Strona główna / Informacje / Ludzie / Stworzy nową markę ubrań dla dzieci?

Stworzy nową markę ubrań dla dzieci?

kolekcjaMówi o sobie, że jest optymistką w każdej dziedzinie życia. I jak na razie los jej sprzyja. Doskonale sprawdza się w roli młodej mamy, a także krawcowej. O zawodzie trochę zapomnianym w nieco nowszej osłonie opowie Ewelina Kałużna, pochodząca z Przybysławia.
Odkąd pamięta, maszyna do szycia zawsze w domu miała swoje specjalne miejsce. Tą profesją zajmowała się jej babcia, potem nieco mama. W odróżnieniu od szydełkowania czy robieniu na drutach, szycie nie wymaga specjalnych zdolności manualnych i anielskiej wręcz cierpliwości. Ale?
– Nie zgodzę się, że szycie jest zapomnianą profesją. Myślę, że bardzo dużo osób chce wyglądać oryginalnie i niepowtarzalnie. Powiedziałabym nawet, że w ostatnim czasie można zauważyć swoisty „boom” na szycie indywidualnych stylizacji. Widać to na przykładzie gwiazd, które zajmują się tworzeniem własnych kolekcji odzieżowych. Bardzo popularne stały się również blogi o oryginalnych stylizacjach, szyciu i rękodziele – mówi na początku rozmowy.
Najpierw zaczynała od przeróbek swoich ubrań – zwężała nogawki, skracała rękawy. Swoją pierwszą spódnicę uszyła, czy raczej stworzyła z nogawek po starych jeansach. Szyła proste rzeczy, jednak brakowało jej wiedzy, a tym bardziej i doświadczenia.
– Zaczęłam uczyć się, więc coraz bardziej zgłębiać swoją wiedzę w tej dziedzinie. Najpierw były to internetowe poradniki, książki. Później dostałam od chłopaka prezent urodzinowy, zaproszenie na kurs profesjonalnego szycia. Na kursie nauczyłam się konstrukcji odzieży i profesjonalnego szycia. Wówczas załapałam prawdziwego krawieckiego bakcyla. Szyłam głownie dla siebie i rodziny. Dziś wiem więcej, ale uczę się za każdym razem, gdy tworzę coś nowego – mówi. Więcej w Kurierze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>