Strona główna / Informacje / Sport / Ministerstwo dofinansuje budowę pływalni

Ministerstwo dofinansuje budowę pływalni

Wszystko wskazuje na to, że Słupca doczeka się pływalni. Ministerstwo Sportu i Turystyki przekaże bowiem na ten cel 3 mln 967 tys. zł. Więcej szczegółów związanych z tym dofinansowaniem oraz budową, władze miasta przekażą na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Szacowany koszt inwestycji wynosi 12 mln 700 tys. zł. Skąd zatem miasto weźmie brakujące 8 mln 700 tys.?

– Tę kwotę mamy zarezerwowaną z własnych środków. Oczywiście część z nich będzie pochodzić z kredytu bankowego, ale będziemy starać się jeszcze pozyskać dodatkowe środki z funduszy zewnętrznych. Możemy ubiegać się o nie już w trakcie realizacji inwestycji. Więcej będę mógł powiedzieć podczas planowanej konferencji prasowej – odpowiada burmistrz Michał Pyrzyk.

29 komentarzy

 1. Nie rozumie,
  Brak inwestycji w mieście bo nie ma pieniędzy
  Chodnik z funduszu obywatel.bo inaczej by go nie było
  Czy łazienki w szkole 3 są wyremontowane?
  A tutaj jest odłożona taka duża kwota
  Niech mi ktoś to wytłumaczy
  Bo inaczej utwierdze się w przekonaniu
  że to jest kiełbaska wyborcza

 2. Pływalnia w Słupcy to super sprawa !!!
  Mam tylko nadzieje że nie zrobią cen tak zaporowych że będzie się opłcało dojechać do Wrześni albo Konina 🙂

 3. Ile dokłada się Gmina Słupca do pływalni, bo słychać , że NIC. Zna ktokolwiek odpowiedz ??

  • Dokładnie, a jak trzeba było dołożyć się do szpitala to starosta jechał po gminach, choć słupecki szpital to szpital powiatowy i to w jego gestii jest zadbać o finansowanie. Z basenu będą przecież korzystać mieszkańcy całego powiatu, to niech i powiat się dołoży. A może przyjedzie ktoś z sąsiedniego powiatu lub zagranicy. No, niech finansuje cały świat. PSL demoluje samorządy.

 4. Z tego co napisane, to widać, że miasto samo będzie budowało

 5. Miejmy nadzieję, że to już będzie koniec rządów PSL-u w Słupcy. Nic kompletnie dla Słupcy PSL dobrego nie zrobił z Grzeszczakiem i Pyrzykiem na czele. Daleko nie trzeba szukać zobaczcie ile się otwiera zakładów we wrześni ilu jest inwestorów ile pracy dla bezrobotnych, a u nas nic. I tak dobrze że mamy Mostostal i Konspol – firmy które powstaly już dawno. Proszę mi powiedzieć ile przybyło wolnych etatów do pracy za rządów PSL-u w naszym mieście? Obiecali nam piękną starówkę – pytam się gdzie ona jest? Gdzie jest basen obiecywany przed każdymi wyborami? Kto został pociągnięty do odpowiedzialności za zniszczenie życia w naszym jeziorze? Kto i dlaczego zezwolił na segregację śmieci w naszym mieście? Takich pytań można by zadać wiele.
  Budowa obwodnicy – kolejna farsa, posadzone krzewy i zasiana trawa na pasach zieleni przy ścieżce rowerowej na obwodnicy żeby wyglądało na koniec inwestycji. Po tygodniu od uroczystego otwarcia trawa i krzewy zostały skopane wywalone na chodnik bo nowe lampy nie były jeszcze podłączone. Stare lampy stoją i straszą do dziś. Mieszkam w tym mieście od urodzenia i naprawdę Słupczanie nie należą do zbyt inteligentnych skoro co wybory głosują na tych b… z PSL.

  • Dokładnie. Słupca to dziwne miasto, zupełnie jakby inny świat. Oby w przyszłorocznych wyborach PSL poniosło sromotną porażkę. Liczą na to, że prezent w postaci basenu ich uratuje. Oj, mylą się, mylą…

  • Głupota i prymitywizm nie zna granic. Co by dla Słupcy nie zrobił to żle. Założ frirme , zatrudnij ludzi jak to robią inni, a ty innym którzy to robią masz za złe.

