Strona główna / Informacje / Ludzie / TAKIEGO JUBILEUSZU JESZCZE NIE BYŁO

TAKIEGO JUBILEUSZU JESZCZE NIE BYŁO

jubileuszMawiają o nim człowiek legenda, świetny społecznik, strażak, sołtys i radny. W kartach historii dziejów Cienina zapisał niejedną stronę. Choć pochodzi z Kowalewa to jak mówi korzenie zapuścił właśnie w Cieninie. Bacznym okiem przygląda się jak wieś pięknieje, jak na świat przychodzi kolejne pokolenie. Z żalem w ostatnią drogę odprowadza przyjaciół, ponieważ wielu z nich odeszło już na wieczny spoczynek.

W piątek w sali OSP w Cieninie Zabornym odbyła się niezwykła uroczystość. Kazimierz Kruszyński obchodził 70-lecie urodzin, 30-lecie pracy na stanowisku sołtysa i 25-lecie prezesowania tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wraz z jubilatem świętowała rodzina, przyjaciele, władze gminy z Karolem Kujawą, Karoliną Walczak, Cezarym Fajkowskim, władze pożarnicze z Krzysztofem Kosmowskim i Marcinem Czrcińskim, sołtysów reprezentował Henryk Lenartowski. Nie zabrakło oczywiście zarządu straży z Cienina i przedstawicieli Klubu Wrzos.

Uroczystość otworzył szacowny jubilat Kazimierz Kruszyński, który podziękował wszystkim za przybycie. Przy tradycyjnej lampce szampana i zaśpiewaniu Sto lat od wszystkich popłynęły życzenia prosto z serca. Były kwiaty i prezenty, a wśród nich jak na dziadka przystało bujany fotel i rower, aby sołtys mógł sprawniej dotrzeć do każdego mieszkańca, no i kondycja zawsze lepsza. Wszystkim czas umilał DJ Leszczyk z Pokoi. Więcej w Kurierze

Jeden komentarz

  1. Wspanialy Czlowiek……..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>