Strona główna / Informacje / Sport / Ostrowite bez siatkówki!

Ostrowite bez siatkówki!

W powiatowym sporcie kończy się właśnie pewna era. Po tym jak z siatkarskiej mapy powiatu i województwa zniknął zespół Polanina Strzałkowo, tak teraz znika zespół Czarnych Ostrowite. O przyczynach takiej sytuacji, rozmawiamy z pierwszym trenerem zespołu Pawłem Kolanem.

W trzecioligowym kalendarzu siatkarskich rozgrywek sezonu 2018/19 na próżno szukać drużyny TODO UKS MOS Czarnych Ostrowite. Dlaczego?

Przyczyna jest prozaiczna i raczej obiektywna. Właściwie nie można tu mówić o jednej przyczynie, ale raczej o splocie różnych sytuacji, mających wpływ i na szkolenie i na organizację pracy. Nie bez znaczenia jest też klimat jaki wytworzył się wokół siatkówki.  Od września idę na urlop dla poratowanie zdrowia.  Co prawda nie ja sam jestem w ostrowickiej siatkówce, ale prawda jest taka, że już w zeszłym sezonie mieliśmy kłopoty z zebraniem się na mecz. Na nadchodzący sezon deklaracje zawodników były takie, że część wyraziła ochotę do gry, a pozostała część, z różnych powodów (wiek, praca, szkoła) z gry zrezygnowała. Po prostu można powiedzieć, że drużyna właściwie się rozsypała. Pewnie można byłoby poszukać zawodników z zewnątrz ale ten styl prowadzenia drużyny zawsze był nam obcy. Więcej w Kurierze

Jeden komentarz

  1. Nie sądziłem, że robię takie miny gdy atakuję :O

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.