Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Informacje / Aktualności / Słupecki szpital nie wykonał kontraktu

Słupecki szpital nie wykonał kontraktu

Z informacji przekazanych przez szefową wielkopolskiego oddziału NFZ Agnieszkę Pachciarz wynika, że w ubiegłym roku słupecki szpital nie wykonał kontraktu na ok. 10%. Jednak dzięki zmianie wyceny świadczeń, dokonanej przez ministerstwo zdrowia placówka uniknęła straty ponad 1 mln zł przyznanej w ramach ryczałtu kwoty. Sytuacja w Słupcy była najgorsza w całej Wielkopolsce. Poziom niewykonania przez szpital kontraktu, środków które w ubiegłym roku były wypłacone w postaci ryczałtu, wyniósł ponad 10%, tj. ok. 1,2 mln zł. – Z niepokojem spoglądaliśmy na to jak ten szpital zdoła się utrzymać za kwotę, która najprawdopodobniej będzie niższa. Żeby szpital otrzymał kontrakt na tym samym poziomie, musi wykonać go na poziomie 98% – powiedziała Agnieszka Pachciarz.
Sytuację uratowała zmiana wyceny świadczeń internistycznych i chirurgicznych, dokonana w między czasie przez ministerstwo zdrowia i centralę Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzięki temu szpital nie stracił 1,2 mln zł, tylko mniej niż 1%, czyli ok. 177 tys. zł. – Śmiem twierdzić, że gdyby nie ta zmiana wycen to byłoby dramatycznie, dlatego że z 22 mln umowy podstawowej ryczałtowej stracić ponad 1 mln zł przy szpitalu tej wielkości to jest duża strata. Tak się na szczęście nie stało dzięki działaniom ministerstwa i NFZ-u. Dlaczego wystąpiło to niewykonanie to już jest zadanie dla starosty i dyrektora, żeby się nad tym pochylić. Bo w pierwszym półroczu nie wyglądało to tak źle, w drugim wyglądało już bardzo źle, chociaż cały ubiegły rok był niestety słaby – dodała Pachciarz. Więcej w Kurierze.

24 komentarze

 1. Według mnie taka sytuacja może tylko mieć miejsce z winy osoby odpowiedzialnej w tym czasie za szpital, a ponieważ chodzi o niegospodarność finansami publicznymi, bo chyba nikt tych pieniędzy nie przywłaszczył, to winni całej sytuacji powinni odpowiedzieć i zwrócić majątek szpitala, dlatego tak dużo zarabiają i powinni mieć świadomość dlaczego.

  • Muuuuuuuuuu

   Roga niech oddaje pieniądze!!! A do tego dla przykładu jego tata Grzeszczak powiecie oddać równowartość 1 mln z własnego majątku

 2. Moim zdaniem to jest wina pani dyrektor szpitala p. Iwony ją trzeba pociągnąć do odpowiedzialności a nie zamieść pod dywan

 3. Mieli na siłę „produkować” chorych pacjentów? Nie było pacjentów, to nie wykonali kontraktu.

  • Tu się mylisz .. jakie leczenie taki rezultat. Gdyby brali się do pracy niestety pacjenci zostaliby na miejscu a nie szukaliby pomocy w innych placówkach.

  • Eureka pisze „mieli na „siłę”produkować pacjentów?”-otóż to widocznie szpital nie jest potrzebny w Słupcy

  • Ttttttt, przyjrzyj się procesowi kierowania do szpitala. Będąc np. pacjentem Amiki, gdzie zdecydowana większość, a może i wszyscy lekarze, na co dzień nie pracują w słupeckim szpitalu, dostaje się skierowanie do szpitala, w którym pracuje kierujący na leczenie lekarz. Owszem, pacjent może powiedzieć, że chce skierowanie do słupeckiego szpitala, ale kto o to poprosi, jeżeli na wizyty chodzi do lekarza, który przyjeżdża z Poznania? Może należy więc zadbać o rozwój przychodni specjalistycznych, co niewątpliwie przyczyniłoby się do zwiększenia ilości pacjentów słupeckiego szpitala? Poza tym nie ma rejonizacji, jeśli chodzi o leczenie. Jeżeli pacjent wybiera inny szpital niż słupecki, to winna jest dyrekcja szpitala?

 4. Słupczanin

  A co na to obrońca dyr Wiśniewskiej z urzędu, J. D. Schulze?

  • J. D. Schulze

   Słupczanin, nudzi ci się beze mnie? Jakbyś błyszczał inteligencją, to zorientowałbyś się, że już się tu wypowiedziałem.

   A poza tym… Gdzie była pani Agnieszka Pachciarz, kiedy NFZ nie zapłacił słupeckiemu szpitalowi za nadwykonania za lata 2010 – 2013?

