Strona główna / Informacje / Aktualności / Radna chce przenieść bibliotekę i MDK

Radna chce przenieść bibliotekę i MDK

Podczas sesji rady miejskiej radna Barbara Biskupska-Sobolewska wnioskowała, aby radni pochylili się nad tematem przeniesienia miejskiej biblioteki do budynku po słupeckim gimnazjum. Po chwili dodała, że Miejski Dom Kultury można też przenieść do budynku po gimnazjum, zostawiając w obecnym budynku tylko kino. – Niech kino będzie kinem, a instytucja kultury niech będzie osobno. Może w nowym budynku rozwinęłyby się skrzydła tej instytucji. – mówiła radna Biskupska-Sobolewska. Burmistrz Pyrzyk odpowiedział, że na najbliższej komisji przedstawi propozycje zagospodarowania budynku po gimnazjum.

14 komentarzy

 1. Mądrze Pani radna. Nie mamy przecież MDK w Słupcy tylko kino które udaje że jest domem kultury i sporą grupę pracowników w tym kinie a wydarzeń kulturalnych prawie wcale. To co przedstawi pan Pyrzyk na komisji nie będzie miało nic wspólnego z Domem Kultury a w Słupeckiej kulturze będzie nadal jak w „czarnej Dziurze”

  • Nic się nie dzieję? Wejdź sobie na FB mdk. A teraz sobie wejdź do Starostwa, Urzedu pracy, Urzędu Miasta i zobacz ile tam ludzi pracuje i co robią. Tam powinno się robić czystki i likwidować elektorat Psl. No nie wspomnę o pracusiach radnych którzy dietki podnieśli

 2. Rozumiem że Pani BARABARA skombinuje na to pieniądze ? Może niech zacznie od oddania swojej diety

  • Genowefa Podwyżka

   Nie po to głosowała za podwyżką diety, żeby się teraz nią dzielić … Napracowali się cholera… Druga sesja w tej kadencji, a tu podwyżki sobie uchwalają… W d… mają to miasto… Najważniejsza własna kieszeń.

 3. Nazwa uciekła

  A może przenieść biznes pani Barbary bo ani to kiosk ani supermarket hahahahaa

 4. Pomysł wart rozważenia, tylko wtedy okaże się, że nie ma domu kultury. Chyba, że zmieni się dyrekcja.

 5. Słupczanin

  MDK w Gimnazjum !!! – rewelacja P. Radna ???. Tylko coś się nie zgadza. Jak już ewentualnie przyjedzie ktoś z występami, to gdzie wystąpi ? na tzw. „auli” w gimnazjum, na rozkładanych krzesłach lub na stojąco !!

 6. Mam nadzieję, że wraz ze zmianami i przenosinami w MDK-u odejdzie najbardziej nie lubiany jedyny pracownik z tej instytucji. Pewnie każdy wie o kogo chodzi.

 7. Głupi pomysł

 8. Glupi pomysl niech radna spyta o zdanie czytelnikow

 9. Obecnie biblioteka jest w centrum i korzysta z niej zarowno mlodziez jak i osoby starsze. Czy radna bierze to pod uwage ze gro osob stars. zych poprostu zrezygnujule z czytelnictwa

  • Genowefa Podwyżka

   Radna chce zabłysnąć… Były kupki po pieskach, były kaczki, teraz biblioteka i MDK. Jakby nie bylo ważniejszych spraw, bardziej pilnych. Budżet z deficytem, a tej Pani przenosiny biblioteki i MDK w głowie.

 10. Może w dawnej Szkole Nr 5 ?

  Może MDK lub Bibliotekę przenieść do wyremontowanego
  Budynku dawnej Szkoły Nr 5 przy Pl.Szkolnym,
  jeśli to takie naglące ?

  MDK miał w planach dostać siedzibę w Starym Młynie przy Pl. Szkolnym.
  Nie jestem pewien ale jakieś konkursy na rewitalizację budynku
  chyba były kiedyś czynione a potem nic z tego ?
  PUP w Słupcy chyba też miał być w budynku
  dawnej Szkoły Nr 5 przy Pl.Szkolnym ale z jakiegoś powodu też odstąpiono od tego ?

 11. Były wojak

  Agencję towarzyską najlepiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>