Strona główna / Informacje / Aktualności / Platforma wyrzuci Gałana? Znamy decyzję partii

Platforma wyrzuci Gałana? Znamy decyzję partii

Od samych wyborów samorządowych dużo mówiło się o sytuacji Piotra Gałana w jego partii – Platformie Obywatelskiej. Dziś już znamy decyzję władz platformy odnośnie przyszłości przewodniczącego rady powiatu.
Piotr Gałan po wyborach do rady powiatu słupeckiego został członkiem klubu koalicyjnego zrzeszającego cztery różne środowiska – Prawo i Sprawiedliwość, Nowoczesną, SLD i Platformę Obywatelską. Sam Piotr Gałan już kilka tygodniu temu powiedział nam, że jego wyrzucenie z partii to zwykła plotka. Magdalena Plesińska, reprezentująca słupeckie struktury PO powiedziała też, że Piotr Gałan to jej godny następca na czele struktur i jej wychowanek i nigdy nie było mowy o jego usunięciu z klubu. Teraz potwierdzają to wojewódzkie władze partii – Pan Piotr Gałan nie podpisał umowy koalicyjnej z PiS. Jest wspólny klub w Radzie Powiatu łączący wiele środowisk. Nie zamierzymy wykluczać Piotra Gałana z PO – informuje nas Adam Kasprzyk, dyrektor biura zarządu regionu wielkopolskiego Platformy Obywatelskiej.

 

14 komentarzy

 1. J. D. Schulze

  Dokument, na którym Pan Piotr Gałan złożył podpis nosi nazwę „UMOWA KOALICYJNA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI ORAZ RAZEM DLA POWIATU SŁUPECKIEGO”. To nie byl dokument – deklaracja – przystąpienia do klubu.

  • Co i co z tego szulce ? … jakie to na znaczenie ?

  • J. D. Schulze

   Nie ogarniasz, Janek? Wczytaj się w wypowiedź Adama Kasprzyka… „Pan Piotr Gałan nie podpisał umowy koalicyjnej z PiS. Jest wspólny klub w Radzie Powiatu łączący wiele środowisk. Nie zamierzymy wykluczać Piotra Gałana z PO – informuje nas Adam Kasprzyk, dyrektor biura zarządu regionu wielkopolskiego Platformy Obywatelskiej”.

   Zresztą nie myślę, żebyś zrozumiał. Jesteś z tych, dla których czarne jest białe.

  • dama bez gronostaja

   A Ty za to Schulze jesteś z państwa teoretycznego i tylko Ci się wydaje , że rozumiesz ..
   Ty obrażasz Janka , a ja obrażę Ciebie
   ..i możemy tak w kółko, chcesz?

 2. Schulce. A ty co taki mądry jesteś.? Na platformę narzekasz? Gdyby nie platforma ty Wy jako PSL już dawno byście zdechli..

 3. Polak mały

  Wszystkie te pseudo kluby ,porozumienia to tylko ukrycie przynależności patyjnej .
  Farbowane lisu.

 4. Kobieto!!! Przed reformami Buzka /AWS-PO_UE/ OFE i Tuska -Kosiniaka -Kamysza / PO -UE -PSL/ Twoja emerytura wynosiła : 27 lat /od 55 -82 l./ x 12 m-cy. x 2100zł/m-c. / 70 % ostatniej pensji wg. systemu zdefiniowanego świadczenia/ . Ok. 680 400zł. Po reformach /OFE i 67/ wynosi : 15 lat / 67- 82 l./ x 12 m-cy x 600zł /czyli 20% ost .pensji,wg. nowoczesnego systemu „zdefiniowanej składki”-OFE/. Ok.108 tys.zł. Twoja strata to 572 tys. 400 zł , plus niepotrzebnie dodatkowo zapłacone składki ZUS przez 144 m-ce pracy -po 48% każdej pensji =1440 zł/m-c .x 144 m-ce= 207 360 zł. Czyli suma Twoich strat na reformach AWS, PO-PSL to razem ok. 572 400 + 207 360 zł = 779 760 zł. Żadna z Was nie protestowała , nie podskakiwała , nie kopała w policyjne barierki, bo TVN 24 ,ani GWyb. o tym Wam nie powie!!

 5. Proszę o rozwinięcie tematu panie Neumann. Sławomir Marcin Dąbrowski Internauta podjął się wyzwania podsumowania sukcesów PO / PSL. Oto co mu wyszło. 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8)Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa „wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń 31) Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066) 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 – 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); 40) Ograniczenie potencjału militarnego 41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej 42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi)

 6. No i co Neuman ? Znowu buraku jestes w 4 literach , jednak nie zdrozeje

  • To się buraku okarze w krótkim czasie!!! Ciemnota przed wyborami do parlamentu europejskiego, jest taka pro europejska że nawet Rydzyk w Toruniu się śmieje. Wasza partia to europa w latach 70-80. Zmień kanał w tv ,bo już nos Mateuszka nie mieści się w ekranie.Żenada!!!

  • PrawdaWoczyKole

   Zamiast się kłócić proszę sobie samodzielnie wklepać w google „cena uprawnień na emisję na przestrzeni lat”. Dowiecie się np., że w 2008 roku CENA uprawnień na emisję CO2 kosztowała 20 euro za 1t CO2 i KE wtedy obiecywała, że w 2020r. cena nie będzie wyższa niż 50 euro za 1t CO2. Tymczasem mamy koniec roku 2018 i cena uprawnienia na emisję 1t CO2 wynosi ponad 100 euro! Wniosek jest tylko jeden – KE pod dyktando Niemiec i Francji łupi nas byśmy oddali rynek energii Niemcom i Francuzom tak jak kiedyś oddaliśmy cukrownie i handel. Jak nas UE zmusi do kupowania prądu od Niemca do dopiero zobaczycie jaki prąd może być drogi!

  • Kumple z KNF spuścili mu na to bo mu się należało widocznie a teraz totalna patologia czyli Platforma Obywatelska, Nowoczesna, PSL i SLD robią z niego męczennika. Niech się pochwali skąd ma wielomilionowy majstek. Z uczciwej pracy ? Buhahhahha. Tylko w nazistowskim TVN i Gazecie Wyborczej jest to możliw

 7. tw Boni. Napisz nareszcie kto nam Polakom, przez 8 lat rządów PO-PSL, ukradł 262 miliardy zł z samego tylko podatku VAT.

 8. I to jest to, nie to co zrobił Trzaskowski z warszawiakami. Chcecie jeszcze zakładanych PO owców.?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>