Strona główna / Informacje / Ludzie / 35 LAT W SŁUŻBIE BOGU I LUDZIOM

35 LAT W SŁUŻBIE BOGU I LUDZIOM

boguTego ks. Andrzej się nie spodziewał. Wypełniony po brzegi kościół, życzenia, kwiaty, prezenty, a przede wszystkim serdeczne podziękowania wiernych z parafii p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Stawie za dotychczasową posługę kapłańską.
– Drogi księże kanoniku. To już trzy lata, jak jesteś z nami, z naszą rodziną parafialną. Dziś jest twoje szczególne święto. Z tej to okazji pragniemy złożyć na twoje ręce wielki bukiet życzeń z serc naszych płynących. Nie ustawaj w pragnieniu spełniania się w sprawowaniu Eucharystii, w kształtowaniu naszych serc i naszych sumień, w pogłębianiu naszej wiary, przybliżaniu nas i naszych dzieci do Boga. Życzymy ci drogi ks. Andrzeju, abyś nadal przyciągał dzieci Boga do Kościoła głosząc płomienne kazania, poruszające ludzkie serca i dusze. Niech na dalszą twoją posługę w naszej parafii dobry Bóg i Najświętsza Panienka Maryja będzie dla ciebie źródłem natchnienia, mocy i siły w wypełnianiu twojego powołania bycia dobrym pasterzem – mówił Grzegorz Kaczmarek, składając podziękowania księdzu za dotychczasową posługę kapłańską.
Ks. kan. mgr Andrzej Sobaszkiewicz jest synem Mieczysława i Czesławy z d. Bukowskiej. Urodził się 20 stycznia 1955 r. w Strzałkowie. Tu, w parafialnej świątyni p.w. św. Doroty został ochrzczony i przystąpił do pierwszej komunii świętej. Już od najmłodszych lat rozpoczął służbę ministrancką, którą pełnił aż do chwili pójścia na studia.
Będąc uczniem czwartej klasy szkoły podstawowej, wraz z rodzicami przeprowadził się do Słupcy z racji otrzymanego przez ojca mieszkania w bloku kolejowym przy Al. Tysiąclecia. W Słupcy dokończył naukę w szkole podstawowej, a wykształcenie średnie zdobył w słupeckim LO, kończąc edukację zdanym egzaminem maturalnym. Po wakacjach w 1974 r. rozpoczął studia w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku.
Po sześciu latach studiów filozoficzno-teologicznych, 25 maja 1980 r. otrzymał święcenia kapłańskie z rąk ks. bpa Jana Zaręby. Wkrótce też został posłany na swoją pierwszą parafię w Liskowie k/Kalisza. Jego kolejnymi placówkami wikariackimi były: Michelin (wówczas dzielnica Włocławka), Piotrków Kujawski, Dębe k/Kalisza, Dobra k/Turku, Koło – parafia farna i Włocławek – parafia św. Maksymiliana Kolbe. Więcej w Kurierze

Jeden komentarz

  1. Szczęść Boże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>