Strona główna / Informacje / Ludzie / Ze słodyczy najbardziej lubią brokuły

Ze słodyczy najbardziej lubią brokuły

brokułyO tym, że szpinak przecież da się lubić, a brokuł to ulubiona słodycz oraz o innych warzywnych słodkościach, tym razem naszym czytelnikom opowie mieszkanka Zagórowa – Ela Borowska.
Jak powiedziała na początku spotkania, zawsze ciągnęło ją do kuchni. Będąc kilkulatką w wolnych chwilach zawsze pomagała mamie.
– I chyba już wtedy zrodziło się moje kulinarne hobby. Teraz to ja mam małego pomocnika w kuchni, który i doradza, i wprowadza też swoje ulubione smaki – mówi Ela.
Tym pomocnikiem jest syn Batrek, który mówi, że jego mama gotuje najlepiej na świecie, a z uśmiechem dodaję, że zielony brokuł, od którego często stronią dzieci jest jego najlepszą słodyczą. Nasza bohaterka kuchnię traktuje jako miejsce, gdzie odpoczywa i gdzie czuje się najlepiej.
– Zawsze marzyłam o tym, by moja kuchnia była mała, przytulna i tylko moja. Bo jest to moja oaza spokoju. Tutaj się odprężam i tutaj tworzę…. czasem coś prostego, a czasem coś, co wymaga spokoju i skupienia. Lubię pożywną, ale i zdrową kuchnię, urozmaicając ją w szczególności o warzywa, szczególnie te w kolorze zielonym, jak wspomniany brokuł. To prawda, że syn uwielbia to warzywo. Kiedy gotuję brokuł na obiad, albo jako składnik sałatki, muszę zawsze gotować go w podwójnej porcji, bo syn zawsze jedną porcję zjada wcześniej. Warzywa w mojej kuchni grają pierwszą rolę. I wcale mi to nie przeszkadza – mówi Ela. Więcej na łamach Kuriera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>