Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Informacje / Samorządy wydały krocie na gwiazdy

Samorządy wydały krocie na gwiazdy

Niemal w każdej gminie naszego powiatu rokrocznie organizowane są imprezy, na których bawią się okoliczni mieszkańcy. Samorządy nie szczędzą na organizacje festynów, a gwiazdy kosztują sporo. Przedstawiamy informacje ile w tym roku samorządy przeznaczyły na organizację swoich flagowych imprez.

Liderami wydatków na imprezy organizowane pod gołym niebem są miasto Słupca i gmina Strzałkowo. W tych dwóch samorządach koszty potęgowane są przez gwiazdy zapraszane na festyny. W Strzałkowie dyrektor domu kultury i magistrat postawili na trzy gwiazdy, które miały ściągnąć publiczność w każdym wieku – zagrali Skaldowie, Ivan Komarenko i discopolowy duet Long & Junior. W tym przypadku Strzałkowo zdecydowało się zlecić kompleksową organizację wydarzenia firmie zewnętrznej, a w umowie z tą firmą nie ma wyszczególnionych kwot za koncert gwiazd. Wiemy jednak, ile te gwiazdy kasują za podobne wydarzenia. Na słupeckich Wawrzynkach zagrał Andrzej Piasek Piaseczny, twórca wielu przebojów i zdobywca prestiżowych nagród – na słupeckie targowisko przyciągnął prawdziwy tłum. W gminie Zagórów na powitanie lata zorganizowano galę disco polo, na której wystąpili między innymi Mejk i MeGustar – frekwencyjnie impreza musiała podobać się organizatorom, a wydatki nie odbiegały od kosztów pozostałych gmin powiatu słupeckiego. Warto tutaj wspomnieć frekwencyjną „wpadkę” organizatorów, którzy dwa lata temu na zagórowski stadion zaprosili zespół Raz Dwa Trzy – mimo podobnych kosztów, ten rodzaj muzyki nie przypadł do gustu okolicznych mieszkańców, którzy wówczas w bardzo małej ilości przybyli na powitanie lata. Gmina Lądek również postawiła na disco – na majówkowym pikniku publiczność bawiła się przy przebojach zespołu Mig, a podczas ciążeńskich wianków mogliśmy usłyszeć w oryginalnym wykonaniu hit „Żono moja” zaśpiewany przez zespół Masters. Frekwencja w gminie Ostrowite w tym roku nie była rewelacyjna, mimo, że samorząd zaprosił aż trzy gwiazdy na swoje święto – zagrali Freaky Boys, Mezo i Loverboy. W Powidzu główną gwiazdą Dni Powidza byli Papa D., K.A.S.A. i Kabaret Czesuaf. Gmina Słupca nie planuje organizacji podobnego wydarzenia, a w Orchowie niedawno ogłoszono, że gwiazdą festynu będzie Norbi – koszty wydarzenia są jeszcze w trakcie liczenia. Dużą imprezę w naszym regionie zorganizował również samorząd powiatu słupeckiego. Spotkania z folklorem już drugi rok z rzędu uświetnia występ gwiazdy disco. W tym roku był to Zenek Martyniuk, a jego „Oczy zielone” na słupeckie targowisko przyciągnęły tłum fanów. Przedstawiamy sumy kosztów organizacji wydarzeń kulturalnych i ile z tych kwot przeznaczono na gaże dla artystów.

 