   Od 27 czerwca 2012 r. do 19 grudnia 2013 była prezesem NFZ. Co zrobiła, żeby słupecki szpital otrzymał należne mu pieniądze? Zdaje się, że nic, skoro ich nie otrzymał. Nie trawił tę panią wówczas niepokój o losy szpitala, o to, że szpital może się nie utrzymać z powodu nadwykonań, za które NFZ nie zapłacił?

 5. Mieszkaniec

  HAHAHAHA CIEKAWE KTO W TYM ROKU WYKONA CHOĆ 50% KONTRAKTU?

 6. „Sytuacja w Słupcy była najgorsza w całej Wielkopolsce.” … jak to skomentuje adwokat wisniwskiej i PSL czyli tajemniczy Szulce ?

  • generation gap

   NIE ” tajemniczy Szulce”,bo wszyscy wiedza że to jest były st….ta.

  • J. D. Schulze

   generation gap, czyżbyś ze swoim nickiem był mniej tajemniczy niż ja? Hipokryta.

 7. obserwator,

  Powoli rozejdzie się wszystko po kościach, sprawę niegospodarności w szpitalu zamiotą pod dywan. Opcja polityczna poprzednia ma jeszcze swój aktyw partyjny w Starostwie, który dopilnuje interesów swojego „guru”, bo wiele mu zawdzięczają.

  • J. D. Schulze

   obserwator, wiesz co będziesz zawdzięczał obecnie panującej w kraju „opcji” politycznej? Katastrofę gospodarczą naszego kraju. Nawet dupy nie będziesz miał czym wytrzeć, bo na papier toaletowy nie będzie. Zresztą, papieru też nie będzie. Nic nie będzie. P.s. Zawsze będziesz mógł sięgnąć po liście na drzewie.

  • Schulze! Nie będę mógł, bo nie będzie liści, chyba że będzie coś zamiast liści, wtedy przyjdzie wytrzeć Tobą!

  • J. D. Schulze

   obserwator, masz cholera rację. Liści też nie będzie. Jak już braknie drzew w puszczach, to pisowscy wytną wszystkie inne. Nie ma drzew, nie ma liści. Nawet jak jakieś drzewo się w Słupcy uchowa, to zostanie tak ogłowione, że i na nim liścia nie znajdziesz. Pozostanie ci… palec. Twój. Przyjemności życzę.

  • Schulze gratuluje perfekcji w opanowaniu ideologi gender. Wy w ogóle propagujecie „nowoczesny” styl życia, nawet palcem uda się Wam zastąpić inne narządy, życzę sukcesów, chrońcie palce, bo inaczej wyginiecie!

 8. DO J.D. schmelz

  Schulce próbowałeś już -widzę ,że doświadczenie przez ciebie przemawia spieprzaj dziadu babo tyle mogę napisać pracuj jako niewolnik

 9. J. D. Schulze

  DO J.D. schmelz, dziadami to my będziemy. Nasz kraj pod rządami PiS będzie dziadem Europy. Logika przeze mnie przemawia. Logika i znajomość praw gospodarki, jak i ekonomii. I cóż ten twój PiS zrobił, żeby przeciętny Polak nie był niewolnikiem pracodawcy? Udzieliła ci się retoryka jednego z braci Kaczyńskich?

  • Schulce logika przez Ciebie przemawia chyba głupota i fałsz wszędzie wietrzysz katastrofę i zapaść ekonomicznę -a niezależne instytucje finansowe wskazują ,że polska będzie się rozwijała w bardzo wysokim tempie -jednym z najwyższych na świecie
   zakłamana pało poczytaj troszkę , jeśli umiesz czytać ze zrozumieniem lata pracy na farmir w Si.. nie bardzo zniszczyły twój malutki umysł

 10. A przypomnij mi Schulce co PO i PSL razem wzięte
  zrobili dla przeciętnego Polaka
  aby On nie był niewolnikiem pracodawcy?

  • Gowno

  • J. D. Schulze

   Piotr, aż takie masz braki w edukacji i w ogóle w logicznym myśleniu, że nie wiesz, że jak się wydaje więcej niż się ma, to się bankrutuje? Poza tym nie przypisuj obecnej władzy zasług, które ich zasługami nie są. Trafili na dobrą koniunkturę będącą następstwem rozsądnej polityki gospodarczej poprzedniej władzy. Korzystają z tego co wypracowała koalicja PO – PSL. Ale nadejdzie dzień, że nie będzie z czego korzystać. I nie „dostanieta” wtedy „pińcset plus”. P. s. Nigdy qórwa w Siennie nie byłem. Nawet nie wiem, jak tam dojechać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>