Strona główna / Regionalne / Gmina Strzałkowo / Strażak w szpilkach

Strażak w szpilkach

strażakDo straży pierwszy raz udała się z tatą Włodzimierzem jako kilkumiesięczna dziewczynka. Wraz z upływem lat stała się pełnoprawną członkinią Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzałkowie. Studiuje ratownictwo medyczne na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Przez życie idzie z uśmiechem, nie lubi monotonii, jak sama twierdzi, straż to coś, co ją uzależnia.
Izabela Musielak to rodowita strzałkowianka, strażak z krwi i kości. Wszystko za sprawą jej rodziny, która odgrywała i odgrywa bardzo ważną rolę w historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzałkowie. Pierwszym druhem w rodzinie Musielaków był pradziadek Izy – Leon. Jego śladem poszedł Zenon – działek naszej rozmówczyni, obecnie prezes strzałkowskiej straży. Ponadto komendantem gminny OSP jest tata Izabeli – Włodzimierz. To właśnie on, jako pierwszy zabrał ją do miejscowej strażnicy.
– Czasami wydaję mi się, że jestem tu od zawsze. Jako mała dziewczynka byłam w strażnicy tak często, że stała się ona moim drugim domem. Formalnym członkiem OSP Strzałkowo jestem od dziecięciu lat, kiedy wstąpiłam w szeregi młodzieżowej drużyny pożarniczej – mówi Iza.
Po skończeniu wieku młodzieżowego wstąpiła do grupy kobiet dorosłych, która liczy obecnie dziewięć przedstawicielek płci pięknej. Dwie z nich czynnie biorą udział w akcjach. Bohaterka naszego artykułu jest ratownikiem po kursie podstawowym oraz ukończyła szkolenie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Od czterech lat pełni również funkcję opiekuna młodzieżowej drużyny pożarniczej. Z ratownictwem medycznym wiąże swoją przyszłość. Jest na drugim roku studiów ratownictwa na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Więcej w Kurierze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>