Strona główna / Regionalne / Gmina Zagórów / 20-latka z Osin debiutuje w Warszawie

20-latka z Osin debiutuje w Warszawie

OsinNatalia Graczyk, 20-letnia studentka Politechniki Poznańskiej, pochodząca z Osin koło Zagórowa w ubiegłą niedzielę była jedną z uczestniczek Nocy Muzeów – prestiżowej imprezy organizowanej przez Muzeum Pałacu króla Jana III Sobieskiego.

– Żyję intensywnie, bardzo intensywnie, ale jednocześnie żyję dla ludzi. Otaczam się ludźmi z pasją, wrażliwymi na drugiego człowieka i mam wspaniałą rodzinę. Uczestniczę w tworzeniu czegoś wielkiego, daje innym szczęście, w swoim życiu kieruje się słowami Matki Teresy z Kalkuty „Nie dopuść nigdy, aby ludzie po spotkaniu z tobą nie odchodzili choć trochę szczęśliwsi.” To jest mój przepis na szczęście – mówi krótko o sobie.

Natalia obecnie jest studentką II roku na Wydziale Informatyki, kierunek Automatyka i Robotyka. W czasie wolnym od zajęć pracuje nad wieloma projektami. Pracuje w biurze promocji oraz biurze sztabu XIX Spotkania Młodych Lednica 2000. Jest liderem sekcji promocji w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży przy Politechnice Poznańskiej. A weekendy zazwyczaj spędza w Warszawie, gdzie realizuje wspólnie z innymi młodymi dziewczynami projekt „Debiutantki”. Jej kolejną działalnością jest Zagórowska Orkiestra Dęta, w której gra od 2004 roku aż do dziś. Jest członkiem zarządu i dodatkowo pomaga przy social media.

– W Warszawie działam już od października 2014 roku, wtedy podjęłam projekt „Debiutantki”. Jest to projekt edukacyjno-charytatywny, jedyny w Polsce, który nawiązuje do przedwojennych form kształcenia młodych osób i ponadczasowych wartości. Jego twórczynią jest Agnieszka Michalczyk. Około dwudziestu Debiutantek z całej Polski, spotyka się co miesiąc w Muzeum Pałacu Króla Jana III na tzw. „Pensjach Debiutantek”. Pod okiem fachowców uczą się gracji, elegancji, poszerzając jednocześnie swoją wiedzę z zakresu historii, psychologii, obyczajowości, wystąpień publicznych, savoir vivre oraz innych umiejętności niezbędnych w życiu młodej, kulturalnej kobiety. W Noc Muzeów, Debiutantki każdej edycji przygotowują na dziedzińcu pałacowym epokowy pokaz mody. Podejmują również ogólnopolskie działania charytatywne, m.in. „Kochaj zwierzaka”, „Młodość dla doświadczenia”, czy „Debiutantki Dzieciom”. Uważność na drugiego człowieka i dobroczynienie jest bardzo ważnym aspektem programu „Debiutantki” – mówi Natalia. Więcej w Kurierze (fot. Jadwiga Żukowska)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>