Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Informacje / Wybory 2018 / Jest siódmy kandydat na burmistrza Zagórowa

Jest siódmy kandydat na burmistrza Zagórowa

Niesłychanie ciekawie zapowiada się wyborczy wyścig o fotel burmistrza w gminie Zagórów. W poniedziałek okazało się, że siedmioro, a nie sześcioro  kandydatów zapowiedziało swój start na fotel burmistrza Zagórowa. Co ciekawsze troje z nich to obecni radni Rady Miejskiej Zagórowa.

Jako pierwszy swój start już ponad rok temu zapowiedział Andrzej Grzeszczak, największy oponent obecnej władzy, były wójt Rzgowa.  Z informacji, jakie nam przekazał wiadomo, że wystartuje z własnego komitetu wyborczego o nazwie KWW Andrzeja Grzeszczaka Lepsza Przyszłość.  Zapewnia też, że ma już skompletowaną listę radnych.

Od dłuższego czasu wśród kandydatów wymieniano też nazwisko Romana Kultermana, wiceburmistrza Zagórowa.  Potwierdził nam swój start. – Co skłoniło mnie to tej decyzji? 12 lat pracuję w samorządzie. Wiele udało się zrobić, ale też wiele jest do zrobienia – powiedział krótko.  Również i on wystartuje z własnego komitetu wyborczego.

Taką samą decyzję podjął Daniel Słowiński, nauczyciel pracujący w Szkole Podstawowej w Zagórowie (dawniej w gimnazjum). Podobnie jak jego poprzednicy też wystartuje z własnego komitetu wyborczego.

Dość śmiałą decyzję o starcie na fotel burmistrza podjęli też troje z radnych Rady Miejskiej Zagórowa – Marzena Matuszak, Grzegorz Cieślewicz i Marcin Urycki.

Ewenementem z pewnością jest kandydowanie bodajże pierwszej kobiety na tym stanowisku – Marzeny Matuszak, radnej z Podbiela.  W środę potwierdziła chęć startu z własnego komitetu wyborczego. Mówi pewnie, że nie boi się konkurencji ze strony panów. Ważną informacją jest to, że w październikowych wyborach  nie będzie ubiegała się o mandat radnej.

Grzegorz Cieślewicz, jak na razie  będzie piątym kandydatem. Tak jak jego poprzednicy, nie chce być utożsamiany z żadną partią i wystartuje z własnego komitetu wyborczego.

Nieco inaczej będzie wyglądać kandydatura najmłodszego z obecnych radnych, a także i kandydatów Marcina Uryckiego z Trąbczyna. Jeszcze kilka tygodni temu nie był zdecydowany jeśli chodzi o kandydowanie.  Wiadomo już, że na burmistrza  wystartuje z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. On i Grzegorz Cieślewicz dodatkowo potwierdzili ubieganie się o mandat radnego.

Największą niespodzianką jest kandydowanie Jana Kubiaka z Podbiela, byłego radnego powiatowego, kontrkandydata Wiesława Radnieckiego sprzed czterech lat. W poniedziałek zarejestrował własny komitet wyborczy. Potwierdził nam swój start.

 

52 komentarze

 1. Zagorowianin

  Trzymamy kciuki Panie Andrzeju !!!

  • Zagórowianin

   Okazuje się, że dwóch internatów podpisuje się „Zagórowianin” proszę nie pomylcie

 2. Andrzej. Andrzej

  • Trzeba było widzieć jak ten Wielki Andrzej działał w gminie Rzgów jak był wójtem,całe szczęście że tylko jedną kadencję. Jego wyborcy wymiotowali już po roku!Czysty karierowicz!!!Żenada

  • Dajcie sobie z nią spokój

 3. mieszkaniec

  Kandydatów w Zagórowie namnożyło się bez liku niczym w Warszawie.
  Dlaczego wcześniej nie było tylu chętnych na burmistrza.
  Wygląda na to że Stary Układ zawarł szeregi i nie chce oddać władzy.

 4. Jak zostanie ktoś z trójki Kulterman, Cieślewicz, Słowiński, to nic się nie zmieni. Jaskółki donoszą, że przy wygranej Słowińskiego, zastępcą burmistrza zostanie p. Eicke i miasto zmieni nazwę na Słowikowo. Jak nie wygra Grzeszczak, to trzeba z tego miasta spie….. itd.

  • A co ty myslisz ,ze nowy burmistrz zapewni Ci lepsza przyszlosc.Jak sam sobie nie zapewnisz to lepiej juz teraz dawaj noge.

