Strona główna / Informacje / Ludzie / Piłkarsko o kuchni hiszpańskiej

Piłkarsko o kuchni hiszpańskiej

kucniaTym razem o nieco innym obliczu kuchni – prostej, szybkiej i nieskomplikowanej. O niej opowie Janusz Wawrzyniak – radny Rady Zagórowa, na co dzień pasjonat piłki nożnej, związany z Zagórowskim Klubem Sportowym.

W kuchni nie spędza zbyt dużo czasu. A kiedy już gotuje, jego potrawy nie są czasochłonne, smakiem często przypominające te hiszpańskie. Smak tej kuchni poznał za sprawą mamy i brata, którzy na stałe mieszkają w Hiszpanii.

– Praktycznie nie ma żadnej rzeczy, której nie lubiłbym w kuchni hiszpańskiej. Często tam bywałem i zajadałem się ich zarówno daniami regionalnymi, jak i tymi, które dostępne były na bazarach czy małych restauracyjkach lub barach. Czym się charakteryzuje tamtejsza kuchnia? Jest prosta, ale i niezwykle smakowita. Królują oliwki, pomidory, owoce morza i baranina. Kto choć raz był w Hiszpanii i skosztował trochę specjałów oferowanych przez jej kuchnię, ten nie może się obejść bez jej smaku. Będąc co jakiś czas u mamy i brata, w tym kraju, nauczyłem się jeść rzeczy, których nie koniecznie posmakowałbym będąc w Polsce. Nauczyłem się też łączyć ze sobą kilka naprawdę prostych, dostępnych wszędzie składników, by przygotować coś… właśnie z akcentem Hiszpanii– dodaje.

Jak tłumaczy Janusz, w tamtejszej kuchni mieszają się różne tradycje kulinarne. Każdy z regionów Hiszpanii ma swoje własne przysmaki, oparte na produktach najczęściej występujących w ich okolicy. Do najbardziej znanych należą paella oraz tortilla. – Tortilla jest potrawą, którą bardzo często przygotowuję w domu. Jest idealna na śniadanie, ale także jako potrawa na przykład na spotkanie ze znajomymi. Składa się tak naprawdę z czterech produktów, które zakupimy praktycznie w każdym sklepie. Hiszpańska tortilla to z pewnością inna niż ta, smakowana i przygotowywana przez nas w kraju. W cieście jajecznym z dodatkiem kilku podstawowych składników, smakuje wyśmienicie– mówi nasz rozmówca. Więcej w Kurierze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>