY się nie liczą a dopiero UE interweniowała w sprawie cen

 91. Nie wiem czy na prawdę jesteście tak ograniczeni umysłowo czy nie wiecie że PiS i PSL to jedna spółka która ze się ze sobą na pokaz aby was doić gamonie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.