Strona główna / Informacje / Wybory 2018 / Bartkowiak ostro atakuje PSL

Bartkowiak ostro atakuje PSL

Kampania wyborcza rozpoczęła się na dobre. Choć komitety nadal nie ogłosiły wszystkich swoich kandydatów, Jacek Bartkowiak reprezentujący PiS w swoim najnowszym wpisie ostro atakuje PSL – w tym Eugeniusza Grzeszczaka i słupeckich starostów. Wpis pojawił się na profilu facebookowym „Bieg na burmistrza”. Oto pełna treść wpisu:

„Wio, czyli enter
Zacznę od cytatu z fejsbukowego wpisu znajomego, który jest bystrym obserwatorem zdarzeń.
Zasłyszane: parking przy Biedronce – dziecko do mamy.
A: Mamo, co to znaczy „wio”?
B: Tak się woła na konia, żeby ruszył z miejsca.
A: Czyli „wio” to po polsku jest „enter”?!
Po przegranych wyborach parlamentarnych były wicemarszałek Grzeszczak otrzymał od partyjnych kolegów synekurę w podległej samorządowi wojewódzkiemu spółce. Nie wstydził się chwalić znajomym, że zarabia tam sześć razy więcej od nich. No przecież mu się należało. Enter.
Jeżeli chcecie, żeby powiatem słupeckim w dalszym ciągu rządził Eugeniusz Grzeszczak i wskazani przez niego ludzie, głosujcie na PSL. Enter.
Starosta przejdzie na emeryturę, wicestarosta na leczenie odwykowe, poza tym nic się nie zmieni. Ale na pewno będzie praca dla swoich. Czy ktoś kiedyś widział bezrobotnego ludowca? Enter.
Jacek Bartkowiak”

65 komentarzy

 1. W poprzednich wyborach do Sejmików Wojewódzkich dostali 23 %. W wyborach do Sejmu, które były nieco później ponad 4 razy mniej, a kandydat PSL na prezydenta dostał 1 %. Jak pamiętamy wylosowali wtedy 1 , a PKW przez całą kampanie pokazywała spot gdzie prawidłowe głosowanie polegało na postawieniu krzyżyka na pierwszej stronie książeczki. Rekordowa ilość głosów nieważnych to była robota lokalnych działaczy PSL. W efekcie w dwóch sąsiadujących z sobą gminach różnica w ilości głosów nieważnych wynosiła czasem ponad 30 %

  • Panie Grzeszczak jak Pan spotka niejakiego Burego, to proszę pozdrowić serdecznie. To on jest rękojmią waszej – ZSL – uczciwości.
   Wasz czas okupywania władzy w terenie, służenia…. jedynie „swoim”, przeminie bezpowrotnie na jesieni 2018 r.
   Na grzyby !!!
   Naczelny grzybiarz Piechociński, zaprasza. Jest jeszcze… z samodzielnego nadania, generał od sikawki Pawlak… który Wałęsie nigdy nie odmawiał.

 2. Te pieniądze nam się należały. Kto i gdzie to powiedział ? Enter

 3. Po co oni wszyscy do tej władzy tak pchają się?
  no właśnie po co? nie rozumiem tego…

 4. WoN pisiory. Enter

  • Na co komu kultura jak brak pracy zmusza Słupcy do wyjazdu z tego miasta. Inne gminy ściągają inwestorów a w Słupcy nic się w tej sprawie nie robi już od 1990 roku

 5. tacy mądrzy a kandydata na burmistrza nie potrafili wystawić, śmiech na sali

 6. Naród wszystko wie i wszystko pamięta. Ciekawe??? PSL mówi o teczkach??? Czyżby to był temat znany PSL??? Zazwyczaj zabiera się głos w znanym temacie. ” Festiwal obietnic”??? Festiwal to może nie. Przedstawcie może realny program w kwestiach najważniejszych dla każdego Polaka. Dość pozostałości po komunie. My wybierzemy tych, którzy będą myśleć o NARODZIE, o żywotnych dla każdego Polaka interesach. Chcemy, żeby Polska rozkwitła żeby każdy Polak znalazł swoje miejsce i godne zarobki w Ojczyźnie. Żeby dla rządzących najważniejszy był nasz, narodowy interes. Każdy Polak.

