Strona główna / Informacje / Na sygnale / Zatrzymali 6 praw jazdy

Zatrzymali 6 praw jazdy

Słupeccy zatrzymali prawa jazdy kolejnym sześciu piratom drogowym, którzy nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego pędzili w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Kierowcy przez najbliższe trzy miesiące nie będą mogli prowadzić pojazdów. Zostali też ukarani mandatami, a na ich koncie zapisano po 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Niestety funkcjonariusze pełniący służbę na drodze, mimo licznych apeli o rozważną jazdę, nadal ujawniają osoby, które w sposób rażący łamią przepisy i nakazane ograniczenia. Kontrole prędkości są ważnym elementem w poprawie bezpieczeństwa na drogach i służą zmianie przyzwyczajeń kierowców z tzw. ciężką nogą.

W ciągu minionego tygodnia policjanci ze słupeckiej drogówki zatrzymali sześć praw jazdy osób, które za nic miały ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym. Tylko wczoraj, 3 października, z powodu nadmiernej prędkości, zatrzymano dokumenty trzech kierujących. Rekordzistką okazała się 19-letnia mieszkanka powiatu wrzesińskiego, która w Nowej Wsi jechała z predkością 124 km/h przy dopuszczalnych 50 km/h. Kierującą ukarano wysokim mandatem karnym oraz nałożono punkty karne. Należy dodać, że młoda kobieta odebrała prawo na początku bieżącego roku.

Na trzy miesiące uprawnienia do kierowania stracił także mieszkaniec powiatu konińskiego, który w Drążnej przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h, a także mieszkaniec Wrocławia przejeżdżający przez Przecław z prędkością 107 km/h.

Zatrzymane przez policjantów prawa jazdy zostaną przesłane do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na okres 3 miesięcy. Gdy kierowca, któremu zatrzymano w ten sposób prawo jazdy, będzie dalej jeździć, grozić mu będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy. W przypadku dalszego nie stosowania się do zakazu kolejnym etapem jest zupełne cofnięcie uprawnień do kierowania i aby je odzyskać trzeba przejśc procedurę ponownych szkoleń i egzaminów.

3 komentarze

  1. Chore to jest ci co przekraczają tak prędkość to mogli by dostać 2000 mandatu a nie zabieranie prawkaa jak pojedzie młodociany kierowca to musi od nowa a przykładowo przekroczyl prędkość młodociany image na rok zabrane i musi od nowa zdawać a to już nie jest łatwo a pojedzie taki po 40 3 miesiące i oddawaja prawko

    • obiektywnie

      Weź się zastanów co Ty mówisz. Widać że jesteś niedzielnym kierowcą. Gdybyś znał trochę realia życia to byś takich głupot nie pisał…

  2. Brawo policja, eliminujcie potecjalnych zabójców. Lepiej zapobiegać niż gasić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.