Strona główna / Regionalne / Gmina Słupca / Kazuś kontra… Łechtańska?

Kazuś kontra… Łechtańska?

Grażyna Kazuś może spodziewać się kontrkandydata z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. Do kampanii przygotowuje się Agnieszka Łechtańska. PSL nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji o jej starcie, lecz pracownica starostwa nie zaprzecza. 

Obecna wójt gminy Słupca do tej pory nie miała większych problemów by wygrać z kandydatami PSL-u. W 2006 roku ludowcy wystawili przeciwko niej Romana Lewandowskiego. Wójt zdobyła 3002 głosy. Kandydat PSL – 155 głosów. Cztery lata później kontrkandydatem był Andrzej Kin. Wynik pokazał, że Grażyna Kazuś ma autorytet wśród swoich wyborców. 2864 głosy do 849 głosów oddanych na mieszkańca Gółkowa. W 2014 roku PSL wystawił na kandydata Mariusza Króla, wcześniej pracownika urzędu gminy. Przy czterech kandydatach liczono, że Król wejdzie do drugiej tury. Tak się jednak nie stało, Grażyna Kazuś zdobyła 2210 głosów, Król 785 głosów. Tym samym, Grażyna Kazuś od 2002 po walce z Błażejem Berdzińskim(w drugiej turze o zwycięstwie zaważył 1 głos), nieprzerwanie rządzi gminą Słupcą. Czy po zbliżających się wyborach coś się zmieni?

Wiemy już, że nie został zarejestrowany żaden komitet wyborczy wyborców prócz ten obecnej pani wójt. Tylko partie i organizacje mogą więc wystawiać kandydatów na wójta. Polskie Stronnictwo Ludowe nie ogłosiło jeszcze oficjalnych kandydatur, jednak wiemy, że z ramienia tej partii w wyścigu o fotel wójta chce startować pochodząca z Kowalewa Opactwa Agnieszka Łechtańska – pracownik słupeckiego starostwa w wydziale komunikacji. Choć wiemy, że póki PSL oficjalnie nie ogłosi swoich kandydatów, zapytaliśmy Agnieszkę Łechtańską o jej start w wyborach. – Na chwilę obecną nie potwierdzę, nie zaprzeczę. Jeszcze trwają rozmowy. Niebawem to się wszystko wyklaruje. Wiem, że dla dziennikarzy ta informacja jest cenna, więc dowiecie się na pewno z pierwszej ręki – powiedziała nam Agnieszka Łechtańska.

22 komentarze

 1. Dobre zarty!!!!!!

 2. Ze co prosze????Ta kobieta na wojta buhahahhahaha.Czy to jakis zart.Stanowczo mowie nie ,,Pani ” Lechtanskiej.Bardzo prosze sobie darowac!!!!!!!!!

 3. Mieszkanka gminy

  Pani Agnieszka ma duże parcie na władzę na sołtysa Kowalewa też startowała Boże chroń nas od takiego wójta

 4. Kasia Teresa

  Bardzo dobry wybór! Czas na zmiany,zwłaszcza jeśli chodzi o Kazusiową-ta zmiana jest wyjątkowo potrzebna.

 5. Siostra w koncu zrozumiala ze nic nie ugra wiec poszla po rozum do glowy i przestala pajacowac to teraz nastepna zaczyna wojowac.Kto mieczem wojuje od miecza ginie.Tej ,,Pani” stanowcze NIE!!!!!!!!

 6. wesoly romek

  To nie ten czas na zarty prima aprylisowe.

 7. Czasami po kims splywa jak po kaczce,wywalaja Cie drzwiami,to oknem sie dobijasz.Ciezki przypadek.Pani Kazus wojtem ;)))))))))

 8. Mieszkanka gminy

  Ciekawa jestem jaki program ma Pani Agnieszka co ma zamiar zrobić wydaje mi się że chce doprowadzić gminę do ruiny bo nic jej tak nie wychodzi jak porażki trochę pokory proszę Pani

 9. Bardzo dobry pomysł !
  Gmina potrzebuję zmian.. nowa twarz, nowe pomysły

  Pani Agnieszko życzę powodzenia !