  • der- wybierzemy Tych którzy będą myśleć o narodzie.Podaj nazwę ugrupowania politycznego myślącego o Narodzie ?

  • Światowy Kongres Polaków

  • Mozna odnotowac totalny brak aktywnosci ludzi, ktorzy ograniczaja sie tylko do narzekania i slomianego zapalu do dzialania. Wyglada na to, ze Polakom nie jest zle, skoro dalej bawia sie na Facebooku i nie wykazuja checi do jakiegokolwiek dzialania.

 7. Bartkowiak jesteś zerem

  • Podpisz się tchórzu

  • Ale ty jesteś pogiety i lepiej uważaj ze swoimi oczerniającymi,nieprawdziwymi komentarzami bo ktoś już się tym zainteresował

  • Ja zagłosuje na Pana Bartkowiaka ponieważ nie chcę oglądać już dłużej takich jak ty PSL-owskich kombinatorów, skandalistów.

  • Do Xxxx
   Jesteś tchórzem !!! Obrażasz porządnego człowieka Pana Jacka Bartkowiaka.. Domyślam się, że to z zazdrości , bo na pewno nie jesteś godzien czyścić Jego butów !!!

 8. Fundacja im. Stefana Batorego wraz z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, Instytutem Spraw Publicznych oraz NSZZ Solidarność ’80 zapraszają pracowników, pracodawców, obywateli – czyli wszystkich, którzy uważają, że ktoś, kto reaguje na nadużycia i łamanie prawa w miejscu pracy powinien być chroniony przez prawo – do udziału w wysłuchaniu Obywatelskiego Projektu Ustawy o Ochronie Sygnalistów, które odbędzie się 22 września, o godz. 10.30 w Warszawie.
  Wysłuchanie odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim w Sali A Auditorium Maximum.

 9. Oni czyli PSL nie odpuszczą. Wyobrażacie sobie ile ludzi straciłoby pracę gdyby te wybory przegrali, dlatego też zrobią wszystko, zwłaszcza „żołnierze”, żeby ich nie przegrać. Ogłaszam Alert dla wszystkich, którzy chcą rozwoju Słupcy!

  • tylko nieliczni spośród nas stają do bezpośrednich konfrontacji..
   do tego potrzebne są : ponadprzeciętna mądrość i odwaga

 10. A co Bartkowiak nam proponuje oprócz jakiegoś personalnego burdelu? Siebie pachnącego na tronie w koronie? Kim ty jesteś żeby ujadać na porządnych ludzi? Jak nalepka „PiS-da” spadnie ci z czoła to się dopiero obudzisz…

  • Podpisz się tchórzu

  • Jacek Bartkowiak

   1. Uporządkowanie sytuacji w szpitalu i pozyskanie środków na wyposażenie.
   2. Skorzystanie z pieniędzy rządowych i wojewódzkich na drogi lokalne.
   3. Współpracę z gminami Słupca i Strzałkowo dla stworzenia warunków do lokalizacji inwestycji (miejsca pracy).
   4. Powiatowe centrum senioralne.

  • PSL już nie istnieje. To żywy trup. Odkąd na wsi jest internet, komputery, satelity i każdy ma pasata, nie ma różnicy między wsią, a miastem. Wieś przepłynie do Narodowców i do Kukiz’15.

  • Karzeł Reakcji

   A pan Pinokio zapomniał dodać że, w ciągu 3 lat opłaty związane z bytem (woda, ciepło itp) wzrosły o 60 %, za chwilę będziemy płacić na walkę ze smogiem i rozwój motoryzacji na prąd w paliwie ( i niech się nie cieszą szczęśliwi „posiadacze rowerów” bo wszyscy będziemy obciążeni tą absurdalną opłatą). Każdy wie, że za smogiem stoi spalanie syfu w piecach. A jak państwo się weźmie za elektryczne samochody, to skończy się tak jak z energią atomową – będzie sztab sowicie opłacanych darmozjadów, przeżerających zagrabione pieniądze. Pewnie jest wiele innych ukrytych podatków wprowadzonych przez „jedynie słuszną”.