 6. A gdzie strefa ekonomiczna i ściągnięcie inwestorów, aby mieszkańcy nie musieli się tułać do Poznania, Konina itp? Parówa wyborcza ZSL-u.

 7. Panie Burmistrzu kiedy mieszkanie plus w Słupcy

 8. Za dużo pieniędzy mają. Wybudować to jedno, a kto to później utrzyma? Utrzymanie takiej pływalni to nie jest takie hop siup.

 9. Dlaczego Miasto Słupca nie bierze udziału nigdy konkursach Super Samorząd czy Samorząd Równych Szans?

  • zostań burmistrzem i będiesz decydować w czym miasto weżmie udział

 10. Jakie wymiary będzie miała niecka do pływania?

 11. W ktorym miejscu bedzie basen?

 12. Ja już czegoś nie rozumiem. Mówi się, że w Słupcy nic się nie robi. Chodzę ulicami miasta i nie sposób nie zauważyć wyremontowanej ul. Asnyka, ul. Wąskiej, ul. Parkowe, ul. Polnej. Chodników też nam przybywa na ul. Pułaskiego i dobiegający końca remont na ul. Wspólnej. Dodatkowo już słyszymy w mediach o dwóch dużych inwestycjach na następny rok dotyczących Rozwoju terenów zieleni i Budowy krytej pływalni oraz mające powstać 2 place zabaw. Nie wiem może ja chodzę po mieści i mam jakieś zwidy, u okulisty byłem ostatnio i z oczami wszystko dobrze nawet okularów nie muszę nosić!!!

  • Tu chodzi że jest małe wykorzystanie środków unijnych

  • mieszkaniec

   Nie musisz chodzić tak daleko, przyjdź na ul. Ogrodową 100 m od Kościoła – centrum miasta to zobaczysz „wyremontowaną ulicę”. Wstyd a może sukces że w centrum miasta mamy trasę motokrosową, dziura na dziurze dziurą pogania. Najlepiej przejedź swoim prywatnym samochodem , lub na spacer jak popada w gumiakach.

 13. A gdzie te miejsca pracy co obiecał burmistrz Pyrzyk w kampanii wyborczej?

 14. Place zabaw!
  Dom starców budujcie
  bo dzieci coraz mniej
  Młodzi wyjeżdzają,za pracą

  Co z tego że kilka chodniczków powstało
  i rondek
  Inwestycje w miejsca pracy są potrzebne!

 15. Zapraszam do Wieliczki- na własne oczy zobaczycie jak miasto się zmieniło w ciągu dwóch kadencji- a wystarczyło nie kraść i rządzić rozważnie. Zapraszam

 16. Burmistrz Pyrzyk nie chciał powołać Społeczna Agencja Najmu i Zatrudnienia

  • Jan Kowalski

   Panie Podlewski, dlaczego Pan nie ma odwagi podpisać się z imienia i z nazwiska?

 17. Kosiniak-Kamysz bije na alarm. Lider PSL krytycznie o projekcie zmian w Kodeksie wyborczym: to „zbójecka” ordynacja
  https://wpolityce.pl/polityka/367604-kosiniak-kamysz-bije-na-alarm-lider-psl-krytycznie-o-projekcie-zmian-w-kodeksie-wyborczym-to-zbojecka-ordynacja

  • Przewodniczący PSL doktor rolnik całą gębą który nie wie co to są widły

 18. Moja propozycja. Publikowanie w BIP wykazu postępowań administracyjnych prowadzonych przez Wójta, Burmistrza itd. oraz umożliwienie udziału obywateli w tych postępowaniach na zasadzie obserwatora a przedstawicieli organizacji na zasadzie strony postępowania.

 19. Miasto Słupcę powinna prześwietlić Sieć Obywatelska Watchdog Polska

 20. Burmistrz Pyrzyk nie chciał podjąć współpracy z fundacją Ivy Poland

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.