Strona główna / Informacje / Ludzie / Kuchnia grillowa nie tylko latem

Kuchnia grillowa nie tylko latem

grilowaTym razem o kuchni grillowej, wspomnieniach i smakach z dzieciństwa opowie Agnieszka Łechtańska z Kowalewa Opactwa Wsi (gmina Słupca).

Jej przygody kulinarne zaczęły się od prostych czynności kulinarnych w domu z mamą i młodsza siostrą Natalią, potem w szkole średniej. Ukończyła Zespół Szkół Rolniczych w Zagórowie o specjalności Wiejskie Gospodarstwo Domowe. – Tam na zajęciach praktycznych w kuchni zgłębialiśmy wiedzę na temat gotowania… I to było sedno do wszystkiego – dodaje.

Jak wspomina, nigdy nie miała i nie ma problemów z przyrządzaniem potraw. Uwielbia potrawy grillowane i to nie tylko mięso, ale warzywa i owoce. – Od kiedy pamiętam w domu rodzinnym moim zadaniem było przygotowanie rozpalanie grilla razem z siostrą przyrządzałyśmy potrawy z grilla od tradycyjnej grillowanej kiełbasy po boczek czy grillowana karkówkę. Teraz też uwielbiam grillować oczywiście nie tylko w sezonie letnim. Nie uważam też, że grillować można tylko latem. Oczywiście wtedy możemy spożywać jedzonko pod chmurka, ale nawet teraz można pogrillować, a z konsumpcją w związku z niesprzyjającą aurą przenieść się do domu. Często to praktykuję – mówi z uśmiechem.

Nadmienia, że w jej domu króluje kuchnia tradycyjna. Ale bywa też tak, że mąż Agnieszki, który jest zawodowym kierowcą nowe przepisy przywozi z najbardziej odległych regionów Europy. Wówczas gotują razem. Jak zdradziła nasza rozmówczyni, to właśnie jemu udaje się upiec najlepsze pączki. W związku z jego zawodem rzadko mamy okazje razem coś ugotować. Tu raczej się zmieniamy jak wraca z podróży stara się przejmować obowiązki przygotowania obiadów – sama uwielbiam jak zrobi żurek – niestety nie zdradzę przepisu ponieważ – jak twierdzi to jego tajemnica. Ja kulinarnie czuję się najlepiej w sprawdzonych przepisach, natomiast jeżeli chodzi o nowy przepis lubię najpierw sprawdzić go w zaciszu domowej kuchni… Jak tylko mam czas staram się z moja córka przygotowywać potrawy. Kasia lubi angażować się w pomoc przy gotowaniu, a szczególnie przy pieczeniu ciast, ciasteczek czy pierników – i co najważniejsze nie muszę jej zbytnio do tego zachęcać -dodaje Agnieszka. Więcej w Kurierze

3 komentarze

  1. Zniesmaczona Emigrantka

    Widac ze lubia zjesc….po co promowac otyłość???????

  2. Teraz albo szkielety albo otyłych sie promuje.Takie zycie:(

  3. Pozdrawiam grubaski…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>