Strzałkowo

Koszty Dni Strzałkowa ogółem – 111.021 zł

Gwiazdy: Skaldowie, Long&Junior, Ivan Komarenko – ok. 55 tys. zł

Miasto Słupca

Koszty Wawrzynek ogółem – 110 tys. zł

Gwiazda: Andrzej Piasek Piaseczny – 40.590 zł

Zagórów

Koszty Powitania Lata ogółem – 45 tys. zł

Gwiazdy: Mejk, Megustar, Faster i inni – 27 tys. zł

Powiat słupecki

Koszty Spotkań z Folklorem ogółem – 44.820 zł

Gwiazda: Zenon Martyniuk i zespół Akcent – 25 tys. zł

Lądek

Koszty pikniku majówkowego w Lądku ogółem – 44.263 zł

Gwiazda: MIG – 20 tys. zł

Koszty Wianków w Ciążeniu ogółem – 32.447 zł

Gwiazda: Masters – 18 tys. zł

Ostrowite

Koszty Dni Ostrowitego ogółem – 42.865 zł

Gwiazdy: Freaky Boys, Loverboy, Mezo – 24 tys. zł

Powidz

Koszty Dni Powidza ogółem – 40 tys. zł

Gwiazdy: Papa.D., K.A.S.A., Czesuaf – 26 tys. zł

16 komentarzy

 1. Czytelniczka.

  A na drogi i ścieżki rowerowe kasy brak.

 2. no i co ,ze wydali,już nic ma nie być w Slupcy jezeli chodzi o kulture ,przestańcie być uszczypliwi,ni mi za tym ,ni mi za tamtym ,ale caly czas węszycie co by tu wytknąć ,bez przesady.

 3. Idą wybory trzeba zrobisz show dla 500 plusów – ogromna większość to zespołu Disco Polo. Piasek 40 tyś ? Ja pitole za co ? Za godzinny występ ?

  • Akurat nie bylem w tym roku na wawrzynkach wiec trudno mi ocenic występ ale patrzac na gre naszej reprezentacji i to ile oni w takim samym czasie zarabiaja za godz gry to zdecydowanie uwazam, ze Piasek wraz z cala oprawa i reszta osob z zespolu zasluguja na ta kase.

 4. Festyny dla ludzi to co sobotę powinny byc latem. Mlodzi ludzie nie mają gdzie isc wieczorem. Cpaja i pija piwska pod blokami.

 5. Lądek na atrakcje nie żałuje pieniędzy.Sporo ,ponad 100.ooo,ale jeśli mają czemu nie.

 6. Nie lubie poniedzialku

  Żądamy Chleba i Igrzysk

 7. Pozostaje pytanie o wpłaty sponsorów na dni Powidza czy są tutaj ujęte oraz koszty obsługi tj. strażaków i pracowników. Koszty sprzątania, zmiany organizacji ruchu, ulotek itp. A przecież są jeszcze inne letnie imprezy w Powidzu np. jam, szanty i inne. Może gmina poda koszty całkowite wszystkich imprez bo o tym od dawna pisze się już na tym forum. Ale wciąż jest to temat tabu.

  • Mi jako strzalkowianinowi powidz bardzo się podoba. Pragnę zaznaczyć że gminą jesteście dopiero od 20 lat i wydaje mi się że bardzo dużo przez ten czas osiągnięto. Tylko nie mogę pojąć dlaczego nie potraficie się cieszyć z małych rzeczy tylko ciągle podejrzenia i pretesje. Jak na to się z boku patrzy to wydaje się jakieś chore nie normalne. Tyle ciekawych imprez w sezonie piękne jezioro. Ale wy zawsze na nie A pamiętajcie że gminą to nie tylko powidz . Więc cieszczcie się z tego co macie bo wielu innych wam zazdrości.

  • W Powidzu żyje inny sort ludzi wiecznie niezadowolonych

  • koszty są i muszą być ,ustawa o tym mówi,ze organizator ma obowiazek zapewnić bezpieczeństwo na takich imprezach.Uwaga uwazam BZDURNA.Ile tegbo lata mamy ,niech sie Slupczanie bawią .Brawo dla organizatorów

  • Pytanie o koszty nie zawiera w sobie znamion zadowolenia bądź go braku. Jest jedynie pytaniem które każdy a tym bardziej wyborca – mieszkaniec ma prawo zadać. W świetle obowiązującego prawa można pytać a co więcej należy się odpowiedź.

 8. Cudze wydają bez szemrania.Plebs w wyborach doceni

 9. By nic nie robili tez by ludzia zle w zadkach bylo.

 10. Władze Słupcy z roku na rok wydaja coraz więcej na „gwiazdy” żenada, 40tyś za występ Piaska Zróbcie coś porządnego dla miasta i wszyscy będą zadowolenie!

  • takie są ceny za występy gwiazd .Brawo dla organizatorow.Slupczanie fajnie spędzili czas.PODZIEKOWANIA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>