Strona główna / Informacje / Wybory 2018 / Roga wycofuje się z polityki. Nie będzie już starostą

Roga wycofuje się z polityki. Nie będzie już starostą

Mariusz Roga w przyszłej kadencji nie będzie się ubiegał ani o stanowisko starosty, ani o mandat radnego powiatowego.

Jego decyzja, jak mówi, jest „oparta o sprawy osobiste”. – Nie będę kandydował w najbliższych wyborach do Rady Powiatu Słupeckiego ani innych samorządach. Nie będę też aspirował do stanowiska starosty, które piastowałem przez ostatnie 12 lat. Nie wyprowadzam się stąd, nie zmieniłem poglądów. Nadal chciałbym, żeby powiat rozwijał się dynamicznie i żeby ludzie młodzi chcieli tu po zakończeniu edukacji wracać. Na stosowne sprawozdanie z mojej pracy przyjdzie czas na ostatniej sesji Rady Powiatu – na łamach portalu TwojaSlupca.pl mówi Mariusz Roga.

17 komentarzy

 1. To teraz Fryta na starostę 😉

 2. Sprytny ruch ludowców. Prawie tak sprytny jak wiosenny exodus Króla z zarządu… Wykalkulowali, że Roga przed wyborami, ze swoim „szpitalnym dorobkiem”, może stać się kulą u nogi i postanowili go zrzucić, jak zbędny balast. Świetnie, jednego mniej. Natomiast wyborcy nie są głupi. To nie Roga rządził powiatem przez ostatnie 12 lat. To rządził PSL. I nie tylko z Rogą ale z całym PSL w Słupcy czas definitywnie się rozstać.

 3. WIadomo, że Grzywa teraz zostanie. Sili się na potęgę od dłuższego czasu. Na wszystkie imprezy przyjeżdża, gdzie się da

  • Rozczarowany wyborca

   Nie bez powodu został wybrany vice 4 lata temu. Niestety, ale ludzie otwierają oczy i WIDZĄ co jest 5 😉

 4. Słupczanka

  i Bardzo dobrze niech będzie Grzywiński przynajmniej coś tam robi, mimo wad ma potencjał, a przede wszystkim słucha co się do niego mówi.

  • wierny miejscu wyborca

   Rola pana Grzywińskiego zaczyna i kończy się na reprezentacji – tylko dobrze wygląda. Nic nie robi ani niczego nie wniesie. To kolejna osoba PSL, partii która tylko się ładnie reprezentuje i sprawia pozory – ważne żeby w portfelu się zgadzało. Szkoda słów na to co dzieje się od dawna w tym powiecie. Piszecie o remontach dróg?! a Skąd na to pieniądze jak w powiecie nie ma żadnego rozwoju gospodarczego. Nie dzieje się tu nic poza obłudą i ładnym uśmiechem. PSL powinien ustąpić. Bezapelacyjnie!! Dość ściemy, kolesiostwa, powiązań. Życzę kontrkandydatom aby udało im się zwalić tą KLIKĘ ze stołka.

 5. Powiat rozwijaj się dynamiczne (haha) i młodzi chcą wracać (haha) – Tobą chyba mówił nie o tym powiecie

 6. Słupczanko wskaż może co robi lub zrobił Grzywiński i jaki ma potencjał

  • Też chciałabym wiedzieć ?

  • Codziennie rano chodzi na stadion i sprawdza, czy go nie ukradli. Poza tym przecina wszelkie wstęgi. W grudniu bierze udział w 156 wigiliach organizowanych przez szkoły, przedszkola, kluby seniora, chóry i ochotnicze straże pożarne… Zaiste, widać, że się chce.

 7. To stara śpiewka ” sprawy osobiste „, każdy poległy tak mówi.
  Przecież przez cały czas , albo zapomniał, albo nie wiedział, albo nie był zorientowany lub nie zdążył z odpowiedzią na bardzo ważne sprawy dla powiatu.. Podejmował też decyzje nie trafione np.hurtownia śmieci, szpital bez SOR-u i wiele innych. Przez całą kadencję najlepiej wychodziło Mu fotografowanie się pokazowe w miejscowej prasie.

 8. To pierwsza dobra wiadomość polityczna w tym roku dla naszego regionu. Najbardziej dynamicznie to remontowaliście drogi powiatowe, które wyglądają tak jak za PRL-u, a może nawet gorzej, bo ze zbiegiem czasu bardziej się zapuściły. Mam nadzieję, że nikt z PSL-u nie wygra tego stanowiska, bo znów będą układać się z burmistrzem…

 9. Zawiedziona

  Za cały syf w naszym mieście odpowiada PSL z szefem na czele czyli Burmistrzem Pyrzykiem. Zarządzają miastem 12 lat i żadnego rozwoju, żadnych inwestorów, tylko nepotyzm i kolesiostwo. Czas rozliczyc i przy wyborach na Burmistrza dać „bana” Pyrzykowi i może nie przekroczy koniecznych 50% głosów na TAK. Ja głosuje na nie i chce zmiany na stanowisku Burmistrza. Pomimo, że Pyrzyk jest jedynym kandydatem jest to możliwe tylko głosujmy na NIE.

 10. wszyscy doskonale wiedzą jak jest w naszym powiecie. 12 lat rządów? tragedia. Ludzie niepowiązani stąd uciekają. Brak jakiegokolwiek rozwoju, miejsc pracy o godnym wynagrodzeniu. Jedyne miejsca pracy to budżetówka obstawiana swoimi ludźmi. Nie dzieje się tu nic poza relacjami wcześniej wymienianego kolesiostwa. Może w końcu się coś ruszy. Wszystko zależy od nas wyborców (PS. pisząc o wyborcach mam na myśli osoby bez powiązań i zależności). Na zachodniej granicy powiatu postawić wielki mur odcinający nas „Słupczan” od rozwoju gospodarczego! Gdzie jest JAGUAR???? W biednej Słowacji!!! Jedno wielkie kolesiostwo.

 11. Kto się nie rozwija, ten się cofa

 12. Najwyższy czas odejść.Co zrobią teraz byli protegowani nie tak dobrze zaopatrzeni, panie Starosto?…A jeśli do tego „padnie” PSL? .Obdarzeni intratnymi stanowiskami mają się czego bać.

 13. Wydaje mi się, że namówiła p. Anna do złożenia fałszywego oświadczenia majątkowego. A p. Anna, kobieta łatwowierna, dała się namówić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>