  • Zagórowianin

   Pan Daniel niech robi to co potrafi czyli gra na gitarze i śpiewa w kościele, jest też szafarzem i chwała mu za to. Tego się trzymaj „Słowik” a w politykę się nie baw bo za grzeczny jesteś. Załączam pozdrowienia

 5. Ja pitole Grzeszczak na burmistrza???????

  • A kto ? Z tych kandydatow to wszyscy sa ze starego układu, ty pewnie tez z niego jestes ze tak piszesz.

 6. Grzeszczak brak słów. Kiedy pakować się… Będziemy mieli niezły cyrk…

 7. Gmina nasza jest wzorem rozwoju i nowoczesnosci.
  To dzięki włodarzowi który wprowadzał ją na szczyty przez ostatnie 24 lata.
  Niech jego dzieło będzie kontynuowane przez następne lata przez wspaniałych następców tego układu.

 8. Pani Eicke na wiceburmistrza?
  Niech ona lepiej spojrzy na swój PESEL.
  Przecież już jest na emeryturze i jeszcze pracuje jak wszystkim wiadomo niezgodnie z prawem. Jeśli w tej szkole działają jakieś związki zawodowe to niech się wezmą za wyjaśnienie przekrętu.

 9. PrawdziwyPolak

  Jak ktoś widzi co się wyprawia w gminie i ma zamiar głosować na Kultermana, Cieślewicza, czy Słowińskiego, to musi być idiotą. Jest źle, a jeśli któryś z nich wygra, to będzie tylko gorzej. Co zrobił przez tyle lat pierwszy, czy drugi z wymienionych? O trzecim nie wspominam, bo chyba będzie wam grał na gitarze.

  • Jak nie widzisz co jest zrobione w Zagórowie przez ostatnie lata,Jak nasze miasto i gmina wyglądają na tle innych miejscowości w naszym powiecie i województwie ,to oznacza to tylko jedno,że albo jesteś ślepy,albo siedzisz całe dnie w parku i nigdzie więcej poza nim nie byłeś!Może zmień kanał w telewizji !

 10. No to kto Grzeszczak? Chyba by trzeba miec niezle fiksum dyrdum.

 11. czekam kiedy swoją kandydaturę ogłosi wieczny kandydat Pan Prezes Towarzystwa Przyjaciół Doliny Warty no czekamy wszyscy a niech ma.

 12. To kto wygro ?

 13. Stary układ powymyslał kandydatów żeby zabrac glosy grzeszczakowi i dac większą szanse vice. Bo jeszcze startują na radnych więc pionki ustawione to sa

  • Widzę że Ty jeszcze jesteś z tej ery układów jak tak mówisz (na pewno musisz być z pisu),bo inaczej byś wiedział że teraz to obywatel!czyli też Ty wybiera burmistrza i radnych A nie Twój układ!Myślę że U was właśnie tak się robi!

 14. Głosujcie na p.Andrzeja.Tylko on zrobi w końcu porządek z zatrudnionymi po znajomości i jest najbardziej kompetentnym kandydatem na to stanowisko.

  • Zagórowianin

   Andrzej już pokazał w Rzgowie co potrafi czyli zrobić roz……..duchę

  • Tak! pan Andrze!przykładny mąż? i ojciec rodziny napewno jest najlepszym przykładem dobrej zmiany….Tylko nie wiadomo której!!!Tak do końca nie wiem czy jest godnym tego żeby być nazywanym rodowitych mieszkańcem naszego pięknego miasta !

  • Napewno p.Andrzej zrobi porządek z zatrudnieniami po znajomościach,Jak to właśnie robił do tej pory….Przykład gminy Rzgów jest najlepszym dowodem.Prawda jest tylko jedna o tym kandydacie!Karierowicz i nic więcej.Każdy rozsądny mieszkaniec(,powtarzam rozsądny)o tym dobrze wie !Panie Andrzeju proszę swoje kosmiczne wizje przenieś na inną gminę!Może tam panu uwierzą .Powodzenia!

 15. Zagórowianin

  Grzesiu jak wygra wybory to zrobi taki porządek w gminie jak ma na swojej posesji a wtedy niech Bozia ma nas w swojej opiece.