 11. W PiS robią to samo. Sprawdź sobie np kto to i ile zarabia np prezes Orlenu

  • Za Platformy Obywatelskiej w ostatnich jej 4-ech latach rządów podnieśli 294 zł, za Prawo i Sprawiedliwość, w trzy lata podniesiono 420 zł., a w 4-tym roku ich Rządów, wyniesie 542zł. Kto bardziej poprawia życie Polakom ? Płaca minimalna w Polsce na przestrzeni lat (2011 – 2019)
   Rok Płaca minimalna brutto Płaca minimalna netto
   2019 2220 zł (propozycja rządu) 1613,23 zł
   2018 2100 zł 1530,00 zł
   2017 2000 zł 1459,48 zł
   2016 1850 zł 1355,69 zł
   2015 1750 zł 1286,16 zł
   2014 1680 zł 1237,20 zł
   2013 1600 zł 1181,38 zł
   2012 1500 zł 1111,86 zł
   2011 1386 zł 1032,34 zł

  • Nic go nie nauczyły te 3 lata. PSL na wsi już nie ma, PiS go wywalił kompletnie.Nie ma OSP – bo pieniądze dla strażaków dzieli PiSowski komendant powiatowy. Nie ma KGW bo nie ma młodych kobiet na wsi. Proboszcz nie poprze PSL, bo popiera PiS. PSL nie ma posłów w terenie, więc zniknęły z powiatów biura powiatowe PSL opłacane dotąd przez posłów. Nie ma biur powiatowych, nie ma od razu zarządów gminnych PSL. Nie ma lokali, nie ma struktur PSL. Nikt z PSL nie spotyka się z chłopami na wsi. Cała konstrukcja PSL oparta jest na powiatach – tam gdzie rządzi starosta z PSL. Dlatego Grzeszczak chce wpisania powiatów do Konstytucji, bo starostwa powiatowe opanowane są przez całe klany PSL-owców. Dlatego trzeba PSL wypieprzyć z samorządu i Sejmu.

 12. wystarczy zobaczyć dwóch fanów zachwyconych wpisami Bartkowiaka i wszystko jasne. Widać jego elektorat.

 13. 1. Rozpieprzenie „Prowincjonaliów”
  2. Wiernopoddańcza służba prasowa Radzie z SLD i gnojenie porządnych ludzi na łamach „Supeckiej”
  3. Doprowadzenie do ruiny przez 15 lat budynku kina
  4. Nieudaczna wędrówka za pracą po Wielkopolsce
  ENTER

  • Podpisz się tchorzu

  • Przerażajace,obrażające i POrażające chamstwem i zwykłym brakiem kultury są tutaj komentarze trolli z pod znaku totalnej oPOzycji i ministrów z rządów cieni. Cenzor wpuszczając na forum tego typu wpisy powinien kiedyś za to odpowiedzieć.Akta2 pomogą?

 14. Manifestacja osób niewidomych pod Sejmem – 15 października – Fundacja Szansa dla Niewidomych

 15. Prezes Fundacji „Szansa dla Niewidomych” Marek Kalbarczyk zapowiedział w piątek zorganizowanie 15 października manifestacji przed budynkiem Sejmu. – Nie jesteśmy od bicia się za nasze prawa, chcemy zamanifestować, że jesteśmy i, że chcemy tu żyć normalnie – podkreślił.

 16. Mam w archiwum fajne zdjęcie Jacka z Grzeszczakami. Wtedy chyba tak o nich nie mówił, bo wygląda jakby się do nich wiernopoddańczo łasił. Teraz najepiej wychodzi mu obrażanie ludzi. Czy to taka forma odwyku lub rozładowania flustracji?

