Strona główna / Informator regionalny / Muzeum Regionalne w Słupcy

Muzeum Regionalne w Słupcy

Muzeum Regionalne w Słupcy 	Powstało z inicjatywy słupeckiego regionalisty Wojciecha Sypniewskiego. Działalność swoją rozpoczęło w dniu 21 stycznia 1975 roku w kamienicy przy Pl. Wolności 16 (rynek).

Początkowo jako Muzeum Ziemi Słupeckiej stanowiło (w latach 1975-1983) filię Muzeum Okręgowego w Koninie. W roku 1984 uzyskało status samodzielnej placówki muzealnej przyjmując nazwę Muzeum Regionalnego. Od 1990 roku ma swoją siedzibę w willi z ok. 1923 roku.
Tematem wiodącym zbiorów są eksponaty ilustrujące historię i kulturę miasta oraz bogatą przeszłość ziemi słupeckiej. Są to przede wszystkim zbiory archeologiczne, etnograficzne oraz liczne eksponaty mówiące o dziejach miasta, regionu oraz losach mieszkańców tych terenów na przestrzeni wieków.

Kontakt: ul. Warszawska 53, 62-400 Słupca, tel. (63) 275 26 40
Muzeum czynne: od wtorku do piątku: 8.00-15.00, w niedzielę: 14.00-18.00

7 komentarzy

 1. Leszek Jurdziński

  Kto mieszkał w tej willi w latach 60-tych i dlaczego nie ma o nim żadnej wzmianki?

 2. Sawa Robert

  Najlepiej w muzeum poczytać i porozmawiać z sympatyczną panią kustosz, która chętnie i pięknie opowiada o historii i aktualnych wystawach

 3. Zawsze zastanawiało mnie to, czy do muzeum w Słupcy mogę wejść po prostu z ulicy? Trzeba dokonać opłaty przy wejściu? Można rozejrzeć się po muzeum w samotności, czy pod czujnym okiem kustosza? Jak to wygląda?

 4. obserwatorze-wejdż furtką od ulicy,dalej Robert Saba jasno wyjaśnia wezystko.Nie zadawaj trudnych pytań.Pamiętaj o czystych karspetkach

 5. Dziwni ludzie w tym mieście mieszkają, ot np. zenek,
  dlaczego nie odpowie na konkretnie zadane pytanie przez obserwatora,tylko sili się na „dowcip”???????
  chcesz zaistnieć to zrób coś pożytecznego.

 6. Ponawiam pytanie 😉 Jak wygląda korzystanie z muzeum?

 7. słupczanin

  Muzeum jest czynne od wtorku do piątku w godz. 9-16 i w niedzielę w godz. 14-18. W poniedziałki i soboty jest nieczynne. W dni robocze bilet normalny kosztuje 2 zł, a ulgowy 1 zł. W niedzielę natomiast wstęp jest BEZPŁATNY.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>