Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Informacje / Ludzie / 30 lat dbają o mieszkańców

30 lat dbają o mieszkańców

Janusz i Barbara Bisowie w towarzystwie gości jubileuszowej imprezy.Od 1980 roku czuwa nad zdrowiem większości mieszkańców gminy Ostrowite. Jego żona przez wiele lat dbała o ostrowicką oświatę, teraz pomaga mężowi w prowadzeniu NZOZ-u. Janusz i Barbara Bisowie niedawno świętowali jubileusz 30-lecia pracy w Ostrowitem.

Państwo Bisowie związali się z Ostrowitem 1 sierpnia 1980 r. Przeprowadzili się tu z Obornik. Pan Janusz objął funkcję kierownika miejscowego ośrodka zdrowia, zwolnioną przez Tadeusza Skalskiego. Równolegle pracował w słupeckim szpitalu na oddziale wewnętrznym i jeździł w karetce pogotowia. Pani Barbara objęła stanowisko wicedyrektora Szkoły Podstawowej w Ostrowitem. Później została Inspektorem Oświaty w gminie. Początkowo małżeństwo planowało zatrzymać się w Ostrowitem tylko na kilka lat. Janusz Bis miał obiecaną posadę ordynatora w nowo budowanym szpitalu w Koninie. Pewnie z propozycji by skorzystał, gdyby nie prowadził badań nad zanieczyszczeniem środowiska w tym mieście. Gdy okazało się, że Konin jest strasznie zanieczyszczony. Państwo Bisowie postanowili zostać w Ostrowitem. Ale nie tylko to wpłynęło na ich decyzję.

– Społeczeństwo gminy Ostrowite stanęło na wysokości zadania. Ludzie docenili naszą pracę i zawsze odnosili się do nas z życzliwością – wspominają małżonkowie.

W 1999 r., po reformie służby zdrowia w Polsce Janusz Bis rozpoczął indywidualną praktykę lekarską. Był pierwszym lekarzem rodzinnym w powiecie słupeckim. Później utworzył Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Bis-Med”, którym kieruje do dziś. Po przejściu na emeryturę również pani Barbara poświęciła się pracy w NZOZ-ie.

– Wspólnie czuwamy nad zdrowiem ponad 2 tysięcy naszych pacjentów – mówi ostrowicki lekarz.

Choć praca zajmuje im wiele godzin dziennie, znajdują czas na realizowanie swoich pasji. Pan Janusz lubi sport. Dorobił się nawet tytułu honorowego członka ostrowickiego klubu sportowego „Czarni”. To dowód uznania za wieloletnią, społeczną opiekę medyczną nad drużyną piłkarską. Pani Barbara uwielbia czytać. Przy książce stara się spędzać przynajmniej dwie godziny dziennie. Oboje są miłośnikami obcowania z przyrodą. Często wybierają się na długie, nawet kilkunastokilometrowe piesze wędrówki. Co jakiś czas lubią odwiedzić teatr czy operę.

30-lecie pracy w Ostrowitem Barbara i Janusz Bisowie świętowali w sobotę, 11 września. Z okazji jubileuszu redakcja „Kuriera” składa najlepsze życzenia zdrowia i dalszej satysfakcji z pracy na rzecz mieszkańców gminy Ostrowite.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>