  • Wolisz to i owo Twoja sprawa i masz do tego prawo ale po co o tym krzyczysz. Musisz się liczyć z tym ,że nie wszyscy tak „wolą

  • Jerzy Gicala

   A to dlatego, że nie zostały przeprowadzone reforma i dekomunizacja sądownictwa !!! W tej negatywnej działalności, ma swój udział także A. Duda !!!!

 17. Basia Wędzelewska

  Tosia podpisz się tchrórzu. Basia

 18. juzek- zapomniałeś napisać ile ostatnio podnieśli ceny gazu dla zwykłego mieszkańca

 19. Szkoda ,że obrzucamy się błotem PIS PO PSL
  Nie ma dla mnie idealnej opcji politycznej
  ale jak patrzę na rozwój naszego powiatu na układy panujące na górze ,na bezkarność ludzi na szczytach władzy . Dziękuję PO i PSL
  zarówno na szczeblu samorządowym , jak i centralnym
  Wybieram PSL

  • A dlaczego niby? Jakieś argumenty? Burmistrz ma działać i ma być efektywny a nie kulturalny

 20. Dokładnie przedmówco, Pan Pyrzyk był bardzo kulturalny,Z bliższych okolic popatrzcie sobie jak jest uniejów zarządzany, a z dalszych gmina Biały Bór, jedna z najbogatszych gmin w Polsce. Ostatni pomysł to ulgi w podatkach dla firm transportowych, efekt to masa firm transportowych z całej Polski tam zarejestrowanych
  Jdf

 21. Kochani mieszkańcy Słupcy. Jak już wszystkim wiadomo zbliżają się wybory samorządowe. Kandydatów jest wielu, zarówno do pełnienia funkcji radnych powiatowych, jak i radnych. Każdy z kandydatów jest inny, ma swoje priorytety i wizje na funkcjonowanie miasta. Kandydaci są tak różni jak i my, obywatele, mieszkańcy miasta Słupcy. Dajmy im szansę na przedstawienie się, pokazanie co mają nam do zaoferowania. To oni powinni dyskutować, debatować – nie my, ponieważ to nic nie wnosi. Oczywiście ostatecznie my zdecydujemy kto przez najbliższe lata będzie reprezentował nasze interesy. Nasze głosy powinny być jednak zależne od tego jak zaprezentują się kandydaci, nie użytkownicy portalu slupca.pl, którzy naturalnie maja prawo do wypowiedzenia się na dany temat, ale ich opinia to nie głos kandydatów. Dajmy im się w spokoju zaprezentować. W tym miejscu proponuję też zorganizować debatę w której to właśnie kandydaci będą mieli prawo głosu, a my, obywatele, będziemy mogli wtedy ocenić ich kandydatur

  • Debata online live przed wyborami – kandydatów na radnych ,wójtów , burmistrzów , starostów.
   Technicznie nie ma problemu – niech mieszkańcy usłyszą argumenty dlaczego warto na nich głosować + jakieś pytania do kandydujących.

  • Debata z transmisją, tak jak na radzie, jestem za. Elegancki pomysł

  • Jacek Bartkowiak

   Jestem do dyspozycji

  • I to Debata z Livechatem – tak aby również wyborcy mogli zadać pytania do kandydatów.
   Tak jak to ma miejsce na jednym z serwisów internetowych gdzie w trakcie livestreamingu
   mamy obraz z transmisji na kanale a obok kolumna z czatem .
   Pytani nie muszą zaraz odpowiadać najważniejsze aby wszyscy uczestnicy debaty i widzowie zapoznali się z kwestiami nurtującymi mieszkańców Powiatu.

 22. Krytyki to raczej nikt nie lubi.Na byłym już forum Słupcy znów tak za wiele jej nie było.
  Forum dyskusyjne służy do wymiany informacji i poglądów między osobami, grupami ludzi zwolennikami,przeciwnikami i tymi obojętnymi w stosunku np.do działań wójta,burmistrza i innych wydarzeń na terenie danej społeczności aby mogli się anonimowo wygadać w danym temacie. W niektórych gminach działają księgi gości w których każdy i na każdy temat może coś napisać i nikomu to nie przeszkadza.Jak komuś przeszkadza może pozwać bluźnierce do sądu są ku temu sposoby i jak się okazuje bardzo proste ponieważ w internecie nikt nie jest anonimowy!!! Forum to fajna rzecz ale jak się okazuje w Słupcy się nie przyjęło – a szkoda bo robiło się ciekawe.