 16. Zagórowianin

  Tylko Roman się nadaje bo on jedyny wie o co chodzi w tych finansach unijnych a bez nich giniemy. Człowiek stateczny a jeszcze w miarę młody, wykształcenie odpowiednie. Życzę powodzenia Panie Romanie

  • Tak się zna na finansach unijnych, że w gminie nie ma osoby która by pisała projekty. I wszystko leci na Kopojno

  • Zagórowianin

   Roman a w Trąbczynie byłeś, a na drodze tzw. „Romanówce” i innych?? No to nie pitol……

 17. Zagórowianin

  Pani Marzena to na razie niech startuje na przewodniczącą KGW bo Burmistrz to za wysokie progi, natomiast panowie Urycki i Kubiak to raczej proponuje „Szetlewskie Łany” trochę samokrytyki jak słowo daję

 18. Była mieszkanka gminy

  Niech wygra najlepszy, każdy ma wiele zasług i brawo za odwagę. Pracy na pewno będą mieli dużo

 19. Była mieszkanka gminy

  Niech wygra najlepszy, każdy ma wiele zasług i brawo za odwagę. Pracy na pewno będą mieli dużo i tego im zazdrościcie

 20. Zagórowianin

  UWAGA KANDYDACI JEST JESZCZE JEDEN CZARNY KOŃ CO UJAWNI SIĘ W OSTATNIEJ CHWILI I WAM KOPARY OPADNĄ KŁANIAM SIĘ

 21. Gall Anonim

  Wg mnie ,,walka,, rozegra się miedzy panem GRZESZCZAKIEM a panem KULTERMANEM.Reszta to tylko kandydaci.No ,ale w zyciu nic nie jest pewne. Zobaczymy….

 22. Znając życie Pan Andrzej wprowadzi takie same porządki i obietnice jak w Rzgowie, gdzie po roku chcieli już go na widłach wynieść. Zwykly karierowicz, który nie potrafi znaleźć stałej pracy i nie może się z tym pogodzić. Pan Roman ma ogromna wiedzę i doświadczenie ale jego wygrana będzie się równoważyć z zachowaniem starego układu.

 23. Gall Anonim

  Mamy demokracje,kazdy może wyrazić swoje zdanie, każdy może glosowac na dana opcje polityczna wynikajaca ze swojego swiatopogladu,kazdy może wierzyc w obietnice lub nie.To jedno.A drugie to to ze trzeba się znac na ludziach i to chyba jest najważniejsze. Znam wiekszosc kandydatow i znam pana Grzeszczaka [uczyl mnie przez cztery lata].dlatego popieram jego kandydaturę.

 24. Uwazam ze najlepszym kandydatem na burmistrza jest p. Marcin Urycki. Widac efekty jego pracy.

  • Efekty pracy gdzie? Chyba w Trąbczynie. Nikt z Zagorowa i innych wsi na niego nie zagłosuje bo go po prostu nie zna i nawet nie wie jak wyglada

  • Pytałeś któregokolwiek z nich kiedy spotkania albo czy mają pomysł na Zagórowa ? Czy poprostu się trzepiesz i podkreślasz spolszczoną łaciną ?

 25. Świadomy wyborca

  Gmina Zagórów nie chce drugiego Rzgowa, nie chce też gminy w Kopojnie, nauczyciele niech zajmą się szkoła, zapewne też nikt nie chcialby byc niczyja marionetka…wystarczy pojechać do Podbiela, aby zobaczyć że NIC się przez 8 lat nie zmieniło, a gotowanie zostawmy Maklowiczowi…ZERWIJMY Z UKŁADAMI…NIE DAJMY SOBA DLUZEJ MANIPULOWAC chcecie innowacyjnej gminy, świeżości w zarządzaniu, młodego ale doświadczonego Gospodarza Gminy Zagórów głosujcie ŚWIADOMIE…oddaj swój głos na Marcina Uryckiego

  • Jestem za… głosuje na Marcina Uryckiego tam gdzie mieszka robi dobra robote w gminie zapewne bedzie podobnie

  • Jeżeli jesteś świadomy i taki inteligentny: to czegoś nie rozumiem?! Może nam powiedz gdzie ten Twój pan Urycki doświadczył takiego zarządzania ,doświadczenia i świeżości…Czysta ściema !!!Najlepiej jest krytykować kogoś, mówić o układach i ponarzekać na obecną władze żeby tylko osiągnąć cel, a gdzie Twój kandydat był do tej pory?Wystarczy ruszyć tyłek po naszym powiecie i nie tylko, aby zobaczyć że naprawdę nasza gmina się rozwija.Proszę trochę samokrytyki!

  • Panie Marcinie ale żeby kampanie Pan prowadził na takiej stronie? Słabo.

  • O czym tu dyskutować żaden kandydat jeszcze nie organizuje spotkań ani nie programu dla miasta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 26. No czemu nie ma strony

 27. Zacznijmy od tego że póki co zgłoszone są tylko komitety – nie ma co jeszcze dywagować o kandydatach 😉

 28. Tu nie ma konkretnego człowieka potrzebna nowa twarz wyborcza, a obecni kandydaci niech idą do lasu na grzyby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>