Strona główna / Informacje / Ludzie / Najwięcej zawdzięcza tacie

Najwięcej zawdzięcza tacie

taciePo rezygnacji Adama Kujawy, nowym prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Skorzęcinie została Karina Wawrzyniak (31 l.). Druhna w rozmowie z naszym dziennikarzem opowiada m.in. o nowej roli, planach na przyszłość, strażackich tradycjach swojej rodziny oraz początkach w OSP Skorzęcin.
Na wstępnie gratuluję pani objęcia funkcji prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Skorzęcinie. Jakie uczucia pani towarzyszą?
Dziękuję za gratulacje. Uczucia, które mi na dzień dzisiejszy towarzyszą, to radość, ale i lęk oraz obawa przed tym, aby nie zawieść tych osób, które na mnie postawiły, wybierając na nowego prezesa. Czuję również poczucie odpowiedzialności na swoich barkach.
Na wspomnianym stanowisku zastąpiła pani wieloletniego prezesa i bardzo doświadczonego strażaka Adama Kujawę. Zastąpienie pana Adama będzie dla pani trudnym zadaniem?
Myślę, że może być to trudne zadanie, ale na pewno postaram się wywiązywać ze swoich obowiązków i godnie zastąpić dotychczasowego prezesa oraz kontynuować jego pracę.
Jak postrzega pani jego rezygnację?
Rezygnacja to jego osobisty wybór. Bardzo szkoda, że nie dokończył swojej kadencji. Różnie w życiu bywa, na pewno miał swoje powody, aby tak uczynić.
Jakie ma pani cele i plan na prezesurę?
Na dzień dzisiejszy chciałabym pozyskać nowy sprzęt, który umożliwiłby doposażenie wozu bojowego, pozyskanie nowych członków czynnych. Stawiam przede wszystkim na ludzi młodych. Dalej w przyszłość nie wybiegam, ponieważ zostałam prezesem na 10 miesięcy. Kolejne wybory do władz OSP odbędą się w styczniu 2016 roku. Zobaczymy jak to będzie. Dziś chcę dobrze wywiązać się z moich obowiązków. Współpraca jest najważniejsza, aby wszystko mogło się udać. Więcej w Kurierze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>