  • Nie wiem na kogo zagłosuję ale PIS I PO – dajcie spokój. Czy ci wszyscy ludzie nie zauwazyli że portfel przez ostatni rok uszczuplił sie Kazdemu w domu ??? Mozna głosować na PiS lub na PO – ale dlaczego w tym kraju MARNOTRAWIENIE pieniędzy naszych stoi zawsze wyżej od zdrowego rozsądku.

 23. Czarny koń jeszcze w stajni ciekawe kiedy się ujawni.

 24. ja tam daję szansę organom ścigania 🙂 wierzę, że koniec będzie smutny:-)

 25. Największą siłe PiSu jest kandydat na burmistrza Słupcy. najsłabszą te bartkowiaki co żebrają o poparcie do powiatu

 26. Panie Bartkowiak, co chce Pan zrobić dla powiatu słupeckiego, jeśli wygra wybory?

 27. „Najsłabszym ogniwem jest PiSu jest Bartkowiak i Miernik

 28. Jacek Bartkowiak

  Neptun – było wyżej, ale powtarzam:

  1. Uporządkowanie sytuacji w szpitalu i pozyskanie środków na wyposażenie.
  2. Skorzystanie z pieniędzy rządowych i wojewódzkich na drogi lokalne.
  3. Współpracę z gminami Słupca i Strzałkowo dla stworzenia warunków do lokalizacji inwestycji (miejsca pracy).
  4. Powiatowe centrum senioralne.

  Cały program PiS przedstawimy niebawem.

  • Panie Bartkowiak skąd chce Pan pozyskać środki na wyposażenie szpitala ?
   A obecnie pieniądze rządowe i wojewódzkie na drogi z pewnością są tylko PSL ich nie chce ?
   A pieniądze na powiatowe centrum senioralne skąd Pan weźmie ?

  • Panie Jacku może warto wystąpić z otwartym zapytaniem do wszystkich kandydujących oraz Pana oponentów czy wezmą udział w ew. otwartej Debacie przedwyborczej przed kamerami – jestem pewien , że niewielu .
   To dobry test przed wyborami i wskazówka dla wyborców kto chce tak naprawdę rozmawiać ( pracować ) , spierać się na konkretne argumenty o problemach Powiatu w otwartej przestrzeni poza gabinetami i nie tak tylko od sesji do sesji .
   Pan już swoją gotowość do dyskusji zadeklarował – a reszta ???

   Pozdrawiam

  • Dziękuję za odpowiedź

 29. Jacek Bartkowiak

  Program rządowy wspierania remontów dróg lokalnych i inicjatyw senioralnych zapowiedział niedawno premier. Na wyposażenie szpitala w Turku, Gnieźnie czy Krotoszynie tamtejsi posłowie też wychodzili pieniądze w Warszawie.

  • Janek Dzbanek

   A propos chodzenia… Tak mie się skojarzyło:

   Pojechał Michał pod Częstochowę,
   Tam kupił buty siedmiomilowe.

   Co stąpnie nogą – siedem mil trzaśnie,
   Bo Michał takie buty miał właśnie.

   Szedł pełen dumy, szedł pełen buty,
   W siedmiomilowe buty obuty.

   W piętnaście minut był już w Warszawie:
   „Tutaj – powiada – dłużej zabawię!”

   Żona spojrzała i zapłakała:
   „Już nie dopędzę mego Michała”.

   Dzieci go ciągle tramwajem gonią,
   A on już w Kutnie, a on już w Błoniu.

   Wybrał się Michał z żoną do kina,
   Lecz zawędrował do Radzymina.

   Chciał starszą córkę odwiedzić w mieście,
   Adres – wiadomo – Złota 30.