  • Byc moze gmina potrzebuje zmian ale to bylaby zmiana na totalnie gorsza.Czlowiek pokroju ,,pluja na ciebie” a ty udajesz ze to deszcz pada”.Takiej zmianie mowie stanowcze nie i uwazam ze wiekszosc ludzi ma podobne zdanie w tej kwestii.

 10. Moze I nowe twarze,potrzebne,ale taka jak najbardziej jest zbyteczna.NIE dla takich ludzi w gminie.
  To zadna konkurentka dla pani Kazus.

 11. bardzo dobrze, zawsze potrzebna jest konkurencja

 12. Powodzenia Pani Agnieszko, takich ludzi trzeba w gminie jak Pani, pełna pomysłów i odważna. Brawo

 13. Zwykła taktyczna zagrywka dla podgrzania atmosfery i stworzenia iluzji ostrej konkurencji o fotel ( jeśli faktycznie druga Pani wystartuje ). Obie Panie mieszkają w Kowalewie na kogo by nie wypadło wszystko w tym samym kręgu .
  Bezpieczny zawsze ubezpieczony 😉 .

 14. Ha haaa pelna pomyslow,chyba tych jak zagrac komus na nerwach,obgadac itp.Odwaga???? Kto zna ten wie.

 15. Im mniej PSL tym leoiej dla Polski.

 16. W dzisiejszym numerze gazety konkurencyjnej można przeczytać że nie tylko na wójta ale i na radna czyżby zwątpienie i furtka awaryjna. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

 17. Pani Agnieszka na wójta chyba to żart ona zamiast robić coś dobrego dla gminy to jeszcze nie jest wójtem a już na terenie co na niego startuje przyczyniła się do tego że zdjęli garby z drogi założone przez wieś bo niby nie prawnie i niech teraz przyjedzie i zobaczy jak jeżdżą motorami a jak one były to nikt tak szybko nie jeździł i ona chce być wójtem tej gminy zamiast pomóc to szkodzi i ktoś taki na wójta naszej gminy nigdy w życiu

  • Nie rozumiem , czasami są ważniejsze kwestie niż prawo choćby bezpieczeństwo ludzi a jeszcze bardziej dzieci. Zamiast dążyć do zalegalizowania garbow to je zlikwidowała, absurd większego idiotyzmu nie słyszałam.

 18. To ostatnie chwile kampanii i ostatni moment na rozwagę, na decyzję. Zdecydujcie dobrze. Nie znam p. Łechtańskiej, ale to na nią chcę zagłosować. Na nowe. Na szanse. P. Kazuś za to znam – kilka razy potraktowała mnie jak łajno, oszukała, okłamała, jako zwykłego obywatela, który przyszedł z prosbą. Mogę w każdej chwili stanąć z nią oko w oko i to powtórzyc. To nie oszczerstwo. To smutna prawda, której niestety doświadczyłęm. I dlatego p. Kazuś nie jest godna tej funkcji, którą sprawuje. Jest złem. Jest tym , co już znamy – brakiem nadziei, trwaniem. Ona w mojej ocenie już nic dla ludzi diobrego nie jest w stanie zrobić. Bo nie chce. Tylko mówi inaczej. Ona nie lubi ludzi – to moja ocena na podstawie doświadczen – złych doświadczeń z p. Kazuś. I dlatego proszę ludzi z gm. Słupca – idźmy do urn i to zmieńmy. Dajmy sobie szansę i nadzieję!!!

 19. I jeszcze na koniec kampanii jako gwóźdź do trumny G. Kazuś – to przez jej zaniechania cierpią psy w schronisku. Macie psa? Kochacie go? Jak wam ucieknie i trafi do schroniska, będziecie mieli okazję zobaczyć.
  Kto jest dobry dla zwierząt, ten będzie dobry i dla ludzi.
  G. Kazuś nie jest dobra dla zwierząt.
  Oby przegrała wybory !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>