Strona główna / Informacje / Ludzie / Na tandemie z Drulingen do Zagórowa

Na tandemie z Drulingen do Zagórowa

natandemiePonad 1300 km na dwuosobowym rowerze – taką drogę pokonali Huguette i Roudy Finck –krewni Małgorzaty Rybickiej z Zagórowa. Swoim wyczynem wzbudzili zachwyt nie tylko rodziny, ale także naszej redakcji. Podczas rozmowy pojawiła się historia rodzeństwa – Heleny i Antoniego, którzy mimo tragicznych przeżyć wojny nigdy nie stracili nadziei w swoje odnalezienie.

Niestety z uwagi na stan zdrowia ani Antoniemu nie udało się przyjechać do Polski ani Helenie dojechać do brata. Z nagraną przez zięcia Roudy kasetą video przybyła do Zagórowa jego córka Huguette. Od tego czasu rodzina spotyka się co kilka lat. Tym razem w nasze strony Francuzi przybyli na tandemie, pokonując w upale ponad 1300 kilometrów. – Już w ubiegłym roku naszym zamierzeniem była Polska. Kiedy objechaliśmy Dunaj pokonując trasę liczącą 1612 kilometrów, wiedzieliśmy, że za kilka miesięcy podobną ilość kilometrów przejedziemy do Małgosi i jej rodziny – mówi nam Roudy.

Warto wspomnieć, że Roudy i Huguette na tandemach jeżdżą od ponad 20 lat. Bez wątpienia to jest ich pasją i jednocześnie receptą na zdrowie. – Tandemem przejechaliśmy już Normandię, Holandię i dużą część Niemiec. Tym razem wybraliśmy inny kierunek na mapie. Polska była naszym kolejnym celem, choć przyznam, że niełatwym – dodaje z uśmiechem Huguette.

Jadąc do Polski starali się codziennie przemierzać trasę liczącą około 100 kilometrów. To było możliwe, zwłaszcza, że do tak długich tras sukcesywnie przygotowują się już wcześniej. Ich podróż trwała w sumie 14 dni z jedną dobą przerwy. Jedyne, co im doskwierało to palące słońce przez większość wyprawy. Jednak jak mówią, w trudnych chwilach pomagał im ktoś „z góry”.

– Jadąc rowerem czujemy się wolni, spełnieni. Wiemy też, że przy odpowiednim przygotowaniu i dobrych nastrojach możemy pokonać różne przeciwności na drodze. A jak pojmujemy Polaków? Są bardzo uprzejmi, mili, i chętni do pomocy z czego jesteśmy bardzo zadowoleni – powiedzieli kończąc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>