   Poszedł piechotą, bo było blisko,
   Trafił na Złotą, ale w Grodzisku.

   Raz się umówił z teściem na rynku,
   Zanim się spostrzegł – był w Ciechocinku.

   Pobiegł z powrotem, myśląc, że zdąży,
   I wnet się znalazł na rynku… w Łomży.

   Chciał do Warszawy powrócić wreszcie,
   Ale co chwila był w innym mieście,

   W Kielcach, w Kaliszu, w Płocku, w Szczecinie
   I w Skierniewicach, i w Koszalinie,

   Nie mógł utrafić! Więc pod Opocznem
   Jęknął żałośnie: „Tutaj odpocznę!”

   Usiadł i spojrzał ogromnie struty
   Na swoje siedmiomilowe buty,

   Zdjął je ze złością, do wody wrzucił
   I na bosaka do domu wrócił.

  • Panie Barkowiak i Pan wierzy w obietnice premiera ?.Zapowiedział również renowację dworców kolejowych. A kasiorę to skąd premier weźmie

 30. Czy to versus w stronę włodarza(y) miasta ?

 31. Z wypowiedzi Pana Jacka wynika ze najwięcej mają zyskać seniorzy Slupca wielkim domem seniora .

 32. zyg sie chce

  Wielką szansą na pracę dla młodych będzie podcieranie pup seniorom Ale super pomysl DOBRA ZMIANA

 33. Jak PiS chce zatrzymać wyjazd młodych ludzi?

 34. Jacek Bartkowiak

  W dyskusji przed wyborami na jednym ze słupeckich portali pojawił się ciekawy wątek społeczny. Zdaje się, że i u nas ludzie zdają sobie sprawę z selektywnego podejścia tzw. elit do równych praw wyborczych wszystkich obywateli i innych zasad demokracji. Najpierw głos propagandzisty obecnej władzy, po nim reakcja internautów:

  umberto / 21 września 2018

  wszyscy ludzie bartkowiaka: kiełbasa.jakub pawłowicz włodziu petarda i szataniści gitarzyści buśka i ojciec Miss Cyce niejaki chmiel
  a po drugiej stronie mocy? w obecnym składzie rady prawnicy przedsiębiorcy bankierzy dyrektorzy nauczyciele policjanci uznani mechanicy samochodowi – wszyscy niezależni finansowo – taką radę mamy i takiej chcemy. Panie Pyrzyk rób pan swoje bo jak tamta zgraja z bartkowiakiem na czele sięgnie po władzę to będzie jak na białorusi czyli w czarnej dupie

  road / 21 września 2018
  Oj umberto maly czlowieku skad tyle pogardy w tobie do zwyklych ludzi???? Nie pozycja i finanse swiadcza o czlowieku. Ta cala twoja “Moc” juz byla w Radzie Powiatu, Miasta i co….sa efekty ich “rzadow”???? Oni sa tak bardzo przekonani o swej doskonalosci ze zapomnieli po co tam w radzie sie znalezli, LUDZI NIEZASTAPIONYCH NIE MA. Znaczna czesc tej “mocy” to ludzie namowieni przez dzialaczy partyjnych do kandydowania , Oni sie tam zle czuja w Radzie ale uczestnicza w posiedzeniach jako tzw autorytety i maszynki do glosowania.

  Sędzia Dredd / 21 września 2018
  “…prawnicy przedsiębiorcy bankierzy dyrektorzy…” pisze umberto, tacy właśnie nigdy nie zrozumieją zwykłego zjadacza chleba i jego problemów. Nie chcemy, żeby reprezentowali nas ludzie oderwani od rzeczywistości, jeżdżący na co dzień błyszczącymi samochodami i spoglądający z pogardą, gdzie by tej gawiedzi jeszcze trochę kostki położyć, żeby się w błocie nie taplała, bo potem nam to pod buciorami na marmury wnoszą. Zmiana musi nastąpić i Bartkowiak będzie optymalnym kandydatem, a do powiatu drużyna Niezbeckiego. Każdą chałupę trzeba raz na parę lat odmalować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>