Strona główna / Informacje / Aktualności / W szkołach powiatu nie zabraknie miejsc

W szkołach powiatu nie zabraknie miejsc

Jak zapewnia starosta słupecki Jacek Bartkowiak, miejsca dla uczniów w szkołach nie zabraknie, a nawet większość uczniów będzie mogła cieszyć się nauką w szkole pierwszego wyboru. Rekrutacja jest prowadzona odrębnie dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów.

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020. Nabór podstawowy zakończy się 25 lipca, a do 30 sierpnia będzie trwał nabór uzupełniający. W powiecie słupeckim na chwilę obecną do szkół ponadpodstawowych wnioski złożyło 555 absolwentów gimnazjów i 559 absolwentów szkół podstawowych. Wśród tych pierwszych jako szkołę pierwszego wyboru podało 465 uczniów, z kolei spośród tych drugich – 475. Dla obu roczników w szkołach naszego powiatu zaplanowano kolejno – 482 i 490 miejsc.

Jak pokazała rekrutacja, największym zainteresowaniem wśród absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych w liceum ogólnokształcącym w Słupcy cieszy się obecnie profil biologiczno-chemiczny oraz politechniczny. W ekonomiku technik logistyk, technik spedytor oraz technik reklamy. Z kolei w zagórowskim ZSP technik teleinformatyk i technik organizacji turystyki oraz zarówno w Słupcy, jak i w Zagórowie klasy wielozawodowe na poziomie branżowej szkoły I stopnia.

Zgodnie z zarządzeniem Kuratora Oświaty w sprawie rekrutacji, po ogłoszeniu do publicznej wiadomości list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół, kandydaci zakwalifikowani będą musieli potwierdzić wolę przyjęcia do szkoły i w terminie do 24 lipca do godz. 13.00 złożyć wymagane dokumenty. Od 26 lipca br. rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca do szkół, która potrwa do 30 sierpnia br. Uczniowie, którzy wcześniej nie zostali przyjęci do wybranych szkół, tym samym będą mieli kolejną szansę.

Pełen wykaz szkół oraz oddziałów dysponujących wolnymi miejscami zostanie podany 25 lipca na stronie powiatu oraz na stronach internetowych szkół. Już teraz wiadomo, że wolne miejsca dla absolwentów są w szkołach branżowych I stopnia w Słupcy i Zagórowie oraz technikum mechanizacji rolnictwa i architektury krajobrazu w Strzałkowie.

4 komentarze

 1. Na pewno nie zabraknie w słupeckim liceum, ponieważ zdolni uczniowie będą kontynuować w liceach poza slupcą

  • Marian, tata gimnazjalistki

   Nie widzę potrzeby. LO w Slupcy moze pochwalić się niemal stuprocentową zdawalnoscia matur. Dzieciaki chcą iść do Wrześni żeby się pokazać , nic więcej.

 2. Wiadomo poza Słupcą w Zagórowie i Strzałkowie
  Tam też zostały wolne miejsca.
  Do Poznanie idzie zaledwie kilka osób i to wcale nie najzdolniejszych.
  Każdy idzie gdzie chce
  U nas nie ma problemu ze szkołą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>